buty dla koni

pewnie, że jest ktoś niedaleko narrvany z butami w odpowiednim rozmiarze 😉 tylko czasu mu brak, jednak do końca maja dotrze z trampkami.
ruda28   mój światek...
08 maja 2014 09:37
jakbyco ma buty cavallo ktore sie kurzą .........
ruda28, uciekaj z tym do ogłoszeń bo tu zaraz ostrzeżenie dostaniesz.
kasik bardzo chętnie skorzystam 🙂

AgnieszkaQ no właśnie kasik mi przyszła na myśl 🙂 a tak to nikt ze znajomych nie używa butów. A z tym samodzielnym struganiem to przeszło mi to przez myśl, ale to chyba jeszcze długa droga przede mną.  😉

Mam fotki i już nic nie wiem. :P Wychodzi mi że lewe kopyto ma szerokość 13,5cm i długość 12,8 a prawe szerokość 13cm i długość 12,8... 
To chyba oznacza że w jedynki się nie zmieścimy na szerokość, a byłyby dobre na długość, a w dwójki zmieścimy się na szerokość (chociaż lewe kopyto średnio) ale będą za długie... help?
Sprawdzałam ostatnio kilka par butów i jestem zachwycona Equine Fusion Boots - tyle, że potrzebuje u swojego konia trochę więcej amortyzacji, wiec zaopatruje się w Traile (Easyboot). Ale polecAm Fusiony wszelkim osobom, ktore potrzebują lekkie buty przejsciowe, dla konia który niekoniecznie chodzi od piętki, a chcemy żeby zaczął chodzić bez wsadzania mu niewiadomo czego na kopyta. Buty są minimalistyczne, a jednak działają! (choc oczywiscie pewnie nie na kazdym  jednym kopycie bedzie tak dobrze). Na kamieniach/żwirze też się koniowi w nich wygodniej chodzi, niż boso. Jedyny minus - wydają się mało trwałe... ale jeżeli mają być butami przejsciowymi to bym się tym mocno nie przejmowała, bo akurat na kilka miesięcy plus potem na sporadyczne użytkowanie(np w teren) powinny się sprawdzić.
narrrvana Na zdjęciu nr 0025 masz dobrze zrobioną czerwoną kreskę. W tym miejscu powinnaś sobie przyłożyć linijkę i zmierzyć od pazura do linijki przyłożonej do piętek w taki sposób żeby taśma miernicza była położona na kopycie  równolegle do podeszwy. Jak np podłoże, na którym stoi koń. Bo tak masz lekkie przekłamanie i ja przynajmniej nie potrafię zmierzyć tego w inny sposób. Z szerokością jest prosto. BTW powiedz kowalowi żeby nie wycinał tyle strzałki bo mi drętwieją kolana jak na to patrzę  😜

