Rul

Konto zarejstrowane: 19 grudnia 2008

Najnowsze posty użytkownika:

Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Rul dnia 04 lutego 2021 o 16:12
jeśli w badaniach wyszedł niedobór wit D to powinnaś zwrócić się do lekarza, on rozpisze czym,  ile i jak długo suplementować. Witaminę D można przedawkować.

edit: są leki ludzkie z wysokimi dawkami wit D, branie na właśną rękę suplementu dla koni jest wg mnie nierozsąne. W tym preparacie jest też wit K, którą tak jak D da się przedawkować.. No i zwierzęta mają inny metabolizm, wchłanianie może być kompletnie różne takiego supla u ludzi.
Koronawirus
autor: Rul dnia 30 października 2020 o 12:41
Nie wiem jak z tym u lekarzy ludzkich, ale wątpliwe etycznie wydaje mi się podawanie sposobu leczenia do ogólnodostępnej wiadomości  🤔. Zapisek, że leczenie tylko pod kontrola lekarza...eeee to może opublikuje to w prasie fachowej?
Aborcja - dyskusja
autor: Rul dnia 28 października 2020 o 07:37
kościół wydał oficjalne stanowisko, potem je nawet doprecyzował https://episkopat.pl/oswiadczenie-rzecznika-episkopatu/ . Ani słowa o kobietach (tak jak w przemówieniu Jarozleskiego), ciągle o płodach.
Nie można zmusić nikogo do oddana krwi  ❗ ❗ ❗ , a panowie się bawią w rozporządzanie cudzym ciałem. Do czego doszło, żeby marzenie o państwie świeckim i wolności wyboru (i nie mówię to "kompromisie" sprzed czwartku) było utopią 🤔wirek:
Aborcja - dyskusja
autor: Rul dnia 27 października 2020 o 18:42
Ascaia bo protest to wyrzucenie z siebie złości, bezsilności, sprzeciwu. To są emocje, każdy je wyraża inaczej, a tak się złożyło że ludzie mają dość to są i przekleństwa-jaśniejszego komunikatu nie chyba nie ma. Nikt ci nie każe krzyczeć haseł z którymi się nie zgadzasz czy wogóle iść protestować tak btw.

Dziewczyny, odpowiedzcie mi (a może też sobie) przede wszystkim na pytanie, dlaczego moja postawa jest dla Was aż tak strasznie wielkim problemem? Czy nie mam prawa do własnej oceny jakiejś sytuacji? A tak właściwie jednego jej elementu?
I czy naprawdę trzeba się z tzw. ogółem protestujących zgadzać 1:1, bo jak nie to "kto nie z nami, ten przeciw nam"?
Podchodzicie do rozmowy ze mną jak do rozmowy "z wrogiem". Dlaczego? Po co?

z tego co widzę to jest dyskusja, chyba o to chodzi?
Aborcja - dyskusja
autor: Rul dnia 25 października 2020 o 16:50
powiem wam, że z jednej strony bardzo mnie cieszy (jeśli można tak powiedzieć), że jest taka ogólna mobilizacja i nawet małe miasta protestują. Zastanawiam się tylko czy nie będzie tka jak tunrida pisze. Byłoby to w ich stylu.
Dobrze, że protest poszedł w stronę KK. Latem nie wszyscy się przejęli jak Jędraszewski mówił o tęczowej zarazie. Jak panowie z pis mówili o ideologii. Może teraz ludzie uzmysłowią sobie, że KK i pis to jedna banda, a prawa człowieka w polsce to fikcja. Tym niemniej przykład z najbliższej rodziny nie napawa optymistycznie "no nie zgadzam się z tym co kościół mówi o (wstaw cokolwiek)", po czym siup, co niedzielę do kościoła i sup, na ofiarę 🙂

