jagoda1966

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2013
Ostatnio online: 30 stycznia 2024 o 08:10
(...) Nigdy nie odpuszczamy - mówił Nocny Wędrowiec. Do końca. Dopóki żyjesz, walczysz. Dopóki możesz myśleć, walczysz. To umysł jest bronią. Reszta to narzędzia. Nie mają znaczenia. Można je zrobić, zdobyć, albo zastąpić" ( "Pan Lodowego Ogrodu" J.Grzędowicz)

Najnowsze posty użytkownika:

Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: jagoda1966 dnia 25 października 2023 o 14:50
shewolf, mam to samo z mieszkaniem, serio mam stracha. Nawet najem okazjonalny nie gwarantuje, że wszystko będzie jak należy. I jak tu postępować, żeby problemów sobie nie narobić.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: jagoda1966 dnia 13 października 2023 o 12:23
Taaa. Jak kobieta w tym kraju głosuje na Konfę, to ja już nie mam więcej pytań. Partia, która dosłownie chce z nas zrobić Amerykę, tylko udaje, że nie widzi, co się w niej dzieje. Pełny kapitalizm, poczucie wyższości narodowej (u nas katolicyzm, u nich hamerykańskość), pełna wolność osobista, wchodząca na wolność dzieci i osób trzecich, bo "każdy ma prawo".
Kotbury nosi foliową czapeczkę już od kilku lat i już naprawdę się odechciewa czytać to forum, bo wszędzie to samo. Antyszczepy, spiskowe teorie, edukacja dzieci w domu, bo przecież wszyscy jej wszystko źle i dzieci też źle nauczą. Wszyscy chcą jej wolność odebrać, wszyscy chcą ją okłamać lub w błąd wprowadzić i ona tu jest miszczem psychologii, biologii, fizyki, politologii, weterynarii, behawioru zwierząt i kij wie czego jeszcze. Wszędzie była, wszystko widziała. I każdy wątek na tym forum dokładnie to samo. Zaraz zacznie bronić doktoraty z tego wszystkiego. A głównie z tych teorii spiskowych i twierdzeń, jak to wszyscy gówno wiedzą, tylko ona pierwsza na Świecie zrobiła prawdziwy research i Wy się, idiotki, dajecie okłamywać i ona wie lepiej.
Tak się doedukowała, że teraz bezczelnie reklamuje od tygodni firmę, dla której zaczęła pracować i forum ma na to wyrąbane, bo ją znamy za długo i wszyscy już się przyzwyczaili.
To mnie wkurza. Pierdzielenie, że Konfa, to klawe chłopaki, tylko ja to źle odbieram. Banda porąbanych chłopów, z mniej lub bardziej obrzydliwymi prywatnymi poglądami, którzy mają gadanę i jak ładnie w słowa ubiorą te debilizmy i się nikt nie słucha 2 nic oprócz pewnego tonu, to się mogą wydawać sensowne.
Wkurza mnie wolność słowa i prawo do bycia ignorantem. I wkurza mnie, że ci najgłośniejsi dostają posłuch tylko dlatego, że są głośni i nowi. I wkurza mnie głosowanie przez kobietę na partię debila, który wprost mówi, że chciałby jej odebrać prawo do głosu, bo kiedyś z nim gadała i to przecież równy chłop.
I wkurza mnie, że foliarze mają takie samo prawo głosu jak naukowcy w swojej dziedzinie.

Sivrite,

Bardzo, bardzo TAK!!! Nie jestem w stanie czytać tego propagandowego, konfederacyjnego bełkotu. To mnie wkurza bardzo, przez duże R.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jagoda1966 dnia 17 sierpnia 2023 o 14:38
Gillian, a jak nie ma gdzie latać z taczką? nie ma miejsca gdzie wyrzucać obornik z boksów? Nie ma i koniec, i możesz ewentualnie do samochodu sobie napchać 😉 serio, ściana.