branka a jak z tymi poskładanymi paseczkami pod pęciną? Nie robią się tam jakieś nagnioty lub obtarcia od tego? Bo trochę to sztywno wygląda a skóra jednak tam delikatna.
AgnieszkaQ Zmierzyłam tą długość jeszcze raz z linijką i wyszło 13cm długości.
W każdym razie, myślicie że ten rozmiar 2 (szerokość 124-130mm, długość 131-140mm) będzie dobry na kopyta: lewe - szerokość 13,5cm i długość 13cm a prawe -szerokość 13cm i długość 13cm? Nie będą za długie? To lewe 13,5 centymetrowe kopyto zmieści się w nie? Bo te buty chyba nie są aż tak elastyczne żeby kopyto o szerokości 13/13,5cm zmieściło mi się w rozmiar 1 który ma max szerokość 12,3, nie? Bo te jedynki znowu na długość (max 13cm) by były dobre...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 maja 2014 07:32
mam w planie zakup butów i chętnie przyłączyłabym się do jakiegoś zamówienia z USA, interesują mnie Easyboot Glove  🤣
narrrvana moim zdaniem to na lewe albo epic 3 albo glove WIDE 2,5 a na prawe epic 2 lub glove WIDE 2 ale skożystałabym dla pewności z tego linku do kontaktowania się z przedstawicielem w USA:
https://www.easycareinc.com/footer_pages/contactus.aspx
podaj rozmiar kopyt w mm i napisz zapytanie, który rozmiar będzie leprzy ich zdaniem. Ja tak robiłam dla potwierdzenia. Odpowiadają zwykle w ok 12-24h 🙂
Dzięki, to napiszę do nich. Wolałabym ten model Epic od Glove bo wydają się mniej podatne za zgubienie.  😉 Tylko boję się, że jak na to lewe kopyto wezmę rozmiar większe to już wtedy na długość będą całkiem za duże skoro on ma 13cm a rozmiar 3 jest od 141mm do 150mm... No ale zobaczymy co mi odpiszą.
Zapytaj o te w rozmiarze wide  bo masz kwadratowe kopyto. Dla takich kopyt z rozm wide jest jeszcze model glove back country ale z doświadczenia wolałabym zwykłe glove.
Ja z kolei rozważam zakup cavallo simple boots dla konia siostry. Szczerze to mam dość ukrytych kosztów transferowych ze stanów czy Niemiec. Te przynajmniej mają Polskiego dystrybutora.
Ktoś się może o nich wypowiedzieć? Mają byc do bezpiecznej jazdy w teren 1-3x w tygodniu. Koleżanka miała sports boots ale strasznie jej kłapały nie wiem czy właśnie nie miała za dużego rozmiaru  🤔
AgnieszkaQ- ja mam cavallo sports boots na tyły dla mojego hc i są ok. Simple przysłali mi kiedyś przez pomyłkę zamiast turfów i je odsyłałam, bo nie budziły mojego zaufania. Zapinanie na rzep nie jest moim zadaniem zbyt trwałe. Sporty mają jako zabezpieczenie kołek, który zawsze można wymienić.
narrwana nie jestem pewna jak jest w przypadku epiców ale niektóre modele kupujesz nie parami a na sztuki, czyli mogłabyś zamówić buty w różnym rozmiarze. Z doświadczenia jednak napiszę, że nie będzie to potrzebne 😉
AgnieszkaQ, ja miałam kiedyś Cavallo , teraz znowu mam i jestem z nich zadowolona, z rzepami tfu tfu nic sie nie działo/dzieje, do kształtu kopyt mojego konia pasują idealnie, a dla mnie największym plusem jest to że łatwo się je zakłada.
kasik no, te Epici są sprzedawane pojedynczo, tylko tak jak pisałam, jak wezmę rozmiar większe na jedno kopyto to będą już sporo za duże na długość, bo długością akurat się te kopyta od siebie nie różnią... Tak teraz patrze na te zdjęcia, i w sumie przy lewym kopycie ta miarka nie przylega tak ściśle do brzegu kopyta jak w przypadku kopyta prawego, więc może ono mieć nawet 13,3mm. Czyli jest szansa że wcisnę oba kopyta w te dwójki, które mają max szerokość 13cm? Proszę, powiedz że tak.  🤣
dzięki za opinie 🙂 Jeszcze jedno pytanie: w cavallo bierze się tylko długość  kopyta?
kasik kołeczki są wymienne? Właśnie przez rzepy wolałam simple ponieważ mogę sama zrobić  upgreade  😀

wszystkie modele easycare są sprzedawane na sztuki nie na pary.

