Konie wielkopolskie/trakeńskie

.
Fakt-to była rozgrzewka. W korytarzu skoczyła 170,pod siodłem 150 /ale tylko raz/ 😉
Retna   nic nie zmieniać
25 grudnia 2013 10:48
Bea1, ale ładna kobyłka 🙂
Dwie fotki Rudego - nie widać, że on ma 174 cm, a ja 162 😀
Co tacy oboje ze zwieszoną głową  😂 Faktycznie nie widać, że jest taki duży, ale mady jest niesamowicie, a te skarpetki  😜 Obłęd, pozazdrościć  💘
Retna   nic nie zmieniać
25 grudnia 2013 21:54
Myślę... myślę... i chyba nie wymyślę, co to znaczy "mady" 😀
A ze zwieszoną głową, bo unikam aparatu, a mój Synek mnie wiernie naśladuje. Dziękuję za miłe słowa! 🙂
Szczerze mówić to sama nie wiem o co mi chodziło  😂
Co tu taka cisza?
Wreszcie zmusiłam się do porobienia zdjęć mojemu paskudowi 😉
W wieku prawie 21 miesięcy wygląda sobie tak:



Z wujkiem Deksterem, który ma koło 180 cm albo i więcej 😉




Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku! Dużo zdrowia dla Was i waszych kopytnych!  :kwiatek:
Fokusowa, ale On dorośle wygląda 😉! Pewnie wielki wyrośnie 🙂
Ja również życzę wszystkim posiadaczom wielkopolaków i trakenów szczęśliwego nowego roku!! Oby nowy rok był bardziej pomyślny niż stary :kwiatek:!
.
akselka rośnie, rośnie 😉 Pewnie przerośnie rodziców (mama 167, ojciec 170) co mnie trochę przeraża, ale to dobrze dla mnie, bo ja sama mam prawie 180 cm  😁
glanek dzielnie się bronił, ale przełom stycznia i lutego umawiam się z wetem, mam wtedy wolne 2 tyg, więc będę go miała na oku 😉 ale jest to nieodwołalny termin!
A grzywy nie zapuszczę, bo wygląda w niej paskudnie  🤣 + irokez jest baaardzo praktyczny biorąc pod uwagę, że Młody uwielbia spać na leżąco w boksie = jest usyfiony jak ta lala  🙄
.
Fokusowa - to już niedługo, zleci. 🙂 Będe trzymać kciuki za pomyślnie przeprowadzony zabieg.

dzięki! Ja chyba zaczynam trząchać galotami ze strachu i stresu, a myślałam że już mi przeszło..
Wybaczcie post pod postem, ale minęły dwa dni, więc chyba można  🤣
Wstawiam łobuza z dziś - w towarzystwie swojego bodyguarda Katona 😉


Ja też stałam się niedawno szczęśliwą posiadaczką 2-letniej klaczki wlkp, (po Rascal wlkp, od Potęga wlkp), a oto ona:
Solaoke ona ma prawy przód biały, czy tak jej sierść dziwnie urosła?  Wygląda jakby miała kremową skarpetkę :p
2012 czy 2011 rocznik?
Prawy przód biały, taaak  🤣 , 2011  😉
Solaoke fajna dziewczyna, niech się zdrowo chowa 😉

Słuchajcie mam stan przedzawałowy!
Byłam u weta, żeby umówić kastrację i pogadać o szyciu kanałów. Chciałam kastrować za tydzień równo, ale mają być mrozy = zimna gleba = brak możliwości lonży..
I wet powiedział, że on by ciął JUTRO.
JUTRO!  😲
JUTROOOO!  😲
Nogi mi się zrobiły jak z waty, wiem że dramatyzuję, ale jednak się boję o młodego..
Ustaliliśmy, że będziemy robić inaczej niż zazwyczaj się robi, bo mały ma szerokie kanały, więc zrobimy tak, żeby się nie mógł wybebeszyć.
POMOCY!
Powiedziałam, że musze to przemyśleć i zadzwonię jeszcze.
Co robić?  🙄
Ciąć?
W sumie tydzień w tą czy tamtą nie robi takiej różnicy (to tylko kwestia, czy umrę z nerwów jutro czy za tydzień).
Błagam pomóżcie podjąć decyzję!
Fokusowa! Im szybciej tym lepiej, nie zwlekaj, później się jeszcze bardziej nakręcisz.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 stycznia 2014 16:54
Fokusowa,
tnij!
Nie ma co przeciągać, potem zaśnieży, zrobią się ekstremalne minusy i klops.
Będziesz czekać do wiosny.
A więc jutro po 10 mój mały ogierek straci zbędny balast  🙄
Denerwuję się, ale wiem, że trzeba to zrobić, bo młody zaczyna się "budzić" a chciałabym zdążyć przed kompletnym rozbuchaniem hormonów.
Powiedzcie mi, bo z nerwów nie spytałam weta - jutro bez śniadania, tak? A jak z sianem? Bo koń będzie sam w stajni i ogólnie nie ma z tym problemu, jednak jak ma stać i nic nie jeść to zacznie mu się nudzić i będzie kombinował..
Fokusowa ależ Twoj chłopak przypomina mi mojego!!!! W paszporcie ma sp ale to wlkp/xx i jak miał dwa latka wyglądał identycznie, no budowa wypisz wymaluj  🙂 Jak był młodziakiem był masywny ale niski, do góry poszedł jak miał 4-6 lat, teraz ma 170w kłębie i jest dość solidnej budowy  😉