maluda tak! o tym właśnie piszę. To mnie wkurza.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jagoda1966 dnia 17 sierpnia 2023 o 12:20
martrix, opcje są dwie, trzymasz buzię zamkniętą to jest tylko gorzej i gorzej z warunkami, bo przecież wszystkim pasuje. Odzywasz się, to spotyka Cię sroga kara w postaci focha właściciela stajni. Coś o tym wiem.
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: jagoda1966 dnia 17 sierpnia 2023 o 11:43
Gdyby ktoś szukał spokojnej, przydomowej stajenki dla wałaszka, to polecam boks u mojej przyjaciółki. Poszukiwany spokojny towarzysz dla super miłego i przyjacielskiego 17 letniego wałacha. Miejsce stworzone zupełnie nie w celach komercyjnych, za to z super opieką i empatycznym okiem opiekunów. Wszystko po to, żeby koniom żyło się lepiej, a właścicielom spokojniej, nawet jeśli są daleko. Duże pastwisko 2,5 ha, angielska, czyściutka stajnia, boksy codziennie sprzątane, padoki zresztą też regularnie. Siano i słoma pierwsza klasa. Lokalizacja, gm. Baruchowo, wieś Lubaty.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jagoda1966 dnia 17 sierpnia 2023 o 11:08
anetakajper, w temacie grzybów, to mnie wkurza syf w stajniach. Syf, wilgoć, zaduch i muchy, miliony much. Obornik po miesiąc lub półtora, aż grzyby rosną w słomie w boksach. Nikt nie widzi problemu i to jest tragedia. Właściciel, jeśli głupi i chytry, to czuje oszczędność, ale właściciele koni? Nie widzą problemów. Poraża mnie brak wiedzy, empatii i szacunku dla zwierząt. Nie pojmę tego nigdy.
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: jagoda1966 dnia 19 czerwca 2023 o 14:50
W 2018 roku spotkało to moją kobyłę po raz pierwszy u mnie, zdaniem wet blizna była już stara i to wtedy już był nawrót czegoś z przeszłości, nie wiem tego niestety. Zapalenie międzykostnego, dziury żadnej nie było. Pół roku leczenia, boks, kwaterka, spacery w ręku, PRP, fala uderzeniowa, pijawki, wcierki, ochraniacze magnetyczne na noc. Długo był spokój, na początek i koniec zawsze długi stęp ok 20/25 minut (jeździmy tylko do lasu), chłodzenie nóg po jeździe, generalnie uważam na to jak i po czym jedziemy. Zero skakania, unikam twardych i kopnych dróg. Ale na dobrej drodze koń torpeda. W między czasie jakiś drobny incydent, ale nic poważnego, nawet nie pamiętam za bardzo co i jak, usg, odpoczynek od siodła przez jakiś czas i tyle. Kontuzja wróciła teraz półtora miesiąca temu, nie wiem dokładnie co się stało, w niedzielę w terenie koń ok, w poniedziałek powrót kulawego konia na kolację. Poślizgnęła się, bryknęła, nogi się rozjechały, no trudno powiedzieć. Konie biegną korytarzem do i z padoku, hamują przed bramką, może być to, ale nie musi, na padoku też potrafi rodeo odstawić. W każdym razie po poniedziałku na trzech nogach w stępie, do piątku już było dużo lepiej, tylko w kłusie, delikatne znaczenie, gdy chora noga po wewnętrznej na kole. A po miesiącu śladu nie ma. Ja już ją tak znam, że wiem, że tu tylko spokój i czas, nigdy nie wiadomo ile to potrwa. Kobyła cały czas wychodziła na padok. Ma astmę delikatną więc nie zamykam jej. Jak to wet mówi, lepiej żeby dłużej się goiło, niż ma nawrót astmy mieć. Astmy boję się jak ognia, więc żaden areszt w grę nie wchodzi, kwaterka też nie. Gdym moje dwie panny rozdzieliła to dopiero by było 👿 Przez pierwsze trzy dni leki przeciwzapalne i to tyle.
