Derki

Livia   ...z innego świata
02 lutego 2014 12:22
Magdzior, super ta Jarpolowa derka! I widzę też twoje ulubione kolory 🙂

Dorobiłam się jakiegoś zdjęcia przejściowej derki VH na moim koniu 🙂

Moj kon bardzo wycierał sie od derki, od koszulki Horze obcieral sobie kłąb :/ udało mi sie rozwiązać problem Dzięki świetnej, bardzo porządnie wykończonej koszulce Caball 🙂 bardzo wszystkim polecam. Nic sie nie podwija, nie przekręca ani nie uciska 🙂 widziałam tez na str. Yard Equus  bardzo podobną Masty.
juliakulia, a za ile takie cudo? Moja się od jednej derki też obciera, a jak zrobi się cieplej to będzie musiała do niej wrócić
Taniej niż Horze Comforce 😉 nie pamietam dokładnie ale cos w okolicy 70-80zl
juliakulia, a co trzyma z dołu? bo wisi swobodnie na zdjęciu?
Nic nie trzyma, tak to sobie wisi 🙂 mimo tego sie nie przekręca, ani nie zawija.
.
.
Różne firmy też będą miały różną rozmiarówkę i jedne będą szersze a jedne węższe w klacie niby przy tym samym rozmiarze. Tak samo jedne będą jak sukienki a inne będą krótsze czy też ta długość w jednych to faktycznie będzie 135  a w innych mniej lub ciut więcej 😉
.
Ja mam ten sam problem 145 krótka, 155 się topie.
U mnie podobnie, bo kon ma grzbietem 140 cm, wiec 135 bywa za male, a 145 za duze 😉

Czy Wasze konie gubia juz siersc? 👀
Gillian   four letter word
04 lutego 2014 07:59
ashtray, mój linieje na potęgę  😲
No moj tez zaczal pare dni temu 😲 Myslalam, ze go przegrzalam derka 😡
U mnie kobyla tez gubi mega, a walaszek nie 🙂
Muchozol, nie, chodzi mi dokładnie o ten model co wstawiła juliakulia, ta co Ty wstawiłaś wygląda inaczej
Tak 🙂 ta moja jest zrobiona z grubej bawełny, a od spodu podszyta sliskim, czarnym materiałem. Ta koszulka nie jest elastyczna, przylegająca i "opinajaca" jak ta horze czy z linku. Wisi sobie luźno. Wbrew pozorom bez zarzutów sie trzyma swojego miejsca 🙂  niestety nie wystawie linku, bo pisze z telefonu, ale tak jak mówiłam na stronie Yard Equus taka jest. Firmy Masta. Zamówiłam ja, ale nie mieli na stanie. Zależało mi na czasie, wiec wysłali mi Caball 🙂 i podejrzewam ze sa takie same.
Które padokówki (mocne, przeciwdeszczowe, podszyte polarem) wg Was są lepsze: Jarpol czy HKM?
Różnią się rozmiarowo, tzn. rozmiar HKM jest taki sam jak Jarpola? Bo przymierzałam tylko rozmiarówkę HKM i zastanawiam się, czy jeśli zamówię Jarpol to nie będzie różnicy...
Nie mogę znaleźć - która z użytkowniczek wstawiała 2 derki jarpola z podwyższaną szyją?
Kolory chyba fiolet i odcień różowego (?)
Margaritka wstawiala, z kapturem i fioletowa bez
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
05 lutego 2014 22:08
ja tez mam problem 155 za male nie moge dopiac z przodu a w 165 sie troche topimy ;P tym wiekszy ze 165 zadko wystepuje a jednak zawsze lepiej kupic za duza i przerobic jakos zapiecie z przodu niz za małą bo juz nei zrobi sie nic
Do mnie w końcu dotarła zamówiona z Jarpola derka przeciwdeszczowa na polarze z podwyższaną szyją. Jakościowo bardzo dobra, ale mam porównanie z HKM Professional http://pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Derka-padokowa-Professional-podszyta-polarem/1052  i powiem wam, że wolę HKM.
Trochę droższa, ale diabeł tkwi w szczegółach.
HKM mam już trzeci rok, więc jakość dobra, materiał też super jak u Jarpola. Tyle, że zapięcie na piersi lepiej regulowane, mocniejsze. W Jarpolowej po prostu sprzączka i taśma, ale wykończenie dziurek zostawia wiele do życzenie. Poza tym derkę zamówiłam granatową, a podszycie z polara jest zielone. Niby nie widać, ale jak pisałam diabeł tkwi w szczegółach. No i jeszcze krzywo przyszyty jest pas krzyżowy pod brzuchem. Reklamować mi sie nie chce, bo szkoda trochę czasu (przynajmniej 2 tyg bez derki no i jeszcze przesyłka)
Ogólnie to ta z Jarpola też jest OK, ale następnym razem zamówie znowu z HKM
Na zdjęciu HKM - czerwona, Jarpol - granat
araucaria ale w Jarpolu możesz sobie zamówić takie zapięcia jak chcesz. Ja mam zapięcia na karabińczyki w plandece, polarze i drelichach, bo szczerze nienawidzę tych zwykłych sprzączek
Ja mam pytanie czy mogę ogolić konia całego bez nóg i głowy i założyć mu tą derke ? http://www.sprzetjezdziecki.com/eskadron-derka-stajenna-nylon-240g-kolekcja-classic-sports-jesienzima-2013-20-od-tej-ceny-p-8850.html W stajni jest bardzo ciepło .
Iluzjonowaaa
Ogolić zawsze mozna ;]
Możesz. Tylko musisz sprawdzać czy faktycznie nie jest mu zbyt zimno ani za ciepło.
A ma ktoś może tą derke ? Jak się sprawuje ?
Iluzjonowaaa ja miałam ten model i byłam bardzo zadowolona, po całej zimie i wypraniu wyglądała jak nowa.
Tylko jak chcesz ogolić konia to ta derka do stajni może być ok, ale i tak potrzebujesz jeszcze pakokowej
Ja miałam tą derkę dla swojego konia na zimę do stajni, jest super  (mam ją nawet teraz na sprzedaż, gdyż sprzedałam konia).
Derka jest niezniszczalna, po wypraniu wygląda jak nowa, a używałam jej 2 sezony. Najlepsza derka na jakąkolwiek trafiłam, warta swojej ceny, jedyne co się w niej popsuło to po pewnym czasie karabińczyk na klacie, ale wystarczy wymienić, nawet nie trzeba nic pruć i dalej jak nowa 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się