matura

JA również mam na sprzedaż masę książek z chemii i bio.

Biologia (poziom rozszerzony)
-cała seria Bukały wyd. OMEGA
-biologia Operon
-zadania maturalne MacEdukacja
-3 zestawy arkuszy z Operonu
-cała seria biologii Hosera
-zestawy zadań Witowskiego z 2010 i 2013
-6 segregatorów zadań kserówek
-J.Danowski (zestaw)
Chemia(poziom rozszerzony)
-Nowa matura
-2 razy zestw witowskiego 2011 i 2013
-podręczniki plus zestwy zadań z Operonu
-podręcznik 1cz. z Nowej Ery
-zestaw zadań Pazdro (brązowy)
-filmowy zestaw zadań z Zamkoru
-podręcznik Zamkoru
-notatki i kserówki z kursu
-zbiór zadań Pazdro

Matematyka(poziom podstawowy)
-zadania wyd. Nowa Matura
-Nowa matura
-testy, sprawdziany z Pazdro
-Testy maturalne (czarna książka czerwone napisy) nie pamiętam wydawnictwa
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2013 11:47
meithner, koń w literaturze i portret narkomana w literaturze i filmie 🙂 I chyba skłonię się ku tematowi numer dwa, choć sama nie wiem... Ciężko się zdecydować w sumie.

Moja znajoma robiła konia w literaturze i strasznie żałowała, że wybrała taki temat. Ciężko jej było znaleźć coś ciekawego, poświęciła na to o wiele więcej czasu, niż planowała. Niby temat nam bliski, ale wcale nie jest taki łatwy.

A jakie plany co do zdawanych przedmiotów w ogóle? Do 30 września wstępne deklaracje..

Polski, matma, fizyka podstawa, chemia, biologia, angielski rozszerzenie. W pierwszej klasie chciałam zdawać matmę i fizykę na rozszerzeniu, ale na szczęście mi się odwidziało. Jestem biol-chem z elementami rozszerzonej fizyki, więc  sumie przedmioty mi się zgadzają  😁

Boję się, że słabo zdam, ciężko mi się zabrać za powtórki, a jak widzę zeszyty leżące na biurku... No to mnie odpycha.

Edit: mam właśnie przed oczami listę tematów na polski i totalny mętlik w głowie: małżeństwo, motyw teatru, władcy i politycy, zdrada, czarne charaktery (można na maturze polecieć czymś spoza kanonu, np. Harrym Potterem?  😂 ) albo psychologiczny portret mordercy. Nie mam pojęcia co wybrać 😵
Ewentualnie język internetu, jakbym wyskoczyła z tymi revoltowymi skrótami myślowymi, to normalni ludzie z krzeseł by pospadali  😁
Ja co prawda jeszcze nie matura , ale mam pytanie do osób które piszą/pisały maturę z biologii lub mają styczność z tymi książkami . Czy polecacie , co sądzicie o repetytorium Jacka Danowskiego ( 3 tomy) i o Biologii Villego ?
Właśnie też mi się wydaje, że z tym koniem może być ciężko, chciałam wykorzystać przede wszystkim "Zaklinacza koni", ale wydaje mi się, że komisja wymagałaby czegoś innego.

Ooo, mogłabym z Harrego Pottera zrobić prezentację!
Heval Ja wzięłam właśnie Harrego Pottera (plus dodatkowo Dziedzictwo Paoliniego, oraz Igrzyska Śmierci), i bardzo sprawnie oraz przyjemnie poszło mi pisanie, czy uczenie się prezentacji. Weź książki które lubisz, łatwo będzie Ci się w pytaniach odnieść do całości utworu moim zdaniem  🙂

Asse jak najbardziej polecam Villego. Danowskiego też mam ale mim zdaniem jest tam masa niepotrzebnych informacji dużo lepiej pracowało mi się z Omegą
orientuje się może ktoś jak ma się sprawa z poprawianiem matury za rok? weszła teraz nowa podstawa programowa i zastanawiam się czy są duże różnice w programie. Czy nie zdając w tym roku chemii lub np geografii będę mogła za rok sobie to bez problemu napisać ? ktoś orientuje się w tych nowych przepisach ? 🙂
meithner, nauczyciele nam mówili, że jak ktoś zdaje starą maturę (czyli naszą) i za rok chce poprawiać, to poprawia tak samo, jak pisał, na starych zasadach.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2013 14:51
Heval, nam z kolei powiedzieli, że oni tak naprawdę nie wiedzą, jak to będzie wyglądać i że z poprawianiem matury będzie za rok problem.
A co z uczniami szkół czteroletnich, rocznik '95, którzy mają pisać za rok? Ale to tak już z ciekawości pytanie.
Facella, pisza stara mature bo ida stara podstawa programowa.
Gniadata   my own true love
07 września 2013 16:39
niemiłek a bujda. a przynajmniej nie w każdym przypadku. przyjaciółka poszla do czteroletniej językowej, tak ją udupili ze pisze nową maturę😉