In memoriam
autor: jagoda1966 dnia 15 czerwca 2023 o 13:46
Gillian, historia niesamowita. Bardzo Wam współczuję straty
Pijawki, hirudoterapia w leczeniu koni
autor: jagoda1966 dnia 05 czerwca 2023 o 09:59
kotbury, kupuję tylko tu https://euro-bion.pl/pijawki/
Przyjmuje się, że w słoiku pijawka może mieszkać do dwóch lat, ale nigdy aż tyle, żadna u mnie nie mieszkała. Dwa razy w tygodniu zmieniam wodę, używam uzdatniacza, który kupuję razem z pijawkami. Mam litrowe słoiki i staram się nie trzymać tam więcej niż 6 sztuk, woda do 3/4. Słoiki trzymam w lodówce, przed użyciem przekładam, do wody o pokojowej temperaturze i szybciutko się budzą, moment i są gotowe.
Pijawki, hirudoterapia w leczeniu koni
autor: jagoda1966 dnia 02 czerwca 2023 o 11:13
Ja odkąd doświadczyłam stawiania pijawek na międzykostnym u mojej kobyły, pierwszy raz ktoś, potem już ja, to mam praktycznie zawsze w lodówce kilka sztuk. No i tak poszedł do hirudoterapii mój kciuk wybity na nartach, wielki krwiak na udzie i mały palec nadepnięty kopytem. Jestem wielką fanką pijawek.
COPD
autor: jagoda1966 dnia 18 maja 2023 o 13:44
U mojej kobyły miodunka również bez żadnego efektu.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jagoda1966 dnia 28 grudnia 2022 o 12:34
krutyń, GNL widocznie zrobił to też wyłącznie dla kasy, widzą tylko klikane liczby, smutne. Nie ważna jest jakość, ale ilość.
COPD
autor: jagoda1966 dnia 15 grudnia 2022 o 11:32
Majowa, moja kobyła trzy lata temu też miała inhalacje z udziałem ludzkiego inhalatora, dłużej to trwało, nie było może za wygodne, ale efekt był i to najważniejsze. Podawałam dexashot z solą fizjologiczną.
In memoriam
autor: jagoda1966 dnia 07 grudnia 2022 o 14:35
_Gaga bardzo, bardzo mi przykro i ogromnie współczuję. Nie ma słów, które mogą pocieszyć i chyba wszyscy tu zdają sobie z tego sprawę. To jest tak trudna sytuacja, że serce pęka.
Oficerki
autor: jagoda1966 dnia 07 listopada 2022 o 10:41
KaNie, dzięki 🙂 Na styk nie ma, bo łydka 38 cm, a buty są na 37 lub 39. Zdecydowałam że biorę te na 39, skoro i tak mało się rozchodzą. Nie mam jeszcze pewności co do wysokości, 47 jest i 50. Mam 173 cm wzrostu, poprzednie sporo klapnęły i trudno mi porównać. Te Tonicsy są mierzone po zewnętrznej stronie, tam gdzie ten cycek z logo?

Oficerki
autor: jagoda1966 dnia 07 listopada 2022 o 08:17
arabeczka, dzięki, tak zrobię, wezmę te większe, bo przecież oprócz łydki muszę upchać jakieś portki 🙂 a jak w ogóle te buty? zadowolona jesteś?
Oficerki
autor: jagoda1966 dnia 03 listopada 2022 o 09:26
Oficerki Tonics Jupiter, poradźcie mi, mam łydkę 38 cm, a rozmiarówka jest 37 lub 39. I mam dylemat. Moje poprzednie miały sporo gumy przy suwakach i ładnie się dopasowały, są też dość miękkie (Mountain horse) ale trochę nogi mam teraz szczuplejsze i ciężko o obiektywizm. No i tu jest zupełnie inaczej suwak umiejscowiony.