Co do ślubów to sprawa prosta, od pewnego momentu odmawiam. W tym roku koronawirus był dobrym pretekstem, chociaż nikt o powód nie pytał.
Depresja.
autor: Rul dnia 16 października 2020 o 11:07
moim pierwszym wyobrem była terapia, terapeuta zasugerował leki i psychiatrę, ale nie potrafiłam się do niego wybrać, więc została sama terapia. Pomogła.
Kącik WEGE :-)
autor: Rul dnia 13 czerwca 2020 o 19:21
siemtana planton jest genialna, lekko kwasna, gęsta, cud  😍
W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów
autor: Rul dnia 07 czerwca 2020 o 14:16
miałam zip offy, nie były obcisłe więc nie było ryzyka obtarcia, ale przed kupnem lepiej je przymierz i pozginaj nogi w kolanach - jest trochę inne odczucie w takich spodniach. Moim zdaniem wygodne rozwiązanie.
Rosliny doniczkowe
autor: Rul dnia 23 maja 2020 o 10:01
polecam tą stronę do sprawdzania toksyczności, niestety wyłapałam parę gatunków, które na polskiej liście są oznaczone jako bezpieczne
Koronawirus
autor: Rul dnia 03 maja 2020 o 11:36
Cała akcja, żeby podreperować sytuację klimatyczną
po epidemii odbijemy sobie chwilowe ograniczenie lotów i ruchu samochodowego, tak też było po kryzysie w 2008. Poza tym największe źródła CO2 i zanieczyszczeń nie zwolniły: platformy wiertnicze działają, spożywamy pochałaniającą ogromne ilości wody do produkcji wołowinę, Polska dalej czerpie energię z nieodnawialnych źródeł etc.
link o artykułu

Ratujemy upadający kapitalizm, nie planetę.
Koronawirus
autor: Rul dnia 16 kwietnia 2020 o 15:47
Rul zdaje sobie sprawę, że się da. Powiem może inaczej - nie jest to super pomysł, ale jeśli dzięki temu opanujemy wirusa to jestem za. Nie mam w sumie nic do ukrycia, nie robię nic złego. Zawsze powtarzam, tak półżartem, że  😂jeśli chociaż jeden terrorysta ma być złapany dzięki czytaniu messengera to na zdrowie, niech czytają
tylko, żet przez to każdy z definicji jest traktowany jest jako winny, bo być może w przyszłości popełni zbrodnię np atak terrorystyczny. Dla mnie to jest nie do przyjęcia, to już nie jest niewinny dopóki nie udowodni się winy. Btw czy inwigilacja to jedyny sposób na terroryzm i czy ludzie tej inwigilacji chcą? No i pytanie kiedy się skończy to przykładowe czytanie messengera, kiedy będzie powrót do normy?
Nie zgadzam się z tym ,,nic do ukrycia". Każdy coś ma. Nigdy nie wiesz na co np rząd będzie zwracał uwagę, co uzna za normę, a co za odbiegające od niej, w jaki sposób te informacje zostaną wykorzystane. Nagle może się okazać, że twoje nic do ukrycia będzie wykorzystane przeciwko tobie.
Koronawirus
autor: Rul dnia 16 kwietnia 2020 o 08:15
kokosnuss bardzo mi się to nie podoba :?
panoptykon o korona aplikacjach oraz niebezpiecznik

czytałam o tej aplikacji i pomysł mi się podoba. Nie chodzi o to, żeby każdy z nazwiska i numeru pesel był odnotowywany ale aby aplikacja powiadamiała nas o potencjalnym zagrożeniu. Chyba na joemonsterze było to fajnie wytłumaczone. Jakby tak miało to wyglądać to jestem za.
niestety nawet bez imienia i nazwiska i peselu da się z zebranych informacji zidentyfikować osobę
"Nie ogarniam jak..."
autor: Rul dnia 11 marca 2020 o 16:59
Tak kokosnuss, jak komuś źle w kinowej pracy to powinien ją zmienić. Jak nie ma kwalifikacji to może się zawsze doszkolić. Jak się nie chce szkolić mając ku temu możliwości (a możliwości, w tym darmowych, jest wiele i nie chce mi się ich wypisywać) to niech sobie siedzi w tej kijowej pracy i narzeka.
mam lepsze rozwiązanie: wziąć kredyt,założyć firmę  🤣 . Słyszałaś o micie self-made man?

