Obozy jeździeckie

Dworcika   Fantasmagoria
10 marca 2014 17:20
Na jednej jeździe położył się koń. Za to dostał kopa w brzuch i lanie batem. Potem okazało się, żę miał problemy z pęcherzem i położył się nie mogąc znieść bólu. Gdyby nie nasz instruktor to nie wiem, czy zostałby wezwany wet, bo konia po tym incydencie zwyczajnie odstawiono do boksu.

Nie chcę nikogo obrazić, czy zniechęcić, po prostu opisuję co widziałam. W ciągu tych 3 lat coś się mogło zmienić.  🙂


🤔
Jak dalej potoczyła się ta historia? Rozumiem, że był weterynarz, ale... f**k! Kto tak "zabłysnął"?

Edit.
W sierpniu w Czarnym Błocie będzie fajne szkolenie jeździecko-sprawnościowe: LINK.
Raczej dla starszych jeźdźców, bardziej świadomych swojego ciała niż dzieci.
w "Annopolu" zobaczyłam takie info:
Wymagania: Od uczestników wymagamy umiejętności swobodnego poruszania się w galopie, choć mile widziane jest pewne doświadczenie w skokach.

czyli rozumiem, że początkujące osoby nie są mile widziane czy co? ja stanęłam na poziomie kłusowania... wie ktoś, pomoże, odpowie?  :kwiatek:
carmelka   Extremly photogenic... potato
10 marca 2014 22:06
Dworcika wiem, że dostał jakieś leki i planowali bardziej szczegółowe badania. Potem wyjechaliśmy, więc nie wiem jak się historia potoczyła. Koń ma się dobrze bo widziałam go na stronie internetowej w relacjach z róźnych wydarzeń.
Eriko obóz jest skokowy, więc raczej nie wstrzymuje się całej grupy uczą jednej "zabłąkanej" osoby galopu :-) A, że cała filozofia skoków opiera się właśnie na nim, a nie na "skakaniu", to trudno zaczynać bez tej umiejętności.
Eriko obóz jest skokowy, więc raczej nie wstrzymuje się całej grupy uczą jednej "zabłąkanej" osoby galopu :-) A, że cała filozofia skoków opiera się właśnie na nim, a nie na "skakaniu", to trudno zaczynać bez tej umiejętności.

pięknie dziękuję za odpowiedź. myślałam, że coś tam jest dla początkujących, hehe 😉
Ja mam takie pytanie dot. Annopolu. Oni robią te wrześniowe turnusy. Jaki jest tam mniej wiecej przedzial wiekowy? Mam 18 i juz mi nie pasuje większość obozów. Ja generalnie nie mam problemu ze spedzaniem czasu z ludźmi pod 30 jeśli sa w porządku, pozytywni itp i mam taka ekipę ze prawie wszyscy poza dwoma osobami sa starsze ode mnie, wlasnie jeździecką. Jednak wiem, ze nie wszyscy chcą spędzać czas z takimi "smarkaczami" jak ja 🙂
CIACH!

Droga AlKaheel, większośc twoich wpisów na tym forum tyczy się tylko i wyłącznie jednej stajni - jeżeli chcesz faktycznie zrobic swojej stajni porządną reklamę, wrzuc swoją ofertę w "Ogłoszeniach" i przestań bawic się w tego typu "marketing", jaki robisz na tym forum, gdyż raz, że jest to nie na miejscu, dwa, że przysparza tobie tylko i wyłącznie złe imię.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Kolejny raz reklama w złym miejscu
przepraszam za nagminne reklamowanie się, faktycznie przegięłam
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
12 marca 2014 09:46
aaga84 Wrześniowe obozy to bardzo duża rozpiętość wiekowa. Ja mam 25 lat, są osoby po 22-23 lata, ale i są osoby nawet po 40. Raz byłam to był bardzo sympatyczny 56 letni pan Darek i nie pozwolił mówić do siebie per pan więc ogólnie było super fajnie i sympatycznie 😀 Tak jak pisałam ekipa rok w rok bardzo podobna, zawsze jest 5-9 osób stałych, które przyjeżdżają we wrześniu 5-6 raz 🙂
Poszukuję obozu jeździeckiego o profilu sportowym dla 15 letniej córki. Dziewczyna jeżdźąca sprawnie i regularnie, lecz jednak rekreacyjnie,. Zależy jej na możliwości nauki skoków, ewentualnie podstaw ujeżdźenia, najchętniej dwie godziny jazdy dziennie. Właściwie lokalizacja obojętna. Dodatkowym atutem byłaby możliwość zdawania na odznakę brązową. Czy ktoś z Was zna takie miejsce, był i wrócił zadowolony, mógłby polecić ? Interesują mnie tylko miejsca gdzie można czegoś nowego się nauczyć, jazdy typowo rekreacyjne odpadają, takie obozy już były. Mamy swoje dwa konie, więc nie chodzi o jazdę jako taką samą w sobie. Polecam się uwadze 🙂
jagoda1966 - Brachlewo, świetna kadra i możliwość zdawania brązowej odznaki. Można przyjechać ze swoim koniem.
Mogę więcej na pw powiedzieć, bo sama tam jeżdżę.
Ogladałam Brachlewo i Zbrosławice czytajac poprzednie odpowiedzi. To pierwsze ma dłuższe turnusy 🙂 tylko ceny nie widzę, ale może ślepa jestem.

edit. znalazłam cenę, ślepa jednak
jagoda1966, w Brachlewie można łączyć turnusy jeśli ktoś chce, można być tydzień, dwa , trzy czy nawet cztery (jeśli są miejsca w turnusie następnym można przedłużać, dużo osób tak robi)
jagoda1966 - Brachlewo, świetna kadra i możliwość zdawania brązowej odznaki. Można przyjechać ze swoim koniem.
Mogę więcej na pw powiedzieć, bo sama tam jeżdżę.