Ad kastracji ciachaj im szybciej będziesz miała z głowy tym lepiej, mój Hrabcio ciachany był wcześnie, jako roczniak z kawałkiem bo był baaaardzo niedobry  😉 co ma być to będzie, trzymam kciuki!!!



[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/22049_103961052960704_3498238_n.jpg?lvh=1[/img]





Fokusowa, trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku! (tak przy okazji, miło jest zobaczyć Katona, znajomy konik 🙂😉
AnetaW młody docelowo ma mieć ok. 167 / 170 w kłębie, ale wydaję mi się, że podszkoczy troszkę wyżej 😉
anai dzięki 😉 Katon to bodyguard młodego, bo traktuje go czasem jakby był jego matką  😁 Szkoda tylko konia, bo kurcze widać, że chciałby popracować z człowiekiem, a niestety właścicielka poza Polską i konisko stoi i tka z nudów jak tylko z pastwiska wieczorem zejdą  🙄 widać nie odpowiada mu wizja emeryturki  😁
.
Dziękuję wszystkim za kciuki  :kwiatek: , około 11.30 Młody stał chwiejnie na nóżkach już po wszystkim.
Tuż przed kastracją byłam spokojna, ale gdy zobaczyłam jak mój maluch się kładzie i bezwładnie leży to emocje kumulujące się od wiosny wzięły górę - bez łez się nie obyło.
Młody był wycinany inaczej niż zazwyczaj się to robi - razem z osłonkami i zawiązane potem było, żeby nie mógł się "uzewnętrznić", bo było takie ryzyko.
Biedula stoi sobie smutno w boksie, a ja mam straszne obawy, że już nie będzie taki jak kiedyś w stosunku do mnie, że to nadszarpnęło sporo jego zaufanie, ale z drugiej strony to mądre konisko, mam nadzieję, że wybaczy  🙄
Fokusowa nie przejmuj się, chłopak fajnie to przyjął. Przestań wciąż się obarczać problemami tylko ciesz się, że w końcu macie to za sobą i że się udało 🙂
Chłopak będzie miał do Twojego faceta raczej zarzuty, Ty go tylko po wycięciu miziałaś, więc teraz jesteś dobra Pańcia 😀
Niby tak, ale z drugiej strony byłam tam i on to wie, a go nie obroniłam  🙁
Póki co przychodzi normalnie, ale widać, że go boli..
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
11 stycznia 2014 16:26
wszystko będzie dobrze, jak się zagoi i przestanie boleć to zapomni  😉

my dziś się terenowaliśmy w piękny wiosenny dzień i słońce dawało po oczach tak że ślepłam (choć na zdjęciu akurat się schowało... 😉  )

pozdrawiamy!
Fokusowa - kciuki są 🙂 Będzie dobrze, nie stresuj się.
AnetaW - po kim jest twój chłopak?


glanek po Dare Devil ale każdy kto go widzi uwierzyć nie może  😵 komentarz "wow ładny ślązak..." jest na porządku dziennym  😉
Fokusowa, ja też myślałam ,że Ametyst będzie miał do Nas żal za swoje ,,jajca,, 😉.Miał 6 lat.
Kompletnie nie powiązał zabiegu z Nami i do tego nie ma jakiś uprzedzeń do weta który go kastrował.. Nic a nic..
Wręcz nawet mam odczucie ,że więź jest silniejsza pomiędzy mną a nim za samą opiekę po zabiegu. Do tej pory tak ma ,że jak go coś boli to od razu z tym do mnie idzie ,pokazuje i wie że mu pomogę.
Może mam inne doświadczenie ale naprawdę nie powiązał zabiegu z Nami i bez urazów do człowieka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się