Konie wielkopolskie/trakeńskie

To się chyba aż od Agara ciągnie 😉. Nie znam koni po Agarze ze złym charakterem. Jeśli Ajbek przekazuje to dalej, to świetnie. Mógłby tylko mniej karych dawać 😉.


Ciągnie się, ciągnie!
Nosz! mi się akurat kasztan trafił  😎, a mówiłam jego mamie że kara klaczka ma być  👿
Louisa, ja uwielbiam kasztany, serio.

A co do dzieci Agara, to 3 fajne konie po nim stoją pod Wrocławiem, w cenach średnich, ale negocjowalnych. Szczególnie kobyła jedna mnie ruszyła (6-letnia)
madzixx -  Widzę, że siwa nieźle się prezentowała.  🙂

Co do Negra to bardzo śwetna wiadomość.  😀
Nasza (to znaczy już nie nasza) 3-letnia ajbeczka też ma fajny charakter.

Mam pytanie, Nefryt to ten kasztan z łysiną?
Nas nie było sporo czasu tutaj, wpadamy tylko z jednym zdjęciem i czekamy aż ktoś nam porobi zdjęcia w stajni, bo akurat ostatnie 4 miesiące to urwanie głowy 😉

Fokus II pozdrawia, ma już 18 miesięcy i 6 dni  💘 nie wiem kiedy to zleciało.. kupowałam go jak był 8-miesięcznym odsadem, a tutaj już poważny Pan Koń  😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 października 2013 22:09
Czekam za filmem ze skoków, cieszę że Arusia się wam podoba🙂
Macie może jakies opinie o ogierze Wlkp Rumianek?


moja kobyła jest po Rumianku



i jakiś filmik treningowy


ElaPe dziekuje 😉
glanek mimo że to oaza spokoju troszkę się zestresowała w tej "klatce" gdzie była prezentacja szczególnie że jeszcze obce dziady ją naganiały w korytarz 😲
O ile się nie mylę jeszcze jeden koń forumowiczki (chyba katija) też był prezentowany, chętnie bym zobaczyła inne fotki czY filmy 😉
Czy ktoś dysponuje może zdjęciami ogiera Korsarz wlkp?
W bazie nie ma żadnego, a ja nie wiem gdzie jeszcze ewentuanie szukać.

Mam pytanie, Nefryt to ten kasztan z łysiną?


Były dwa kasztany, ten z szeroką łysiną i prawą tylnią białą to Toledo i prawą tylnią białą, ten ten z węższą i obiema tylnymi malowanymi to Nefryt
.
Srokaty to  Avanti po Semper od Avaha po Hades xx
A znajdzie się tu miejsce dla mojej wielkopolaczki Tasminy ? Mam ją w sumie już 3 lata ponad, nie wiem czemu omieszkałam pochwalenia się nią tutaj : P






A tak się moja dupcia składa nawet na malutkich przeszkodach:







i drzewko jeszcze na dokładkę:
.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
02 listopada 2013 12:20
glanek - ale frunie 😀
glanek, ale wiesz, nie miałam pewności czy jej brzuch się tu zmieści  😂
.
hehe to mogą sobie brzuszki przybić  😁
Dziewczyny... Co Wy wiecie o grubych brzuszkach...
Najgrubszy półtoraroczniak na forum pozdrawia  🤣


MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
02 listopada 2013 18:31
glanek - trzeba mówić "kłus, kłus!" na potrzeby zdjęcia i jest 😀
Fokusowa- nie każ mi wgrywać Pusza w wieku 1rok 8 mies ... 😀 to był dopiero kolos! 😀
MiLLi Tak, tylko gdyby ten koń był gruby cały czas i sam z siebie, a to było tak, że ja wyjechałam na 3 tygodnie, wracam a koń się turla  😵
Ale nie cisnę go z odchudzaniem, bo ma przed sobą zimę (a podobno ma być ciężka) i kastrację, więc musi mieć z czego chudnąć..
A jak Twój? Rośnie zdrowo?
,
glanek W momencie mojego wyjazdu konie zaczęły dostawać cały owies, a nie gnieciony i poszłoooo - młody ekstra pełny owies przyswaja.. aż za ekstra  😂 do tego suplementy, ale je od zawsze dostaje 😉
Zaczynamy się troszkę bujać na lonży (niestety, ale z powodu kastracji lonża jest konieczna 🙁 kwestia, jak dojdzie po zabiegu do siebie to z lonżą spokój będzie miał), więc musi mieć z czego chudnąć, boję się właśnie, że po kastracji zleci mi bardzo z wagi i słabo będzie z utrzymaniem ciepła w zimę 🙁
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
02 listopada 2013 20:23
Fokusowa - jak na razie zdrowy (tfu tfu !) ma za sobą wymianę pierwszych ząbków 😀
A swojego może kastruj na wiosnę jeśli się boisz o to że nie będzie miał wystarczająco tłuszczyku na zimę?
Niestety, ale albo teraz albo nigdy. Miał być cięty już tej wiosny, więc chodzi z jajkami dłużej niż miałam zamiar  😁
Chcę go wykastrować zanim zacznie ogierzyć 😉 A tłuszczyku ma, tylko chodzi mi o to, że nie będę go teraz odchudzać na siłę, skoro musi trochę przejść jeszcze tej zimy 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
03 listopada 2013 11:44
ElaPe Twoja kobyła jest po Rumianku, a moja po pełnym jego bracie Rulonie. Zastanawiam się dlaczego Rumianek jest Wlkp, a Rulon ma wpisane Sp. Może mi ktoś to wyjasnić jak to jest z tymi wpisami?
cranberry To chyba częściowo zależy od opisującego.. Mój NIE POWINIEN być teoretycznie wlkp, bo matka owszem wielkopolak, ale ojciec to sp po hanowerze i holsztynie, więc do wlkp ma się to nijak.. Ale opisali jako wielkopolaka to tak jest  🤣
W stajni stoi urocza wielkopolanka. Jest to córka ogiera wielkopolskiego Kortez. Chciałabym coś więcej o nim wiedzieć. Szukałam na bazakoni.pl, re-volcie, generalnie w całym internecie. Wiem jedynie, że ma 180cm wzrostu, jest maści gniadej i z powodzeniem startował w konkursach skoków wysokiej klasy. Czy wiecie coś o tym koniu? Może posiadacie po nim potomstwo.
<Jeżeli nie ten wątek, przepraszam.>
W bazie PZHK nie ma uznanego ogiera wlkp o takim imieniu. Wiekowo, względnie może pasować Cortez/Cor de la Bryere - może to ten ?
Konia widziałam na żywe oczy- więc nie jest wymyślony. Być może pomyliłam rasy, ponadto nie wiem jakiej klasy chodził/chodzi skoki.
Uznany ogier Kortez jest i owszem ale z 1958 roku, Cortezy natomiast są dwa, ale rocznikowo pasuje tylko ten holsztyński. A może po imieniu klaczy znajdziemy ?
Na ogłoszeniu klaczki jest napisane: ,,Po Kortez po Czyniec''. Ale nie mam pojęcia, czy to imię jego matki. Nie znam się na paszportach. Zobaczymy, może dowiem się więcej od właścicielki Dalii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się