żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

zuhora, emmm ja bym nie szukała problemu w siodle, sierść wygląda na strasznie rzadką i słabą, ma taką na całym ciele?
Cześć wszystkim 🙂
Czy ktoś z Was ma może żel obszyty futrem nortona (http://konik.com.pl/nortonzelpodsiodlofutro)?
Bo zastanawiam się, jak się sprawdza.
A może ktoś mógłby polecić jakiś dobry żel(ewentualnie futro) w mniej więcej podobniej cenie  :kwiatek:
Weź zwykły żel horze i masz to samo, tylko połowę kasy w kieszeni 😉 Tu futro spełnia tylko rolę ozdoby, nie ma go od spodu.  W cenie Nortona masz też porządnego gluta acavallo albo futro medyczne ze średniej półki. Zależy do czego Ci podkładka potrzebna 😉
zoriczkowa tylko w tym miejscu jest taka sierść.  Dramka nie rozumiem  🤔
Dziękuję za odpowiedź equi.dream 🙂
czy ktoś może mi zdradzić, ile cm grubości mają dokładnie takie podkładki Mattes? http://www.sprzetjezdziecki.com/mattes-podkladka-standard-p-1144.html
Czy ktoś z Was używał, albo miał do czynienia z taką podkładką http://www.equiversum.pl/equest-equest-podkladka-pod-siodlo-p-5642.html ? Polecacie czy odradzacie? Dodam, że potrzebuję podkładki by skorygować tył. 🙂
mils   ig: milen.ju
06 lutego 2014 19:28
Jeśli mam zamiar kupić żel, który ma dobrze amortyzować to raczej tylko Acavallo da mi gwarancję naprawdę dobrego, dobrze amortyzującego gluta?
mils   ig: milen.ju
11 lutego 2014 20:58
Dziewczyny, potrzebuję pomocy w kwestii estetycznej. Mam brązowe siodło, to taką podkładkę wziąć brązową też? Jest spora, wystaje spod siodła i nie chciałabym, żeby jakoś dziwnie to wyglądało z kolorowymi czaprakami. 😡

edit.
Przepraszam za post pod postem, ale ucichło strasznie.
mils taką podkładkę tylko u przedstawiciela można dostać?
Ja bym wzieła... białą  😉 ale to mało praktyczne, więc rzeczywiście brąz brzmi lepiej  🙂
mils   ig: milen.ju
12 lutego 2014 12:28
Puma chyba tak, ja prawdopodobnie będę ściągać z Niemiec. Też myślałam o białej, a nie jeżdżę ani nie startuję w białych czaprakach, tylko jakieś granaty, bordo, szare i inne kolory, choć stonowane. Dlatego się zastanawiam czy w takim przypadku wziąć pod kolor siodła.
mils ona jest z korektą tyłu ? Chętnie się podepnę pod zamówienie 🙂
mils   ig: milen.ju
14 lutego 2014 09:12
korysindex4 niestety chyba nie jest.
Jakie są wymiary podkładek które mają pasować pod siodło 17,5-18 ? Chodzi mi o długość. Mógłby mi ktoś podać ?
olofranki zleży od rodzaju podkładki
Inne długości mają żele, inne futra,, itd...

Mam pytanie:
Czy można jeszcze gdzieś w Polsce dostać żel pod siodło Veredus Top Three?
o taki:
_Gaga wysłałam pw.

a teraz jeszcze znalazłam, ale nie w PL
http://www.horseedog.com/en/root/274-gel-pad-veredus.html
Tyle, że to w Stanach jest
Jak mi do tych prawie 650 zł doliczą przesyłkę , VATy i cła, to my wyjdzie najdroższy żel świata chyba  😉
_Gaga, Klami kiedyś szukała, i z tego co wiem to już tylko z drugiej ręki można kupić. Chyba ze ci jakis sklep ściągnie, ale watpię.
Nicto poszukam zatem z drugiej ręki - dziękuję za informację  :kwiatek:

Chyba, że ktoś poleci żel podobnej jakości...? 
Dokładnie jak aga napisała. W PL te zele sa niedostępne niestety. Sama po dłuższych poszukiwaniach wersji top riding (tej z kulkami) i czekaniu upolowałam jeden w bardzo dobrym stanie z drugiej reki.
Jakis czas temu przewinął mi się tez taki zel w ogłoszeniach na volcie. Nawet zastanawiałam sie czy nie kupic sobie w zapasie w razie "w", ale akurat kasy nie miałam.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lutego 2014 18:56
Dementek, to kompletnie inna bajka jest. Inny gel, inna budowa, inna jakość.
emptyline   Big Milk Straciatella
27 lutego 2014 18:30
Dziewczyny, dobrze zrozumiałam, że tego typu podkładki się nie sprawdzają?

