Derki

Ja mam i z Jarpola i z Caballa, polarówki akurat uwa zam, że lepsze Jarpola  :kwiatek:
Dava przyszła do mnie właśnie w tym tygodniu Jarpolowa derka polarowa ta z herbem,
jest zapinana normalnie na klamrę a ta zakładka dodatkowa jest na rzep  🙂
Czy jeśli koń będzie dopiero teraz golony (dosyć mocno zarośnięty), to lepiej wsadzić go w cieplejszą derkę (300g) mimo, że  nie jest jeszcze tak zimno? Czy w coś lżejszego? Boję się, że jak teraz będzie w 300, to przy -10 będę musiała go wsadzić w nie wiadomo co  🙇
Dava   kiss kiss bang bang
19 grudnia 2013 14:50
Huzarova wsadzaj w taką, w której jest mu ciepło. Są konie, które potrzebują teraz już 300, a są takie, które całą zimę przestoją w 100g i są ciepłe. Zależy od konia  🙂

Dzięki dziewczyny :kwiatek: Tak właśnie myślałam, że akurat derkami polarowymi to Jarpol wygrywa  😜
huzarova ja wlasnie dziś pierwszy raz golilam i ubralam 150 + polar pod spod. Do tej pory chodził już w derce z wypełnieniem i nie chciałam go od razu pakować w 300, ze względu na większe mrozy. Jutro skontroluje rano w boksie i potem na padoku. Jak będzie marzl to pakuje w 300.
huzarova, mój golony jeszcze w październiku stoi w 220g, teraz będzie golony drugi raz i dostanie 300g. Stajnia nie jest zimna, ale rano, kiedy wychodzą na padok temperatura jest bliska zeru no i u nas prawie zawsze wieje, a koń niemłody. Ale to sprawa indywidualna, jak dziewczyny piszą.
Dzięki Dziewczyny  :kwiatek: Zamówiłam właśnie 250g, ale jeszcze na dniach domówię coś lżejszego (150? 200?) i cieplejszego (300? 350?). I z pełnym zaopatrzeniem zobaczymy jak się Aramis zachowa po stracie futra  😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 grudnia 2013 19:47
huzarova zapakuj go teraz w 150gr i zobacz czy jest ciepły. Nie pakowałabym go w 300gr, bo co założysz jak będzie -10 i mniej  😉
Nasturcja-Renata, ale argument.. 😉 jak mu będzie zimno to będzie w 300 stał choćby w 5 stopniach. Jak mówi Dava, zależy od konia ale co to za myślenie 'za ciepło na 300, za zimno na 100'. Indywidualna kwestia.
Dziewczyny, co polecicie z polarowek osuszajacych, niezbyt drogie, bez pasow pod brzuchem, tak tylko do zarzucenia na szybko po jezdzie? nie ukrywam ze zalezy mi na niskiej cenie, rozmiar 125 koniecznie🙂
Faith nie ma nic lepszego od Jarpola  😀 a niejednokrotnie mają wyprzedaże jakieś

A tak bardzo tanio to są koce polarowe - 11 zł w Realu (wczoraj widziałam) i to żaden sarkazm - wszak działa jak derka, a i po jeździe za siodło pasuje a jeszcze sobie można nogi opatulić  🙂
Dava   kiss kiss bang bang
20 grudnia 2013 07:05
Gaga haahah dokładnie 😁
Ja używam tych z IKEI (są często na promocji za 10zł). Jak koń się bardzo pocił, albo było mega zimno (wtedy miał szaliczek  😍 ) to ubierałam. Działa jak derka polarowa, tylko nie da się zapiać z przodu (sprytny ktoś by tak zrobił jakieś zapięcie).

o coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80231662/
Faith,
może ta?
http://patatajsklep.pl/derka-polarowa-horze-p-1182.html?cPath=6_20
http://dobry-kon.pl/opis/3846092/derka-polarowa.html

