Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

A my stosujemy to:
http://owadobojca.pl/brosmax-spray-deet-komary-kleszcze-tropikalnebr0312-p-504.html
Komary krążą wokół ale nie siadają. Nie wiem jak w przypadku mocnego spocenia się konia ale jak jedziemy na taki godzinny lajtowy teren to daje radę. 😀
brzezinka PJONA! Też ten stosujemy! I jeszcze ten pomarańczowy  Off MAKS co tak fest ładnie pachnie 😀  Ten na komary i jakieś inne latające cosie (na butelce jest narysowany komar i coś jeszcze xD Jakaś mucha końska, czy coś XD )
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 czerwca 2014 08:05
orzeszkowa :kwiatek: dziękuje za odpowiedz
VH w zeszłym roku była dobra, a w tym roku na klacie się nie dopieła 🤔
Jak derka yorka jest w klacie szersza, to się chyba zdecyduję  😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 czerwca 2014 09:42
do mnie dzisiaj ma dojść emma z yorka, jak przetestuję to dam znać.
Fakt, że mam polarówki z VH i na klacie haflingera się rozłazi
Nasturcja-Renata, weź ten sam rozmiar Yorka co masz VH - będzie akurat 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 czerwca 2014 11:40
Orzeszkowa dzięki jeszcze raz. W takim razie zaryzykuje. Normalnie Żar nosi 145 cm i taką też zamówię  :kwiatek:

Byłam zaskoczona, że aż tak mi koń się w klacie rozrósł.
Mam 2 VH zimowe (150 gr i 300 gr) i są idealne dla niego właśnie ze względu na dość mały otwór na szyje  😉 Widocznie siatkowe są mniejsze. Może ze względu na brak rozcięć na łopatkach...
Nasturcja-Renata, siatkowe są dużo mniejsze - u nas niektóre konie noszące padokówki (te brązowe) VH 135 i to ze sporym lzem, w siatkowych nie dopięły się pod brzuchem, a i na długość było kuso 😁 Nie wiem, skąd im się taka rozmiarówka wzięła 🤔wirek:
Znacie jakieś domowe sposoby na muchy i te ogromne robale?  🙂
Czy ktoś z was używał może tę maskę? Czy jest wytrzymała i warta swojej ceny?
http://dobry-kon.pl/opis/6024765/maska-przeciwmuchowa-hkm-zebra.html


Odpowie ktoś?  :kwiatek:
Znacie jakieś domowe sposoby na muchy i te ogromne robale?  🙂
tak wyjść z domu i kupić np. czarną absorbinę
W wątku jest kilka przepisów na środki DIY jednak wg opisów działają one raczej "średnio do wcale"
Muszę wam powiercić w brzuchu- żadnej z was nie spinają wszystkie złe informacje o wpływie Deet na zdrowie, wy też się pryskacie?
Bo ja nie ukrywam, że od kiedy poczytałam to prędzej padnę niż tym prysnę 😉
Moja wypiskana absorbiną raz w sobotę , raz w niedzielę i do tej pory nie ma śladów pogryzień, a wcześńiej było ich bardzo dużo.
Lusiowata - biała maska z Hansbo za 60zł, kiedyś udało mi się kupić na allegro za 30zł ale już nie ma...
To jedyne maski, które na naszych drzewiastych padokach przeżywają dłużej niż 2tyg bez szycia, więc uważam je za najlepsze po wypróbowaniu całej masy innych.
Martita   Martita & Orestes Company
19 czerwca 2014 22:07
Ja dziś spryskałam czarną absorbiną tak solidnie. Jestem ciekawa czy będzie mniej pogryzień, jednak muszę stwierdzić, że robale zdecydowanie mniej do nas leciały.
Burza Ja również naczytałam się o DEET i nie jestem przekonana. Korzystam z Absorbiny i Bio Repel żel Veredusa i nie narzekam aż tak żeby sama sprawdzić na sobie.
Czy widział ktoś gdzieś maskę w rozmiarze x-full dostępną "od ręki"? Potrzebuję na taki naprawdę spory łeb. Czy pozostaje mi tylko Caball?
Martita, Caball. Ewentualnie Hooks, ale czasowo wyjdzie chyba jeszcze gorzej :P Za to Caballowy X-Full to już jest na łeb chyba większy od wiadra. Forumowa Klami miała dla swojego łogra, który ma wielki łeb a i tak było zdeka przy duże. Mój Ed nie mieści się w żadne standardowe maski, z Caballa mamy Full i jest idealny.
Martita   Martita & Orestes Company
19 czerwca 2014 22:13
xxagaxx Dzięki  :kwiatek: Ten rozmiar od wiadra pewnie będzie idealny  😁 Niestety wszystkie maski jakie próbowałam były za małe na nasze "wiadro" i ośle uszy 😉 Zgłoszę się do Caball.
Martita, miałam to samo. Uszy się nie mieściły a maska wchodziła do oczu :P
Permetryna i pochodnie też wg. niektórych badań są szkodliwe i jakoś ludzie używają Absorbiny, Farnamu, Much-exu i wielu innych preparatów:
http://www.anapsid.org/pyrethroids.html
Nieszkodliwe, choć nie zawsze są preparaty bio - z tym, że jedyne na co działają to zasobność portfela, bo na owady to na pewno nie 😉
Time Dzięki  :kwiatek: A tą z linku używałaś?
Gdzie można kupić absorbinę?
Lusiowata - tej akurat nie, ale widać, że ma miękka siatkę na oczy i będzie opadać no i jakość jej nie powala, widać, że cienka, u nas na padoku może 2dni by przetrwała  😁
Dramuta12, serio pytasz??
np tu:
http://lmgtfy.com/?q=absorbine+ultrashield
Gdzie można kupić absorbinę?

