Dopasowanie siodła

Pecora, porządny rymarz podniesie Ci tyłsiodła sporo taniej, niż kosztowałyby jakiekolwiek żele
A i dla konia lepiej 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
26 maja 2014 10:56
Pfiffa ja bym w ogóle odrzuciła ten sprzęt może zrobić więcej krzywdy niż przynieść jakikolwiek pożytek. Pecora na twoim miejscu rozglądnęłabym się za używaną - jeśli spełni swoje zadanie i będzie ok, to wtedy zainwestowałabym w nową, bo to jednak sporo kasy. Albo poszukała wśród znajomych - może ktoś ma i pożyczy na chwilę.
Może poszukaj Mattesa z wkładkami korygującymi? Ja mam taką bez futra i jestem bardzo zadowolona. W końcu siodło leży idealnie.
_Gaga dobrze prawi 😉
Ja od siebie po przebojach wielu z grzbietem "do kulbaki" mogę powtórzyć to co stronę temu - usg podnosząca tył, chociaż pewnie nie dla każdego.
Pecora  Pokaż zdjęcia jakieś, może coś więcej będzie można pomóc
Da sie cos zrobic z siodlem, ktore w leku jest dobre, ale lekko za waskie w ławkach? Opada lekko na tył, ale po podniesieniu tyłu jezdziec odczuwa duza poprawe polożenia siebie w siodle i, ogólnie, że siodło lepiej leży, ale mimo to wzmaga to dollegliwości grzbietowe konia.
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2103247#msg2103247 date=1401098007]
Pecora, porządny rymarz podniesie Ci tyłsiodła sporo taniej, niż kosztowałyby jakiekolwiek żele
A i dla konia lepiej 🙂[/quote]

Święta prawda. Tylko znalezienie tego dobrego rymarza... to już nie tak kolorowo.

po podniesieniu tyłu jezdziec odczuwa duza poprawe polożenia siebie w siodle i, ogólnie, że siodło lepiej leży, ale mimo to wzmaga to dollegliwości grzbietowe konia.

Gazellasta, za wąskie w ławkach, czyli za wąski kanał? Na tyle na ile się orientuję z tym to raczej nie da się nic zrobić.

Jeśli siodło leci na tył to albo łęk za wąski, albo kształt paneli nie ten, albo trzeba skorygować wypchanie paneli. Jeśli podniesienie tyłu zwiększa dolegliwości grzbietowe konia to z całą pewnością siodło po podniesieniu tyłu nie leży lepiej. A już na pewno nie z punku widzenia konia.
Tak chodziło mi o kanał.
No jak widać z perspektywy konia nie leży lepiej. Łęk wydaje się być dobry za rowno na wysokość i jak szerokość, ale patrzac od tylu na grzbiet siodło wydaje się leżeć na styk, jeśli chodzi o kanał, nie jest tak, ze leży na wyrostkach kolczystych,ale chyba jednak musi być za wąskie skoro pojawiły się problemy.
W skoku zaczęło być zauważalne podnoszenie się tylnego łęku.
Ale teraz nawet po jeżdzie po płaskim dolegliwości się pojawiają, nieznaczne, ale jednak
CeraŁ   dużo dużo zmian..
26 maja 2014 20:10
Kto mi powie, jakie mogą być przyczyny zsuwania się siodła do przodu podczas jazdy?  :kwiatek:
Gazellasta, a może jednak siodło wymaga korekty wypełnienia? Może się uklepało, jest nierówne? Z Twojego opisu wynika, że nie tylko kanał może stanowić tu problem. A masz jakieś zdjęcie siodła na koniu?
Łaciata   Forever in my heart ♥
26 maja 2014 20:26
CeraŁ - np. u mnie siodło przesuwało się do przodu podczas jazdy ponieważ łęk był za wąski.
Mam, ale przy niedopiętym siodle, więc obawiam się, że niewiele to da. Postaram się zrobić jutro jakieś zdjęcia z popręgiem

Edit. Znalazlamnpewne zdjecia
Tutaj bez dopiecia popregu


Tutaj widać podniesienie się w skoku
Moi drodzy, rzadko udzielam się na forum, ale z racji, że dobro konia najważniejsze to bardzo prosiłabym Was o poradę w sprawie mojego siodła. Mam młodego konia, dopiero zaczyna się rozbudowywać i wyglądać jako tako, ale coś mi nie pasuje z siodłem. Tył odstaje i to dosyć pokaźnie. Zrobiłam zdjęcia w podpiętym popręgu i byłabym mega wdzięczna za jakiekolwiek rady  :kwiatek:








Przepraszam za lipną jakość zdjęć, mam nadzieję, że dacie radę ocenić 😡
podniósł bym tył siodła, bo nie lezy w równowadze, popręg zdecydowanie za blisko łokcia.
shakeyourbody, siodło leży na łopatkach, musisz je cofnąć za krawędź łopatki (patrząc po ostatnim zdjęciu trzeba będzie sprawdzić, czy nie jest za długie na tego konia i nie leży za daleko z tyłu). Zdjęcia dość słabe do oceny. Z tych względów nie podejmuję się oceny szerokości przodu.

Na pewno tył siodła leży koszmarnie i na pewno równowaga siodła jest przesunięta na tył. Zapewne mocno pracuje w ruchu. Ja bez korekty (o ile będzie możliwa) nie zdecydowałabym się w tym siodle jeździć na tym koniu. Tym bardziej, że młody.

Jeśli masz możliwość cofnij siodło i zrób lepsze zdjęcia.
Dziękuję, jutro postaram się o lepsze zdjęcia  :kwiatek:
siodło Daw Mag Oskar, szyte teoretycznie na wymiar. niestety po spoceniu taki obrazek.... 🙁 czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć czy siodło jest za wąskie/za szerokie? o co w ogóle chodzi?

