DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie









[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] gigantyczne zdjecie
Piękne  😍
Okunka szyję wszystko na starym 40letnim łuczniku 😉
to mój łucznik pewnie jest ojcem Twojego, bo szycie w tył to jakaś abstrakcja dla niego, trzeba trzymać wciśnięty guzik także jest ciężko z cofaniem 😉 Łuczniki rulezzz!
Turkus z antracytem w drodze 🙂 może uda się nawet ze zdjęciami na ślicznej modelce  😍
Cudo 🙂 właściwie to od kiedy je szyjesz?
hm, chyba jakoś od zimy zaczęłam sie uczyć szyć począwszy od workow na szczotki :p ale dopiero teraz jak mam porządne materiały i sprawną maszynę to zaczęłam "szyć", jeszcze niestety nie jest idealnie, ale uczę się powoli na błędach 😉
Dawno mnie tu nie było  😉, przyznam ze nic końskiego nie robiłam , ale śledzę wątek i kibicuję wszystkim , miło popatrzeć na wasze pomysły  :kwiatek:.
Mnie naszło na zmianę wizerunku mojego Winteca i sprawiłam mu nowe odzienie . Proszę nie pytać ja się w tym jeździ , bo jeszcze nie próbowałam , ale dołożyłam wszelkich starań by było mi wygodnie  🤣


Widek07, o kurna....
rozwaliłas system nakładek na siodła w tym momencie...
wersja "lepiej być nie może"

ja chce taki z żelem na siedzisku jeszcze :P

a nie moge nawet zrobić nakładki - bo wydaje mi się, że będzie się slizgać... - jak to twoje się trzyma?
pewnie idealnie. nauszni od ciebie to jedyne które nie spadają z mojego konia...

a tak w ogóle, to twój "wielki czerwony smok" stał się hiciorem na mini sesji na projekcje pol-niem. teraz każdy będzie miał na wystawie zdjęcie z moim koniem i twoim czaprakiem 😀
nawet moim rodzicom się spodobał (koń też - pierwszy raz go widzieli hehe...) ojciec już kminił nad wykorzystaniem w jego staro-militarnym hobby, a mama... może pogodzi się - bo zrozumiała (i zacznie wspierać?) mój szmatoholiz? 😀
A ja wreszcie uporałam się ze skończeniem czapraka. Zaczęłam go ponad dwa tygodnie temu i nie miałam weny, żeby go skończy. Ale nareszcie koniec  🙇

Ale dziewczyny szalejecie z tym szyciem, przejrzałam kilka stron wstecz i jestem pod wrażeniem szybkości postępów  👍
Widek07 normalnie rozwaliłaś system, może chcesz mi uszyć całe siodło co?  😀

Ja tylko wrzuce nieśmiało bo jestem zauroczona kolorami  😍

Altrosowy  😍


Malinka Ibisowa


i żeby nie przynudzać pikowaniem to takiego jeszcze nie było 🙂

krysiex213, a ja w dalszym ciągu nie mogę rozgryźć tego Twojego pikowania.
Widek07, jesteś moim mistrzem  🙇
krysiex213 , jak zwykle pady powalają! różowy obłędny - a ja swoich nadal nie testowałam, są takie śliczne że aż żal hihi
Sio   nowe wcielenie marchewki
29 października 2013 20:36
krysiex213  jaki piękny zielony!!!!!!
hm, chyba jakoś od zimy zaczęłam sie uczyć szyć począwszy od workow na szczotki :p ale dopiero teraz jak mam porządne materiały i sprawną maszynę to zaczęłam "szyć", jeszcze niestety nie jest idealnie, ale uczę się powoli na błędach 😉


Nieźle 🙂 naprawdę świetnie Ci idzie. A jak wyglądają Twoje pady w użytkowaniu?
Chess - Ciurane przez szkółkę ale dają radę, najlepsze są moje pierwsze sztuki zrobione z drelichu (o dziwo mega fajnego - o dziwo bo z lumpa), z polarem na spodzie i lamówką z taśmy rypsowej, trzymają się dobrze pomimo na prawdę dużego obciążenia  🤣  Z tych które używam osobiście, to miałam tylko małe ALE do tych uszytych z siateczką na spodzie, do których nie dałam "zabezpieczenia" bo niestety wychodziły drobne włoski z owaty, poza tym bez zarzutu, no ale teraz problem zniknął - także jak pisałam, człowiek uczy się na błędach i coraz bardziej udoskonalam moje pseudo-twory  😀iabeł:

