Ogłowia

Dziewczyny, znacie jakieś wodze, całe ze skóry, ze stoperami, raczej szersze niż węższe ? 🙂


Ja ostatnio zainwestowałam w daw-maga. Cena raczej nie z tych super niskich ( między 120-140 zł), ale na pewno nie jest to mielonka. Po porządnym smarowaniu ładnie zmiękły, a po kilku jazdach mogę tylko powiedzieć, że zaczynają się fajnie ,,wyjeżdżać" no i to jest to czego zdecydowane mi brakowało- różnica między parcianymi a skórzanymi no jednak jest. 😉 Wersje są różne ja mam takie właśnie klasyczne ze stoperami, a ich szerokość określiłabym jako standardową. Jeśli chcesz coś szerszego to mają takie z daw maga też skórzano-gumowe, one są faktycznie szersze, ale osobiście do mojej chudej łapki preferuje takie ,,normalne". 😉

[quote author=haruś link=topic=39.msg2077001#msg2077001 date=1398372928]
Czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat tego ogłowia?
http://www.gnl.pl/oglowie-horze-diamond.html
Jak z jakością skóry i czy xfull jest naprawdę duży? Czy warto je kupić? 🙇
[/quote]

Ja widziałam ostatnio sobie dziewczyny w stajni kupiły, pomijając naczółek nie w moim typie to wygląda całkiem zgrabnie, nie wygląda na mielonkę, ale nie macałam. 😉
Czy komuś się gdzieś rzuciły w oczy ładne ogłowia rurkowe z nachrapnikiem hanowerskim, coś w stylu Premiera Novara, ewentualnie Premiera Savona, ale tańsze? Tak do 300, max 350zł?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
28 kwietnia 2014 15:41
Comandore doszło ogłowie  🏇 jestem bardzo miło zaskoczona, jest świetne  😍


koleżanka dla swojego siwka kupiła Busse Solibel Comfort
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 kwietnia 2014 16:07
Czy jest jakieś ogłowie, w granicach 350 zł, które jest tak miękko podszyte jak Busse Solibel Comfort? Macałam je ostatnio i skóra na nachrapniku oraz potylicy jest ekstra, ale zastanawiam się, czy nie ma jakiejś alternatywy, bo jak nie, to kupuję to.  🙂

Comandore, to na rudym czadowe! A co ten nachrapnik na tym siwku się tak błyszczy? Jak widziałam na żywo, to nie miało takiego efektu.  😁
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
28 kwietnia 2014 16:18
malinowaa koleżanka jest bardzo zadowolona, a kupiła tutaj http://sklepagar.pl/48h/506-oglowie-busse-solibel-comfort.html , lakierowany nachrapnik to nie jest ale skóra jakoś bardzo matowa też nie
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
28 kwietnia 2014 16:23
Bardzo ładne i w przystępnej cenie. A jak skórka?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
28 kwietnia 2014 16:29
-bibi22- jak dla mnie jest super, mielonką na pewno nie można tego nazwać  😉
Freska piękne to na kasztanie, jaka to firma?

Ja jeszcze zamówiłam london (pod kolor siodła bo w tym odcieniu oczywiście fajnych poniżej 500 zł nie ma..) u rymarza daw-magowskiego, efekty za 1,5 tyg, nie mogę się doczekać
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
28 kwietnia 2014 16:58
drabcio do mnie to pytanie czy mi się tylko wydaje  😎 jeśli tak to od razu piszę Busse Twoje Tone 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
28 kwietnia 2014 17:52
mój hooksik nowy, ulubiony :kwiatek:
drabcio do mnie to pytanie czy mi się tylko wydaje  😎 jeśli tak to od razu piszę Busse Twoje Tone 😉


Tak coś mi się omskło przy zaznaczaniu 😉
kto ma konia z łbem jak wiadro /xfull/ i powie mi czy ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim optycznie zmniejsza główke?  😜
Czy ktoś  wie coś na temat ogłowia  Ogłowie Shine-On Kerbl  albo ogólnie o ogłowiach z firmy Kerbl?
olson mój ma taki łeb, albo jeszcze większy niż wiadro  🤣 mam meksykana, ale mam wrażenie, że mu wyszczupla  i wydłuża tą wielką głowę 😵 Może to tylko wrażenie. W tej chwili mam ogłowie z opadającym naczółkiem i bardzo szerokim nachrapnikiem i to działa 🙂
Freska no jest szał jak sto pięćdzięsiąt🙂 pasuje do siodła!🙂 miękkie?
Zairka fajne fajne, całe życie się zastanawiałam jak by moje szczęście w hanowerze wyglądało... więc kupiłam szwedzki gruby lakierowany 😀  🤣
solibel comfort wygląda tu jak lakierowany 🙂
[quote author=haruś link=topic=39.msg2080309#msg2080309 date=1398715701]
olson mój ma taki łeb, albo jeszcze większy niż wiadro  🤣 mam meksykana, ale mam wrażenie, że mu wyszczupla  i wydłuża tą wielką głowę 😵 Może to tylko wrażenie. W tej chwili mam ogłowie z opadającym naczółkiem i bardzo szerokim nachrapnikiem i to działa 🙂
[/quote]

