Nasza twórczość fotograficzna cz. II

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 kwietnia 2015 19:22
Facella mi osobiście w pierwszym przeszkadza to, że głowa konia jest na tle bliższych drzew, przez co tak jakby "znika" w ich tle. To takie coś, co mi w pierwszej chwili na myśl przyszło.

Jest jakaś metoda fotografowania dzieci? Czy też robi się to na wyczucie? Na co trzeba zwracać uwagę? :kwiatek:
Mam jedno takie zdjęcie, które osobiście uwielbiam 😍 Bo podoba mi się i kadr i poza 😉 Choć kilka detali bym zmieniła gdybym umiała(np. usunęła zabrudzenie z brody). Co o tym sądzicie? :kwiatek:
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10303816_820751624602107_8577919393928696949_n.jpg?oh=65b6c4695fedfba7c0a4e6e7853d5bed&oe=55DC4991&__gda__=1436031768_f941ac7362fb69aaf1e2fcb9ed77b77c[/img]

I drugie, które też bardzo lubię 😀
[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/261785_242103535800255_5878160_n.jpg?oh=7d8313e9a158b5d9fd54f5c7bba57e2d&oe=55D5001F&__gda__=1436351032_4ddadbe2380b7436d54bd5aa938e6535[/img]
m.indira   508... kucyków
19 kwietnia 2015 19:51
Facella, zawsze gdy w grę wchodzą linie jest problem, zasada jest podobna jak w kompozycji, czyli przede wszystkim piony, a potem poziomy jeśli poziomy są poziomami, w innym wypadku to zasada perspektywy decyduje...
co do fotki w parku, cieżko jest dobrze skomponować ciemne na ciemnym gdy tyle jasnego w koło, to co ma byc pierwszym planem trzeba wyeksponować, na pewno tutaj głowa wpadła w pułapke pnia drzewa, gdzie następuje zlanie sie dominant, jeśli wiec ciemne na ciemniejszym to tylko wtedy gdy nie ma przebłysków mocnego jasnego, bo dominanta pójdzie się paść i zamiast fajnej kompozycji i fajnego zamysłu jak tutaj zrobi się jednolita plama, gdyby krok zrobić w prawo pewnie wypadłoby lepiej bo głowa wpadłaby w przestrzeń między drzewami i trafiła na jasne tło, zresztą z tym też nie należy przesadzać, warto wiec zrobic kilka ujęć przemieszczając się z lewej do prawej by trafic na to jedno bez wad  😉
Facella jeżeli chodzi o pierwsze, to mi nie pasuje kąt ustrzelenia konia. Zad wygląda na wyjątkowo wysoki, zadnie nogi na pewnym etapie zlewają się w jedną girę, a przód jest w rozkroku przez co wydaje się być jeszcze krótszy. Poniekąd dzięki temu to nie jest kolejne statyczne zdjęcie, tylko coś się tu dzieje, ale jest to kosztem proporcji sylwetki. No i błysku w oku brakuje, ale to już moje osobiste skrzywienie, więc mogę być nieobiektywna. 😉 Drugie mi się podoba, tylko  faktycznie problem z tymi liniami.
Pierwsze próby portretów, co poprawić? 🙂 Jakiś ustawień zazwyczaj używacie przy portretach, na czym się skupić?


CzarownicaSa, jak dla mnie to ta zabrudzona broda jest urocza :kwiatek:
Facella
Na Twoim zdjęciu w parku pierwsze co mi nie gra to koń, stoi tak brzydko przodem, że dla mnie to już kosz. Ale ja mam trochę świra na tym punkcie 😉

Haffek
Próbuj dalej, pierwsze wydaje się nieostre, drugie jest zrobione ze zbyt małej odległości.
armara Dziękuję, będę próbować 🙂
Facella, mnie również nie pasuje głowa konia na tle drzew, bardzo ginie. Poza tym w ogóle trochę bym je rozjaśniła. Próbowałaś przyciemnić niebo? Mam wrażenie, że do czubków uszu konia jest ciemniejsze nieco, a poniżej (za zadem po lewej i powyżej zadu i grzbietu) jest jaśniejsze.
CzarownicaSa, nie ucinałabym zabawek 😉 Poza tym ogólny bałagan w kadrze - książeczka, wiaderko, hula-hop itd. + przepalenia.

