konie fryzyjskie

Był ktoś osobiście? Wyniki poniżej

http://www.fps-studbook.com/Nieuws.aspx?NewsId=1909
Norbert znów przebił Bearta! Piękny jest!

A Beart 411  gdzie sie podział - nie pokazywali go?
Byłam , byłam  🏇 🏇 🏇 jak zawsze było super !!!! Kto nie był musi jechac za rok warto !!!! koniki piękne napatrzeć się nie można , te emocje , wrażenia  🤣 Norbert nie jest koniem w moim typie ale jego ruch wow ma się wrażenie że ten koń lata , ten krzyk , tupanie tłumu gdy biegnie niesamowite !!! Co do samych targów które towarzyszą imprezie są o wiele mniejsze niż parę lat temu ale i tak jest  w czym wybierać .  Ludzi też mniej jak byłam 4-5 lat temu na każdym rogu było słychać polski głos w tym roku nie spotkałam Polaków oprócz 3 znajomych . Udało mi się wybrać kawalera dla mojej Panny na ten rok 🙂😉 jak wszystko  będzie dobrze na wiosnę będę  kryć  Tsjalke  💘
Ma ktoś konia z hodowli "z Moreny" Czarnówka? ( http://www.fryzywczarnowce.pl/ ) Czy hodowla jest godna polecenia?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
09 marca 2014 18:18
Jest godna polecenia bardziej niż bardzo  😉 kilku re-voltowiczów ma z tamtąd konie, ja wczoraj właśnie przywiozłam od nich swojego. Jeżeli masz jakieś pytania, to zapraszam na pw.
Marzec w pełni, czas wyźrebień i planów hodowlanych w pełni. Czas obudzić wątek :-)

U nas się trochę pozmieniało, w międzyczasie stado się trochę powiększyło. Część dziewczyn już w NL na kryciu, dwie zamierzam wieźć w przyszłym tygodniu. Niestety nasza Jasperka nie zaskoczyła z inseminacji Teade, więc odkładam krycie w tej kombinacji na przyszły rok, a w tym zainseminujemy świeżym Tsjalle.

A jak tym u was?
Z moreny polecam mam od nich konia i slowa złego nie mogę powiedzieć.
A jaki łęk mają mniejwięcej konie fryzyjskie? Czy jest problem z dopasowaniem siodła? Niedawno kupiłam Winteca z systemem wymiennych łęków. Czy takie siodło pasowałoby też w przyszłości na fryza?
Pewnie będzie pasować.

Plany hodowlane w pełni. Kilka dobrych wiadomości przedstawimy na Walnym Zebraniu Członków ZHKFwP.
Sprawdź rostaw ławek. One często mają szerokie więzadło i ławki muszą być szeroko rozstawione. Mój wintec tak miał ale jakoś stwierdziłąm że wolę siodła closecontact.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
12 marca 2014 06:35
Mam pytanko do posiadaczy fryzów 🙂 jak dbacie o grzywę? bo nasz fryz ma bardzo nieładną grzywę. Niedawno go kupiliśmy do stajni i chcemy mu z tą grzywą zrobić porządek, żeby wyglądała jak u fryza. Może macie jakieś sposoby?
dobra odzywka do grzywy i ogona. Plus zaplatanie na padok.. Czasem na jazde rozpuszczam a reszta toczas.    co do siodla ja mam spory problem z kupnem , na 100 procent musi byc takie z szerokim kanalem reszta zalezy od konia my mamy lek 33/34. Ale widzialam tez waskie fryzy.
Sucha, a jakiego Winteca mialaś? Ja mam 2000 z poduszkami powietrznymi 😉, mam nadzieję, że nie będę musiała kupować nowego siodła, bo niedawno kupiłam. :/
Pro dressage. Ale na mojego ławki były za wąskie. Ale on potrzebuje bardzo szerokiego kanału.
Nadejszła wiekopomna chwila! Mamy po raz pierwszy ogiera STB pełną gębą. Sjouke 453 będzie stanowił w tym roku w Polsce!
Wawrek - wspaniałe wieści! Jak z charakterem Sjouke? Z tego co zdążyłam zauważyć to Doaitsen'y miewają ciężkie charakterki.

Tashidelek - Trzeba przyznać, że z fryzami i siodłami łatwo nie jest, większość znanych marek siodeł średnio pasuje. Przykładowo siodła Prestige uwielbiają spływać w tył i to prawie każdy model. Prawdą jest, że zaraz po siodłach Fryso (tutaj model Legacy wydaje się być najbardziej uniwersalnym) właśnie Wintec leżą najsensowniej. Swego czasu próbowałam z siodłami Ratomka i wielkieJ tragedii nie było, plusem tych siodeł jest możliwość zamówienia ich na miarę jeźdźca i konia za całkiem nieduże pieniądze. Rozstawy łęków bywają różne i nie da się jednoznacznie stwierdzić, że fryzy to taki czy taki rozstaw.

Elfik - Lenka1z dobrze mówi. Lepiej abyśmy się KarolinaLiderowa się nie wypowiadały  😁
bryyy ... sie obudziłam po zimowym letargu i miesiącach wielu przeżyć  😜

akzzi i co tam ci wyszło z tym grzybem na kopytkach ? zaszczepiłaś może konisko ? jeśli nie polecam szczepienie
Wawrek - wspaniałe wieści! Jak z charakterem Sjouke? Z tego co zdążyłam zauważyć to Doaitsen'y miewają ciężkie charakterki.