xxagaxx długo już w nich człapiecie? Po jakim czasie "cokolwiek" zaczyna się z nimi dziać?
AgnieszkaQ, wcześniej rok, teraz hmm niecały tydzień. Mój koń najszybciej poniszczył je od przodu bo często szura nogami po ziemi 😉 Ale ja je dalej odsprzedałam, więc nie zniszczyły mi się jakoś mocno.
AgnieszkaQ kołeczki nie są wymienne i nie sądzę, by się miały zniszczyć. One się odpinają przy bardziej hardcorowej jeździe 😉 Ale łatwo je na coś zamienić, by zabezpieczyć rzep, który jest szeroki i dobrze trzyma (choć nie wytrzymał kilka razy presji błota).
narrvana ja bym brała rozmiar 2 a jeśli chcesz pewności zmierz te kopyta suwmiarką 😉 poza tym .... jeśli zdecydujesz się kiedyś zmienić kowala, to się przekonasz, że kopyta Twojego konia są krótsze i węższe 😀
narrvana ja bym brała rozmiar 2 a jeśli chcesz pewności zmierz te kopyta suwmiarką 😉 poza tym .... jeśli zdecydujesz się kiedyś zmienić kowala, to się przekonasz, że kopyta Twojego konia są krótsze i węższe 😀


Też na to zwróciłam uwagę. Inaczej poprowadzone zmieniłyby kształt i znacznie by się zmniejszyły 😉
A ja nie wytrzymałam - lecą do mnie Easyboot Transition 😜
zoyabea to koniecznie się pochwal jak dolecą :kwiatek: Mogą być super alternatywą dla osób używających old mac's albo boa. No i wydają się być nielotami  😁
zoyabea to koniecznie się pochwal jak dolecą :kwiatek: Mogą być super alternatywą dla osób używających old mac's albo boa. No i wydają się być nielotami  😁


Pochwalę się na pewno - a szczególnie zwrócę uwagę na nielotność 😉
Do użytkowniczek butów cavallo 😀 mierzyłam suwmiarką oba kopyta
prawe długośc 118  szerokośc 115
lewe długośc 119 szerokośc 119
wychodzi i rozmiar między 1 a 2 1 są od 110-117 długości a 2 118-125 nie wiem czy zamówi 1 i  w razie czego opiłować o milimetr pazur?  Boję się że te 2 zgubi albo się rozczłapią jak moje epic. Dodam, że koń jest u nas miesiąc i dopiero 2x go strugałam (do tej pory niestety był rozczyszczany klasycznie)

zoyabea super! Ciekawa jestem jak będą wytrzymywać!
Mam do was pytanie!
Niestety moje arabiszcze (16 lat, biorące udział w rajdach od 10 lat) jak chodzi na bosaka to ściera sobie z przodu kopyta w przednich nogach (załączam fotkę).
Przez co używając easyboot glove robi w nich to samo, czyli nie podnosząc zbyt mocno nóg ściera przód butów. Zrobiła już się nam dziurka na obydwu butach. Próbowałam "przybić" blaszki lekkie metalowe i przez chwilę zdawało to egzamin, natomiast są dwa "ale":
1. obawiam się, że na dłuższy dystans i dodatkowo zmoczone (przy serwisie na rajdzie) mogą mu za bardzo ciążyć
2. bywało tak, że śrubka się odkręciła i blaszka odpadła

Znajomi, którzy używają również do rajdów easyboot epic maja podobny problem i odpuścili z "zabezpieczeniem" dziur, pozostawili je same sobie i kobyła starła sobie, ma dziury i dalej już nie ściera tylko chodzi w takich butach.
Macie może jakieś sugestie co można zrobić? Czy właśnie zostawić to same sobie, żeby koń starł sobie do odpowiedniego dla siebie momentu i chodził w nich dalej?
Bader i co jak sobie wytrze ile jej pasuje to już później nie "ciągnie" nogami po ziemi? Do momentu aż jej nie odrośnie pazur? Czy robi tak cały czas? Czy tylko pod jeźdźcem?