[img]https://lh4.googleusercontent.com/-8Thzy36KDDU/U4dWvnzP7QI/AAAAAAAAF3k/RPd7K6j7ADM/w635-h846-no/image+%25281%2529.jpeg[/img]

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-ZTZz3WfkVJ4/U4dWywj1jgI/AAAAAAAAF30/9o2BD8NrQgI/w635-h846-no/image+%25282%2529.jpeg[/img]

emptyline   Big Milk Straciatella
29 maja 2014 17:25
Mam głupi problem. Mierzę różne siodła ostatnio i niektóre powiedzmy, że leżą w miarę, wygląda to tak, że gdyby dopchać panele z tyłu byłoby super, ale ja się na tym nie znam, nie wiem w którym siodle się da, gdzie nie. Czy jakiś rymarz jest mi w stanie i miałby w ogóle chęć po zdjęciu wstępnie ocenić czy w ogóle się za jakiś model brać?
A może Pan Kostrzewa ma już jakieś siodła?
o ile to nie jest lateks ani cair - to dlaczego mialoby sie nie dac?
emptyline   Big Milk Straciatella
29 maja 2014 17:37
faith, nie wiem, nie znam się na tym zbytnio, zakładam, że są pewne granice. Najchętniej zaprosiłabym po prostu do siebie kogoś z siodłami, żeby je dobrał, no ale średnio jest taka opcja. Nie jestem pewna, czy to co mi się wydaje ok, faktycznie takie jest.  😡

Pan Kostrzewa rozumiem, że na miejscu jest w stanie mi siodło dopchać, tak? Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, skrócenie tybinki o kilka cm. Jaki jest orientacyjny koszt takich przeróbek? Nie chodzi mi o korektą kwotę, tylko o przybliżony punkt 9czy to bardziej 100zł czy 500)
faith, nie każde siodło da się pod każdego konia dopasować. Może np. być kształt paneli nie ten i choćby rymarz spuchł to nie upcha tak, żeby dobrze leżało.

emptyline, jeśli siodło jest w miarę ok, rozstaw łęku ok, a jedynie panele do drobnej korekty możesz zaryzykować, że korektą wypełnienia da się sprawę załatwić.
Większość siodeł jest wypełniona włóknina.  Zawsze można się upewnić i podejrzeć do co w środku (z reguły widać np przy zamkach od puślisk albo w miejscu gdzie przstuła wychodzi z siodła, zależy jakie siodło).

Pan Kostrzewa dopycha na miejscu, pod konia. Z tego co wiem nie ma nic na handel obecnie.

Tak pomyślałam, może spróbowałabyś wziąć 2-3 siodła na test na jeden dzień i umówić go, żeby spojrzał i ocenił. Tyle, że logistycznie to ciężko... Niestety jak ktoś chce dobrze siodło dopasować to ma pod górkę, bo specjalistów jak na lekarstwo.
mowa byla o dopchaniu a nie o zmianie ksztaltu 🙂
oczywiscie ze nie da sie z banana zrobic klina 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
29 maja 2014 18:13
nagana, właśnie nie mam aż tylu pieniędzy, żeby kaucję ludziom wpłacić na raz i wziąć kilka sztuk. Też o tym myślałam, no ale nie przeskoczę tego. 🙁 A z kolei wydawanie pieniędzy, na to, żeby Kostrzewa zobaczył każde siodło, no kurcze, też niezbyt fajna opcja. Dlatego mam spory kłopot, bo na niego naprawdę ciężko coś dopasować. 90% siodeł leży tragicznie, tak, że nawet nie ma co myśleć o kombinowaniu.

Stubbeny chyba mają włókninę prawda? A County?
90% ma wloknine, chyba ze to cos bardzo nowoczesnego i drogiego 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
29 maja 2014 18:32
faith, zdecydowanie stare i tanie. 😀
To i ja poproszę o opinię, będę wdzięczna jeśli ktoś chciałby zerknąć, bo coraz bardziej mi się to siodło nie podoba  😵
Siodło to wintec wide, do tej pory jeździłam z najszerszym łękiem. Ostatnio zmieniłam na węższy, bo pod jeźdźcem pod przedni łęk ledwo wchodził jeden palec.
Z tym węższym jeszcze nie miałam okazji pojeździć (kontuzja  🙄 )
To chyba nasze piąte siodło. I coś czuję, że jedyne co mi zostało to zamówienie siodła na wymiar..







i z żelem, z którym na codzień jeździmy




pod kimś:







emptyline to powinno byc spoczko.

ae hm. lek nie ma dramatu, kanal trochu przywaski na moje oko. i bardzo slabo  panele tylnie leza, nie taki ksztalt do grzbietu.
ae-a nie lepiej by leżały panele bananowe?
no właśnie wiem, ten tył jest najgorszy..
koń jest nie dość, że szeroki to jeszcze krótki, dopasowanie czegokolwiek na niego graniczy z cudem. Wszystko jest za wąskie  😵
chyba tak jak pisałam, będę zmuszona zamówić coś na miarę. Tylko tu się pojawia problem - kto przyjedzie na nasze za*upie pomierzyć konia, dobrze uszyje siodło i przy okazji nie zrujnuje mojego portfela  😜
kittajka   yellow power
29 maja 2014 19:31
emptyline, county może mieć lateks. Miałam kiedyś ujeżdżeniówkę country (raczej starszy model) i miała właśnie panele lateksowe.
ae, z żelem wygląda całkiem ok, pracuje ci w kłusie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się