macbeth

Konto zarejstrowane: 08 października 2012
Ostatnio online: 28 września 2022 o 15:52

Najnowsze posty użytkownika:

Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: macbeth dnia 27 września 2022 o 11:15
Renobiusz, myślę, że budyń, pisała to ironicznie, bo teraz będzie chciała tam wydać mnóstwo pieniędzy :P
wasze ulubione seriale
autor: macbeth dnia 26 września 2022 o 08:24
keirashara, o dobrze, że piszesz. Wczoraj jak dostałam maila z Netflixa, to się podjarałam nim strasznie 😀 Z opisu trochę podobnie mi brzmi do HBOgowego Des, dlatego nie mogę się doczekać, aż do niego usiądziemy 🙂 Co prawda jest 3 na liście, bo musimy skończyć Będzie bolało i w końcu ruszyć trzeci sezon The Boys, ale Dahmer obejrzymy 🙂
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: macbeth dnia 29 sierpnia 2022 o 15:19
helcia, może napisz do infantil, ona miała taką sesję robioną 🙂
Wieczór panieński
autor: macbeth dnia 25 sierpnia 2022 o 08:28
Dokładnie donkeyboy, rynek lepiej omijaj szerokim łukiem, w ogóle najlepiej z daleka od centrum 😅
PSY
autor: macbeth dnia 24 sierpnia 2022 o 12:56
karolina_, myślę, że nie będzie problemu, w końcu w Lublinie też pracuje. Tylko teraz jest w drodze na Mistrzostwa Europy w Słowenii, więc może być mało responsywna 🙂
PSY
autor: macbeth dnia 24 sierpnia 2022 o 12:42
To ja z tamtych okolic znam Adriannę Jaworską z Prospect Team - klik dojeżdża do klienta
PSY
autor: macbeth dnia 24 sierpnia 2022 o 08:15
madmaddie, smartini, aż chciałoby się kliknąć "lubię to" i tylko psa żal 🙁
PSY
autor: macbeth dnia 19 sierpnia 2022 o 15:00
My mamy taki mały, ale robią też takie wielgaśne 🙂
PSY
autor: macbeth dnia 19 sierpnia 2022 o 14:46
falletta, ja mam i polecam Baranek Biuro 🙂 Jak znajde jakieś foto, to wrzucę (albo po pracy zrobię) 🙂 Mamy już go 2 lata, a Skalpel nie jest delikatny w zabawie :P Jakiś inny wygrał kiedyś na zawodach i jest beznadziejny :P
... ślub :) ...
autor: macbeth dnia 17 sierpnia 2022 o 09:40
smartini, woow, niesamowite! 😍
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: macbeth dnia 03 sierpnia 2022 o 10:03
florcia9, może i tak, ale pytanie było, powtarzam, o kowala.
Rosliny doniczkowe
autor: macbeth dnia 03 sierpnia 2022 o 09:41
zembria, super to wygląda 🙂 Ja nie mam pomysłu jak moje Epi puścić, niedługo będzie dotykać ścian po obu stronach pokoju wzdłuż dłuższej ściany, a nie mam go po czym puścić 🙁
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: macbeth dnia 03 sierpnia 2022 o 08:19
Oli, hmmm i zarejestrowałeś/aś się wczoraj tylko po to, aby na post o KOWALU w województwie napisać coś o jakimś pensjonacie? 🙄
Instagram - czy ktoś korzysta?
autor: macbeth dnia 28 lipca 2022 o 09:35
U mnie aktualizacje nic nie zmieniały, teraz mam nowy telefon, wiec wszystkie apki instalowałam od nowa i nadal jest to samo.
SmartWatch
autor: macbeth dnia 28 lipca 2022 o 09:34
zembria, ja mam chudą rękę i wygląda tak
Instagram - czy ktoś korzysta?
autor: macbeth dnia 28 lipca 2022 o 08:28
Też mam ten problem, przez chwilę się cieszyłam, że zniknął, bo mogłam dodawać normalnie, ale niestety wrócił znowu 🙁
SmartWatch
autor: macbeth dnia 27 lipca 2022 o 12:52
Ja w moim zegarku mam aktywnośc jazda konna, ale nie wiem jak działa na koniu bo już dawno nie jeżdziłam :P Zegarek to Huawei Watch Fit. Ma naprawdę ogrom różnych aktywności do wyboru 🙂
PSY
autor: macbeth dnia 21 lipca 2022 o 08:48
O, fajnie że wyszedł ten temat. Znowu jedziemy w góry na urlop i skończyło nam się PowerDog Isotonic Drink i się zastanawiam co kupić nowego. Ten Flying Dog nada się na taki drink podczas wędrówki?
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: macbeth dnia 20 lipca 2022 o 09:52
Facella, jakby można było, to kliknęłabym LUBIE TO!
PSY
autor: macbeth dnia 20 lipca 2022 o 08:36
madmaddie, spoko, tylko jeden dzień był taki tragiczny. My mamy opatrunek z taką "szmatką" ze srebrem, więc oprócz przemycia Rivanolem, niczym innym nie smaruję.
PSY
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 20:57
madmaddie, ranę
PSY
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 15:40
Macie jakieś pomysły jak pomóc psu, którego łapa się goi i tak swędzi, że nie wie co z nią zrobić? 🙁 Strasznie jest mi go teraz żal 🙁 Chodzi po domu, "mamrocze" pod nosem, jak leży to tak nią macha, jakby motor odpalał 🙁 Chłodzenie przez krótkie chwile ma w ogóle jakiś sens? Może mieliście podobne sytuacje i coś wam pomogło?
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 14:55
Moderator – osoba oceniająca komentarze oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. edytowanie lub trwałe usuwanie komentarzy/postów, blokowanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzeganie zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora.
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 14:36
Że tak zacytuję odpadam, chyba nie potrafię jaśniej napisać.
Miłego dnia.
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 13:51
To zamień moje "powinniście" na "moglibyście".

