buty dla koni

AgnieszkaQ, sprawdzalam, w niemcowie nowe i w sklepach i na e-bay kosztują tyle co w pl albo i więcej. uzywanych w odpowiadających rozmiarach nie znalazłam 🙁  (bu... w pl też nic mi się nie googluje)
a chce w miare "już" bo inaczej znów przeznaczona kasa się rozejdzie 😉

ale zglosiła się do mnie osoba z forum (nick nie wiem czy moge ujawnić?), której znajomy często ze stanów lata i mi może przywieźć, a pare odkupie prawdopodobnie od niego jak bedzie rozm. pasować (tez fajnie - bo sobie przymierzę). prowizja nie duża do ceny w us, taniej nadal dużo niż w pl/de

jak bedziesz coś chciala to mam kilka zaprzyjaźnionych osób z kontami i adresami w de, wiec można i bez prowizji przelewowych zakupy robić 🙂
Ecik do skoków kup buty za koronkę. Epic mogą (nie muszą!) lecieća to może mieć bardzo niemiłe konsekwencje. Czyli reasumując zgadzam się z bluchą
zmierzyłam kopyto (to większe)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10511238_861620813851547_4432095702238053351_n.jpg?oh=9b9abb658c304d8f8f26736235b33e68&oe=53AE1367&__gda__=1403950769_47597f4c7b8943d0a41437e98818797d

przymierzałam dziś cavallo simple rozm 3... wcisnął się na siłę. I teraz nie wiem czy 4 czy 5? jeszcze skarpeta + wkładka żelowa... co myślicie ?
(kowal był 2 tygodnie temu)
No właśnie , ja miałam z Cavallo taki sam problem
Z pomiarów długości kopyta , wychodziło ze powinien mieć trójki .
Niestety, były za ciasne - i po dokupieniu skarpet doznałam szoku , bo zgodnie z logiką zamówiłam skarpety M ( powinny pasować na rozmiary 3 i 4 ) , a w praktyce  nawet maksymalna L-ka nie zapina się tak ładnie za piętką , jak powinna ! Czyli konisko ma w podeszwie rozmiar 3 , w koronce ze 4 , a w piętce to chyba ze 6 🙁
Czyli Cavallo nie dla nas , a szkoda,  bo solidnie wyglądają 🙁
Ecik, ja według tego zdjęcia co zrobiłaś na samym początku brała bym pod uwagę rozmiar 4 a nie 3
Ecik a ja mierzyłabym na "świeżo" ostruganym kopycie 😉

horse_art to naprawdę fajne rozwiązanie🙂 Daj znać które pasują i jak się uda pozałatwiać wszystko 🙂
Dzieki też za info 🙂 Będę pamiętała! 😀
Mam zamiar kupić buty dla mojego młodego konia- celuję w renegade.

Mam jednak kilka pytań:
1. czy mierzycie jakoś przebiegi swoich butów?
2. czy jest sens kupować wersję z hacelami?
3. czy bez haceli są one śliskie na asfalcie?
4. czym różni się model Viper od zwykłych? Są to też inne rozmiary?
5. zamawiał ktoś buty z http://www.hufschuhe-onlineshop.de? 
6. polecacie jakieś inne buty głównie do długich terenów?
7. czy w butach można się ścigać/ szybko galopować?
8. jest ktoś chętny na zbiorowe zamówienie z niemiec?
pksp
1. aplikacja na smartfon - endomondo
2.3. ja mam (nie w renegade) hacki na przód i po asfalcie koń w nich jest bardzo ostrożny.
6. easycare epic - z czystym sumieniem 😉
7. Jasne!  🤣
8. w tej chwili dziękuję 😉
AgnieszkaQ chodziło mi o to ile godzin czy km wytrzymują buty, a nie jak to zmierzyć  😀 skoro podkowa z metalu się ściera, to plastikowy but będzie się ścierał szybciej? wiem, but zakładamy tylko do jazdy, a w podkowach koń chodzi cały czas po pastwisku.

