COPD

Ola koniczynka, czyli nie ma nic dla alergików?
Megane, są leki rozkurczające oskrzela np. Ventipulmin oraz wykrztuśne np: ACC lub Tussicom  600. 
Gillian   four letter word
15 lipca 2014 10:17
jak przemycić Mycosorb?  😵
mój koń jest wszystkożerny, a na tym poległ. Z niczym nie weszło, z tartą marchwią, miodem, meszem - nic! w sumie nie dziwię się, spróbowałam i aż mi mordę wykręciło, paskudnie gorzkie 🙁
Gillian, serio? Mój wybrzydzający wcinał i nie marudził
Ale jak masz problem to ja bym dała z sokiem (kubusiem) i dosłodzony miodem / cukrem.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 lipca 2014 10:29
jak przemycić Mycosorb?  😵
mój koń jest wszystkożerny, a na tym poległ. Z niczym nie weszło, z tartą marchwią, miodem, meszem - nic! w sumie nie dziwię się, spróbowałam i aż mi mordę wykręciło, paskudnie gorzkie 🙁


Mój wszystkożerca też skapitulował 🙂.
Dodawałam potem po ociupineczce, stopniowo zwiększając i teraz już je.
Wydaje mi się, że bardziej chodzi o zapach, bo mój jak podlaził do żłobu, to już miał znak
zapytania na twarzy i wywalał gały, po czym zajrzał tylko i umknął.
Gillian   four letter word
15 lipca 2014 10:42
dałam na pierwszy raz małą łyżeczkę płaską, zalałam meszem pachnącym, koń wsadził z rozpędu dziób do żłoba i konsternacja... potem było już tylko plucie 🙂 jeszcze z sokiem spróbuję, ale wątpię 🙁
czytałam tu że niektórzy dawali ze strzykawki, normalnie rozrabiacie z wodą i ciup do paszczy?
Gillian, no ja bym dała ze strzykawki, soczek + cukier +mycosorb. Jak będzie słodkie to załapie i będzie potem jadł 🙂
a mój je bez problemu, za to foran breathaze wypluwa.. musze mu dawać ze strzykawki do dzioba i jeszcze głowe podnieść do góry żeby połknął...a on potem zadziera wargę do góry manifestując że to mu śmierdzi... trochę sie przy tym muszę nagimnatykować
Dziwna sprawa z tym mycosorbem, naszym mycopaku można dosypać nawet do gołego owsa i nawet największe niejadki zjedzą 🤔

moja tez troche na poczatku nie chciala jesc i dodalam bardzo malo na pierwszy raz do kolacji, polałam woda i nie ruszyła ale rano miala zjedzone -zglodniala to nie ma opcji ze bedzie glodna stac a w korycie pełno i to tez dziala 🙂
TO normalne moje też marudziła, ale zjadła bez podawania strzykawką. Mycosorb nie jest gorzki jest bezsmakowy coś jak mąka, osobiście obstawiam, że to zapach jest. Próbowaliście z otrębami podać? Kiedyś moja miała okłady na kopyto z rivanolu i właśnie otrębów, i gdybym się w porę nie spostrzegła zżarła by wszystko...
Został mi Ventipulmin po kobyłce która odeszła...
gdyby ktoś potrzebował proszę o kontakt na pw.
[quote author=ola_koniczynka link=topic=138.msg2137685#msg2137685 date=1405104588]
Megane, są leki rozkurczające oskrzela np. Ventipulmin oraz wykrztuśne np: ACC lub Tussicom  600. 
[/quote]
Chodzi mi o typowo alergiczny lek, nie wyksztusny. Klacz nie ma szmerów, nie ma tez wydzielin. Ale suchy kaszel ją męczy.
Czy jest ktoś zainteresowany wizyta p. Blanki Wysockiej w okolicach Szczecina? P. Blanka będzie w piątek w Koszalinie, więc jeśli zbierze się więcej koni podjedzie do Szczecina.
Megane, możesz spróbować z pachnotką zwyczajną, Herbapol robi Allergocaps. Tanio nie wychodzi, bo 30 pastylek kosztuje co prawda ok 10 zł, ale  ludzka porcja to 3 pastylki, więc końska musi być większa.  Zdecydowanie antyalergiczna jest czarnuszka - można ziarna lub skondensowany olej. Ten też drogi, tyle że daje się go mniej, bo to już esencja..
Spróbujcie mycsorb z otrębami 🙂
Grace - dziękuję 😉
Megane, nie ma za co 🙂, poradziłam co sama używałam lub używam. Jakoś sprawdzone, jakoś działa 😉
witam wszystkich. mam taki problem z koniem.nie wiem gdzie ten watek podczepić dlatego pisze tutaj.
Mój młody koń ma 1,5 roku od maja zaczął głośno oddychać. Nie kaszle, nie ma wydzieliny z nosa. Był weterynarza,dostał leki na zapalenie zatok,ale nie przeszło nic. został osłuchany płuca,oskrzela czyste.  Koń oddycha tak cały czas jak by miał przytkany nos,taki szmer troszke powyżej nozdrzy.
Jeden z weterynarz podejrzewa że to larwy giezu końskiego ma w nosie? Ale czy ktoś się z tym spotkał?
Koń ma temperature w normie, je z apetytem biega skacze tylko co z jego nosem?
Czasami przekrzywia glowe na bok jak by mu coś tam przeszkadzało...........POMOCY!!!!!!!!1 WETERYNARZE BEZRADNI!!!!!!!!!!!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 lipca 2014 11:43
stajniazagumnie,
nie wzywasz wetów, których potrzebujesz a
potrzebujesz weta z endoskopem, który dokładnie obejrzy drogi oddechowe.
Możesz mieć tam jakiś polip czy inną przeszkodę, która blokuje przepływ powietrza.
Np. Blanka Wysocka ma sprzęt i wszyscy weci, którzy wykonują badanie bronchoskopowe
lub gastroskopowe.
kukusiowa   rude szczęście :)
22 lipca 2014 23:12
czy ktoś z Was stosował Dilaterol? ponoć tańszy zamiennik Ventipulminu
kukusiowa, najlepiej w sprawie zamiennikow to pytac swojego weta.

