Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Jak dla mnie to oznacza, że 300 euro jest przedpłatą, a reszta po stwierdzeniu źrebności 🙂
uf dzięki bo już się przestraszyłam że przedpłata obejmuje jedynie wybrańców
A co powiecie o ogierze Zagon xx?
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-14812.html

http://ogiery.zabookuj.eu/kon/18/rasch-ex-rekrut-hol.html dzisiaj kryliśmy tym ogierem 😀 jutro badania zobaczymy czy wszystko ok.
Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, jakby co to nie bijcie 🙂
A więc: czy, jak ktoś sobie ma 3 ogierki (młode, 2,5 latki) BEZ licencji (no ale to oczywiste) to może sobie nimi kryć? I nie chodzi mi o przypadkowe krycia, tylko o takie w pełni zaplanowane..
Dwa ogierki to miks - 3/4 lusitano i 1/4 araba...
Trzeci ogierek to, uwaga, uwaga - hucuł z zimnokrwistym.......
Powiedzcie, czy na serio nie można nic z tym zrobić?  🤔
Źrebię z takiego krycia nie będzie miało papieru, więc co z tym później zrobisz? Jest tyle uznanych ogierów na rynku teraz, warto tak kombinować?
To niestety nie pytanie do mnie 🙁 Już urodziły się 2 źrebaki po tych lusitanoarabach, trzeci jest w drodze... Właściciela nie obchodzi co i czym kryje... Klacze pochodzenie mają (większość z nich), ale co z tego, skoro wyjdą karykatury koni z tych krzyżówek.. Ostatnio krył 5 lat temu i dwie klacze Celebesem zaźrebiał, wyszły 2 średnie kobyłki, ale teraz właśnie chce "odmłodzić stado, bo stare (czyt. 15 latki..) niedługo zdechną".... płakać się chcę, odeszłąm stamtąd we wrześniu i od tego momentu tam się dzieją takie rzeczy, że szkoda gadać.. ostatnio byłam w odwiedziny u koni i musiałam klacz z drutu od ogrodzenia wyplątywać...
Czyli kompletnie nic nie da się zrobić? najgorsze jest też to, że w momencie, kiedy on wszystkie 15 klaczy (mniej więcej tyle ich jest) zaźrebi tym samym i później źrebaki, jak dorosną, też będą kryte tymi ogierami..... to jest nienormalne..  😤
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 maja 2013 12:05
Do lusitano nie dodaje się krwi arabów? ( tak jak w przypadku małopolaków)

Hodowla na zasadzie " byle co- byle czym" nie jest hodowlą. Ogólnie nie ma rasy, w której nie ma dolewu czy to xx czy oo, ale takie mieszanie na chybił trafił to porażka.
Te lusitanoaraby owszem są wyhodowane specjalnie, ale trafiły w nieodpowiednie ręce i już kryją co popadnie...
karolciaequilano   marzenia się spełniają
09 maja 2013 19:38
Miała może któraś do czynienia z potomstwem po ogierze CARMARGUE hol po Cassini II ?

Witam,
poszukuję informacji o potomstwie ogiera Patriarch po Piaster od Wanja, mianowicie interesuje mnie do czego te konie mają predyspozycje, ponieważ mam możliwość zakupić konia po tym ojcu ale nie wiele jest w internecie informacji na jego temat..
zdecydowanie bardziej konie ujeżdżeniowe. Miałem po nim konia, reweacyjny charakter, przyjemny do jazdy, ale skokowo cieniutki. ujeżdżeniowo rewelacyjny
jak by ktoś był ciekaw co oznacz zapis
300 euro - anzahlung rest bei trächtigkeit
(nur bei eigenen hengsten der station tebbel)
trzysta euro to przedpłata tylko dla koni stanowiących własność stacji
niestety niektóre stanowią jedynie współwłasność i o 300 euro można sobie pomarzyć - chcą 100 % ale da się negocjować warunki
Polecam ogiera Paguito Go!
www.paquito-go.pl

Super ruch, super technika. Niesamowity, zrównoważony charakter.  Niemiecki papier w przystępnej cenie.
Znam ogiera osobiście, jest to koń mojej koleżanki. Stoimy w jednej stajni. Miałam okazję na nim jeździc.  Super jezdny =)
Sama kiedyś na pewno pokryje moja kobyłę, powstrzymuje mnie tylko koszt utrzymania 4 koni.