U mnie jeszcze paniki z zakupami nie ma, ale z drugiej strony rozumiem ludzi, którzy boją się, że to wszystko pie*dolnie i trzeba się zatroszczyć o podstawowe rzeczy. Z tym, że tłok w sklepie to świetny sposób na zarażenie się..
PSY
autor: Rul dnia 02 grudnia 2019 o 14:51
wracając do maliniaków tu można posłuchać o tym, dlaczego ich nie kupować. Ja też przeszłam fazę na maliniaka, szczęsliwie szybko mi przeszło
Depresja.
autor: Rul dnia 19 października 2019 o 11:48
przychodzę wylać moje smutki 🤔 . Mam przymusową miesięczną przerwę od terapii, ostatnie miesiące miałam dobre jak nigdy więc myślałam, że tego nie odczuję, zwłaszcza że tak długą przerwę przeszłam bezboleśnie będąc w o wiele gorszym stanie (tyle, że na wakacjach). Zaczęło się od budzenia z zerową chęcią do stawienia czoła dniu, ale w ciągu dnia było mniej więcej ok. Ostatni tydzień był po prostu zły... Stoję przed ważną decyzją, miałam siłę ją podjąć parę tygodni temu, ale ciągle coś, niepewność (chociaż udało się bez ataków paniki).. I dalej z tym stoję. Dodatkowo dołujące jest to, że nie potrafię sobie poradzić bez terapii, super. Jak już pójdę na stpokanie będę czuć się winna, że tyle zwlekam z decyzją. Borze nie mam siły  🙄
Zero waste - jak żyć bez śmieci
autor: Rul dnia 27 lipca 2019 o 11:47
smarcik ale te filtry nie wyłapują bakterii
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 09 czerwca 2019 o 09:48
widziałyście Barry? Świetny serial z, jeśli się nad tym zastanowić, dość dziwnym pomysłem  😁. Polecam, na HBO.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Rul dnia 23 marca 2019 o 08:39
w moim przypadku chodzi tylko o kamień. Wodę i tak zagotuję, nie przeszkadzają mi ewentualne bakterie. Większym problem jest gdzie wyrzucać taki filtr, ani to sam plastik, może zmieszane?
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Rul dnia 08 marca 2019 o 14:36
AtlantykowaPanna jeśli poza tym ogólnie jesteś zdrowa, to... oddychać brzuchem. Może akurat nie masz tego problemu, ale do czasu aż mnie ktos nie uświadomił też chodziłam jak zombie.  Okazało się, że oddycham płytko, klatką piersiową co w połączeniu z naturalnie niskim ciśnieniem było katorgą. Kawy nie pomagały, nic nie pomagało tak naprawdę, a po godzinie od wstania już zaczynał się zjazd... Oczywiscie potrzeba czasu, żeby oddychanie przeponą weszło w nawyk.
Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )
autor: Rul dnia 01 marca 2019 o 13:12
mils, a jesteś w stanie pojechać do niego za granicę?
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Rul dnia 26 lutego 2019 o 07:24
skoro już przy opiece zdrowotnej jesteśmy, jest tu ktoś z Francji? Jak się tam sprawa ma?
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 24 lutego 2019 o 11:23
ja nie wiem, co sprawia, że wszyscy polecają Peaky blinders 😁 . Przebrnęłąm przez  pierwszy sezon, drugi zaczęłam, ale to strata czasu. Niby coś się dzieje, niby nic się nie dzieje, ech, no nie dla mnie.
KOTY
autor: Rul dnia 03 lutego 2019 o 15:02
puszki MAC's mają ok skład i przystępną cenę
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 02 lutego 2019 o 19:09
vanille The Knick! O chirurgach w Nowym Jorku na początku XXwieku 🙂
Dzik Dzika Dzikiem pogania... czyli o co chodzi...
autor: Rul dnia 13 stycznia 2019 o 14:39
nokia6002 wydaje mi się, że chodzi o to, że zwierzęta hod. mają tak poustawiane dawki i składniki jak mało kto z nas. Możemy mieć wrażenie, że dobrze się odżywiamy i nie mamy niedoborów, a prawda może być zupełnie inna, bo nikt naszych tego nie bada i nie kontroluje 🙂  (no, może oprócz ludzi współpracujących z dietetykiem)
Depresja.
autor: Rul dnia 13 stycznia 2019 o 14:33
ja tego typu podręczniki omijam, niektóre trącą hasłami typu "wylecz depresję tymi prostymi trikami"... Wiedzę żywieniową i dbania o ciało wolę czerpać z innych źródeł. Chociaż jeśli ktoś nie ma jak się dostać na terapię, albo odpowiadają mu takie klimaty to ok.
Co do linka - hm. Może dla lekkiej depresji jest to ok, jako wspomaganie, ale właśnie, chyba większość osób jest świadoma, że dbanie o ciało, kontakt z naturą jest ogólnie wskazane? Plus nie każdy chory ma czas i możliwości na ten mistyczny kontakt z przyrodą. Natura nie leczy koniec kropka. Probóję wyobrazić siebie w najgorszym okresie; dostaję taką ulotkę i... Przyszłam po pomoc, ledwo znalazłam energię na wstanie z łóżka i pójście na wizytę, a dostałam radę  typu "weź się w garść" 🤣 .