Czyli w hacelach epic'i są bardziej śliskie na asfalcie niż bez? z tym że ze zdjęć wydaje mi się, że buty typu epic i reszta podobnych jest bardziej z gumy a renegade bardziej z twardego plastiku (dobrze myślę?)  więc boję się, że plastikowe renegade będą ślizgać się po asfalcie ( a koń chodzi też w zaprzęgu więc często asfaltem kłusuje).
dominoxs ja miałam buty cavallo i tak jak mówisz jest problem ze skarpetkami, nie tylko Ty go miałaś :-) ja po prostu to skarpet M doszyłam jeszcze jeden rzep lekko na skos żeby łatwiej się zapinało i po kłopocie :-), butki fajne, przyzwoite tak jak i easyboot, ale nic nie pobije butów [font=Verdana][font=Verdana][font=Verdana]OLD MAC[/font][/font][/font] kocham je :-)
nawet jak nie pasują na kopyto o jakiś rozmiar to i tak nie spadają  😀 sprawdzałam z ciekawości też na innym koniu, który ma zdecydowanie mniejsze kopytka i nawet w porządnym galopie nie spadły, nie przekręciły się
pksp ja w moich epicach jeżdżę rok i po podeszwie "biedy" nie widać 🙂 jakieś tam ryski tylko a dodam, że chłopak łaził sobie w nich nawet na padoki po 8-10 godzin zimą lub jesienią kiedy było bardzo błotniście dlatego zdecydowałam się na hacele ( niestety mamy strome padoki płaskiego to tu jak na lekarstwo). One nie są ani z gumy ani z plastiku to raczej mieszanka obu 😉 Do kłusa po asfalcie zdecydowanie lepiej i stabilniej bez haceli. Jak jadę w teren i czasem muszę gdzieś po betonie przejechać to widzę, że konisko skraca wykrok w hacelach i ostrożnie stawia nogi. Może bym zaryzykowała kłusa w nich ale na równym ale jak pisałam może

A co do konkretnie renegade to kasik będzie znała najlepiej odpowiedzi na pytania bo ich używa 🙂
pksp przebiegu renegade nie mierzyłam ale mogę śmiało powiedzieć, że podeszwy ubywa znacznie szybciej niż w butach firmy easycare, do tego linki pieruńsko szybko się zrywają a ich wymiana to koszmar. Co do szybkich galopów, to wygrywają renegade, to nieloty w porównaniu z epic czy glove (szczególnie jak dojdzie błoto czy woda). Jeśli chodzi o hacele, to raczej bym się nie odważyła stosować tych standardowych easy care na asfalcie. Co do renegade, to już chyba lepiej, bo jest ich znacznie więcej na całej podeszwie i są malutkie. Buty bez haceli nie ślizgają się na asfalcie- dotyczy każdego testowanego przeze mnie modelu 😉.
Dzięki za odpowiedzi! Powiedz kasik jeszcze jak długo wytrzymują u Ciebie poszczególne modele ? Renegade niby najbardziej rajdowe więc chyba powinny być wytrzymalsze od butów typu glove czy epic (te wydawają mi się na zdjęciach jakby były z miększego materiału).
Gdzie najlepiej w Europie kupować renegade bądź glove?
żywotność butów zależy od tego po jakim podłożu się jeździ i jak chodzi koń. Dla porównania: nasz arab mordował glove (spora dziura na pazurze) w jeden sezon czyli od wiosny do jesieni a hc ciorał epic prawie 3sezony i buty nadal żyją. Nie dojechałam jeszcze żadnej pary renegade ale też nie miałam okazji jechać w nich dłuższego rajdu.  Pewnie z 1000km w nich przejedziesz ale w epic dasz radę zrobić 2razy tyle a może i więcej. Co do materiału, to czasem lepszy jest ten bardziej elastyczny (easycare) niż twardy (renegade). A kupować należy tam, gdzie taniej 😉 Renegade ściągałam ze Stanów, pierwsze pary easycare kupowałam w polskim, nieistniejącym już sklepie horses, kolejne na ebay lub innych portalach aukcyjnych 😉
A my już rozpoczęliśmy naszą przygodę z butami. 🙂 Siwy nawet się nie zdziwił że ma coś nowego na kopytach. Ogólnie wydaje mi się, że trafiliśmy z rozmiarem, ciężko się je zakłada i ciężko ściąga więc mam nadzieję, że nie będą zbyt często spadać. Póki co Siwy testował je tylko na lonży, żeby się trochę przyzwyczaić, następnym razem już chyba pojedziemy w jakiś krótki terenik. 🙂 Macie jakieś spostrzeżenia na temat tego na który haczyk najlepiej je zapinać? Wczoraj zapięłam na ostatni (najciaśniej), ale nie wiem czy może poprzekładać te linki tak jak jest opisane w instrukcji w celu skrócenia ich i zapinać na drugi haczyk? I jeszcze jedno pytanie, czy boki butów powinny bardziej przylegać do kopyta (widoczne na zdjęciu "od góry"😉, tzn. czy spróbować zapiąć je jeszcze mocniej skoro te boki trochę odstają?

