Puśliska

To informuję uprzejmie, że jeśli DM ujeżdżeniowe, to NA PEWNO nie ze sprzączką C 🙁
5 min. przed czworobokiem gnałam konno do stajni pożyczyć puśliska 🙁 Bo "jedna nóżka zrobiła się bardziej" o 40 cm 🙁 Powód? Norrrmalnie... ułamał się ten centralny bolec.
Ja dziś dostałam do mojego siodła skokowego puśliska ujeżdżeniowe, ale z zapięciem jeszcze innym niż Conway czy H. Kiedyś tu się w wątku przewijały. Jestem zachwycona, nie dość że puśliska super wykonane z niesamowitej skóry to jeszcze wygodne przy zmianie długości i nie ma obawy że coś się przypadkiem wypnie, rozepnie 😉
xxagaxx, jakie?  Możesz wstawić link?
anai, no właśnie ich nie widzę :P Szukałam żeby pokazać. Oo ten patent!! :

O, to te kentaura - skokowe  🙂
anai, no tyle że ja mam Equipa 😉 Ty masz normalne Ken-Taura i byłaś zadowolona; ) Ja puślisk nie miałam nigdy, ale z popręgów tej firmy jestem mega zadowolona.
Jak się je w końcu zapina? Bo pamiętam, że długo było to re-voltową zagadką 😀
Sprzączki przypina się do wolnej przystuły, drugi koniec zakłada się w zamek.
Nie, w Equipach jest inny patent. Wkładasz strzemię, następnie przez ten wolny koniec wkładasz sprzączkę i normalnie na dole masz dziurki i sobie zapinasz. Trochę działa jak zapięcie H, tylko ze na zwykłej sprzączce.
czy ma ktoś metodę na dorobienie dziurki w puśliskach ujeżdżeniowych? 😉
Dwie dziurki wybijaczem w zmierzonej odległości + nożyk graficzny/tapeciarski na deseczce.
Dwie dziurki wybijaczem w zmierzonej odległości + nożyk graficzny/tapeciarski na deseczce.


dzięki, rozumiem że puślisko i tak przebije się na wylot?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
26 września 2014 19:48
Potrzebuje pomocy! Obecnie mam puśliska ujezdzeniowe ze spinką conway 80cm, ale z racji że są trudne do regulowania potrzebuje innych. Zapinam je na 4 i ostatnią dziurkę. Jakie brać ze spinką H 75 czy 80cm?
jakie puśliska ujeżdżeniowe dla osoby 170cm? mam 85 i są za długie.  😵 celować w 70 czy 75?
Olson, zmierz długość puślisk, w których zazwyczaj jeździsz i dodaj do tego ok. 15 cm zapasu. Ja mam 168 cm wzrostu, długość puślisk ok. 62 cm i wzięłam 75 cm - wszystko pasuje. 😉
Czy syntetyczne puśliska bardzo niszczą skórzane siodła?
Witajcie :P
Dzisiaj moje puślisko uległo zniszczeniu i poszukuję nowych tak do 100 zł miałam te http://konik.com.pl/apipusliskasecu
i teraz myślę jakie brać:
http://konik.com.pl/pfiffpusliskaskorzane
http://konik.com.pl/bussepusliskakiton
http://konik.com.pl/pusliska-skorzane-z-tasma-start
? 🙂
ushia   It's a kind o'magic
08 grudnia 2014 13:33
mam pytanie, JAK aktualnie wygladaja pusliska ujeżdzeniowe DW?
bo raz na zdjęciach sa takie gdzie dziurki sa ukryte pod wierzchnia warstwa skóry, raz dziurkowane na wylot, które nie podobają mi się okropnie 😉

Ni echcialabym wtopic i kupic dziurawych 😉
ushia z zapięciem H są tylko z tyłu i wkładasz a ze spinką conway na wylot :P
ushia   It's a kind o'magic
08 grudnia 2014 13:53
no to może ktos poszalal z obróbka zdjęcia 😉 bo wygląda jak dziura na wylot 😉


a jeszcze takie są ,tylko się zastanawiam, czy zwykła sprzaczka nie bedzie gniotła:


xxxagaxx - ja się te Twoje sprawują? bo to chyba taki sam patent? 🙂
ushia, jestem zachwycona 😉 Nie dość że nie ma klamry pod udem, to jeszcze mega szybko i wygodnie zmienia się długość. Używałam jak jeździłam 2 konie, więc codziennie zmieniałam długość, zajmowało to 5 sekund 😀 A pamiętam jak miałam DM ujezdżeniowe z tym innym systemem to jak miałam coś zmienić to się płakać chciało .
Które puśliska lepsze jakościowo: kentaur czy euroriding?
[s]Potrzebuje pomocy 🙂
Zwykłe puśliska skórzane jak chce kupić (zaraz potrzebuje info. niestety w stajni dopiero jutro bym wymierzyła) to jaki rozmiar przy moich gabarytach? Mam 170 wzrostu i nogi normalne ani jakieś mega długie ani krótkie. Kupował ktoś dla siebie? Najczęstszej widzę 140cm ale chciałabym nie dorabiać stada dziurek... 120 chyba za krótkie prawda?[/s]

nieaktualne 😉 Wyszperałam na szybko jakieś wcześniejsze odpowiedzi w wątku i zamówiła 140tki 😉
BlueHorse, za późno zobaczyłam, 130 byłyby dla ciebie ok 😉
Czy puśliska 135 dla osoby koło 170 cm wzrostu będą okej? Chodzi mi dokładnie o daw magi taśmowe, miał ktoś? Jak z jakością?
Właśnie mam pytanie o Daw-Magi tasmowe 😉
Znalazłam cenę 200zł (plus mozliwa zniżka), uwielbiam skórę na zwykłych puśliskach DawMagowskich, może mi ktoś powiedzieć czy taśmowe DawMaga też są dobre jakościowo? Ja jestem poniekąd trochę zrażona do taśmowych jak po częstszym zmienianiu dziurek robi się jak mielonka (mimo, że puślisko oczywiście się nie przerywa bo taśma trzyma) i zmienianie długości jest wtedy problemem...
Może ktoś miał/używa?
Mam, używam ja i kilka innych osób i zdecydowanie biją na głowę puśliska prestiga!  😉
Cenowo i jakościowo wypadają najlepiej według mnie.
Super dziękuje  :kwiatek:
Będę wiedziała co sobie kupić zatem 🙂
Jakiej długości puśliska ujeżdżeniowe muszę kupić przy wzroście 162 cm?  🤣
A ja mam pytanie jak zawijac te pojedyncze puśliska?  Czy nie zawijacie?  Bo ja głowie od kilku miesięcy ale nie wpadłam na nic sensownego, wujek Google też mi nic nie wypluwa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się