Wrzucam kolejną porcję Lilij:


[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/p480x480/11146201_843295292422782_4614809644451518704_n.jpg?oh=59b82b4c2121be0ec18751bf1ada5811&oe=55A8774A&__gda__=1440085100_f13c3360b6045d9cbf80ec170d4e16cd[/img]
Tutaj wiem, że przepały wyszły, ale jakoś nie przeszkadza mi to, jakby dodawało pazura 🤣


A tu zastanawiam się, czy powinnam wymazać prześwity z tyłu, przeszkadzają? Tyle się w to zdjęcie wgapiam, że już zupełnie nie wiem 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2015 17:20
wymodelowana, 2ka czad, uwielbiam takie detale  😎

Facella, wiesz, co razi? Brak logiki w kwestii jasno/ciemno. I jednoczesny brak 'symetrii'.
Z lewej jest jasno, z prawej ciemno. Z tyłu jest JASNO z przodu CIEMNO. To jest nienaturalne i psuje odbiór. No i poza jakaś taka flejoska  😁

u mnie niedobór zdjęć i czasu na zdjęcia, na szczęście w czwartek zaczynamy zawody to Was ponękam moimi ukochanymi show  😀iabeł:
tym czasem nowy logotyp, bo już patrzeć na tamten podpis nie mogłam i wygrzebane foto z drugiego dnia integracji
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11150357_758867507545643_6389151108587100659_n.jpg?oh=f116b179a996763c91498cdf5b41cc59&oe=55DB024B[/img]
smartini, dziękuję :kwiatek:
Twój podpis mi się bardzo podobał, ale ten nowy też jest ładny 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2015 18:49
Dziękuję wszystkim za opinie.
Poza "flejoska", bo z koniem był wielki problem, żeby ustał chociaż chwilę w miejscu  🙁 chyba największy problem, jaki miałam z tym zdjęciem, to właśnie zrównoważenie miejsc jasnych i ciemnych. I macie rację, głowa ginie na tle drzew, chyba jednak je wywalę do kosza... Jak większość, zupełnie nie jestem zadowolona z tej sesji...

m.indira, a co jeśli piony nie do końca są pionami? To okno jest po prostu krzywe, zwłaszcza ta część po prawej, w dodatku nie stałam na wprost, a nieco niżej i z boku (inaczej się naprawdę nie dało). Wyrównywałam na czuja, a i tak mi się efekt nie do końca podoba, chociaż zrealizowałam to, co zamierzałam (idealnie na mnie popatrzył  :kocham🙂

smartini, bardzo mi się podoba nowy podpis 🙂 możliwe, że niedługo też będę miała rewolucję w tej kwestii  😁

PS: zarobiłam dzisiaj pierwszy hajs na zdjęciach z zawodów  😅
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
21 kwietnia 2015 04:36
po Waszych radach, pokazuję swoje wypociny. dużo jeszcze do dopracowania, ale chyba na pierwszy raz nie jest źle?
PS: zarobiłam dzisiaj pierwszy hajs na zdjęciach z zawodów  😅

Gratulacje 🙂

Bee
Nieostre 🙁 W sensie ostrość na nachrapniku chyba, a byłoby lepiej gdyby była na oczach 😉
m.indira   508... kucyków
23 kwietnia 2015 19:30
ściąga dla tych co ciągle nie wiedzą 🙂
ciężko mi się zdecydować, które wstawić, to wstawię link z kilkoma, jeśli ktoś miałby ochotę zerknąć i napisać słówko :kwiatek:
klikens

wrzucę jedno, żeby było wiadomo co można w lince znalezc  😉


i coś jeszcze mam, ale nie zdjęciowego, aczkolwiek dla fotografów, to się podzielę 😉



i w lince
klik na facebuniu
m.indira,  Ooo życie ratujesz bo cały czas mi sie miesza 🙂 Isabelle,  używałaś jakiejś blendy ?
Wyjątkowo spodobało mi się zdjęcie, które zrobiłam wczoraj forumowej crazy. Minimalnie uciekła mi niestety ostrość.