W Brachlewie na miejscu są egzaminy na odznaki, czy tylko przygotowanie, a jedziecie zdawać gdzie indziej?



Na które obozy można pojechać w ramach wolontariatu, jakby ktoś dysponował jakimś linkiem albo mailem to byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:

Zbrosławice - porażka

Ja córkę wysyłam w sierpniu do Robsona, była w zeszłym roku  😀
Ja córkę wysyłam w sierpniu do Robsona, była w zeszłym roku  😀

Ja też polecam Robsona i to bardzo!
[quote author=zoriczkowa link=topic=14237.msg2041798#msg2041798 date=1395051695]
jagoda1966 - Brachlewo, świetna kadra i możliwość zdawania brązowej odznaki. Można przyjechać ze swoim koniem.
Mogę więcej na pw powiedzieć, bo sama tam jeżdżę.

W Brachlewie na miejscu są egzaminy na odznaki, czy tylko przygotowanie, a jedziecie zdawać gdzie indziej?
[/quote]

na miejscu w tym roku 🙂
[quote author=Jasmine link=topic=14237.msg2042901#msg2042901 date=1395127334]
[quote author=zoriczkowa link=topic=14237.msg2041798#msg2041798 date=1395051695]
jagoda1966 - Brachlewo, świetna kadra i możliwość zdawania brązowej odznaki. Można przyjechać ze swoim koniem.
Mogę więcej na pw powiedzieć, bo sama tam jeżdżę.

W Brachlewie na miejscu są egzaminy na odznaki, czy tylko przygotowanie, a jedziecie zdawać gdzie indziej?
[/quote]

na miejscu w tym roku 🙂
[/quote]
To super wiadomość  😉
To ja trochę odkopię. Znajoma szuka jakiegoś obozu "studenckiego", najlepiej z możliwością zdania boj, a w każdym razie z konkretną nauką i podejściem indywidualnym. Nie ukrywam, że jak uzbieram to też bym pojechała. Jesteśmy jeżdżące, mamy na czym, ale warto by się czegoś nauczyć nowego i na czymś innym, dlatego obozowe tuptanie nas nie interesuje 🙂 jesteśmy nielotami (trzeba to się skoczy, ale na czuja), więc mile widziana nauka skoków. No i niska cena przyznam też.. Znajoma znalazła ofertę Pcimia, ale może jest coś jeszcze 🙂
Ja wiem ze szarża warszawska ma obozy studenckie w Łynie. Jest jakis turnus odznakowy. Ale nie wiem czy to godne polecenia. Nie znam nie byłam. Info jest na stronie. www.szarza.pl
To ja trochę odkopię. Znajoma szuka jakiegoś obozu "studenckiego", najlepiej z możliwością zdania boj, a w każdym razie z konkretną nauką i podejściem indywidualnym. Nie ukrywam, że jak uzbieram to też bym pojechała. Jesteśmy jeżdżące, mamy na czym, ale warto by się czegoś nauczyć nowego i na czymś innym, dlatego obozowe tuptanie nas nie interesuje 🙂 jesteśmy nielotami (trzeba to się skoczy, ale na czuja), więc mile widziana nauka skoków. No i niska cena przyznam też.. Znajoma znalazła ofertę Pcimia, ale może jest coś jeszcze 🙂

Podłączam się do pytania  😉
Był ktoś w HorseWorks na turnusie 10 -16 lat? Szczególnie interesuje mnie jakość jedzenia... Powody dla redakcji "kucyczka" na priv.
A może jakieś opinie o obozach zakończonych odznakami organizowanych przez Patataj ?
Ktoś opowie mi  ktoś o obozach w Wolicy? Wiecie jak tam jest aktualnie?
Rozmawiałam tylko z osobami, które były z 4 lata temu. Każdy polecał, że fajne treningi,konie.
Przez te kilka lat mogło się coś zmienić, więc chciałabym wiedzieć jakieś aktualniejsze wieści 🙂
Może ktoś się wybiera na II turnus?
carmelka   Extremly photogenic... potato
20 marca 2014 14:08
lussi ja bardzo polecam Annopol. Co prawda nie znasz tam boj, ale są świetne warunki, konie, treningi i towarzystwo. No i jedzenie oczywiście! 😀
Polecam obozy dla dzieci w KJ Huzar  😅
Moja znajoma też poleca 🙂
CIACH!

Ogłoszenie
Poszukuję obozu jeździeckiego studenckiego/dla dorosłych, generalnie chodzi mi o taki 18+ z brązową odznaką i wydawaniem faktury VAT, ktoś coś poleci  :kwiatek: ?
Polecam serdecznie obozy w stajni Folwark Karżcino w województwie pomorskim!  😅
2h jazdy konnej dziennie, bdb wykwalifikowana kadra (bardzo sympatyczni ludzie! 🙂😉, konie spokojnie, nie są "zajechane" tylko aktywnie idą do przodu. Zakwaterowanie w odnowionym hotelu, czas wolny zagospodarowany grami i zabawami, świetna atmosfera, jest hala, więc w razie niepogody jazdy nie przepadają. Z tego co wiem na koniec turnusów będzie można zdać odznakę, albo na miejscu, albo organizowany będzie wyjazd do pobliskiej stajni.
Osobiście naprawdę polecam, stoję w tej stajni z moim koniem, widziałam jak wyglądają obozy i naprawdę super!

aaaa, no i we wrześniu obóz dla osób pełnoletnich!  😅
Fog moja znajoma poleca Szarżę. Z tego co wiem tylko studenckie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się