DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

horse_art: Jakie tam fabryczne 🤣 logo i metek przecie nie ma  😂 w ogóle chyba zacznę podpisywać swoje wyroby, może za kilka lat jak gdzieś zobaczę to się pośmieję - "boże, co to jest? że niby ja to robiłam?" 😉

wabankowa: pochwal się koniecznie tym polarem, bo sama też poluję na coś dobrego, może akurat  :kwiatek:

Co do kodury, to zawsze myślałam, że to derkowy bardziej materiał, a tu proszę 😀 trzeba spróbować! Bo kolory widziałam piękne, nawet na allegro, a i cena z nóg nie zwala, więc czemu nie 😉
Dziewczyny polar doszedł i jestem w nim zakochana  💘

Miękki w dotyku, mocny, gruby, mało co się rozciąga a do tego piękny kolor !
Wzięłam inny niż wam pokazywałam, Cactus Flower który jest prze boski  💃

Pierwsze zdjęcie prawie idealnie oddaje kolor.

Edit: nie jednak nie oddaje, na żywo jest piękny tu aż tak ładnie nie wygląda 🙁
BOSKI KOLOR!!! Ja też taki chcę ;( ile mb wzięłaś? Bo wygląda jak na 2 derki i 2 pary owijek jeszcze 😉
I skąd zamawiałaś jeśli można wiedzieć? (na pv najlepiej) z góry dziękuję  :kwiatek:
Tu są 4mb bo chcę derkę z kapturem uszyć i się właśnie martwię czy mi na owijki starczy  😁

PW leci 😉
Oj może być mało :p zależy jak duża derka, mi zostały dosłownie skrawki z 3mb przy derce 145 (lamówki w to nie wliczam), ale może Tobie się uda jakoś bardziej umiejętnie wykroić czy coś 😉
Widziałam tego sprzedawcę i też się zastanawiałam jakiś miesiąc temu bo ma fajny polar drukowany  😜 ale 17,50mb to nie jest cena powalająca na kolana 😉 dziękuję za info  :kwiatek:

To teraz czekamy na efekt tych zmagań 🙂
Znalazłam w internecie przez przypadek derkę prawie identycznego koloru jak moja i jestem zachwycona  😍


A wracając do mojej materiał już powycinany na część podstawową.
Teraz mam wielką prośbę do osób szyjących kaptury do derek : podrzuciłaby któraś wykrój takowego kaptura ?
Za chiny nie mam pojęcia jak to rozrysować  ❓

No i zdjęcia :




I mój niuniek który stwierdził, że jakość polaru jest zadowalająca -> czytaj można na nim spać kiedy pani nie patrzy  😂
ta moja brązowa ma zaokrąglony zad i po 2 zaszewki z każdej strony - przez co dużo lepiej sie uklada niż proste czy z 1 zaszewką. polecam 😉
kaptury tez są w google "kaptur do derki wymiary". ale racze zmierzyć konia, na mojego np standardowe nie pasują 🙁 a na kn to dwa bym potrzebowała 😉

kolor śliczny 🙂
i ja prosze o link który to sklep! 😀
deborah   koń by się uśmiał...
31 grudnia 2013 16:02
wabankowa, za mocno wykroiłaś podkrój szyi 🙁 a kaptur najlepiej kroić od razu z przodem z jednego kawałka..
Dziewczęta, jak pamiętam z zamierzchłych czasów robiła któraś (horse_art?) ochraniacze kontaktowe. Potrzeba mi namiary gdzie kupić neopren do tego zdatny i ile - potrzeba mi na 2 pary w rozm S. Wspomóżcie mnie bo mi wyszukiwarka wypluwa nic...
Deborah dzięki za rady, niestety nie miałam jak z jednego wyciąć ale coś wykombinuje 🙂


A tak off top
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU DZIEWCZYNY ! ;*