Miał ktoś moze doczynienia z lekie - Prednisolon?
Ciezko mi go dostac a probuje pierw na wlasna reke w aptece ale nie ma podobno  tego leku w czystej postaci.
Widzę, że wiele z Was stosuje mycosorb, mogłybyście coś więcej napisać o efektach?
Mam konia alergika, aktualnie na ziołach makany i inhalacjach rokale, czekamy również na jakąś większą grupę chętnych na wizytę B. Wysockiej w naszych okolicach i szukam na ten czas jakiś doraźnych środków. Powiedzcie proszę czy przy mycosorbie są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o dawanie innych suplementów np. ziół?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
23 lipca 2014 12:02
kukusiowa,
no 50 pln piechotą nie chodzi, skład jak ventipulmin, dawkowanie podobne.

Maz18,
http://www.viovet.co.uk/advanced_search_result.php?keywords=prednisolon,
wymaga recepty.
Chyba najłatwiej będzie Ci kupić u weta.

ms konik, tak wiem ze na recepte i  mam ją od dr. Blanki tylko sicagac to z Wa-wy to tak średnio trochę sie opłaca dlatego pierw w aptece zaprzyjaznionej kombinuje.


claudss co do mycosorbu to jestem bardzo zadowolona bo jest bardzo wydajny i za swoja cene to na prawde warto. Mama go juz miesiac i jeszcze polowa jest a kon regularnie dostaje.
Mi ciezko stiwerdzic jak pomaga bo u mnie w jednym czasie bardzo duzo czynnikow sie ponakladalo - zmiana stajni, wizyta dr Blanki, zero siana bo cale dnie stoi na trawie plus troty.
Baaardzo duzo dala wizyta dr Blanki mimo ze sporo zaplacilam (bo byly tylko 2 osoby chetnie) to nie zaluje bo kupe kasy wydawalam na ziolka i inne takie ktore NIC nie pomagaly co juz wiele razy podkreslalam.
Najlepiej bedzie Ci moze pierw z innym wetem pogadac by konsultowal sie z dr Blanka, wiem ze tak wiele osob robi 🙂

Wracajac do mycosrobu to bym na Twoim miejscu lepiej to kupila niz jakies ziolka ale to Ty najlepiej wiesz jak kon sie trzyma i  co mu jest, co pomaga a co nie. Wazne ile to trwa bo za jakis czas moze byc juz za pozno..

Powodzenia!!!!
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 lipca 2014 15:12
kukusiowa, ola koniczynka stosowala.
nie mogę zgodzić się, aby zioła nic nie dawały. Są zioła antyalergiczne, są zioła wykrztuśne, są zioła upłynniające wydzielinę.
Mycosorb A to otoczka drożdży plus algi. Ja po przeleczeniu  stanu zapalnego dolnych dróg oddechowych bazuję na Mycosorb A i na ziołach antyalergicznych. Siano oczywiście porządnie moczone, owies też, koń kilkanaście godzin poza stajnią, ale stoi na słomie (na trocinach czy torfie nie kładzie się). Jedynie w miejscu sikania daję co dzień warstwę torfu po słomę i 2x w tygodniu posypuję Agrisanem. Poprawa kolosalna, powiedziałabym o 90%. Kontrolne osłuchanie z wynikiem bardzo dobrym.
kokusiowa ja ostatnio stosowałam. to nawet nie zamiennik, to to samo, tylko w płynnej formie czyli o wiele wygodniejsze do podawania, polewa się owies i nie ma żadnych strat, jak przy proszku, który koń wydmuchuje, albo zawsze osadza się jakaś ilość w żłobie. cenowo-prawie to samo, różnica w cenie na korzyść płynu to ok. 5zł...
zmieniam- pomyłka, to o czym piszę to Dilaterol - chlorowodorek klenbuterolu.
Maz18  czy mogłabyś na pw przesłać wzór recepty na ten syrop z prednizolonem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się