ed
moja klacz jest pół folblutem pół wielkopolakiem 🙂 temperamentem jest ostrzejsza, ale jest też w miarę duża 167cm w kłebie i do skoków exstra 🙂 http://www.bazakoni.pl/horse_58933.html więc jak najbardziej polecam mieszanie anglików z wielkopolakami,trakenami, hanowerami czy hanowerami. Powstałe konie są bardzo wytrzymałe i w sporcie też powinny się sprawdzić ( w moim przypadku się sprawdziły)  wiadomo, to zależy co kto lubi, ale mi takie konie odpowiadają bardzo 🙂
OOO córeczka Skalenia 🙂
ed
koniczkowaaa, co to za klacz xx? Jakie pochodzenie? Może wstaw zdjęcie. Jak dla mnie potomstwo od klaczy xx jest super, pod warunkiem, że kryjemy coś sensownego - musi to być klacz poprawna, bez wad postawy.
W PZHK taka mieszanka miałaby wpis do sp.

Conus padł 2 lata temu. Z jakiego województwa jesteś?
Ze skoczków Imequyl jest ciekawy, Qulester, mi się podoba Nurjev (potomstwo też fajne!), Campari M, Bijou Be, Cassilio. Poza tym Le Voltaire daje fajne dzieciaki. Racot krył dużo klaczy ogierami Bolshoi i Tjungske, a mają klacze zaawansowane w krew. Podpatrzeć! 🙂
ed
Z rodowodu fajna, rodzina Konstelacji 😉
Bijou Be i Campari M chyba śląskie, Qulester i Imequyl opolskie - z tym, że tu masz wyłącznie nasienie, więc twoja sprawa, gdzie inseminujesz, kobyły nie trzeba daleko wieźć 🙂 Le Voltaire teraz w lubuskim. Bolshoi i Tjungske - nie mam pojęcia, co z nimi. Do niedawna startował na nich W. Dahlke, ale co teraz? 🙂

edit: Bolshoi w wielkopolskim 🙂 Wszystko można znaleźć w wykazie na stronie PZHK 🙂
Campari tak jak Landino i Fair Play stoją w KJ Zbyszko pod Łodzią.
Campari tak jak Landino i Fair Play stoją w KJ Zbyszko pod Łodzią.


A Campariego chyba nawet niedawno widziałam w ofercie stanówkowej Romico... 🙂 Super, nawet cena się zmieniła - naprawdę teraz jest zachęcająca, a sam ogier warty uwagi 😉
Z relacji znajomego, który zawiózł klacz do Landino wiem, że jak na swój wiek wyglądają bardzo dobrze.
Campari M jeszcze żyje ? Ja myślałem,że nie. Kocham po nim konie, tak samo jak i po Cantanisie.
Akurat i w racocie i w rzecznej lv nawet na bdb markach  zostawił  słabe potomstwo  wiec  szukalabym czegoś  innego.
Od kiedt Imeq i Qulek W opolskim? Te ogiery to Boguslawice i Qulek potrzebuje klacz z bardzo dobrym spodem.
galopada_   małoPolskie ;)
19 maja 2013 09:38
wiecie co się dzieje z Dioklesem i Dionizosem? Nie widać oferty stanówki. O startach też nie słyszałam  👀
galopada
Diokles wciąż startuje pod tym samym jeźdzcem. Ostatnio w Bogusławicach wygrał RMK  😎 Z tego co mi wiadomo oficjalnej oferty stanówki na sezon 2013 nie ma i raczej ogiery dostępne dla hodowców w tym sezonie nie są.

Qulester i Imequyl - Bogusławice, w tym seoznie tylko inseminacja (Q w tamtym roku krył naturalnie), ale w sprawie szczegółów najlepiej dopytywać się u źródła tj w SO.

Campari żyje, jak najbardziej i wygląda pięknie. Podobnie jak Landino i Fair Play. W nowym domu wyglądają fenomenalnie  😍
A moja kobyła ciągle w kryciu, jedną ruję opuściliśmy. Wczoraj w nocy miała pęcherzyk 4,7, dziś rano 4,8, ale już zaczyna mięknąć i jest bolesny. Czekamy... mam nadzieję, że dziś pęknie. O 16 kolejne badanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się