dzięki. w takim razie pozostaje nam naczółek bling-bling.  :kwiatek:
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
29 kwietnia 2014 08:10
Comandore Do najmiększych ono raczej nie należy ale porządne smarowanie powinno załatwić sprawę  😉
Niestety czas kompletować sprzęt dla młodej,wczoraj skończyła trzy latka i powoli będziemy zaczynać pracować,na razie nadal korzysta z dzieciństwa,więc Dziewczyny co poleciłybyście w brązie dla tej mordki. Do 350zł .Niestety ja tu mam słaby internet i przeglądanie jakichkolwiek sklepów internetowych po kolei zajmuje mi wieczność 🙁


myślałam o brązie,ale może być też w czerni z tym,że nie wiem czy lakierowany nachrapnik będzie pasował?
nasicc, na zajazdkę to szkoda dobrego ogłowia, podrze, zerwie, wytrze głowę- ja bym wzięła na razie byle co.
tak tak,na zajażdżkę to mam normalne,ale tak na późniejszy okres. chyba mam już taki odruch,żeby kompletować wszystko wcześniej. tylko nie wiem czy na brąz czy czerń. Bo dla drugiej kobyły mam wszystko czarne.
Freska tym to się nawet nie przejmuj!🙂 ja  kupiłam Premiera i też wymagał smarowania, podejrzewam ,że każde nowo zakupione tego wymaga-bo to i dobre dla konserwacji nasmarować jeszcze czyściutkie ogłowie 😉 nie był wogóle sztywny, uginał się pod swoim ciężarem każdy pasek ale po smarowanku dwa razy bardziej🙂

nasicc no jak masz już czarne dla jednej to wypadało by się w brązie pobawić, ale ja tu na niej niestety jakoś brązu nie widzę... chyba lepiej na czarno... i widzę ją w meksykańcu🙂 wydaje mi się że by to podkreśliło jej piękną linię oczek🙂  😜
Chyba masz rację,wcześniej byłam stanowczo za brązem,i mam brąz meksykana dla niej,ale właśnie jakoś mi nie leży,niby jest to ciemniejszy brąz i fajnie,ale chyba za dużo tego beżu i jasnego. zaś drugą kobyłę mam koloru burgundu i na niej brąz fajnie leży.
no właśnie, jak już brąz to b.ciemny ale to i tak nie to.. takim jasnym konikom ładniej w czerni, podkreśla te"maskownicze" nóżki i grzywę.
Dzięki za poradę 😀 a z meksykanów to coś konkretniejszego? ja mam meksykana
z tym,że w brązie i tak jak mówie coś mi nie leżało na niej to ogłowie w sensie kolorystycznym.
a jak z tym?
http://dobry-kon.pl/opis/2918311/horze-oglowie-meksykanskie.html
A możesz wstawić zdjęcie meksykana na jej główce?🙂 To coś pomyślimy🙂
ten meksykan horze jest fajny!!!  🏇
mogę tylko dopiero w przyszłym tygodniu,jak zjadę.
O dziwo młodej założyłam pierwszy raz ogłowie jakieś 4mc temu na przymiarkę i bez problemu,zero stresu,chętnie wzięła wędzidło. Aż się zdziwiłam,bo pierwszy raz zobaczyła taki "wynalazek". Staram się jak najbardziej ją oszczędzić,bo do małych nie należy 🙂
Dobra no to czekam🙂😉 do małych? to ile ma..?🙂
koło 170 będzie miała jak przypuszczam 😀 przynajmniej tak się wydaje a dla mnie to już koń nie mały 😀 przy moim 156 wzroście. i trochę charakterna,ze słodkiego źrebaczka w trochę wredną małpkę wyrosła,strasznie domaga się uwagi i najlepiej jakby była tylko na pierwszym miejscu,reszty nie ma.tylko ona 🙂
Też mam Busse Solibel Comfort i kocham je bardzo! Tylko zdjęć brak na razie ale jak tylko będę mieć Rude w nim to pokażę.  🏇
Ja swoje premiere smaruję prawie codziennie ale skóra wygląda jak papier... 🙁 niestety jakościowo totalna bania, smaruję i modlę się żeby nie pękł mi jakiś pasek 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się