Kupiłam używane buty cavallo i powoli się rozchadzamy w nich. Przedwczoraj jeździliśmy w nich 10  minut (3chody) wczoraj 20 (też 3 chody + krótka prosta w terenie) Konio rewelacyjny, nareszcie luźny (nie wiem czy to zasługa butów, siodła, czy tego, że uczęszczam na masaże i mam luźniejsze lędźwie czy wszystko razem 😉 ) Na zupełnie luźniej wodzy robiliśmy przejścia i w górę i w dół, przestał ścinać zakręty, w terenie wystrzelił jak burza do przodu i nie chciał oddać butów. Kiedy mu je zdjęłam do występowania to zaczął się potykać  😁 Tak więc po mimo, że na przody mamy epic w rozmiarze 1 a na tyły cavallo simple w rozmiarze 3 (tak pasują, nie okręcają się i nie kłapią) co wygląda groteskowo to jestem z nich bardzo zadowolona jak na razie  🙂 Zobaczymy jak zacznę jeździć w pełnowymiarowym czasie kiedy się zaczną rozwalać etc 😉 Koleżanka miała sporty, w których śmigała rok po piachu i błocie i żyły więc wydaje mi się, że w sumie do 90% jazdy w terenie po trawie i czasem asfalcie dadzą radę ale to się okaże.
Wracając do jazdy po asfalcie zadałam to samo pytanie w innym wątku. Czy z wkręconymi na przód hacelami "ice studs" można jeździć bezpiecznie po asfalcie? Po równym terenie? Kiedy sprowadzam go asfaltem w nich ze stromej góry to nie ma problemu i się nie ślizga. Chodzi o hacele załączone w linku:
http://easycareinc.typepad.com/.a/6a00d83451606969e2010536ead083970c-pi
zamierzam zamówić glove
ze stanów - bo cena 60 usd (180 zł) to piekna cena w porównaniu do polskiej 380 ....
albo z niemiec (tu cen jeszcze nie obadałam) - z niemiec mi łatwiej, bo zamówię przez znajomych de- bez kosztów transferu, cła itd...

może ktoś by chcial się dołączyć? albo robi zamówienie i ja mogłabym sie podłączyć?
albo jakieś sprawdzone miejsce/ sklep może polecić?

tylko za jakąś "chwilę" - jak dojde jaki rozmiar brać ;/ (+na odp z producenta czekam od sob.😉 )
to bdzie duzy problem jak beda troche duze? nie chce brac kazdego innego, ani "na styk" bo celem jest powiększenie kopyt... a z jego osiagnieciem jest problem bo sciera, odłamuje - i zeby to zniwelować kupuje buty.... teraz ma wlasnie są troche starte....
a... mierzy sie zaraz po struganiu czy w połowie, przed samym?