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10528106_670728689648731_684701944_n.jpg?oh=f6d56296c0e163f9ab919e900a364917&oe=53BB5696&__gda__=1404805641_d13cae37c593aa65220271f6a22efd00[/img]

Używa ktoś regularnie Cavallo Simple na padok? zastanawiam się czy wytrzymają 24h na dobę... fajnie leżą na moim koniu a musi być zabutowana na czas kontuzji. tylko się boję ze się szybko rozpadną..
narrvana to, na który haczyk zapinasz nie ma znaczenia, ważne żeby linka była mocno napięta, przy niedostatecznym naciągu buty mogą się odpinać.
brankapewnie buty wytrzymają....zależy jak długo to ma trwać i jaka będzie pogoda. Najgorzej jak dojdzie błoto, bo wtedy każdy model gorzej trzyma się na nodze 🤔 Moja rada: dodaj jakieś klamerki do zapinania, ja bym rzepom nie ufała. No i koniecznie sprawdzaj kobyłce nogi, czy buty nie odparzyły, bo to jednak "mało" rajdowy model.
narrrvana no fajnie fajne 🙂 uwielbiam świeżynki na kopytach 🙂 Musisz zapiąć tak żebyś nie mogła podważyć klamry palcami (najlepiej kopystką lub śrubokrętem płaskim otwierać - jak mówi instrukcja 😉 ) tylko uważaj, żebyś nie walnęła konia w koronkę lub nie przecięła sobie linki.

A ja byłam w terenie ostatnio w moich cavallo simple na tyłach i powiem Wam, że moim zdaniem to podeszwa easycere jest dużo lepsza. Całe poprzednie lato jeździłam w nich bez haceli i było dobrze, koń pewnie w nich stąpał a w cavallo niestety podjeżdżają mu nogi 🙁 galopowałam po dość wysokiej trawie pod górę i na miedzy dupsko nam podjechało, koń się wyratował ale owocem tej jazdy był zgubiony epic z przodu (musiał na niego nadepnąć kiedy się ratował). To już nie pierwszy nasz ślizg w tych buciorach dlatego zakupiła hacele i zobaczymy. Na niskiej trawie i pochyłym padoku bez trawy też mi się ślizgnął a nie było mokro 🙁
Mam do Was ogromną prośbę- proszę o pomoc w doborze rozmiaru dla mojego młodego. Koń ma 4 lata, małopolak, jeżdżę długie tereny po dość utwardzonych nawierzchniach. Konia kupiłem 8 miesięcy temu z dużymi flarami, ale radził sobie boso bardzo dobrze.  Od wiosny ( konie 24h na pastwiskach) maca na twardszych podłożach, dodatkowo strzałki zaczęły się "gubić". Myślałem o Renegade, ale Kasik mówi, że easyboot wytrzymują dużo dłużej, więc zastanawiam się nad Epic, Glove, ewentualnie Trail lub Glove Back Country ( czym one się różnią? wyglądają bardzo podobnie). Potrzebuję butów na przody.
Wklejam zdjęcia, gdyby było trzeba zrobię inne.