Czy ktoś z Was ma te buty w kolorze ciemny brąz?
In memoriam
autor: jagoda1966 dnia 12 sierpnia 2022 o 11:08
kamikami26, współczuję
COPD
autor: jagoda1966 dnia 18 lipca 2022 o 10:45
Dawałam dexashot, a to też deksametazon. Podawałam na koniec kuracji sterydowej, po zastrzykach. Proporcje 5 ml soli i 5 ml leku. Dwa razy dziennie, rano i wieczorem
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: jagoda1966 dnia 14 lipca 2022 o 10:43
Moje konie wozi Sławek Supera 660484115
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: jagoda1966 dnia 03 czerwca 2022 o 13:21
Mamy wolny rynek na szczęście, masę operatorów i ofert, wybór jest ogromny. A jak jeszcze można odejść z numerem to już w ogóle luzik. Niestety, wszędzie tak jest, że nowy może więcej.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: jagoda1966 dnia 02 czerwca 2022 o 11:18
Facella, Tak, w tym momencie tak. Umowa przejdzie na czas nieokreślony. To ma się zmienić i po skończonej umowie będą wpadać warunki bez promocji, czyli będzie drożej. Ale to jeszcze chwila zanim to wejdzie.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: jagoda1966 dnia 01 czerwca 2022 o 11:07
Facella, to tak nie działa, musisz całkowicie cofnąć zgodę na kontakt w celach marketingowych, inaczej będą dzwonić nadal. Dzwoni bezpośrednio pracownik infolinii Orange lub jeden z tysięcy pracowników agentów Orange. Także to się nie uda w taki sposób o jakim piszesz. Parcie na cel jest tak duże, że każdy kto trafi na rekord o kończącej się umowie dzwoni i stąd taki bajzel. Pracuję u agenta, więc dokładnie wiem jak to działa.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jagoda1966 dnia 25 maja 2022 o 11:41
Aleks, ja mam Torpola z futrem i nic nie przegrzewa. Noga jest sucha i wypoczęta 😉
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: jagoda1966 dnia 24 marca 2022 o 12:03
Zgadzam się, Dlatego uważam z żarciem, staram się minimalizować te stany 😉 ale najczęściej wiosną przegrywam.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: jagoda1966 dnia 24 marca 2022 o 10:22
kotbury, jasne, podłoże może być różne. Natomiast u mnie zostało to zbadanie przez lekarzy i ocenione jako metaboliczne, zresztą, na własne oczy, widzę związek z żarciem.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: jagoda1966 dnia 18 marca 2022 o 10:52
Jedna z moich kobył ma podobne, nawracające kuliste zmiany, o ile dobrze widzę na zdjęciu, u niej to są opoje. Pojawiają się po zjedzeniu zbyt bogatej w białko paszy. Pierwszym razem strzeliłam taką panikę, że szok, ale luz, oglądało to dwóch wetów i u każdego diagnoza jest ta sama. U mojej schodzi z czasem, a interwencyjnie po ruchu i schłodzeniu. Nie mam zdjęcia, ale to wygląda tak jakby ktoś pod i nad stawem pęcinowym wepchnął pod skórę kilka kuleczek.
In memoriam
autor: jagoda1966 dnia 17 stycznia 2022 o 11:57
Bardzo, bardzo mi przykro. Współczuję z całego serca.
telefony komórkowe
autor: jagoda1966 dnia 29 września 2021 o 13:28
efeemeryda, ja właściwie tego zegarka nie zdejmuję, walnęłam nim kilka razy mam jedną ryskę. Jest całkowicie odporny na wodę, do mycia, kąpieli nie zdejmuję go nigdy. Kropelki nie włączam, ale raczej pod prysznicem nie korzystam, mokry ekran faktycznie słabo działa. Nawet kiedyś kobyła złapała mi go zębami 😉 Był już poważny upadek na nartach i z konia, zegarek mnie pytał czy wszystko ok, czy pomoc wzywać, to faktycznie działa 😂 zegarek nie ucierpiał w najmniejszym stopniu. Dla mnie jedyny mankament to bateria, którą muszę ładować co noc, ale ja i piszę, i gadam sporo. Także co noc zegarek na stolik i do ładowania.
