matura

Jejku, większość z was ma już wolne  🙂 Mnie jutro czeka polski i 29 maja angielski, szkoda, że tak nam rozłożyli ;_;
Wy w ogóle macie jakoś późno ja miałam 8 i 16 ustne, a ostatnia była 19 w naszej szkole
U mnie też ostatnie ustne 20, ale ja mam 3 klasy na roczniku.
Nirvette   just close your eyes
21 maja 2014 20:05
O matko, jakies nieporozumienie. Ustny polski zaczynal sie o 15:30, ja na sale weszlam o 19:20. Prawie 4h czekania! Masakra. Jak juz usiadlam przed komisja to stres byl taki, ze wymiedolilam okrutnie konspekt.  😁 a jak skonczylam mowic to sie z radosci poryczalam.  😁 Zdalam na 80%. Jeszcze zostal mi angielski ustny i laba.
Nirvette, 80% wow! Gratuluję!

Dziewczyny, ile miałyście mniej więcej linijek tekstu we wnioskach końcowych? Nie mam siły, nie wiem co tam wcisnąć bo wnioski zawarłam przy omawianiu poszczególnych książek w sumie.
Suchajka na końcu miałam niedużo, bo po każdej lekturze omawianej miałam wnioski i podsumowanie krótkie :-)
angelika95, ok! Obym zdążyła się do piątku nauczyć aaaa.
Trzymam kciuki:-) ja już po wszystkim.
suchajka moje wnioski zawarły się w jednym zdaniu i w połowie były cytatem,  bo stwierdziłam, że wymyślę je na bieżąco a czas mi się już skończył i wywalczyłam 100%

Dobrze jest już mieć to wszystko za sobą 🙂
Nirvette   just close your eyes
21 maja 2014 21:10
suchajka, dzieki.  :kwiatek: Moglam wyciagnac wiecej, u nas padly chyba cztery 100% i sporo osob od 85%-95%, ale i tak jestem z siebie zadowolona.  😎
Gniadata   my own true love
21 maja 2014 21:26
suchajka moje wnioski pewnie wyniosłyby koło 5-6 linijek maszynopisu (nie wiem ile dokładnie bo przerabialam na wieczór przed ręcznie) a i tak połowy zapomniałam  😁 Więc skończyło się po prostu na krótkim podsumowaniu całej mojej gadaniny praktycznie zdaniami z ramowego planu wypowiedzi.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 maja 2014 09:58
Jutro ustny, boję się jak cholera bo jeszcze nie umiem mojej prezentacji. Napisałam ją dopiero parę dni temu i jak na razie kilka razy przeczytałam.

Przeraża mnie, że wyniki u moich egzaminatorów oscylują w okolicach 50%. Najlepszy wynik jak na razie to 16pkt. A moje przyjaciółka, która moim zdaniem była bardzo dobrze przygotowana i nie należī do tych stresujących się przemówieniami publicznymi dostała 6. Z komentarzem, że prezentacja nie na temat.

Ja mam we wnioskach tak jakby rozwinięty wstęp 😁
arivle, też mam jutro 🙁 moja egzaminatorka nie dosc ze wredna, to jeszcze "innej opcji". Smiac sie czy plakac? Trzymam kciuki, na pewno dobrze Ci pojdzie🙂