Swoją drogą poszłam na terapię z nastawieniem, że idę tylko po potwierdzenie mojej diagnozy. O jak mało wiedziałam... Już na pierwszym spotkaniu wyszły rzeczy, do których sama bym nigdy nie doszła (to co brałam za przyczynę było tylko kolejnym objawem itd). Cieszę się, że poszłam na terapię, a nie od razu do rodzinnego po receptę na leki albo skierowanie, może bym szybciej wyzdrowiała, ale powtarzałabym stare schematy będąc zupełnie nieświadomą ich istnienia.
Kącik WEGE :-)
autor: Rul dnia 27 grudnia 2018 o 15:07
w naszym kraju dużo ludzi ma niedobór wit D, mało kto ma możliwość wystarczającego nasłonecznienia się przez cały rok
"Nie ogarniam jak..."
autor: Rul dnia 12 grudnia 2018 o 19:54
A ja myślę, że ludzie odmiennie się ubierający, z włosami żółtymi czy geje afiszujący swoją inność czy jacyś wydziarani goście albo ludzie z uszami do ziemi czy łańcuchami w języku na własne życzenie są dyskryminowani. Mamy pewne kanony zachowań, kultury, ubioru. Każda odmienność jest OK, - każdemu wolno - ale afiszowanie się nią ma wpływ na to jak postrzega takich ludzi otoczenie.

Nie ma sie potem co dziwić, że tacy ludzie mają problemy ze znalezieniem pracy czy akceptacją przez innych.