Edit. Jednak  jest beznadziejne. 

lepsza jakość
Isabelle, o matko nie mogę 😀 Te zasady "jak postępować z końskim fotografem" są genialne. Czasem czytając je mam deja vu - np. to że ktoś siedzi jak paralityk na koniu, więc mam znaleźć inne zdjęcia. Eeee... Albo "mam złą minę". Nosz to nie jest moja wina. + brudny koń. Dasz radę, w końcu tyle rzeczy w photoshopie robisz haha.
A co do zdjęć z galerii... Fiuuu bardzo trudno się zdecydować, parę bardzo mi się podoba. Btw co to za szkiełko?
Edit: na tych zdjęciach są takie szumy czy to wina google?
Isabelle, na mój gust za dużo HDR.

Taki lekki misz-masz ode mnie 🙂




macbeth, o matko, zakochałam się  😍 Źrebak wygrywa wszystko!
gossu, nie, na tych zdjęciach akurat nie.

Cheerful, pewnie i to i to. Szumy i ziarno są. mam Canona 40d i sigmę 70-300, f4-5.6 apo dg. Czyli mocno stare, mocno mydlane, mocno niecelne i mocno ciemne 😉 niestety, mam masksymalne iso w puszce 1600, a maksymalne użyteczne oceniam na nie więcej jak 800. Wszyscy "pro" narzekają na "fryzy w pełnym słońcu na kwarcu" a dla mnie są to idealne warunki na ostre zdjęcie. Jeśli są  chmurki (jak tutaj) to już coś kosztem czegoś. Albo ciemne zdjęcia, które muszę wyciągać albo rozmazane. Więc wolę ziarno niż rozmyte nogi 😉 mów, które "dobre" to wstawię surowiznę dla porównania jeśli jeszcze mam 🙂



dziewczyny,moge prosic ktoras o pomoc  👀? mianowicie chodzi o kadrowanie zdjecia...nie mam calkowicie pomyslu jak to cudo wykadrowac ( czy zostawic i nie ruszac)?
+ prosze o uwagi 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 kwietnia 2015 14:57
Mogę pokombinować w LR?
Jasne :pFacella,
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 kwietnia 2015 17:00
Ja bym poszła w pion mniej więcej taki
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2015 20:13
Sezon owarty w końcu! W dodatku pierwsze wkkw z nowym body, więc jaram się jak pochodnia 😍

btw. Dlaczego galeria rv wypiera zdjęcia z kolorów? Fejs za to tak rypie jakość, że żal zad ściska... Nie dogodzisz, nie dogodzisz! :P







Moon,  cuda o.o a zdradzisz jakiego body używasz ?
Ps. Co do fb to chyba wszyscy boleją ;(
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2015 21:21
gossu, Canon 7D.
m.indira   508... kucyków
26 kwietnia 2015 06:28
anai wytłumacz mi co w tym zdjęciu jest ok? Bo dla mnie ma tak dużo minusów że bym usunęła i zapomniała, prócz w miarę kompozycji, nic, gdyby jeszcze ostrość wcelowała, ale i ona poszła mocno w tło.. Twarz w cieniu robi dziurę, konio jest czarno ciemny i przepalenia bieli, nic wyciągnąć się ze zdjęcia nie da bo jest źle wykonane niestety
m.indira, skoro tak to wywalam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się