najlepiej w sklepie jeździeckim
Czy miał ktoś taką derkę treningową Caball?
http://sklep.caball.pl/derki-siatkowe-przeciw-owadom/79-trzyczesciowa-derka-do-jazdy.html
Przeniosłam się do stajni gdzie jazda w teren = las a tam tyle komarów, że jazda stępem jest niemożliwa  🙁
Używam czarnej Absorbiny a ta niestety na komary nic nie daje, sama w to nie mogę uwierzyć  😵
Ostatnim razem przed wyjazdem opryskałam konia obficie a komary siadały i żarły, może później zdechły ale co mi po tym jak koń dostawał wścieklizny. Na szczęście wzięłam w kieszeń zwykły OFF dla dzieci, popryskałam konia i dopiero zrobiło się znośnie. No ale OFFa przecież nie powinno się stosować na konie. Dlatego myślę o derce ale takiej gdzie siatka uniemożliwi kąsanie komarom. Oglądałam w jeździeckim derki siatkowe ale to co widziałam to może na muchy jest dobre ale dla komarów, żeby się wkłuć to żadna przeszkoda taka firanka  🤔
Szukam derki, która ma jakiś konkretny splot siatki stąd moje pytanie.
Jak wygląda siateczka w tej derce Caball?
Szczerze, to nie widzę różnicy w działaniu między czarną absorbiną, a zwykłym offem, czy innymi środkami... Wszystko działa mocno średnio i max przez 10 minut...  🙁
monikimiki

ja kupiłam tą : http://amigo-konie.pl/5557-derka-siatkowa-do-jazdy-konnej-z-kapturem-kolekcja-pro-team.html

raczej nic sie przez nią nie przebije bo ma taką dwuwarstwową konstrukcję ;-)
ivet Fajna tylko brakuje klapy pod brzuchem a tam najwięcej komarów się usadza  🙁
gosiaopti Ja mam inne zdanie. Dwa lata temu używałam czarnej absorbiny ale miałam konie w innej stajni gdzie lasów było jak na lekarstwo a w większości pola, łąki, rowy a nawet bagna. Tam nie było dużo komarów ale za to było dużo gzów i much końskich czyli ślepaków i Absorbina w porównaniu z innymi środkami radziła sobie najlepiej, chociaż w miarę upływu czasu efekt słabł. W zeszłym roku miałam Enduro i wydaje mi się że był ciut lepszy od Absorbiny czarnej. W tym roku na szybko kupiłam Absorbinę bo tylko ta była w sklepie stacjonarnym i jestem mega zawiedziona. Tu gdzie teraz jestem jest przewaga komarów a te niestety z Absorbiny sobie nic nie robią. Potwierdzam, że OFF działa znakomicie, ale zapytajcie weterynarza czy można go stosować na konie.
Ponawiam pytanie  :kwiatek:
Czy ktoś miał w ręku derkę  Caball taką:
http://sklep.caball.pl/derki-siatkowe-przeciw-owadom/79-trzyczesciowa-derka-do-jazdy.html
Time Już trudno :p Zamówiłam tą "zebrową", na szczęście towarzysz padokowy tak fest nie rozrabia, więc jak już to moja kobyła może rozwalić! Zobaczymy, miałam taką z mustanga, wydawała się mocna, ale pozory mylą :/
_Gaga, chodziło mi o to czy tylko w sklepach jeździeckich czy gdzieś indziej też można dostać...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się