telefony komórkowe
autor: jagoda1966 dnia 29 września 2021 o 09:24
efeemeryda, ja zmieniłam mibanda na 6 tkę właśnie. I jestem zachwycona, zaraz nam pyknie rok i jest czad. Nie wiem czym się różni od 3 ki niestety, bo to mój pierwszy apple watch. Ja mam opcję cellular, bo mam tel w Orange i skorzystałam z karty e sim. To jest dla mnie super rozwiązanie, bo np. w teren nie muszę telefonu brać. Dzwonienie, dyktowanie smsów działa super. Telefon nie jest mi do tego zupełnie potrzebny. Dodatkowo wykrywanie upadków też sprawdzone, że działa. Także ja jestem bardzo na tak. Gdybyś jeszcze o coś chciała zapytać to pisz.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: jagoda1966 dnia 29 września 2021 o 09:18
espana, jesli nadal szukasz to odezwij się do mnie. A oferta zależy min od tego ile numerów chcesz przenieść 😉
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: jagoda1966 dnia 27 września 2021 o 15:00
W dodatku alergiczka, to też do hodowli polecane.
ogloszenia
autor: jagoda1966 dnia 14 września 2021 o 14:36
Czy przy wyszukiwaniu pensjonatu nie ma już pola: województwo? czy ja tego nie widzę? Wpisywanie kodu pocztowego jakby nie działa, wpisuję łódzki kod, zakres do 30 km, a wyskakują pensjonaty np. rzeszowskie.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jagoda1966 dnia 28 sierpnia 2021 o 16:14
Martyna konsystencja ciasta? Niebolesne? Jeśli tak to przypomina to co moje konie miewają. Prawdopodobnie odczyn alergiczny na coś w sianie, na łące. Mam dwie kobyły, na kilka miesięcy w roku, jedziemy do innej stajni, takiej z prawdziwym lasem i jeziorami 🙂 jedna z nich ma nawrotowo, druga tylko zaraz po przyjeździe. W domu tego nigdy nie ma, tylko w tej wakacyjnej stajni. Także już się tym nie przejmuję. Wet oglądał, nie jeden. Konie jedzą, bolesności żadnej nie ma, nawet w pysku. Badania krwi w normie, jak w domu. U mnie to nic groźnego.
In memoriam
autor: jagoda1966 dnia 04 sierpnia 2021 o 09:52
Muchozol2, trzymaj się, bardzo mi przykro.
In memoriam
autor: jagoda1966 dnia 18 lipca 2021 o 13:39
Gilliann, bardzo, bardzo mi przykro. Oby Twoja czarna wizja kompletnie się nie sprawdziła
Apteczka w stajni
autor: jagoda1966 dnia 14 czerwca 2021 o 10:06
Ostatnio zabezpieczałam ranę po szyciu i polecam to https://www.matopat24.pl/podklad-podgipsowy-syntetyczny-matosoft-synthetic_405-829. Świetna rzecz, łatwo się zakłada, bo materiał się "czepia siebie". Na to bandaż samoprzylepny. Takie miałam zalecenia od wet.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: jagoda1966 dnia 05 maja 2021 o 12:54
Moja kobyła miewa wodniaki, różnej wielkości na obu tyłach.
COPD
autor: jagoda1966 dnia 28 kwietnia 2021 o 12:08
Murat-Gazon, wiem, wiem, dlatego pytam 🙂 Sama, był moment, jak moja kobyła się rozchorowała, że rozmawiałam ze Zdrowym Koniem, i gdyby wtedy steryd mi nie pomógł, lub tylko na krótko, to byłam zdecydowana z jego pomocy skorzystać. Zdrówka dla Twojego konia.
