Podróże

kujka   new better life mode: on
24 września 2013 07:02
Ruda_H, Kenia to nie Tanzania. Jedz i nie przejmuj sie.
W końcu dotarliśmy do Lizbony

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
Koniecznie skoczcie do Sintry!
Nieopodal Lizbony, raptem 30km (choć dużo bardziej urokliwą drogą, wzdłuż wybrzeża, wypada znacznie więcej)
Aczkolwiek polecam z całego serca, jest przepięknie!





widok z góry na miasteczko

Ładnie tam!
Cała Portugalia jest piękna!
Wrzuciłabym jeszcze jakieś zdjęcia uliczek, ale na podorędziu mam tylko te ze znajomymi, a tak nie wypada.
Kusisz, tym bardziej, że teraz którąś tanią linią da się dolecieć do Lizbony z dobrą przesiadką przez Londyn.
My narazie "śladami Kydryńskiego" po Lizbonie, w niedziele ruszamy dalej
W końcu w domu, teraz was zasypie zdjęciami
Co mogło się stać, że zgineło mi pierwsze ok 100 zdjęć na nowej karcie? W trakcie robienia przeglądałem je na aparacie, po podłączeniu kabla wcięło je  😤
cd...
Może nadpisały Ci się nowsze na stare?
kujka   new better life mode: on
16 października 2013 12:14
polecacie jakies (stosunkowo niedrogie) hostele w Manchesterze, blisko centrum?
Seszele raj na ziemi!




Och Seszele....wspomnienia wracaja ♥
kujka   new better life mode: on
22 października 2013 08:02
bobek, super!!!
Właśnie wróciłam z Budapesztu. Jestem zachwycona - piękne miasto, przyjaźni ludzie, ogólnie kapitalna "aura". Polecam gorąco, tym bardziej, że ceny na ogół normalne.
slojma   I was born with a silver spoon!
27 października 2013 10:03
Pytanie do osób które były w Egipcie. Wylatuje z uk do Egiptu za tydzień i zastanawiam się jak to jest z tą wizą. Będę leciała z osobą która jest obywatelem uk dla nich jest wiza bezplatna i mogą też wykupić wizę gdy chcą podróżować po Egipcie. Na Polskich stronach znalazłam informację, że również Polacy mają bezpłatną wizę tzw. Sinai Only która uprawnia do wyjazdu Jerozolima, Petra, Góra Mojżesza, Klasztor św. Katarzyny, Ras Mohammed (rejs), Rejs w rejon wyspy Tiran, Nurkowanie dla amatorów, Safari Abu Galum, Safari na quadach, Safari na wielbłądach, Kolacja beduińska, Aquapark, Delfinarium, Pływanie z delfinami, Łódź podwodna, Łódź ze szklanym dnem, Lot spadochronem, Kitesurfing i inne sporty wodne. I jak to w zasadzie jest trzeba brać tą wizę czy nie? My nie skupiamy się bardzo na podróżach bardziej chcielibyśmy odpocząć. Dziękuję za informację :kwiatek:
Od razu po przylocie idziesz do odprawy paszportowej i tam placisz 20 $ (przynajmniej ja tyle placilam), a oni wlepija wize w paszport
slojma, jeżeli nie będziecie podróżować, a w zasadzie będziecie głównie odpoczywać w okolicy hotelu np. w Sharm el Sheikh, to nie ma potrzeby wykupowania wizy.

Jak byłam w Egipcie dwa lata temu miała wbitą do paszportu Synai only, która jest bezpłatna. Informowano nas, że ta płatna (dwa lata temu 15$, teraz podobno 20$) niezbędna jest do podróży np. do Kairu, czyli w momencie jak opuszczasz Półwysep Synaj.
slojma   I was born with a silver spoon!
27 października 2013 10:53
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
Właśnie my będziemy w hotelu Park Inn By Radisson Sharm El Sheikh i nie zamierzamy nigdzie jeździć (chyba) więc ta wiza nie będzie nam potrzebna.
Ah, lece jutro do Taljandii na prawie 3 tyg !! Jeju, jak sie ciesze! W planach mamy i plazowanie i jezdzenie (Koh Samui, dzungla, Krabi, Bangkok). Najbardziej przeraza mnie prawie 24h podroz z przesiadkami :/ Ale wyjscia nie ma- trza leciec...

I chcialam jeszcze dodac, ze moja piekna podroz zostala zainspirowana tym watkiem ponad rok temu, gdy czytalam relacje jakiegos uzytkownika. Re-volto dziekuje wiec  :kwiatek: 😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 listopada 2013 09:28
jejku ale Ci zazdroszczę ! 3 tygodnie... ahhh. Przywieś jakieś fajowe zdjecia  😉
kujka   new better life mode: on
05 listopada 2013 10:01
Pandurska, zazdrosc!! baw sie dobrze i korzystaj!!
Pandurska Tajlandia to moje podróżnicze marzenie🙂😉)) zdaj relacje jak wrócisz🙂 i napisz jak organizacja tzn. Czy wszystko ogarniacie sami (hotele, transport w Tajlandii, samoloty etc) czy na coś juz zorganizowanego lecicie?
Ktos tu kiedys polecal takie jednoosobowe biuro turystyczne Polaka, ktory mieszka w Tajlandii- Peter Pan Travel. Pogooglowalam go wtedy i moj uwielbiajacy zorganizowane wyjazdy maz stwierdzil, ze moze byc taka opcja. Ja chcialam kupic bilety i jechac z plecakiem na pale, ale niestety 😀 Gosciu nam zorganizowal hotele, przeloty i transfery w samej Tajlandii i atrakcje, ktore sobie sami wlasciwie wybralismy, ale generalnie mamy wolna reke i bedziemy tam sami. Bilety lotnicze rezerwowalismy tez sami chyba w lutym.

Mam nadzieje, ze nastepnym razem uda mi sie zmobilizowac mojego mena do wielszej elastycznosci. Oj..cos czuje, ze na jednej wizycie sie nie skonczy... 😀 Obiecuje przywiezc foty!
pandurska, udanej podrozy i dobrej aklimatyzacji. Mam nadzieje, ze dobrze zniesiecie zmiane czasu i inna flore bakteryjna 😉
Duzoooo zdjec prosze
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2013 18:41
Jest ktoś na sali kto był może n a Jukatanie ?
asds   Life goes on...
05 listopada 2013 19:59
A ja już w miejscu usiedzieć nie mogę jak pomyślę o piątkowym wylocie na Maltę....2 tygodnie laby i zwiedzania przed mną....I ciepełko 😀
ahhhh Malta 😍 😍 😍 !!
koniecznie asds spróbuj królika! i przywieź mi nugat 😀 😉 !!
wspomnienie Malty 💘



mój 10dniowy pobyt w Madrycie i Walencji to nic w porównaniu z Pandaruskową Tajlandią... więc zdjęć nie pokaże 😉
kujka   new better life mode: on
06 listopada 2013 15:25
mery, e no co Ty! pokazuj focie koniecznie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się