Praca to nie jest, ale zgłaszając się do pełnienia jakiejś funkcji (dobrowolnie przecież), zna się obowiązki pracy moderatora, a jeżeli nic nie można od nich "wymagać" to po co jest w ogóle ta funkcja?
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 13:42
Ja opisuję to, co chcesz ode mnie uzyskać, daję na tacy to, czego nie rozumiesz/nie chcesz zorzumieć/nie wyczytujesz z dyskusji. Masz napisane wszystko, teraz tylko jako moderacja powinniście stworzyć krótki i jasny przekaz z tego, o czym wszyscy piszą. Nie będę odwalać w sumie chyba waszej roboty?

Z drugiej strony, czy zawarcie czegoś opisowo nie byłoby lepsze w odbiorze? Przynajmniej nie byłoby niedomówień, jak podczas całej tej dyskusji od prawie miesiąca.

A co do Zresztą ja proponowałam nie zmieniać regulaminu tylko podejście moderacji i do tego jak najbardziej wystarczy kierować się wstawianymi przez Ciebie cytatami., to jeżeli to, co opisuję nie będzie gdzieś zawarte (nie wiem, czy macie jakieś wewnetrzne regulaminy własne), to i tak nie będzie stosowane, bo kto o tym będzie pamiętać. Jak się znowu zmieni moderacja, to już w ogóle.
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 12:33
Świeżo zarejestrowany użytkownik czyli taki, który pierwsze co robi po zarejestrowaniu konta to piszę ogłoszenie. Dla wszystkich w tych dyskusjach jakie się toczyły, było to jasne.
Użytkownik, który nie pisze nigdzie i o niczym, tylko dodaje ogłoszenia - to też jest słabe, bo od tego akurat są same ogłoszenia.
Zarejestrowany użytkownik, nawet dzisiaj, ale uczestniczący w dyskusji i który w ciągu jej toku napomknie o czymś, że coś ma na sprzedaż - nie kwalifikuje się do bana. Oczywiście nie w sytuacjach, w których widać, że dyskusja jest na odczepnego, byleby coś napisać (tzw. byle nabić post) i chamsko wstawić, że ma się coś na sprzedaż. - co widać jak się czyta posty, nie każ sobie tego tłumaczyć.
Użytkownik, który w każdym poście podkreśla, że ma firmę/zna firmę która sprzedaje coś - no słabo.
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 12:03
infantil
21 czerwca 2022 10:43


