Siodło skokowe

figaro2046, Legacy Event jest dla długonożnych, Excel to najnowszy model wsród Legacy. Oba close contact.
Skóra w nowych modelach sporo lepsza od prestige'a, choć zdarzają się słabsze egzemplarze. Nie są to niestety stare, dobre, niezniszczalne Pessoa ale dają radę. Uważam, że warte swojej ceny, a już na pewno cen z Allegro. Sama ubolewam, ze to takie ogromne rozmiary 🙁

Łęki wymienia się łatwiej niż w wintecach, w 2 minutki, system sprawdza się bez zarzutu. Panele dobrze się układają i są stosunkowo miękkie/poddające się.
  alma.-Dzięki  :kwiatek:. Jadę właśnie oglądać 😉.
Macie może kontakty do jakichs handlarzy siodłami którzy biorą siodła w rozliczeniu? Chce wymienic ujezdzeniowke na skokowce, tak bym możliwie jak najkrócej została bez siodła..
Evson Zadzwoń do X-Horse w Wejherowie...  💃
figaro2046, i jak? Oglądałaś?

"Siatka" w Gen-x z tyłu zraziła Cię tak samo jak mnie?

To są nowe siodła czy testowe?
Tak 🙂 . Koleżanka kupiła dwa 😉 , Pessoa Heritage Pro i PESSOA  Legacy Excel . Jakość i wykonanie super 🙂 . Wrażenia wzrokowe i dotykowe 😁 -poezja  😀....   . Bardzo mięciuśkie siedzisko. W tygodniu może uda mi sie znaleźć chwilkę  i wypróbować 🙂.

edit.,, Siatka" mi sie podoba 🙂 .
Pessoa Heritage Pro


Nie mów że mieli Heritage w równie promocyjnej cenie! Mam tylko nadzieję, że też 17,5" albo, że czarne!
Dla mnie nr 1 wsród Pessoa!
Tak , tak ..... Zgadza się , 17,5 i czarne  😁 .... Skąd wiedziałaś 😉  😁?
... miałam nadzieję! To już mi nie szkoda!  😁

A mają coś jeszcze poza Legacy event i Gen-x Pro?
Mają 🙂. Dzwoń i pytaj 🙂.Bo ja nawet nie wiem . My odrazu ,po te konkretnie  jechaliśmy 🙂.
figaro2046 nie wiesz przypadkiem jaki łęk jest standardowo zamontowany w nowym siodle??
bede wdzieczna za info bo od pon dzwonie do sklepu i nie odbiera nikt... 🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 marca 2015 10:56
A ja z takim pytankiem 😉 Czy mogłybyście mi polecić jakiegoś dobrego rymarza, który dopchałby mi panele w skokówce? Troszkę siadły i siodło przestało leżeć tak jak powinno. Stosuje podkładkę, ale nie oszukujmy się, to półśrodek. Ktoś, coś?  👀
Mozii, najlepiej producent, a jak nie to Andersz 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 marca 2015 11:13
To jest to rymarstwo Ryszard Andersz?  😉 Dziękuję  :kwiatek:
tak, polecam 🙂 szybko, sprawnie i na prawdę porządnie 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 marca 2015 12:31
Super! Dzięki _Gaga 🙂
figaro2046 nie wiesz przypadkiem jaki łęk jest standardowo zamontowany w nowym siodle??
bede wdzieczna za info bo od pon dzwonie do sklepu i nie odbiera nikt... 🙁


