Ogon

Olson, u nas ogon (i grzywa, która jest z natury baardzo słaba) zaczął szybciej odrastać po biotynie officinalis, póki co tylko to dało widoczny efekt 🙂
:kwiatek:
ciekawa byłam czy są równie skuteczne co końskie. A coś do lepeszego rozczesywania tak na codzien?
pytanie takie - ogon do pęcin, luzaczka chlasnęła znajomej (tzn koniowi znajomej 😉) tenże gruby gęsty ogon powyżej stawów skokowych. jest rozpacz - bo i jest o co.


chyba bym zabiła... ucięła jej włosy!

oprócz biotyny warto pomyśleć o cynku i miedzi oraz aminokwasach siarkowych, często są razem w pakiecie, ale trzeba czytać skład  :kwiatek:
Anil u mnie do mycia ogona bardzo dobrze sprawdził się rosmanowski szampon do  siwych włosów 😁 a na końcówki,olejek arganowy w minimalnej ilości..ogon lśni i logicznie sie rozczesuje 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lutego 2015 13:31
anil22 ja używam szamponów z Biedronki, Joanny oczyszczającej lub z olejkiem arganowym/keratyną zależy jaki mają na wsi w drogerii. Super jest Palmolive 2w1 brzoskwiniowy.
Odżywki Alterra Granat i Aloes, Nivea Long Repair i generalnie wszystkie te które u mnie się nie sprawdzają dostaje w spadku kucyk 🤔wirek:.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 lutego 2015 08:53
Olson ja mojemu w zeszła zimę ciachnęłam nieco powyżej stawów skokowych, ogon mu rósł nawet dobrze tyle że był marniutki i włos kiepski po roku sięgał połowy [s]pęciny[/s] nadpęcia (dziękuję za poprawienie lenalena  :kwiatek: ), teraz podaje biotynę z miedzią i cynkiem od podkowy i ogon się poprawił, widać też ile nowych włosów odrasta i są stosunkowo długie jak na tak krótki czas bo biotynę dostaje niecałe 3 miesiące.

tutaj jest zdjęcie ciachniętego ogona:
Do połowy pęciny? Czy do połowy nadpęcia masz na myśli? Bo jeśli pęciny to urósł niesamowicie..  👀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 lutego 2015 12:18
Tfu nadpęcia nie pęciny, tak to jest jak człowiek nie skupia się nad tym co  pisze 😉
Olson Ja mogę Ci polecić Animki z Besterly, kupiłam je jako dodatek witaminowy dla konia którego jeździłam i zarówno grzywa jak i kopyta rosły o wiele szybciej. Ale pachną dość mocno także wybredny koń może ich nie polubić.
🙂😉 dzięki dziewczyny  , fajnie ze można z koniem dzielić się szamponem  :kwiatek:
Dzięki wszystkim za informacje 🙂 przekaże znajomej. Ja ostatnio podaje biotyne Orling Gelapony i przyznam, że kopyta są ok... Za to ogon  😜 totalny szał!
Co może być powodem nagłego wypadania włosów z ogona i tylko ogona? Jak w końcu udało mi się wyhodować mojemu ładny ogon na całej długości (wcześniej ogon miał do stawów skokowych, a potem trzy kłaki na krzyż), to od kilku dni próbuje go stracić, wypadają mu włosy na potęgę  😵 Grzywe ma turbo gestą i ona nie leci, a z ogona masowo zaczeły kłaki wyłazić, ręką przeciągne i kilka zostaje, jak czesałam w weekend to dość dużo poleciało. Nigdy wcześniej tak nie było. Koń wraca do roboty po przerwie (2 miesiące stępa), więc prace ma średnią, dostęp do lizawki i dobrego siana w dużej ilości oraz owsa, wątpie, żeby miał niedobory... ale nie wykluczam. Ktoś coś?
keirashara, brzmi jakby mechanicznie gdzieś złapał- może się zachaczył i teraz wychodzi?