Stare przysłowie "jak Cię widza tak Cię piszą" cały czas żywe

Jak dostanie skopany, bo komuś nie spodobał się jego wygląd to sam się prosił? No nie.
Co podpada pod afiszowanie się innością, a co jest ,,normalne"?
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Rul dnia 09 grudnia 2018 o 09:42
Meise skąd ten dywan 🙂 ?
Sprawy sercowe...
autor: Rul dnia 30 listopada 2018 o 10:05
mnie zawsze dziwi, że są dziewczyny np. z brzydką cerą czy naprawdę przebarwieniami czy innymi rzeczami na twarzy, lub np. białymi brwiami, czy świecące się i NIC z tym nie robią. A wystarczy zamiast kremu na dzień krem typu BB (z pudrem) i raz na miesiac sobie zrobić HENNĘ na brwi (nie czarną!!! ale np szarą czy dostosowaną do urody)
ale po co mają to robić? Żeby przypadkiem kogoś nie ,,obrzydzić"? Tylko ładne kobiety mogą się nie malować? Bezsens.
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 21 listopada 2018 o 20:53
'Chilling adventures...' po pierwszych paru odcinkach zaskoczyły mnie, dobra fabuła. Ciekawe jak finał i następne sezony.
KOCHAM KINO :)
autor: Rul dnia 10 listopada 2018 o 09:12
podzielam zachwyt nad Bohemian Rhapsody 😀 . Jedyne do czego mogę się przyczeić to powtórzenie tych samych ujęć rodziny na Live Aid i dialog -I think I'm bisexual. -Freddie,you are gay. Nie wiem jak to publika odczyta, a niestety ciągle są ludzie uważający, że Freddie był gejem, nie bi. 
Zero waste - jak żyć bez śmieci
autor: Rul dnia 27 października 2018 o 18:51
podobno dobre szampony do włosów w kostce ma Cztery Szpaki i Kremoland (fb), ale nie próbowałam ich jeszcze 🙂
Zero waste - jak żyć bez śmieci
autor: Rul dnia 25 października 2018 o 15:49
smarcik ci którzy tak piorą twierdzą, że nie.
nerechta właśnie o te butle mi chodzi. Robię tak jak piszesz, kupuję duże opakowania, ale to stanowi u mnie największą produkcję platikowych śmieci i myślę jak to rozwiązać. Chociaż tyle, że nie mam kilkunastu płynów każdy do innej powierzchni jak to niektórzy uskuteczniają. Widziałam gdzieś zdjęcie eko płynu do prania w kartonowej butli, niestety pamiętam tylko, że był produkcji niemieckiej.

biodegradowalnego żwirku nie należy spłukiwać w wc.
Na grupach zero waste co jakiś czas powraca temat biodegradowalnych/kompostowalnych worków na śmieci czy psie kupy, tu artykuł na ten temat
Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.
autor: Rul dnia 25 października 2018 o 10:16
idę! Nie wspinam się od... roku? to chociaż sobie popatrzę  😁
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 25 października 2018 o 10:14
Bates jest świetny, ostatni sezon faktycznie trochę dziwny, ale mimo wszystko 10/10 🙂
Zero waste - jak żyć bez śmieci
autor: Rul dnia 25 października 2018 o 10:13
właśnie z alternatywami środków czystości w PL ciężko i to jest dla mnie największy problem. Nie mam czasu na robienie własnych z sody i tym podobnych, czasem jak mi pieniądze zbywają kupię eko, ale te też są w plastiku. Jedynie proszek do prania jest w małych kartonikach. Papier toaletowy kupuję pochodzący 100% z makulatury, ale co z tego skoro pakowany jest w plastik 😀. Owszem, są pojedyńcze rolki opakowane w papier, ale one są typowe szaro-dworcowe...
Zero waste - jak żyć bez śmieci
autor: Rul dnia 24 października 2018 o 16:50
warto pamiętać o rozebraniu wkładu filtra na części pierwsze nim się go wyrzuci 🙂
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 16 października 2018 o 18:56
wiecie, że wyszedł nowy sezon The Good Place 😀?
Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.
autor: Rul dnia 11 października 2018 o 11:27
po ostatnich górach stwierdziłam, żę formę mam zerową (w sumie co się dziwić, nie ma się z kim wspinać) więc zaczęłam biegać.  Może to coś da chociaż tęsknię za wyciskaniem siódmych potów na ścianie.
Przymierzam się do kupna primaloftu z dynafit'a. Amnestria, czy rzeczywiście ciuchy outdoorowe szybciej się zużywają w war. miejskich? W swojej puchówce chodzę też po mieście, bo w eleganckich ciuchach po prostu marznę.
PSY
autor: Rul dnia 17 sierpnia 2018 o 10:28
uderzaj do Pauli, byłam na jej szkoleniu i polecam, jest świetna
"Nie ogarniam jak..."
autor: Rul dnia 09 sierpnia 2018 o 19:28
majek Gdzieś ostatnio widziałam wpis (być może komentarz na facebooku, nie dam sobie ręki uciąć), że przy obecnym multi-kulti i "tolerancji", to biali, katolicy, hetero, mężczyźni będą najbardziej znienawidzoną/uciskaną grupą społeczną (przy okazji, to ta grupa, która przez setki lat była "u góry łańcucha pokarmowego"😉. To nie jest dokładny cytat słowo w słowo, ale taki był wydźwięk wypowiedzi.
raczej biali het meżczyźni czują się uciskani, bo zauważyli, że świat nie kręci się wokół nich
Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.
autor: Rul dnia 19 lipca 2018 o 12:59
Horsiaa na Lodowej nie byłam, ale sam szlak przez jaworową jest dość ładny.
okazało się, że znajomy na scarpy zen pro chodzi w nich tylko po mieście i przez sztywną podeszwę ślizga się na asfalcie, ale mówił że ogólnie wygodne. Może uderzę w zamberlany ech 😁

