Wycinanie migdałków

Dzieki za wyjasnienie - to mialoby sens, jezeli ktos non stop choruje na angine ropna, to pewnie nie ma innej rady.
Biedaczko  😕 Trzymaj sie dzielnie, pamietaj, za juz niedlugo to bedzie jedynie niemilym wspomnieniem.
mi migdałki wycięto jakieś dwa lata temu. Nie miałam angin, ale przynajmniej raz, dwa razy na miesiąc chorowałam, byłam blada, chuda, nie miałam rumieńców. Na zabiegu byłam w prywatnej klinice więc zostałam tylko na noc. Dostałam głupiego jasia, potem narkozę. Po zabiegu-wiadomo. Nie mogłam prawie nic jeść, bolało jak cholera, nie mówiłam przez tydzień  🙄 .
Ja wypowiem się z trochę innej perspektywy.
Pracuję w szpitalu,który ma jeden z najlepszych oddziałów laryngologicznych.
Migdały są usuwane na okrągło.
Jedno jest pewne im starszy człowiek tym gorzej przechodzi ten zabieg. Bardzo często jest tak,że po usunięciu wraca się na blok operacyjny bo następuje krwawienie.
Dzieciaki już na drugi dzień na śniadanko jedzą bułeczki a dorośli jeszcze przez tydzień nie mogą nic zjeść.
Co do ketonalu to ten lek mnie nie przekonuje... lepiej z nim nie przesadzić...

Była jeszcze mowa o wyrobach mlecznych i o mleku. Z tego co wiem biorąc antybiotyki powinno się jeść jak najwięcej jogurtów(najlepiej naturalnych) aby chronić żołądek przed silnym działaniem tych środków.
tajaa,  super że tu zajrzałaś.. Może będziesz mogła odpowiedzieć na kilka moich pytań.

Piszesz o antybiotykach.. Sęk w tym,że mnie ich nie podano ani nie przepisano..  🙄 Czytałam trochę na różnych forach w necie no i sporo osób pisze, że antybiotyki otrzymało. Mój szef-co prawda lekarz weterynarii ale zawsze lekarz, też zdziwił się,że nie dostałam antybiotyków i poradził bym jednak udała się do jakiegoś lekarza to skonsultować. Zwłaszcza,że jestem non stop na lekach które jeśli mam być szczera to g.... pomagają a ból gardła i uszu (czasem nawet gorszy niż samego gardła) jest nie do zniesienia. Nie mogę normalnie funkcjonować, zżeram ogromne ilości leków co zdrowe na pewno nie jest a poprawy nie widać (choć goi się ponoć idealnie)

Ps. Dlaczego nie masz przekonania do Ketonalu? Rozumiem,ze jak każdy tego typu lek jest nie jest obojętny dla naszego organizmu ale bez niego nie przeżyłabym tego już na bank.
Lekarz przepisał mi go co 6 h ale przyznam,ze czasem jak boli tak silnie że nie mogę wytrzymać to biorę co 5 h żeby choć ból uszu usunąć i twoje słowa trochę mnie przestraszyły.. Skutków ubocznych nie widzę ale pewnie mogą być takie których nie widać gołym okiem np. dla żołądka.

Proszę pisz wszystko co wiesz i co może mi się twoim zdaniem przydać..

Pozdrawiam i nie idę spać bo niestety z tym jest kiepściutko..

-------------------------

RATUNKU !!!! Jest 5.03 a ja niemal chodzę po ścianach. O zaśnięciu nie ma mowy.. Rano biegnę do lekarza..

------------------------

5.33 - zaczyna mnie boleć żołądek 🙁 pewnie ma dość tych wszystkich tabletek przy niemal braku jedzenia.. martwi mnie to strasznie.. odstawić leków nie będę w stanie.. 🙁
nie wiem co zrobie jak mnie lekarz dziś oleje i zostawi wszystko tak jak jest..   🙁


-------------------------

Wróciłam. Moja lekarka rodzinna (w odróżnieniu od tej ze szpitala) podeszła do mnie ze zrozumieniem i współczuciem.
Rozwiała wszelkie wątpliwości, odpowiedziała na pytania.
I tak:
Antybiotyk przepisuje się tylko jeśli są ku temu jakieś wskazania. W przypadkach gdzie wszystko goi się dobrze (jak u mnie) nie jest to konieczne
Co do ketonalu i całej reszty to powiedziała,ze na dzień niestety nic innego przepisać mi nie może bo to juz bardzo silny środek przeciwbólowy ale na szczęście dała mi coś co ma mi pomóc przespać noc i zmniejszyć ilość leków jakie łykam w nocy żeby przeżyć.
Przepisała mi lek o nazwie TRAMAL Ponoć znacznie silniejszy niż ketonal no i co najważniejsze o przedłużonym działaniu 🙂
Mam nadzieję,ze to pomoże.. Trzymajcie kciuki.
Sorry ,że nie pisałam ale byłam cały dzień w pracy.
Co do ketonalu, można go brać spokojnie tylko wiadomo z głową.
Wiele osób po nim się źle czuje i ogólnie działa on nie korzystnie na żołądek. Jednak wiadomo wszystko jakoś na nas wpływa. Poza tym jest to jeden z najsilniejszych środków przeciwbólowych. Ja nie mogę go brać bo działa na mnie bardzo źle (nudności i zawroty głowy)
Jednak jak boli nie ma rady...
Mam pytanie boli Cię cały czas tak samo czy z każdym dniem jest lepiej?
Więcej postaram się dowiedzieć jutro od takiego specjalisty od migdałów i od razu tutaj napiszę.

Ps. Aż dziwne ,że nie masz antybiotyków, bo w dzisiejszych czasach nawet gdy nie jest to tak bardzo konieczne to zazwyczaj faszeruje się tymi lekami ludzi.

Ja też miałam mieć usuwane migdały ,miałam termin, nawet sobie załatwiłam znieczulenie ogólne ale właśnie przestraszyłam się tego co będzie potem, a mam małą tolerancję na ból. Odwołałam wszystko ale prędzej czy później i tak wyląduje na sali operacyjnej..
Trzymaj się, pozdrawiam
Hej.
Generalnie raczej nie ma poprawy. Wiadomo,ze w ciągu dnia sa okresy lepsze i gorsze, chwile spokojniejsze i uderzenia ostrego bólu ale o poprawie ogólnie mówić chyba nie mogę.
Rodzinny o antybiotyku powiedział więc ta kwestia w sumie rozwiązana ale martwi mnie fakt,że łykniety 3,5 h temu Tramal nie działa  🤔 tzn. czuję zawroty głowy i drobne nudności ale ból jak był tak jest.. 🙁
A ja chcę się wreszcie porządnie wyspać !!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się