Ja przeklinam Brillanta w diabły. W sierpniu tamta butelka- przeszał, aktualna- jak woda... zero rozczesania, zero połysku, zero czegokolwiek :{
Burza - nosz ale od ponad tygodnia i z cebulami? Nie, to nie mechaniczne raczej, włosy idą z całości ogona, nie z któreś strony. Już skłaniałam się ku kiemuś paskudztwu grzybowemu etc. ale zmian skórnych na samym rzepie nie ma.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 marca 2015 23:54
keirashara a alergia?
Mój ogonek po "samorozpleceniu" na padoku. Zaczyna nam w końcu odrastać wytarty rzep. Będzie szał 😁
Ale na co, jak nic się nie zminiło? Nie używam żadnego nowego środka, siano, słoma, owies cały czas z tej samej partii. Na padok nie wychodzi, bo sporo błota jest, a noga niby zdrowa, ale nawet wet stwierdził, że niec pokarceruje jeszcze chwile w stajni. Poza tym smok ma prawie 12 lat alergia dałaby znać chwile wcześniej (mój drugi to alergik, alergia "ukryta" wychodzi najczęściej w wieku 6-8 lat).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 marca 2015 07:27
keirashara mój siwy miał na szampon, który miałam od kilku miesięcy. Wcześniej tego nie było, po jakimś czasie zaczęły mu wypadać włosy. Całe z cebulką i to w nie małej ilości. Długo trwało zanim doszłam do tego, że to szampon.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 marca 2015 07:36
jakby to było coś grzybowego to raczej wypadało by kempkami.
Obstawiam ze moze to byc po prostu koniecc żywota tych danych włosów jezeli wypadaja z cebulamo na caleym obszarze rzepu, może przez to że tyle walczyłaś o ogon to teraz bardziej widzisz nawet naturalne jego straty?
edit.
przy alergiach tez raczej byłoby widać jakie zmiany skórne przed utratą włosa.
Zairka, może mieć rację, wcześniej wypadanie mogło się nie rzucać w oczy. Ja jak mam krótkie włosy to nie widzę żeby wypadały a jak zapuszczę to garście w ręku zostają 😉 a wypada tyle samo.

lusia722, przeprzepiękny ogon. U nas bura cudem rozczesana kitka :/
Dziewczyny, czy któraś z Was nie byłaby mi w stanie odsprzedać MTG Shapley's? Może być pół, 1/4 butelki... Nawet do czegoś przelane 😉 Szkoda mi od razu wydawc 115 zł, bo mój koń to wrażliwiec i się może okazać, że zareaguje alergicznie
A musze czymś podratować jego ciachnięty ogon 🤔 No i grzywę, która zawsze była kiepska- to byłby cud gdyby na nią coś pomogło 😉
Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako ogłoszenie :kwiatek:
Dziewczyny, a jak to jednak niedobory, to co to może być? Bo ogo wypada i wypada i wypada  🙄 Sama mam długie kłaki i wiem, że potrafią wylatywać w pewnym okresie 🙁 Ale kurcze szkoda mi tego ogoniszcza mojego stwora i nie chciałabym pluć sobie w brode, że coś zaniedbałam.
lusia722, cudny ogon!

Ogon mojego przed odkryciem kąpieli z użyciem octu i szamponu Joanny do siwych włosów:


I po:
My dziś szaleliśmy z rosmannowskim szamponem do siwych włosów i ocet ...jest dobrze  😀iabeł:

Oo też muszę wykorzystać patent z octem.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 kwietnia 2015 10:30
W końcu ten ogon zaczyna jakoś wyglądać  🙄 od zera do bohatera  🏇 jeszcze odrosną te włosy od nasady i będzie wow 🙂
A przy okazji na prawym zdjęciu użyty Leovet 5* (na lewym wtedy użyty super sheen, ale skoro ogona nie było to i efektu nie 😉 ) ... na początku nie zrobił na mnie w ogóle wrażenia już bardziej Rapide Antiklit mi pasował, ale teraz po 3 dniach od użycia ogon wygląda nadal tak samo puszyście i równie dobrze się rozczesuje - a zaznaczę, że codziennie zażywa kąpieli błotnych 😉





Edit: ale Rapide Antiklit i Rapide Magic Gel szczerze polecam 🙂 używam i uwielbiam 😉 i przypadły mi do gustu bardziej niż Leovet 5*
Dzisiaj czesząc ogon u mojego kucka zauważyłam, że strasznie łuszczy jej się skóra na rzepie ogonowym. Odżywkę do ogona i grzywy używam średnio raz w tygodniu. Ma grzywie nie ma tego problemu. Ogon dzisiaj spłukałam dokładnie wodą, strasznie włos szybko ją wchłoną. Czy powodem tego problemu może być przesuszenie ogona/skóry na rzepie? Co to może być, jak temu zaradzić?
U nas przed i po wczorajszej kąpieli ogona oraz nóg i szczot w LaQuibie dla siwków:

Była naprawdę masakra 😁
Zaintrygowałyście mnie tym octem 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 kwietnia 2015 18:32
Haffek umyj w manusanie i porzadnie wyszoruj palcami grzebien ogona. To pewnie zluszczony naskorek, bo zakladam, ze nie byl myty cala zime 😉
xequus Raczej mało prawdopodobne, że ktoś jej mył zimą bo w stajni z której ją kupiłam nie było myjki wewnętrznej. Dzięki 🙂
Czy znajdzie się ktoś chętny do wspólnego zamówienia Shapleys Original M-T-G 1l:
http://animalia.pl/produkt,26189,shapleys-original-m-t-g-1l.html ?
Produktu chyba nie trzeba polecać 😉
Cena dość duża a ja nie potrzebuję całej butli, i z chęcią podzielę się pół na pół 🙁
Zainteresowanych zapraszam na PW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się