matura

Na przyszłość, tutaj macie wszystko jak na tacy - gdyby ktoś jeszcze jakiś szukał odpowiedzi/arkuszy:
http://gieldamaturalna.pl/matura_probna
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 grudnia 2013 17:03
Polski na 74%  😅 Mogłabym tak napisać majową maturę  😁
Facella, wooow pogratulować 😀 Ja w maju chcę 80 minimum na r, ale na tej wątpię czy dobiję 70 na p :P Poczekamy zobaczymy
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 grudnia 2013 19:18
zoriczkowa, dziękuję. Chociaż przyznam, że nie jestem zadowolona ze swojej pracy, byłam przekonana, że dostanę więcej punktów. Pomijając poważny błąd rzeczowy  😁 to się trochę rozpisałam i postarałam, a tu trochę mało tych punktów... Za to z CR jestem mega zadowolona, 16/20  😜
Okazało się, że mam 57%  🙂 po zsumowaniu punktów z CRki i wypracowania i jest to jeden z lepszych wyników w klasie. Ja jestem zadowolona, bo na pewno wynik skoczy jeszcze o dobre 15-20%, ale w zestawieniu z Facellą nie mam szans.  👀
U mnie polski na 63% jak w maju wzrośnie o kilka procent to będę zadowolona, angielski 76%- też mi wystarczy, z biologii średnio mi poszło-47%.  Matmy na szczęście jeszcze nie oddawali, nie jestem pewna czy chcę znać wynik 🙄
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 grudnia 2013 12:38
nopebow  😡 aż się zawstydziłam.
Po prostu bardzo dobry wynik zwłaszcza, że dla większości to takie pierwsze zetknięcie się z prawdziwą maturą.  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 grudnia 2013 10:18
A to już wiem w czym rzecz, pisaliśmy już kilka maturek z polskiego  🤣
Chemię przemilczę, bo skopałam totalnie...
Z matmy, polskiego i biologii wyników nie mam, ale mam z angielskiego, akurat pisałam tylko rozszerzenie i sądzę, że 78% to całkiem satysfakcjonujący mnie wynik 🙂
a jest ktoś kto pisze nową maturę w 2015?  😁
z czego się przygotowujecie? ...podobno już jakieś wstępne arkusze się ukazały jak to ma wyglądać ale nie mam pojęcia gdzie.  🙄
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 grudnia 2013 21:48
U mnie w szkole pisaliśmy jedynie podstawy próbne, w dodatku te wygamane tylko. 🙁 A szkoda, bo zadeklarowałam na maturze same ścisłe przedmioty w rozszerzeniu... No nic.
Polski 71%, całkiem mnie to satysfkacjonuje, zwłaszcza że wybrałam temat z Pana Tadeusza, którego czytałam ostatnio w gimnazjum... 🙂 Angielski 92%. Z matmy nie wiem(ehh), bo jak oddawał to chora byłam, a do dziennika elektronicznego wpisać nie łaska. ;/ Czuję, że jakoś 60% to będzie(ale klapa... trapezy i jabłka mnie pokonały 🙂 ).
Jeśli maturę pisałam w 2012 roku a w 2015 chciałabym ją poprawić, to piszę "nową" wersję?
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2013 16:21
Chyba nie.
Ej  a jak to jest, bo każdy mówi inaczej. Jeśli chcę pisać za rok jeszcze maturę z czegoś, to będę mogła pisać starą czy nową maturę? Jeśli szłam starym tokiem? Bo jedni mówią że nie można starej, a inni że jeszcze ileś tam lat po wprowadzeniu nowej starą też mogą Ci którzy szli starym tokiem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2013 18:33
Nam powiedzieli, że jeśli będziemy chcieli w 2015 poprawiać, to będziemy poprawiać starą. Inaczej byłoby bardzo nie fair, bo przecież ta nowa ma się dość znacznie różnić i przecież rocznik '96 zaczął reformę już w gimnazjum, czyli przez 6 lat byli nauczani inaczej niż my, bardziej analitycznie, każde pytanie na teście kończy się u nich "uzasadnij". Ciekawa jestem, jakie będą przeliczniki na studia dla nowej i obecnej matury, o ile w ogóle będą...
Dzięki Facella,  - jezu jestem debilem największym na świecie, nie przeczytałam postu wyżej  😵 a przecież było i pytanie i odpowiedź  🤦 Serio, ostatnio nie ogarniam  🤔wirek:


A jak Wam idzie maturzyści z materiałem? Ja zamierzałam tyyyyyyyyyyyyyyle zrobić w święta a wyszło jak zwykle 😡
U mnie to samo... Nic nie ruszone. Maturkę z chemii zadaną do domu trzymam od początku ferii i pewnie zrobię ją w dzień korków po przerwie świątecznej... To samo biologia. Mnóstwo zadań dostałam i leżą.

Mam wrażenie, że ta przerwa strasznie źle na mnie wpłynęła. Nie jestem w stanie zajrzeć do książek.
spokojnie...mamy jeszcze TYLE czasu, nie ma co panikować, w ferie sę nadrobi 😉
nikinga, ktoś Cię podmienił? Chyba, że już stwierdziłaś, że i tak nie zdasz...
Ja się nie uczę. W ogóle nie mam motywacji do nauki ;/. 

Zawsze można poprawić...
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2013 22:48
Widze, ze nie tylko ja mam w d... te całą maturę 😁
Facella, Ty bądź cicho, próbne dobrze napisałaś więc masz prawo:P Ja jeszcze tematu na polski nie wybrałam 👀
Nirvette   just close your eyes
30 grudnia 2013 22:51
Hahaa, nie jestem sama, myslalam, ze bede jedyna, ktora na wszystko ''ma jeszcze czas''.  👍
zoriczkowa nikt mnie nie podmienił, ale nic mi się nie chcę i próbuję znaleźć jakieś wytłumaczenie, zresztą nawet nie jestem pewna co do tematu z polskiego i rozszerzeń, a co do zdania to hmm liczę na szczęście z polskiego, nawet mi zbytnio na wyniku nie zależy, byleby nie mieć mniej niż na próbnej  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 grudnia 2013 08:31
Zoriczkowa, taaa, dobrze...? 5% z fizyki 😂
edit: pogrubienie mi uciekło, poprawiam.
Miód na me serce te Wasze posty! Nie jestem sama! 😀 'Od świąt się uczę.' Taa.  😂 Przy czym w ogóle nie mogę  się tym przejąć... Powinnam ruszyć coś z prezentacją. I tylko to mi trochę na wątrobie ciąży.
Od nowego roku zaczynamy! ;D
Jej jak to dobrze przeczytać ze nie tylko ja nic nie zrobiłam xd
Facella brat mojego kolegi na próbnej operonu z matmy rozszerzonej miał 8% a jak przysiadł od marca to zdał w maju na 89%. Można? Można!!
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 grudnia 2013 14:13
Można, można, tyko trzeba chcieć. Ja zmieniłam deklarację maturalną, szkoda mi czasu, sił i chęci na fizykę, która w sumie nie jest mi jakoś bardzo potrzebna...
Facella  no i dobrze 😉 chyba ciężko jest fizyke w biol-chemie napisać. My mamy poszerzoną fizykę i jedna osoba zdaje, bo  nic nie umiemy  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się