a jak chodzi o temat ja chyba biorę Upiora w Operze. albo horror filmowo i w literaturze, albo duch, upiór, koszmar senny, albo motyw snu, albo motyw literatury w muzyce. jeszcze nie wiem acz sklaniam sie ku pierwszemu lub drugiemu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2013 16:46
Jeszcze mi się przypomniało, że w zeszłym roku był nokturn. W tym go nie ma, a kurczę, fajny temat.
Gniadata, skoro jest w jezykowej to pewnie przez pierwszy rok uczy sie jezyka a nastepne trzy (od roku 2012/13) robi "normalny" program, czyli wszystko sie zgadza.
Wiem, że to nie wątek ogłoszeniowy, ale gdyby ktoś z biol-chemu potrzebowałby zbiorów zadań, książek, vademeców do matury, to u mnie już od dłuższego czasu leżą i się kurzą  :kwiatek:
Dziewczyny w jakie książki koniecznie się wyposażyć do rozszerzenia z biologii i chemii? Moja prof. od bio poleciła zbiory zadań WSiP i Omegi. Z chemii kupię 3 tomy Witowskiego. Pazdrę mam. Z bio pracuję z operonem (podręcznik + vademecum), mam też Villego.
Z chemii zbiór zadań Persony, ABC Maturalne. Z bioli trening przed maturą Bukały, no i arkusze, dużo arkuszy 😉
Ja jeszcze mogę polecić zbiór Medyka z biolci  😉
Jak najbardziej również polecam Omege z bioli  😀 oraz Villego moje najukochańsze książki xD
z chemii do tego o czym wspominały dziewczyny ja bym dołożyła chemię Nowa Matura z Park Edukacji świetna do powtarzania szczególnie organikę ma świetnie zrobioną
z chemii do tego o czym wspominały dziewczyny ja bym dołożyła chemię Nowa Matura z Park Edukacji świetna do powtarzania szczególnie organikę ma świetnie zrobioną

dokładnie, bardzo przydatna rzecz.
Jeszcze sobie przypomniałam, mnie przydały się stare operony z bio (ten czerwony i niebieski)

oraz ta mała czerwona książka (w środku), trzeba uważać bo jest stara i  trochę błędów ma, ale osobiście bardzo mi pomogła w ogarnięciu niektórych rzeczy  😉
oraz ta mała czerwona książka (w środku), trzeba uważać bo jest stara i  trochę błędów ma, ale osobiście bardzo mi pomogła w ogarnięciu niektórych rzeczy  😉


Tak Tak TAk na korkach z niej korzystałam cudowna jest. Nie ogarniasz z 10 książek otwierasz tą, czytasz dwa zdania i już rozumiesz !
Ja bym nie brała Harrego Pottera na prezentacje maturalna. Nigdy nie wiesz na kogo trasfisz w komisji, a wiem ze moja komisja za Harrego by mnie pewnie wywaliła z sali 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 września 2013 13:14
ja miałam Harry'ego na maturze 😉 zostałam zapytana o wady fantasy, ale ostatecznie wynik nie był zły 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2013 13:45
Nie mam pojęcia na jaki temat się zdecydować i nagle mi odbiło - zaczęłam się zastanawiać nad rozszerzeniem z fizyki i totalnie nie wiem, co wpisać w deklarację  😵

Słuchajcie, jak mam zaświadczenie od lekarza, że muszę korzystać z WC przynajmniej raz na godzinę (a jak wiadomo matura trwa trzy godziny - czyli muszę minimum 2 razy wyjść), to mam kopię tego złożyć wraz z deklaracją (jako "dokumentację potrzebną do stworzenia specjalnych warunków", tak jak np. niewidomi, niedosłyszący itp.), czy po prostu wziąć ten papier ze sobą na maturę i przedstawić go komisji przed rozpoczęciem egzaminu? Wydaje mi się, że ta druga opcja, ale naprawdę nie wiem...

Edit: widzieliście już plan matur? Piszę pięć matur w ciągu pierwszego tygodnia, w tym dwie jednego dnia i dwie rozszerzone (jednak zdecydowałam się na fizykę R)  😵 No ale przynajmniej nie będzie czasu na stresowanie się  😁
Hej, mam takie pytanie: jak wygląda sprawa ze składaniem deklaracji w przypadku poprawiania matury i pisania dodatkowego przedmiotu [którego nie pisałam w zeszłym roku]? Do kiedy muszę taką deklarację złożyć i gdzie [w sekretariacie mojej szkoły?]?
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 września 2013 17:15
Deklaracje maturalne składa się do 30.09. Czy obowiązuje to poprawiających - podejrzewam, że tak.
maturzyści do 30 wrzesnia, a poprawiający do lutego, ale dokładnie nie wiem którego  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 września 2013 17:20
ja w każdym razie idę we wrześniu, bo potem nie będę miała czasu.
i zastanawiam się co jeszcze zdawać, na pewno poprawię biologię i napiszę jeszcze raz rozszerzony angielski. może polski. zostają mi jeszcze dwa przedmioty, i kurczę, nie wiem co mi się przyda  🤔wirek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 września 2013 17:25
Tzn. do końca września są wstępne deklaracje maturalne. Do 7.02.2014r. można wprowadzać zmiany, po tej dacie klamka zapadła.
do końca września składają maturzyści 2014 i do lutego mogą zmieniać przedmioty. Poprawiający, mogę składać do lutego. Możesz od razu złożyć końcową, żeby nie chodzić dwa razy albo najpierw wstępną i pozniej zmieniać.
Jak tam Wasze tematy na ustną, zdecydowałyście się? Zaproponowałam dwa i obydwa zostały zakwalifikowane. Zdecydowałam się jednak na:

„Zabił się młody” (J. Słowacki Kordian) Omów różnorodne realizacje motywu samobójstwa w literaturze wybranych epok.

Jestem ciekawa tej ustnej matury, mam nadzieję że będę miała humanistyczny słowotok, a nie pustkę w głowie z nerwów.  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się