dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Ja mam ten:
http://konik.com.pl/eselen

Od 2 dni, więc nie powiem o działaniu, ale mój Pan Wybredny jak na razie zjada.
Sukcesu niestety nie polecam, zero efektu, wątpliwa przyswajalność. Polecam Cortaflexu 🙂
rybka   Różowe okulary..
28 marca 2014 20:19
Selen i E polecam firmy Foran, generalnie u mojego konia suplementy Foranu dają doskonałe efekty  🏇
http://www.animavet.pl/foran-v-s-l-liquid-1-l.html
arlyn, ważne jest  w jakiej formie jest selen. W związku organicznym jest przyswajalny  prawie w całości i takie związki są w preparatach Epony i Equimins. Oba maja odpowiednią ilość vit E . Jeszcze w drożdżach  Equinox jest dużo dobrego selenu ale w nich jest mało vit E. Do selenu i vit E trzeba dawać olej.
Dava   kiss kiss bang bang
29 marca 2014 08:07
[quote author=Karla🙂 link=topic=78.msg2050686#msg2050686 date=1395829045]
widzimy🙂
ale zdecydowanie wolę czysty oryzanol🙂 i połączenie z HMB i tryptofanem🙂
[/quote]

A że tak spytam: to tryptofan jest już 'legalny' w tym roku?  🤣
W tamtym wycofane zostały wszystkie preparaty z tryptofanem (np. magnez) w PL i można było sprowadzać z USA np.  🤣
Grace, wet powiedział ze mam kupic witamine E i selen, o oleji nic nie wspomnial.. mówił ze z pavo jest okej a tu nikt nie wspomniał o tym.. czy według Ciebie do wit e i selenu z pavo powinien tez byc dawany olej? jesli tak to podeslesz mi jakiś link ktory olej jest dobry??
jakbys mogla to zerknij tez czy do tego linku co podeslala rybka tez bys podala olej. niestety jestem w tym totalnym laikiem... 🙁
Witam, może już było może nie, ale ja na szybko i nie mam możliwości przewertować całego wątku  😡

Czy ktoś miał do czynienia z suplementem Pavo Vital Complete ? Z weterynarzem doszliśmy do wniosku aby wprowadzić dodatkowe witaminy i minerały w okresie pastwisk, zważając, ze konisko spędza tam 24 h/ na dobę. Jest ktoś zadowolony i stosuje, jak wrażenia i przede wszystkim co na to koń oraz przyswajalność. Bo niestety nikt ode mnie nie stosował owego suplementu 🙂
arlyn, o konieczności dawania oleju przy vit E i selenie to w paru miejscach można przeczytać. Ja daję lniany tloczony na zimno  dla koni, baniak 5 l z Animalii kosztuje 89 z ł i wychodzi korzystnie cenowo. Też stosonkowo niedrogi jest  Makany, można kupić butelkę litrową. Żaden  suplement selenu z wit E nie ma oleju w składzie, sama dajesz.

Patrzyłam na Foran V.S.L na stronie producenta, selen jest w związku nieorganicznym (selenian sodu) czyli kiepsko przyswajalny.  A Pavo to który preparat?
Pavo eplus. myslalam tez zeby kupic jej pasze z selenem zamiast witamin. Myslisz, ze wtedy tez bedzie okej? bede dzwonic jeszcze jutro do weta i się dokladnie pytac czy tak moge.. bo ona średnio chętnie je sam granulat w małej ilości i  zwykle wypluwa a pasze chętnie..  ;\
arlyn, wysłałam Ci pw, żeby nie zaśmiecać  wątku 😉
słuchajcie, jaki suplement na stawy nadałby się dla 18 letniej klaczy karmiącej? Chcę ją wspomóc, bo bardzo słabo chodzi, nie chce podkłusować, a jak się ją poprosi o chwilkę kłusa to widać, że ją boli..Szukam czegoś, co też nie zrujnuje mojej kieszeni 😉
episode, może warto zdiagnozować co boli klacz?
klacz jest dawno zdiagnozowana 😉, ma zwyrodnienie stawów skokowych, nie pracuje, nie musiała do tej pory dostawać nic (jak pracowała to dostawała), a teraz po wyźrebieniu nie może dojść do siebie po prostu..
Osobiście polecam preparaty firmy Orling
Jednak skonsultowałabym zasadność ich podawania z wetem prowadzącym
Ja też polecam orling, tylko czy można dawać klaczom karmiącym  :kwiatek:
episode orlinga można podawać i źrebnym i karmiącym.
Dziękuję  :kwiatek:
Czy ktoś z Was podawał moze kozieradke??
Evson ja podaję. Podaję z innymi ziołami. Zaczęłam jak mi koń przychudł na początku stycznia. Efekt był widoczny już po około 3 tygodniach, ładnie odbił, zaczął się błyszczeć i wylazły mu jabłuszka.
Super  🙂 A ile dziennie podajesz?? W sumie wiele zalet ma ta kozieradka a i podobno jako wspomaganie mięśni dobra
Mam mieszankę 4 ziół. I łącznie daję około 100 gram. Samej kozieradki w tym objętościowo będzie większa łyżka stołowa (20-25 gram). Podaję tak na oko, nie ważyłam, ale patrząc po szybkości skarmiania to tak mniej więcej wychodzi.
Witam wszystkich.  😀
Czy podaje ktoś Amino sport z marstalla? można go łączyć z hipovitem lub podobnymi witaminami?
Szukam mocnego, dobrze przyswajalnego magnezu. Polecicie cos?  :kwiatek: Wszelkie preparaty z tlenkiem odpadają, raczej chodzi mi o związki organiczne (lepiej przyswajalne)
Evson, Epona ma octan i fosforan magnezu z vit B, NutriHorse ma tez magnez organiczny z B12
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 kwietnia 2014 22:25
nagana a tą mieszankę masz gotową czy sama robiłaś? I z jakiej firmy ta kozieradka?  :kwiatek:
Dava zarówno rok temu jak i teraz bez problemu kupuję i czysty i w różnych dodatkach tryptofan w PL (np. sklep Podkowy),ale i tak 90proc suplementów komponuję sama i ściągam czyste substancje z Japonii, USA i Holandii (wykorzystuję je w badaniach naukowych).
Co jakiś czas zmieniają się przepisy z rejestracja dodatków paszowych, etykiet itp. i często z takiego durnego powodu coś się wycofuje, czegoś się zabrania itp.
Strucelka, mieszankę robiłam sama. Zioła kupowałam od Podkowy, bo tylko tam mogłam kupić wszystko w jednym sklepie. Jak chcesz samą kozieradkę, popatrz na Allegro. Na pewno dostaniesz taniej niż u Podkowy, czy w innych końskich. Kozieradka jest sprzedawana jako przyprawa 🙂 Ja widziałam po 15 zł za 1 kg jak szukałam. Tylko patrz, żeby były ziarna, a nie mielona.
Przeczytałam cały wątek i nadal nie potrafię dokonać wyboru preparatu, który uzupełni niedobór selenu i cynku 🙁 w badaniach krwi wyszedł nam znaczny niedobór tych mikroelementów tzn. cynku i selenu ( miedź jest w normie ). Proszę o pomoc osoby, które maja doświadczenie w suplementacji tych pierwiastków u swoich podopiecznych  :kwiatek:
Czy jeśli mój koń dostaje aktualnie olej ryżowy z suriny + wit. e i selen z epony to mogę dołożyć mu jeszcze elekrolity z nutri horse? czy poczekać aż skończę dawać wit e i selen?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się