warunki w tatrach tragiczne tak by the way, kilka mostów zerwanych, szlaki zalane, schron w piątce odcięty, TOPR odradza wszelkiego wyjścia w góry...
foty
Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.
autor: Rul dnia 17 lipca 2018 o 11:19
przmierzam się do kupna podejściówek na letnie wypady w Tatry, jednodniowe wycieczki po szlaku. Myślałam o salewach MNT trainer lub garmont dragontail, ale opinie są skrajnie różne 🙄 . Rozważam też zamberlany intrepid, scarpy zen pro lub la sportiva TX4. Macie doświadczenia z którymiś z tych butów 🙂 ? O zamberlanach nie potrafię znaleść żadnej opinii, mam od nich wysokie buty i są ok.
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 12 lipca 2018 o 16:45
The Good Doctor ma rzeczywiście dobrze napisanego głownego bohatera, w porównaniu do innych medcznych seriali ten wydaje mi się bardziej realistyczny. Jednak nie ma typowych zagadek, ogólnie house dla mnie nadal na pierwszym miejscu w swojej kategorii.
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 27 czerwca 2018 o 10:51
JARA na którym jesteś odcinku/sezonie? Pierwszy sezon był rzeczywiście mega.

obejrzałam odcinek specjalny sense8 i kurcze... Widać było, że to wszystko pośpiesznie i żeby tylko zakończyć, sceny z helikopterem nie skomentuję 😁 (za to ta z klubu była super), ale poza tym ok. Straszna szkoda, że niektóre chłamy ciągną w nieskończoność, a taki dobry serial nie będzie dalej kręcony  🤔
KOTY
autor: Rul dnia 17 czerwca 2018 o 16:46
chomcia - jeśli siatka nie jest przymocowana na stałe, da się ją zdjąć to darowałabym sobie pismo.
KOTY
autor: Rul dnia 13 czerwca 2018 o 10:50
po wielu latach moje koty doczekały się osiatowanego balkonu i są absolutnie zachwycone 😍 . Już nie będę mieć wyrzutów sumienia, że miauczą żeby wyjść, a mi nie chce się zakładać szelek  😁
wasze ulubione seriale
autor: Rul dnia 10 czerwca 2018 o 08:32
rtk-w takim razie polecam The Good Place: lekki, przyjemny i z humorem, fajny serial, ma tylko dwa sezony więc można szybko łyknąć 😉