Krysiex - czy to jest bawełna czy alkantara czy coś jeszcze innego jeśli to nie tajemnica? :> daje fajny pobłysk na zdjęciu i wygląda bardzo ładnie 😍
:kwiatek:


okunka dwa różowe są z alkantary tylko takiej "na wypasie super hiper zarąbistej" 🙂 a ten zielony to bawełna
krysiex213 - pełna profeska!!!!!  💘 💘 💘
Hej, hej ludziska, kto szył derki dla psiaków ?
Poproszę o kontakt na PW  :kwiatek:
krysiex213 zielony brałabym w ciemno. Jest przecudowny.
Jestem po pierwszych testach  😉 ,świetnie się w tym jeździ , jestem bardzo miło zaskoczona . Barankowy materiał dostawnie trzyma tyłek jak  przyklejony , ja osobiście jestem bardzo zadowolona z osiągniętego efektu . Dodatkowa wyściółka w siedzisku i poduszkach bardzo poprawiła komfort użytkowania tego siodła , a tkanina barankowa wełniana bardzo subtelnie rozgrzewa siedzenie he he . 
Na siodle trzyma się świetnie , nie ma wyjścia bo pokrowiec jest spasowany konkretnie z tym modelem , od spodu dałam  materiał zamszowy , mięsisty i gruby  to świetnie zabezpiecza i trzyma się siodła .
Jedyny mankament na jaki zwróciłam uwagę  po pierwszej jeździe,  to  na tybince widać ślady od puśliska.  W tym miejscu lepiej dać materiał bez włosa , bo włos szybko się niszczy .
Krótko mówiąc , spróbowała tego wynalazku i jestem na  TAK.  Takie wdziankom na siodła  pewnie niejedno sobie zrobię , oczywiście w  innych odsłonach kolorystycznych .
horse_art  Dzięki  🤣, Smok dostał szanse drugiego życia i trafi w odpowiednie ręce , cieszę się ze ma szansę na koniu jeszcze pohasać . No ale to co tworzysz,  to jest dopiero szał  😜, te naczółki są zjawiskowe . Muszę sobie taki jeszcze jeden dla Widarka sprawić  .
krysiex213 jak zwykle nie daje odpustu w precyzji pikowania , trudno uwierzyć ze ręka człowieka może być  tak precyzyjna w manewrowaniu taką  powierzchnią materiału na maszynie .
  Siodła jeszcze nie dam rady , ale  💡 jak mnie najdzie , to coś zmajstruję   😁..
Cobrinha  :kwiatek: majstrowie misi to mój świat , ale te Twoje są genialne i powiem ze nie widziałam ładniejszych w tej technice .

Chess - Ciurane przez szkółkę ale dają radę, najlepsze są moje pierwsze sztuki zrobione z drelichu (o dziwo mega fajnego - o dziwo bo z lumpa), z polarem na spodzie i lamówką z taśmy rypsowej, trzymają się dobrze pomimo na prawdę dużego obciążenia  🤣  Z tych które używam osobiście, to miałam tylko małe ALE do tych uszytych z siateczką na spodzie, do których nie dałam "zabezpieczenia" bo niestety wychodziły drobne włoski z owaty, poza tym bez zarzutu, no ale teraz problem zniknął - także jak pisałam, człowiek uczy się na błędach i coraz bardziej udoskonalam moje pseudo-twory  😀iabeł:




W takim razie u mnie będzie żył sobie baaaaardzo długo bo o intensywnym użytkowaniu nie ma mowy 🙂
Livia   ...z innego świata
30 października 2013 13:53
Dziewczyny, ja z takim pytaniem - czy któraś robiła może ręcznie tylne klocki do siodła wszechstronnego/skokowego (takie na rzep) i mogłaby coś podpowiedzieć? :kwiatek:
Widek07, bardzo miło mi to słyszeć 🙂
Czekam aż znowu najdzie Cię jakaś wena  😎
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
30 października 2013 14:02
Mam mini pytanko do szyjących czapraczki. Czy 1mb z beli wystarczy na pad i lamówkę? Wymiary około 145cmx100cm. Ile skracają się pady przy pikowaniu ala ANKY?
o jeny krysiex213 rozwalasz system!!  😲 totalnie piękne!
krysiex213 twoja altrosa sprawiła, że aż nabrałam ochoty żeby sobie takie coś zmajstrować. Piękności.

Tymczasem wynalazłam taki polar, który docelowo może być całkiem ładną derką 🤣 :

  
kto byłby w stanie uszyć kaptur do derki zimowej ??
Sepia, wystarczy. Skraca sie niewiele, mmoze 2cm, ale zalezy to tez od grubosci.
Hej dziewczyny, odzywam się ponownie🙂  nieśmiało pochwalę się z wami moim pierwszym samodzielnie wykonanym czaprakiem, oraz powoli powiększającą się rodziną kaloszek 🙂
Ps. wkrótce wykonam czerwone kwieciste kaloszki, właśnie pod ten czaprak do kompletu:P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się