Tak przy okazji... Widze ze jezdzisz w Siedliskach🙂 macie tam tylko hotel czy treningi tez? Czesto jestem u cioci (ktorej dom widac z ujezdzalni i padoków). Bylam u was nawet pojezdzic na takim fryzie (nie pamietam jak sie nazywa... cos na "B".. byl na sprzedaz wtedy). W wakacje bede prawdopodobnie pracowac w Wwa i szukam jakiejs stajni z treningami ujezdzeniowymi. Polecasz cos? Chyba ze u Was tez mozna pojezdzic.
Mimo tego, że uczyłam się zaledwie półtora dnia (głupi nawyk zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę..) zgarnęłam dzisiaj z polskiego 80%  😅 Jeszcze angielski za tydzień i basta  😎
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 maja 2014 11:09
suchajka, niezły off-top bym tu zrobiła, więc zaraz poleci PW. A co do twojej matury, życzę powodzenia i zawsze lepiej jest się śmiać! 🙂
Jutro polegnę jak nic. Dzisiaj 3/5 osób dostało 30% u w.w. babki. Zadała jednej z moich koleżanek 12 pytań!!! Jezus marjo... chyba sie powieszę...
Ja juz po dostalam 10 pkt.
Byl to istny koszmar, znaczy mowilo mi sie fajnie i odpowiedzialam w miare na pytania ktore bylytrofhe szalone.
Niestet moj humor popsulo nastawienie egzaminatorek ktore mialy wyraz twarzy jakby chcialy na mnie splunac.
I jeszcze jedna sytauacja: czekam sobie przed drzwiami spokojnie, a nagle po wyjsciu mojej poprzedniczki jedna egz do drugiej: " rzygac mi sie chcialo jak tego sluchalam". Matko bosko  😵
Ogolnie to wlasnie moja poprzedniczka niezdala a pare osob mialo po 30 %.

Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze w pospiechu na tel.
pucus27, gratuluje, grunt ze zdane.
jak sie nie zda ustnego to poprawka w sierpniu czy jak?
Sierpień, chyba że dojdzie ci jeszcze jeden przedmiot to wtedy za rok.
Strasznych macie tych egzaminatorów. U nas na polskim obie uśmiechnięte, uważnie słuchające, mimo że byłam przedostatnia i miały prawo mieć dość. Najgorszy wynik to chyba 14, a większość w okolicach 17. Na angielskim tak samo, nikt nie spadł poniżej 24. Na pisemnych też wszyscy mili, życzący powodzenia, żartujący (na dwa pozwolili mi wnieść tabletki przeciwbólowe mimo kategorycznego zakazu).
Życzę powodzenia.  🙂
Rozumiem, że jak jednego egzaminu maturalnego nie zaliczkę to poprawka w sierpniu, a jak dwa przedmioty? To dwa za rok tylko czy cała matura od nowa?? :-)
Nirvette   just close your eyes
22 maja 2014 20:37
angelika95 za rok 🙂

Kurcze, u mnie egzaminatorki sprawialy wrazenie, jakby nikogo nie sluchaly, ale najnizszy wynik to 75%. Lekka masakre wam robia!  😵
Ja wiem, że za rok ale czy całą czy tylko te dwa przedmioty? :-)
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2014 09:58
Wydaje mi się, że całą.
angelika95 piszesz w sierpniu poprawkę z tych przedmiotów, które zawaliłaś. (Po co pisać jeszcze raz maturę z czegoś co już zdałaś).  🙂
Marthiiina, w sierpniu można poprawiać tylko jeden przedmiot (polski, matematykę lub język obcy).
Mi też się wydaje, że piszesz wszystko od nowa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2014 10:46
Jak nie zdasz jednego przedmiotu obowiązkowego, to go poprawiasz w sierpniu, resztę masz wynik majowy.
Jak nie zdasz więcej niż jednego, to nie masz żadnej matury i piszesz za rok. Ciekawe, czy na zasadach naszej matury, czy tej nowej... (Myślę, że naszej, ale z CKE nigdy nie wiadomo).
Macie rację... Jeżeli chodzi o przedmioty obowiązkowe, to jest tak jak mówicie. 
Pomyliłam z dodatkowymi egzaminami  😡
Facella, na pewno na naszej bo jak chcesz coś poprawić/ i o ile dobrze jestem zorientowana - napisać, piszesz za rok starą, bo starym tokiem szłaś. Bo może Ci się odmienić, potrzebujesz innej matury, nie zdałaś, źle napisałaś, ale sorry nikt Cię nie przygotowywał do nowej!




ja słyszałam, że przez 5 lat poprawiamy starą a potem to można tylko nową pisaćU
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się