ciąg dalszy
i jeszcze dwa
czy są może jacyś nowi użytkownicy butów buty Dallmer Clog http://konie.sklep.pl/dla-konia/buty-dla-konia/buty-dla-koni-dallmer-clog.html, którzy zechcą się podzielić swoją opinią?
Interesuje mnie czy bez wkładek te butki nadają się na kamieniste drogi, mam konia, który maca podłoże i do tego kamienisty dojazd do lasu. Na stronie są tylko wkładki antyśniegowe, ale jest napisane, że można je używać cały rok, one wogóle coś dają?
Potrzebuję butów na podłużne kopyta, Cavallo przymierzałam i odpadają.
Miszka, do mnie dzisiaj dotarły Dallmery. Także opinią jak sprawdzają się na kamienistym podłożu będę mogła się podzielić dopiero za jakiś czas, ale według mnie ich budowa spokojnie pozwoli na jazdę po kamienistych drogach. Są przecież jak taka grubsza podkowa. Miałam jakiś czas temu Cavallo Simple i o ile mnie pamięć nie myli grubość "podkowy" w Dallmerach jest większa niż grubość podeszwy w Cavallo.
Super w tych butach jest ogromna możliwość regulacji, nie ma chyba kopyt na które jeden z dostępnych rozmiarów by nie pasował 😉
beatasis koniecznie dawaj znać jak się sprawują! :kwiatek:
To mnie właśnie przekonuje, że można je lepiej dopasować. Gdzie zamawiałaś, jak długo czekałaś na buty? Będziesz używać z wkładkami?
Miszka, kupowałam przez sklep, który podlinkowałaś. Dotarły do mnie w ciągu 5ciu dni. Próbowałam znaleźć jakąś lepszą ofertę na niemieckim ebayu, ale po przeliczeniu kosztów butów+przesyłki do Polski wyszłoby praktycznie na to samo (tym bardziej, że polski sklep ma darmową wysyłkę na zakupy powyżej 350zł).
Wkładek nie kupowałam, ale pewnie na zimę się w jakieś zaopatrzę 🙂
po konsultacji i werkowaniu doszlysmy do wniosku ze buty jednak sie przydadza, jednak jest pewien problem. na dlugosc wyszlo 12cm, na szerokosc 14cm. cavallo simple rozm 3 byly za male, pewnie przez to, ze pietki sa dosc mocno wystajace, dlugie (wysokie?) i po prostu na pietki nie bylo miejsca. pytanie- jaki model/ rozmiar butow bylby odpowiedni dla tego typu kopyt? bardziej szerokich niz dlugich, przy czym sa jeszcze te "wystajace" pietki? dodam ze te pietki maja sie poprawic jeszcze.ponoc cavallo simple moga nie pasowac nawet wieksze...
Witam, coraz poważniej zaczynam się zastanawiać nad kupnem butów dla swojego konia, jest po ochwacie i dopiero teraz zaczynamy wyprowadzać kopyta na prostą. W planach mamy za jakiś czas zacząć jeździć w dłuższe tereny, czy polecacie buty Cavallo simple ? :kwiatek:
Miszka, mamy te buty.  🙂Teren u nas mocno pagórkowaty, drogi różne, twarde, błotniste ale kamienistych i z wystającymi korzeniami drzew nie brakuje. Śmigamy sobie bez najmniejszych problemów. Myślę że "podkowa" buta jest na tyle wysoka, że spokojnie można jeździć bez wkładek po kamieniach. Buty nie spadają, nie przekręcają się, nie obcierają. Moim zdaniem są rewelacyjne.
Kobyłka fajnie się w nich rusza.


co to są za buty 😉 ?
Ecik, a glowe wide? są przynajmniej szerokie jak długie...
mój ma szer=długość, część nawet szersze niż dłuższe.
ale jak beda leżec powiem dopiero jak przyjdą (mam nadzieje, ze za kilka dni)

pksp, ty chyba robiłaś zdjęcia mojemu młp - może nie całego, ale przynajmniej kopyt (łacznie z odmianami, wymiarami i prolemami) 😉 wzielam glowe wide
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się