A tu coś czego wcześniej nie robiłam, czyli pad w stylu west 😉 fajnie by wyglądał jeszcze z brązowymi paskami skóry na popręg i na grzbiecie, no ale to na zamówienie, więc nie ja decyduję  😀iabeł:

wymiary: 80x80 i mocno wyprofilowany na kłąb
kolory: latte + turkus

mimo iż nie lubię westu padzik bardzo mi się podoba, ładne zestawienie kolorystyczne i oczywiście wykonanie  😀
Pierwszy w moim wykonaniu, więc przy następnym będzie lepiej wszystko wyglądało 🙂 trudny do uszycia nie jest, jedyne co to straty na materiale, bo jednak wymiar nietypowy 😉 no i fakt, że bez pikowania to trzeba było się trochę napocić żeby ładnie ponaciągać materiał, poza tym sama przyjemność szycia. Kolorki są fajne, zwłaszcza na żywo, tylko mi tam brakuje czegoś kontrastowego typu właśnie ciemny brązowy pasek, sznurek czy coś, no ale to już kwestia gustu, a w westowych raczej ozdobnych sznurków się nie dodaje 😉 muszę skombinować jakieś kawałki cieńkiej skórki żeby dodać "stylu" przy następnym takim projekcie  🏇
Chętnie zobaczę taki w urozmaiconej wersji 😉

A tu zdjęcia mojego na płasko, w rzeczywistości prostszy jest niż na zdjęciach  🤣
okunka, mam trochę kawałków i skrawków skórek, cieńsze, grubsze, w kilku kolorach - jak nam się uda kiedyś w końcu umówić na fotki twoich cudeniek, to mogę podrzucić, dużo tego nie ma, ale myślę, że na testy i przyszycie przy szlufkach jak znalazł 😉 bardzo ładny ten pad!
wabankowa, fajny, ciekawam zdjęć na modelu 🙂
-
Kasia-pala, wg mnie nie kupisz, chyba ze przerobisz jakas mate do fitnesu czy co.
okunka śliczny jest ten padzik  🙂
kasia-pala, ja nie robiłam, tylko wrzuciłam rysunek z wymiarami, krojem.

przynajmniej 2 osoby robią tu kaloszki, nawet neopreny - pytaj ich 😉 z czegoś przecież muszą 😉
Ja tez jakis czas temu szukałam neoprenu i nic nie znalazłam :/
carmelka   Extremly photogenic... potato
02 stycznia 2014 19:38
wabankowa bardzo fajny
horse_art: Jakie tam fabryczne 🤣 logo i metek przecie nie ma  😂 w ogóle chyba zacznę podpisywać swoje wyroby, może za kilka lat jak gdzieś zobaczę to się pośmieję - "boże, co to jest? że niby ja to robiłam?" 😉


gdzieś widziałam diy sposób na robienie metek materiałowych. na takiej stronce diy.... chyba ktos w towarzyskich diy wrzucał link... niestety nie zapisałam ;/

a z pomysłów własnych na metki można kupić kartki do naprasowanek, wydrukować domową drukarką, pociąć i naprasować na jakiś materiał który będzie wszywany.
dużych aplikacji raczej nie mogę polecić - bo nigdy mi ładnie i trwale nie wyszły (na koszulki -zawsze coś nie do końca albo krzywo, odklejało sie.... ale lata temu próbowałam. może teraz są lepsze 😉

a na dobranoc naczółek 😉

horse_art, widziałam już na facebooku i strasznie się do niego ślinię, jest cudny. 😍 czekam na moment, gdy przestaną się pojawiać pilniejsze wydatki, żeby sobie w końcu taki zafundować (albo jakiś inny opadający bling-bling, bo jak oglądam różne, to nie mogę się zdecydować, jaki mi się podoba najbardziej :hihi🙂.
Dziewczyny co do zakupu neoprenu, to ja sama się porządnie namęczyłam żeby znaleźć producenta. Najgorsze jest to że sprzedają go tylko w dużych arkuszach, a cena takiego arkusza ponad 100zł najtaniej, poza tym nie sprzedają go detalicznie🙁
sumire mam identyczne odczucia 🤣

horse_Art
- "na dobranoc" dobrze to ujęłaś, będzie mi się śnić po nocach  😜 wszystkie takie piękne, że jak już coś tam wyskrobię trochę pieniążków to nie będę mogła się zdecydować
ja nie moge spać od kilku dni bo zamówiłam duuuużo kryształków i mam stres czy dojdą, jakie, jak szybko i czy dowalą mi cło i vat - i jak to opłace ;]

i wielgaśną kryształkową aplikacje na czaprak 😍 (tzn producent sądzi, że na suknie ślubną czy coś...bez sensu :P) i teraz by się przydał do niej czaprak ...no wiecie hym.... ja nie moge szyć ... 😉