edit: polecane są też epic, tylko w epic to zapiecie wystające mnie troche przeraża... no i sa tylko(?) na podłuższe kopyta, a mój delikwent ma okragłe...
potrzebne na rajdy, takie po kilka dni, z kamieniami, szutrem, galeziami..... i po 50-90 km dziennie (i wolalabym co chwile ich nei sciagac / zakladac). problem jest, ze sa miekkie - łatwo się scierają i szybko sa tkliwe, każdy kamyk to panika jakby po rozżarzonym węglu chodził ;] a nie mam możlwości utwardzenia terenu do hartowania 🙁
horse_art problem z doborem rozmiaru "wałkowałyśmy" kilka postów wyżej.
Pamiętaj, że do ceny butów musisz doliczyć koszty przesyłki ze stanów ok 200 zł + prowizja dla banku.  Nie jest więc tak różowo jak mnie też się to wydawało.
Z kraemera kupowałam gaitery do moich epiców i odbyło sie to bardzo szybko (trzeba by się dowiedzieć czy respektują płatności przez paypal bo bakn zeżarł mi 100 zł za przewalutowanie)
Na kwadratowe kopyta są tylko glove lub glove bach country ale jeśli ja miałabym wybierać między butami nad koronki to wolałabym wziąć cavallo simple (jeszcze u mnie w dupe nie dostały ale niedługo to się zmieni i wtedy coś więcej o niech napiszę) 😉 Kupiłam je bo wychodzą najtaniej i jest margines błędu w dopasowaniu. Np simple są na kwadratowe kopyta ale liczy się długość. Mój ma wąskie kopyta ale producent pisze, że jeśli jest dopasowany but na długość i się nie przekręca to jest ok 🙂
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć( wie z własnego doświadczenia) , czy w dallmerach można uprawiać skoki...?
Poczytałam wątek ale nadal mnie nurtuje pewna rzecz. A mianowicie, czy są buty specjalnie przeznaczone do skoków? Zaczęliśmy ostatnio skakać wyższe przeszkody i odbiło się to dość mocno na kopytach, a kucie to ostatnia rzecz jaką bym chciała zrobić. Zastanawiałam się nad tymi butami:
https://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_epics/Easyboot_Epic.aspx ma może któraś z Was? i czy w ogóle przy przeszkodach ok 120cm jest sens zakładać buty?
Ecik - zapewne co użytkownik butów to inne zdanie  😀 ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem skoków w butach typu Epic, przed koronke, dlatego ze bardzo łatwo ,,odlatują,, w galopie a nie ryzykowałabym że spadnie z kopyta i gaiter nie puści z pęciny a koń lądując przydepnie go  🙁 jeden z moich koni jutro  będzie startował w butach Cavallo, dla mnie taki typ buta jest pewniejszy ( nigdy końska noga z nimi się nie rozstała  😀 ) mój typ na skoki to właśnie Cavallo i Old Macsy
AgnieszkaQ, tak, czytałam oczywiście 🙂
glowe są poniżej koronki (chyba, że nei zrozumiałam o co ci chodzi?) chce tanie jak najmniej odstające od kopyta/nogi, bo mój koń ma talent i na bank zepsuje, ściagnie (popytem o kopyto czy zębami..) ... do tego się obetrze(naczytalam się jak tu opisywaliście jak trzeba kombinowac.... ja nei chce. no i mam czarne wizje 😉 no i glove i epic polecają rajdowcy - a nam wlasnie najblizej do użytkowania jak sportowi rajdowcy.

co do zamawiania z niemiec - tak jak pisałam, dla mnie to żaden koszt dodatkowy (ew. wymiana euro w kantorze), bo zamówie z niemiec i do niemiec (uroki mieszkania przy granicy 😉 ). zamawianie ze stanów - no to już mnei trochę przeraża i bym musiała kogoś prosić o pomoc, bo i nawet paypala nie do końca ogarniam :P
ja juz chin zamawialam - oplaty wyniosły tyle samo czy nawet więcej niż wartość paczki(lacznie z przesyłką), a formalności trwały wieki... jakiś koszmar ;/ dlatego ze stanów chciałam kogoś poprosic tam mieszkającego zeby przysłał, ale nie wiem czy się znajomego córka zdecyduje, bo ona nie koniara i ma jakieś stresy, ze coś nie tak zamówi (eee... nie bede prosić 10x, jak nie znajdę innej (lub innej opcji)to odpuszcze)

czyli pomierze jeszcze w tym i przyszłym tygodniu i zacznę szukac - na de ebay, ogloszeniach i sklepach 🙂
Ecik jeżeli sa dobrze dobrane to wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań. Czy się opłaca do skoków na 120cm? Zleży jakie masz podłoże 😉 Moja siostrzenica skakała w butach easycare glove back country 🙂 na 4 nogi i dobrze się im pracowało a plac był twardy jak beton i podkute konie się na nim podbijały lub kontuzjowały (nie linczujcie mnie za zdanie to to już sprawa właścicieli i koni i tamtej stajni).

horse_art jeżeli masz blisko do Niemiec to bym nie kombinowała już więcej tylko zamówiła tam. W końcu i kraemer i eBay stoją otworem więc rzekła bym śmiało że w modelach możesz poprzebierać 😉 btw już wiem do kogo będę pisać jak mi czego "braknie"  😁
Do jazdy terenowej polecam epic jak najbardziej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się