dokładnie o tym samym pomyślałam - zaraz post w wątku typu kącik rekreanta, że się planuje sprzedaż konia, bo się nie ma czasu, też będzie traktowany jako reklama, bo jak masz konia na sprzedaż to do ogłoszeń 😅

Też uważam, że zbyt ostry regulamin w aktualnej sytuacji, kiedy na forum prawie nikogo nie ma, jest... słaby. Odstrasza. Ja i tak z użytkownikami, których lubię, mam kontakt np. przez instagrama i nie potrzebuję forum, by wiedzieć, co u nich słychać.
Oczywiście, nie mówimy o jawnych reklamach ze świeżo zarejestrowanych kont, ale gdy w wątku o żarciu pada pytanie gdzie można coś kupić, a inny użytkownik odpowiada, że został mu worek i może sprzedać albo kiedy komuś zostały jakieś suple/preparaty i też daje znać, że ma opakowanie na sprzedaż i za to lecą ostrzeżenia, no to... 🤡

Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 11:22
edit. Dopiszę jeszcze 2 uwagi:
Zmiana regulaminu w formie wywalenia zakazu ogłoszeń i zostawienia zapisu o dopuszczeniu będzie obowiązywać wszystkich forumowiczów a więc również takich którzy zarejestrowali się tylko po to żeby ogłoszenia po wątkach powstawiać, chyba że ktoś ma konkretne propozycje jak zawrzeć w zapisie że jednych dopuszczenie ogłoszeń dotyczy a innych nie i jakie kryteria o tym decydują.Pisałaś o kryteriach, więc je przytoczyłam. Ktoś już napisał konkretne i klarowne.
I nie, moim zdaniem nie należy przepisywać tego tekstu jako punkt regulaminu, patrz wyżej.
Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 08:20
BeAtra, skopiuję Ci post z poprzedniej dyskusji, tu sa cjyba dość konkretnie opisane kryteria (czytelnie i jasno):

NowaJa 22 czerwca 2022 09:33

BeAtra, skoro pytasz to ja spróbuję napisać co widzę jako dozwolone, a co nie. (Oczywiście z mojego skromnego punktu widzenia, ale czytam to forum od początku jego istnienia więc jako tako się orientuję)
Dla przykładu wątek pt. "Siodło"
1.Ktoś wchodzi do wątku i nie zważając na tocząca się dyskusję pisze: " cześć, mam siodło x na sprzedaż, jakby ktoś był zainteresowany to tu jest link do ogłoszenia" (to jest dla mnie typowe ogłoszenie którego bym nie chciała)
2. Ktoś wchodzi do wątku, widzi, że toczy się dyskusja o siodle x, a ma akurat takie na sprzedaż bo mu przestało pasować na konia. Więc odpisuje konkretnej osobie, że siodło jest fajne/niefajne i gdyby chciała kupić to ma takie na sprzedaż. (To jest jak dla mnie dopuszczalna forma ogłoszenia, bo nawiązuje do toczącej się dyskusji, nie jest to żadna nachalna forma ogłoszenia/reklamy/spamu. Przynajmniej ja nie mam problemu z rozróżnieniem takowych. Przecież jeśli ktoś pisze tylko po to żeby wstawić ogłoszenie, a nie uczestniczyć w dyskusji to to gołym okiem widać🤷🤷ogródek na balkonie / parapecie
autor: macbeth dnia 18 lipca 2022 o 08:11
galopada_, jestem ogromną fanką Twojego balkonu 😍
FOODPORN
autor: macbeth dnia 04 lipca 2022 o 08:23
Ja ostatnio po zawodach we Wrocławiu jadłam w SOLLEIM jakie to było dobre i ogromne! 😍 Akurat byliśmy na Bielanach Wrocławskich, więc zadupie, ale mają też drugą siedzibę na ul. Antoniego 16 🙂
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: macbeth dnia 29 czerwca 2022 o 08:18
Też mam Opla Merivę, którą masz wersję? Ja mam B, ale też nie jakiś nowy rocznik 🙂 Dla nas i psa to rozwiązanie idealne 🙂 Przez to, że tylne drzwi otwierają się w drugą stronę aż do kąta 90*, to możemy bez problemu wyciągac rozłożoną klatkę 😀
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: macbeth dnia 28 czerwca 2022 o 08:14
infantil, powiem Ci, że ja na złotopochodne kolory to jestem bardzo bee i fuu, ale ten czaprak jest boski! 😍
Instagram - czy ktoś korzysta?
autor: macbeth dnia 15 czerwca 2022 o 08:57
Mi się od czasu do czasu tak robi na obu moich kontach, ale to już od dawna w sumie, przechodzi samo jakby co 😉
PSY
autor: macbeth dnia 15 czerwca 2022 o 08:51
savil, a coś z węglem aktywnym? My mamy taki klik i pies po nim w miejscach białej sierści jak śnieżynka 🙂