Walki z siodłem ciąg dalszy, potrzebuję podnieść cholerny tył siodła, ale jednocześnie bez dodania objętości z przodu. Cały dziurkowany Acavallo z korektą tyłu, podnosi ten tył za mało. Myślałam nad jakimś pełnym żelem, ale one z kolei wydają się być za długie, przez co uniosę też środek...
słuchajcie, gdzie znajdę żel pod siodło, ale taki zwykły? dość cięzki, ale równocześnie po prostu amortyzujący, nie zmieniający ułożenia siodła. ciężko mi to wytłumaczyć, ale podobny do tego https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRH0gImPwrrqUeB_V9f8Ti3oMXo38FtQjbUmjUnTGmuPE8CfNHJmQ, z tym, że nie ma żadnych kulek, po prostu jest taki "lejący".

edit. już wiem co chcę. zwykły glutowaty żel z przedziałką z dziurkami na środku. gdzie to dostanę?  :kwiatek:
Dziewczyny, dobrze zrozumiałam, że tego typu podkładki się nie sprawdzają?

Walki z siodłem ciąg dalszy, potrzebuję podnieść cholerny tył siodła, ale jednocześnie bez dodania objętości z przodu. Cały dziurkowany Acavallo z korektą tyłu, podnosi ten tył za mało. Myślałam nad jakimś pełnym żelem, ale one z kolei wydają się być za długie, przez co uniosę też środek...


ja mam taką, ale nie narzekam. Kup sobie podkładke wintec z korektą tyłu - pomoże 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2014 10:02
korysindex4, właśnie Wintec w całości też podnosi przód (może nie tyle co podnosi, co zwęża przód, a to nam jest niepotrzebne), spełnia swoje zadanie po obcięciu, ale dalej to trochę nie ten kształt. Przymierzę jutro tego gluta, przymierzę jeszcze raz futro i Winteca i będziemy coś wybierać...albo szukać nowego siodła. :/
mam żel acavallo zwykły glucior.  Dodatkowo dla mojej kobyły podstawowej musiałem używać korekty tyłu- właśnie takim żelem jaki wstawiłaś. Szału nie robił, ale był dobry. Teraz zmieniłem siodło z mega wypchanymi poduszkami z tyłu i  wystarcza mi żel z delikatną koretką tyłu
mils   ig: milen.ju
01 marca 2014 16:20
Czy w Mattesie Correction System, w miejscu gdzie są wkładki (np. tył) futro nie uklepuje się mniej/bardziej niż w miejscu bez dodatkowych wkładek? Lub, jeśli ktoś używał z żelem korygującym tył zwykłego Mattesa, to taki żel też jakoś wpływa na równomierne uklepywanie się futra?
mils, nie, futro uklepuje się wszędzie tak samo, chyba ze masz źle te wkładki włożone i siodło nie leży w równowadze.

Ja mam moje mattesy już od dłuższego czasu (ujeżdżeniowego to parę lat) i nie widać żadnego uklepania w miejscu wkładek 😉
słuchajcie, gdzie znajdę żel pod siodło, ale taki zwykły? dość cięzki, ale równocześnie po prostu amortyzujący, nie zmieniający ułożenia siodła. ciężko mi to wytłumaczyć, ale podobny do tego https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRH0gImPwrrqUeB_V9f8Ti3oMXo38FtQjbUmjUnTGmuPE8CfNHJmQ, z tym, że nie ma żadnych kulek, po prostu jest taki "lejący".

edit. już wiem co chcę. zwykły glutowaty żel z przedziałką z dziurkami na środku. gdzie to dostanę?  :kwiatek:


a czy ja mogę prosić o pomoc? jakiś glutek na czaprak, pod siodło? najlepiej cieniutki, z przedziałką na środku?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się