COPD
autor: jagoda1966 dnia 28 kwietnia 2021 o 09:43
Murat-Gazon, no właśnie, tutaj też jest średnio. Dopiero po zadaniu pytania znalazłam wypowiedzi dziewczyn, które miesiącami podawały sterydy. Widać grubo nie w temacie byłam.
Murat a Twoja kobyłka dobrze się czuje?
COPD
autor: jagoda1966 dnia 28 kwietnia 2021 o 08:28
Mam pytanie do osób, które podawały sterydy koniom (Rapidexon). Jak to u Was szło, jak szybko po podaniu był efekt i ile czasu podawaliście lek? To nie dotyczy moich koni, zaprzyjaźnionego konia. U mojej kobyły działało piorunem, ten jest bardziej oporny na leki 🙁
COPD
autor: jagoda1966 dnia 07 kwietnia 2021 o 14:03
Dziewczyny, trzymam kciuki  🙂
Koronawirus
autor: jagoda1966 dnia 01 kwietnia 2021 o 09:02
Tylko przez stronę, na infolinii tylko roczniki 61 i starsze.
Koronawirus
autor: jagoda1966 dnia 01 kwietnia 2021 o 08:48
Dzwoniłam na 989, konsultant potwierdził, możemy się logować na pacjent.gov i dostaniemy termin szczepienia, tylko jak wiadomo strona padła. Ponoć w ciągu godziny ruszy. Na infolinii zapisy tylko dla roczników 1961 i starsi. Czyli nie fejk.
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: jagoda1966 dnia 29 marca 2021 o 10:25
Meise fajnie  💘
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: jagoda1966 dnia 29 marca 2021 o 08:10
A może wykorzystali wirusa, aby najcenniejsze konie schować przed komornikiem? Herpes nie wymaga zgłoszenia, więc nikt nie musiał o niczym wiedzieć. A zaświadczenie o utylizacji, no myślę, że i na to chętni znajdą sposoby.
Kupno konia
autor: jagoda1966 dnia 23 marca 2021 o 11:20
Perlica jeśli dłużnik nie będzie składać zażaleń w trakcie uprawomocnienia się wyniku licytacji, ani później postanowień sądu to pójdzie szybko, na każde postanowienie jest 7 dni chyba na odwołanie. Potem jak zapłacone to prawo własności przechodzi. Chyba wystawili tylko konie będące wyłączną własnością klubu, właściciela. Chodzą słuchy, że co lepsze kąski rozeszły się wcześniej.
Pisząc o cenie raczej chodzi mi o to, że niektóre to w cenie mięsa są wystawione  😕
Kupno konia
autor: jagoda1966 dnia 23 marca 2021 o 10:58
W Łodzi jest afera z nimi. Ludzi pozwalniali już kilka miesięcy temu, sklepy firmowe pozamykane na głucho. Strach pomyśleć co się z końmi stanie. Ceny są bardzo niskie.
Kupno konia
autor: jagoda1966 dnia 23 marca 2021 o 10:51
140 koni ze Zbyszka na licytacje przez komornika wystawione 🤔

Zbyszko, jako klub jeździecki i jako działalność mięsno/wędliniarska zaliczył plajtę. Więc wyprzedawane jest wszystko.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: jagoda1966 dnia 02 lutego 2021 o 07:17
Współczuję Na_biegunach ludzka niewdzięczność i podłość jest niezmierzona. A kłamstwa i plotkarstwo to zmora ludzkości, koniarze są chyba w czołówce. Napiszę Ci tak, olej to wartkim strumieniem, bo na tej kobiecie poznają się w kolejnej stajni. Ludzie się nie zmieniają niestety, więc szczęśliwego zakończenia raczej nie będzie.
Ten koń jest najlepszym dowedem, że był u Ciebie zadbany, słowa są zbędne. Także nie psuj sobie nerwów, nie warto.