"M", czyli średni, fioletowy. Wypada minimalnie mniejszy od M w siodłach pessoa bez wymiennych łęków.
Poszukuje siodła skokowego jasny braz, 17,5 najlepiej. rozm M. Coś podobnie oklockowaneog do Mściwoja lub GrandPrixa reszta bez znaczenia
Wie ktoś o takowym bo bardzo ciezko mam znaleść w ogole jakąkolwiek oferte.
poduszka Jeśli chcesz solidnie wykonane siodło skokowe a boisz się prestiga to może naszej polskiej firmy star (equilla) ze Swarzędza? Mi się udało dorwać używkę i była taka fajna, że jak ją ukradli pojechałam do firmy kupić nowe, dokładnie taki sam model sprzed trzech lat. Tamte były robione tylko M i 17,5. Teraz myślę że dasz rade wyrwać takie z ich magazynu za 1500 zł. (w gwarancji mam napisane że dają 3 lata na terlicę i 1 rok na skórę) Te siodła co firma robi obecnie mają wymienny łęk i kosztują około 3 tys. W sklepie tej firmy nie ma bo całość produkcji robią do Niemiec. To co mi ukradli jest na zdjeciu. Nowe jest identyczne, ale bez tłoczeń i ma inne, czarne logo. Ma oczywiście przednie i tylne poduszki kolanowe, a przystuły mają takie podłużne dziurki. Strona producenta www.adsaplus.pl
w zwiazku ze ciezko kupic kolor london uzywany chce zakupic nowe siodlo.
prosze o opinie daw mag grand prix de luxe czy daw mag millenium badz ch&w 100% skor import?
jakie klocki (wielkosc)?? ktos mial doczynienia? siedzial?
ktos moze mi opisac te siodla?  roznice? w co warto zainwestowac? w sklepie poinformowal mnie pan ze grand od millenium rozni sie bardziej skierowana tybinka do przodu(millenium)
a moze cos z nowych skokowek ktos zna do 4tys?
pierdola, przetestuj je wszystkie
Skąd mamy wiedzieć, w którym będzie Ci się siedziało najlepiej. Każdy ma inne wymagania i... iny tyłek.
Ja GP bardzo lubię, ale nie znaczy to że każdemu to siodło będzie pasować.
kawagga dziękuje bardzo! :kwiatek:
Oglądałam kiedyś te siodła, ale nic nie słyszałam o tej firmie i nie byłam pewna jak z jakością. Jeszcze raz dzięki 🙂
Czy jest jakieś siodło do 2,5tysiąca warte uwagi? Patrzyłam za Wintecem i używanymi Daw-Magami. Głównie chodzi o jakość wykonania i solidność, bo jednak chciałabym trochę pojeździć 🤣.
Windziakowa do 2500 to uda Ci się upolować prestiga. 🙂 Ja mogę polecić prestiga z czystym sumieniem.  🙂
poduszka Za jakość i wygodę ręczę. Śmigałam w życiu na różnych siodłach. Myślałam, że Kieffer jest wygodny, ale w tym mi lepiej. Ma duże poduszki, bardzo dobrze trzyma. Z tego ,,starego modelu" mają na magazynie różne sztuki. Mi pokazywali w kolorze czarnym i koniak. Panele tylne mają różny kształt i różne jest wykonanie przy tylnym łęku. Widziałam też takie z mniejszymi poduszkami kolanowymi, zależy co kto lubi. Oni na miejscu wybiją numer czy napis. Doszyją lub przykręcą tylne klocki gdzie chcesz. Jak pojechałam na miejsce spodziewałam się nędznego warsztaciku rymarskiego, a tu fabryka. Obsługa taka, że czułam się jak królowa. Ja mam 200 km w jedną stronę, ale było warto 🙂 Realizują też zamówienia indywidualne, a ich nowe modele mają wymienne łęki, więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Kwestia dogadania. To jest obecne moje siodło.
kwagga, da się w ogóle skakać w tak głębokiej "skokówce"?
Ja bym się szczerze obawiała, że mnie "dogoni" tylny łęk... 🙁
Gaga Ja skaczę przeszkody terenowe, jakieś rowy, zwalone drzewa i siodło się sprawdza. Powyżej metra w nim nie skakałam. Ta firma ma też inne modele więc jest z czego wybrać.
Nie szukam skokówki - mam taką, która mi pasuje
Pytam z ciekawości bo sobie nie specjalnie umiem zwizualizować skoków w tym siodle z uwagi właśnie na głębokość ;-)
Witam 🙂
Chciała bym zapytać czy miał ktoś z Was do czynienia z siodłami skokowymi od pana Ryszarda Andresza? Bardzo zainteresowała mnie oferta siodła skokowego szytego na miarę ale nie wiem czy warto zainwestować czy się nie rozczaruję (np: że będzie ciężkim, twardym kolcem, nie wygodnym)
Wszelkie informacje będą pomocne 🙂
Powiedzcie mi proszę, jakie panele ma skokówka Ch&W Daw-Magu(a?)? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się