Piszesz to w kontekście Twojej (no już nie Twojej) Aachje?
Wawrek - Nie wiem skąd masz informacje, ale Aachje nigdy nie była moją klaczą. Została sprowadzona na prośbę jej aktualnych właścicieli. A o Doaitsen'ach mówię całkiem ogólnie, kilka osobników przeszło przez stajnie, w której stacjonuję i wszystkie miały dość ciężkie charakterki. Aachje moim skromnym zdaniem miała dobry charakter - stateczna klacz z iskrą, czyli wszystko tak jak być powinno.
Ok, małe nieporozumienie. Ale wiem, żę ją znałaś 😉 Studbuk już w Polsce. Można jechać odwiedzić.
fanelia   Never give up
20 marca 2014 11:03
Elfik - moja fryzka też ma brzydką grzywę 🙁 przez większą część roku chodzi luzem po kilkunastohektarowych pastwiskach i tylko widzę, jak na gałęziach wiszą resztki jej włosów... Niestety/stety pastwiska mamy zarośnięte zagajnikami, zaroślami nadrzecznymi itd., a moja wlezie wszędzie (ciekawska). Co zimą uda mi się wyhodować, to latem straci. Nie mam sumienia latem zaplatać jej grzywy, kiedy szaleją owady.

Przyznam się bez bicia, że w tamtym roku olałam całkowicie jej grzywę i teraz żałuję. Chciałabym poprawić kondycję jej włosów.

Jakie odżywki polecacie? Kiedyś stosowałam Hipovet z żeńszeniem i bardzo sobie go chwaliłam, ale ostatnio nigdzie nie mogę go dostać.
Jaki sposób zaplatania byłby dobry? Zwykłe warkoczyki, czy coś innego?

Co do siodeł to teraz też poszukuję nowego i juz jestem przerażona 🙁 teraz mam bezterlicówkę Barefoota, ale uklepała się niemal na naleśnik i pogorszył mi się znacznie dosiad, a zależy mi na doskonaleniu swoich umiejętności ujeżdżeniowych. Za wszelkie rady będę wdzięczna, czego szukać  :kwiatek: Czy ktoś ma bezterlicówkę na fryza, ale innej firmy i mógłby coś polecić? Czy jednak zrezygnować i nie bać się siodeł terlicowych?
desire   Druhu nieoceniony...
20 marca 2014 11:56
fanelia, proszę: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1677.msg1526835.html#msg1526835  
'przepis na grzywę' Amarotsy 😉

ps. wstawiajcie jakieś zdjęcia, tęskno mi się za fryzami zrobiło..  😡
Wawrek - Aachje trochę słabo poznałam, stała u mnie zaledwie 2 dni. Ot tyle co sprawdziłam ją pod siodłem, wykąpałam, zaplotłam. Moim zdaniem bardzo fajna klacz, z dobrym charakterem. Wiem, że była na przeglądzie w zeszłym roku, ale pojęcia nie mam z jakim wynikiem. Niestety kontakt mi się urwał jakiś czas temu z jej właścicielami.

Fanelia - Jest dostępna w Polsce bardzo fajna linia kosmetyków 'You&Your Horse' - Aktualnie jedne z moich ulubionych!

Disire - Myślisz, że znajdzie się ktoś równie nawiedzony jak ja, któremu będzie się aż tak chciało dbać o grzywę  😁 Nieskromnie jednak pochwalę sie, że mojemu Kayowi grzywa się już po ziemi ciągnie  🙂

Na zdjęciu nasz młodzieniec po Uldrik/Sape
Miał być na sprzedaż, ale skradł mi serce i jednak zostaje w rodzinie 🙄

desire   Druhu nieoceniony...
20 marca 2014 12:53
Amarotsa, uderz w stół.. ja robiłam wszystko według Twoich zaleceń !  😁  😡

proszę o zdjęcie Kaya z grzywą do ziemi  😍 😍
Desire - Czekam na ładną pogodę i chce obfocić trochę chłopców. Na weekend zapowiadają piękne słońce, więc oby oby oby  🙂
Ja na mojej fryzce jeżdżę na ujeżdżeniówce Cobra i jest idealnie. Polecam wszystkim.
A co do grzywy i ogona to pewnie po części zależy to od konia - moja ma dopiero 4 lat a ogon do ziemi, taki gęsty że szok. Grzywę też ma długą a jest cały dzień na łąkach - dodam, że nigdy jej nie zaplatałam i nie stosowałam jakiś specjalnych odżywek.
pojęcia nie mam z jakim wynikiem
Masz na stronie KFPSu  :kwiatek:

Takie mam pytanie do wszystkich. Dużo jest wśród Was/nas osób jeżdżących np ujeżdżenie na czarnych? Może zaprzęgi? Jakiś western /tak, widziałem fryza pod kowbojem 😉 /? Kaskaderka? Inne czary mary?
Z siodeł to fima zaldi z szeokim rozstawem ławek.
Łeki mozna prawie dowolnie regulować. Tj zajmuje sie tym firma pod wrocławiem.
Wawrek - Wiem, wiem, że tam mogę sprawdzić. Pisałam raczej ot ogólnie, ale mimo wszystko dzięki  :kwiatek:.

My bawimy się w ujeżdżenie całkiem konkretnie. W tym roku pierwsze Baroque Cup u nas. Związek Frycków z Niemiec wraz z FN biorą się za promocję koni barokowych  😉 Dziewczyny dodatkowo całkiem sprytne w zaprzęgu, ale to już hobby mojego małża  😉
fanelia   Never give up
22 marca 2014 06:58
Dziękuję za opis dbania o grzywę - zabieram się do roboty! 🙂 i szukam wspomnianej odżywki.

Dzięki za rady, co do siodeł, jeszcze się rozglądam, ale już wiem, w czym szukać. Jakby ktoś miał może tymczasem jakąś używkę na sprzedaż, to chętnie się uśmiechnę...  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się