a teraz robie dwukolorowe i mimo, że niebieskie, to i tak mi się podobają 😀

zrobie sobie chyba takie biało-czerwone na wyjazdy do niemiec ;] oo... i biało -czerwony pad z tymi kryształkami!  💘 kto m zrobi pad za naczółek? tylko uprzedzam- jestem upierdliwa i ma być tak jak chce :P jak sobie obmyśle , tylko obmyslanie mi długo idzie..zoriila wie ;P

edit: a tak w ogóle to dziękuje, miód na me skołatane serce (czy jak to tam :P)  :kwiatek:

a jak piszecie do mnie na fb - bardzo proszę - podawajcie nick, bo mam 2 światy - nazwisk i nicków i nie potrafię ich połączyć 🙁
a ze"swoimi" - wiadomo, inna rozmowa 😉
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1967464#msg1967464 date=1388698915]
(tzn producent sądzi, że na suknie ślubną czy coś...bez sensu :P)[/quote]

a jak piszecie do mnie na fb - bardzo proszę - podawajcie nick, bo mam 2 światy - nazwisk i nicków i nie potrafię ich połączyć 🙁
a ze"swoimi" - wiadomo, inna rozmowa 😉

ha! na fb ja do Ciebie pisałam (pod fotką tego z "rozstrzelonym" środkiem - z pytaniem o trzyrzędowy opadający). bo powiedzmy, że po obejrzeniu miliarda zdjęć względnie wymyśliłam, jaki powinien być ten idealny (głównie mi pomogła Twoja profilowa fotka, bo koń ma podobną odmianę i doszłam do wniosku, że jednak opadający+kryształki+gwiazdka to na upartego nie jest za dużo naraz 🤔wirek🙂. co prawda nadal mnie póki co nie stać, ale w sumie mam w lutym urodziny, więc chyba komuś na bezczela pokażę palcem z tekstem "chcę to". 😂 chyba najwyższy czas sobie znaleźć faceta, żeby mieć dodatkową osobę do zaspokajania sprzętoholizmu. 👀
ha! na fb ja do Ciebie pisałam (pod fotką tego z "rozstrzelonym" środkiem - z pytaniem o trzyrzędowy opadający).  chyba najwyższy czas sobie znaleźć faceta, żeby mieć dodatkową osobę do zaspokajania sprzętoholizmu. 👀

a która to ty? :P bo tak kilka osób pisało :P
a jak koń ma odmiane, albo "za" szerokie czy wąskie czoło - to trzeba dobrać pod nią coś - szersze, węższe, bardziej lub mniej opadające, jakiś kształt dobrać, z wystającym podszyciem żeby był widoczny itd. to jak z makijażem - można optycznie dużo zmienić, dopasowac - nie każdemu wszystko pasuje, ale cos można znaleźć.
ja zaczęłam robic właśnie bo standardowe nie pasowały....

a wiesz, że tez wpadłam na taki pomysł? 😀 jak znajdziesz skąd takich brac to pisz! 😉))
by się kurcze przydało... tam było tyle pieknych aplikacji....ah! i te kryształki wszelakie - chciałabym wszystkie! w porównaniu do tych co miałam na początku czy musiałam dokupować (ta.."cyrkonie" za kuuupe kasy, że na często 0 nie wychodziłam) to jak diamenty przy plastiku z opakowania kiełbasy..
horse_art jak zaspokoję swoje zachcianki na najbliższej wyprzedaży equishopu to odkładam na Twoje naczółki! są piękne i już 2 mam upatrzone 😀 i przy okazji na pewno sobie sprawię drewnianego konika bujanego bo powaliłaś mnie nimi konkretnie 😀
horse_art, PW. 😉
Co do facetów - no właśnie nie wiem, chyba czas wyjechać do Rosji na poszukiwanie milionera! 😁 Może dam ogłoszenie jak zdesperowany Tomasz-Holender?... "Szukam miłośnika czapraków i derek" czy coś... Zresztą - mógłby nawet być "tylko" miłośnikiem materiałów na czapraki i derki. 🤣 Bo tak się przymierzam, żeby w końcu samej coś uszyć, ale też są ciągle ważniejsze wydatki niż tkaniny. :/ No i... wymyśliłam sobie derkę polarową, tylko szkopuł w tym, że koń niegolony, w zasadzie się nie poci, tej jesieni/zimy raz! się nie schował pod wiatę, jak padało i był trochę mokry przed jazdą... I tak sobie na razie tłumaczę, że po co mam się bawić w szycie derki, skoro służyłaby do patrzenia na nią? Ciekawe, ile czasu minie, zanim się złamię i zamówię jakiś polar. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się