Polar nie jest wprawdzie tak gruby jak w starych Jacsonach 😉 ale derka jest całkiem w porządku.
Dava Szczecin to taka wioska z tamwajami co prawda, ale bez Ikei
a po 1 kocyk nie opłaca się do Berlina jechać  😉 (najbliższa Ikea jest tam)
W Jysku też bywają takie kocyki. Wiele lat się tym posługiwałam z dobym skutkiem. Teraz mam całą pakę derek (oczywiscie większość Jarpola)
.
strasznie słaby ten polar Yorka, wolałabym już koc po jeździe zarzucić polarowy...
Hej, czy mógłby mi ktoś powiedzieć w jaki sposób są przypinane podpinki do derek 🙂??
Dava   kiss kiss bang bang
20 grudnia 2013 09:48
Oj nie wiedziałam, że w takim dużym mieście może nie być ikei  🤔

Derki z yorka (polar) okropne. Cienkie, mechacą się itd. plus derka z kapturem to porażka na całej linii. Klamerki się pourywały przy 1ubraniu, po pierwszej nocy konia w niej (pod derkę zimową) rozpruła się przy łączeniu kaptura i reszty itd. itp szkoda wymieniać i szkoda kasy.
Stare derki z Jacksona były super i Jarpol też jest. Tanio to polarowy kocyk.
Ja jarpola nigdy nie miałam, ale ta derka http://okser.pl/p/146/5253/horze-derka-polarowa-z-kapturem-royal-equus-osuszajace-derki-dla-konia.html jest moją miłością, niechętnie oddaję ją konikowi jak już sezon - preferuję ją w łóżku :P A z ceną kurcze dziwne, ja ją kupowałam za jakieś 120zł NOWĄ 3 lata temu, poszukaj może znajdziesz taniej gdzieś bo dla mnie jest fenomenalna. Mam inne polary i żaden się nie umywa.
Dava   kiss kiss bang bang
20 grudnia 2013 09:55
Zoriczkowa to fajna derka ale do Jarpola to jej daleko (jest z dwa razy grubszy)  😎
Dava, to zainwestuję kiedyś 😀
Gaga haahah dokładnie 😁
Ja używam tych z IKEI (są często na promocji za 10zł). Jak koń się bardzo pocił, albo było mega zimno (wtedy miał szaliczek  😍 ) to ubierałam. Działa jak derka polarowa, tylko nie da się zapiać z przodu (sprytny ktoś by tak zrobił jakieś zapięcie).


Ja mam taki kocyk polarowy z ikei własnie na szyję dla konia jak się spoci po ternie czy jeździe ( nie jest golony), doszłam sobie do niego rzepy i mam polarowy kołnierz 😀

PS Szukam własnie nowej derki osuszającej, zastanawiałam się nad dralonem jakimś, ale chyba pomyślę faktycznie o Jarpolu skoro tak zachwalacie 🙂
.
Dostaliśmy kapturki z Jarpola - Dziękujemy  :kwiatek:

Są ekstra, bo na górze są przedłużone i dosięgają do uszków 🙂





O matulu a gdzie to takie mrozy dzisiaj? Dwie dery i kaptur  🤔
jak tak chwalicie to dozbieram na jarpola i zakupie w styczniu🙂😉)
Zorilla Konie są ogolone z głowami i z nogami, sprawdzam czy im nie jest za gorąco oraz czy nie jest im za zimno parę razy dziennie. I jest OK. Dodam, że siwy ma na sobie 400g plus 100g na górze, a kasztanka 300g i 100g. W stajni stoją bez kapturów siwy w 400g a kasztanka w 300g. Nie są ani gorące ani spocone  :kwiatek:
Nie twierdze ze chcesz je upiec ale wygląda to jak na -50  🤣
episode, a w lżejszych są zimne ? Bo z drugiej strony co im włożysz jak będzie -20? Moja jeste też golona głowa-nogi, stoi póki co w 200g, czeka na nią 400 na mrozy i ewentualne polary/lżejsze derki na cebulkę, ale jest ciepła w tych 200tu.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
20 grudnia 2013 21:22
Fajne kaptury !

Ale mam pytanie. Skoro teraz je tak ubierasz, a jest na plusie, to co zrobisz jak będzie -10 ? Ubierzeszvdwie derki po 400 g, albo wiecej skoro już teraz siwy ma 500 g na sobie ?  Zero złośliwości, po prostu ciekawość.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się