hucuły.

Jeju jak wam zazdroszcze  🙂 mam nadzieję, że niedługo dołączę do grona właścicieli hucułów 🙂

Zima ponoć ma nie wrócić!
a to jeszcze zimowe hucuły w Alikante 🙂
anka_tbg93 Kupuj, kupuj hucka 😀
anusza brrr ! uciekaj z tymi zimowymi fotkami  😁

Coraz lepiej mi się jeździ na tym moim osiołku  🏇
My też przypomnimy się zimowo, a co! 🙂 Od trzech dni mamy za oknem piękną wiosnę, może zima już nie wróci jednak  😎

[img][[a]]https://lh5.googleusercontent.com/-jJeEdmV7eCg/UwMlw77gTpI/AAAAAAAACqc/gvZMjOYCkJo/w752-h500-no/ma%25C5%2582y[[a]]+hucu%25C5%2582.jpg[/img]
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lutego 2014 12:24
A my już w nowym miejscu. Na razie bez fotek, ale Młody już drugiego dnia wyczuł, że dwa konie, z którymi jest padokowany, to słabe stado i natychmiast zaczął rządzić. Wczoraj nauczył też psa dlaczego nie wolno wchodzić na padoki kiedy są na nich konie i próbował przewrócić opiekunkę. Chłopak zdecydowanie poczuł wiosnę  🏇
Opiekunkę, tzn kogo ? człowieka? to chyba nie ma czym się chwalić 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 lutego 2014 21:15
A kto się chwali?  🤔 Najczęściej też tak jest, że opiekunami zwierząt są właśnie ludzie 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 lutego 2014 22:51
hhe nie wiem , ale  czy dobrze  zrozumiałam , że koń "próbował przewrócić opiekunkę" czy pies ?

ja jutro w końcu jade w teren na nowym siodełku 🙂
juz nie  jest slisko  w lesie , mroż tylko  trzyma  i ziemia twarda , ale  spacerkiem można  sie  poszwędac  🙂
Ignas zawsze byl taranem co idzie do przodu, widocznie opiekunka albo wlascicielka sobie z nim nie radzi  😀  🏇
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 lutego 2014 14:30
Huculska Ostoja, koń 🙂 U nas warunki są w tej chwili idealne. Ziemia jest miękka, ale nie ma błota, śnieg już stopniał i zostały po nim pojedyncze białe plamy. Twardo robi się dopiero późnym wieczorem.

RED DEVIL, opiekunka ma tyle lat praktyki i doświadczenia przy koniach, że komu jak komu, ale na pewno nie Tobie oceniać jej umiejętności.
Kurczak nikt nie jest alfa i omega ja nie oceniam niczyich umiejętności , napisałem tylko ze pewnie sobie nie radzicie. I z całym szacunkiem dla tej opiekunki jeśli Ignas jest u tej osoby co myślę to napewno sobie poradzi  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 lutego 2014 16:26
Kurczak nikt nie jest alfa i omega ja nie oceniam niczyich umiejętności , napisałem tylko ze pewnie sobie nie radzicie.


Moim zdaniem stwierdzenie, że ktoś sobie nie radzi to jest właśnie "ocenianie umiejętności"  😉
smarcik hmm 🙂 mogę mieć zły dzień i sobie z czymś nie radzić a umiejętności mogę mieć bardzo dobre. Bywają złe dni i dobre. Tak samo nikt nie jest doskonały w tym co robi...
Dziś "prawie normalnie" dało sie wylonżować. Jakby z tydzień nie padało to i na placu by się pojeździło...
U nas jest jak na wiosne.. Słońce świeci ptaszki śpiewaja a konie szaleją z radości.. Ujeżdżalnia całkowicie obeschła, padoki wiaterek też owiał i wracamy do pracy🙂

Życzę Wam takich warunków jak najszybciej! I oby zima nie wróciła🙂
My taki spacerek dzisiaj zaliczyliśmy, goniłam nawet kucyka który postanowił wrócić się do pięknej trawki 😀








A my mamy w stajni ferie hucuły dzielnie ruszają tłuste dupki pod dzieciakami jeszcze  tydzień i zaczynamy treningi 🙂 I na szczęście śniegu tez brak 🙂
Chciałabym zacząć  przygode swoją  i  hucka  z bryczką  , prosze  doradzcie:

- jaka  powinna  być   bryczka
- czy znacie kogoś z mazowieckiego   ,kto moze   uczyc mnie i hucka 
dzieki
uczenie konia chodzic w zaprzegu to chyba nie jest taka prosta sprawa 😉
Bischa   TAFC Polska :)
23 lutego 2014 12:10
wean, zapytaj też w kąciku zaprzęgowca 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 lutego 2014 13:55
wean, a bliżej jakiej miejscowości?
Kurczak -  okolice  Piaseczna 
emptyline   Big Milk Straciatella
25 lutego 2014 15:59
Piaseczno to nie jest, ale może w Palamo by mogli?
To i ja się pochwalę, Lila i Wiolina, obie po Sukcesie

Lila



Wiolina

To ja tak wstawię ostatnie zdjęcie z moim ukochanym kucynkiem, który wyjechał 3 tygodnie temu... Może jak dostanę zdjęcia od nowych właścicieli to powrzucam. Polecam wszystkim hucułki, najcudowniejsze koniki na świecie!  :kwiatek:

Ojej, co się stało, że go sprzedałaś ? ostatnio jeszcze wstawiałaś zdjęcia i mówiłaś, że Ci się super jeździ na haku 😉
Młoda mi dzisiaj dała popalić na ujeżdżalni, kilka dni było super, teraz znowu zaczęło się pokazywanie różków 😀
Ma ktoś metodę na sztywnego, tępego hucuła na jedną stronę ? chyba zacznę pracę na lonży..
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 lutego 2014 10:06
Eassy, śliczne grubasy 🙂 Bardzo podoba mi się maść Wioliny.
dairoxroxi, co to za ochraniacze?
Kurczak professional choice elite bardzo polecam 😉 mam je u siebie w ogłoszeniach
Kinia16322 Ona była już od dłuższego czasu wystawiona no i po prostu udało się sprzedać, powód przesiadka na większego konia 😉
Kinia16322 - Mam podobny problem z moim huculem, przez jakis czas wszystko jest ok ,idzie ladnie pod siodlem i reaguje na pomoce a po kilku jazdach postanawia udawac ze czegos nie umie albo nie rozumie-ot taki tescik pod tytulem "a co zrobisz teraz?"  🙂 W takim wypadku jesli to widzisz ze robi pod siodlem,zsiadaj i pocwicz z nia skrety z ziemi, bo ona to umie tylko sie jej tego dnia nie chce wspolpracowac, ale jak jej pokazesz ze i tak nie wygra to na koniec odpusci 🙂 musisz byc szybsza i sprytniejsza od niej i nie daj sie zrobic w konia ! 😉
Ja bym nie zsiadała 🙂 Ja drugi tydzień lonżuję, przygotowuję się do jazdy na placu. Oczywiście lonżuje z zastosowaniem patentów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się