Dodam jeszcze, że użyliśmy go w zeszłym roku po sezonie kąielowym (wodowania psa w różnych zbiornikach wodnych), bo przez niedosychanie na tylnych łapach, portkach i tamtych okolicach, też nam się rozwinęły jakieś badziewia i pies śmierdział, a po tym szamponie jak ręką odjął 🙂
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: macbeth dnia 24 maja 2022 o 08:07
zembria, no czasami takie krzaki się robią niestety 😀
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: macbeth dnia 23 maja 2022 o 12:53
zembria, musisz odpalić FCB na kompie albo na telefonie, ale w przeglądarce i otworzyć listę wiadomości, czasami się jakaś nie odznacza jako przeczytana po prostu. Mi się też tak czasami robi 🙂
PSY
autor: macbeth dnia 18 maja 2022 o 10:00
Ahhh wpadam, żeby się trochę pochwalić, bo muszę 😍 Mój pies jest geniuszem! W weekend braliśmy udział w Latających Psach w Poznaniu. Tradycyjnie w ThrowNGo i Frizgility, ale dodatkowo zapisaliśmy się na Super-Pro Toss&Fetch z małą ambicją, że dostaniemy się do drugiej rundy (przechodziło tylko 50 najlepszych duetów, a startowało 135 par). I to chyba był totalnie nasz weekend, bo takich wyników to nie mieliśmy jeszcze nigdy 😍 i to pomimo okropnego wiatru w sobotę, a 3 starty mieliśmy właśnie w ten dzień.

Tak więc po pierwszej rundzie Tossa z 16 pkt wylądowaliśmy na 24 miejscu! Co dało nam kwalifikację do drugiej rundy, która była równie stabilna i zdobyliśmy 15 pkt. No szok, szok! 😍 Finalnie zajęliśmy 21 miejsce 😍

ThrowNGo - 17/131 (36 pkt) - genialnie wyłapał jeden rzut, który już spisałam na straty 😅
Super-Pro Toss&Fetch - 21/111 (31.0 pkt)
Frizgility - 4/126 (140 pkt) - gdyby nie moje dwa spałczone rzuty byłoby na luzie 2 miejsce 😅 jak będę pamiętac aby do niego krzyczeć, żeby bliżej wypuszczał mi dysk, to będzie super, bo jest wyścigowcem w tej konkurencji, a sekwencję już leci sam na autopilocie 😀 dlatego na ryzyku z 5s puściłam go na strefę za 10 pkt i jeszcze udało nam się zaliczyć (fuksem, bo pies zarobiony dalej na przeszkody) sweet spota 😍

Także duma z psa straszna! Pokazał, że się bardzo skupia na tym co robi i domierza nawet do zawisających dysków. Teraz tylko moja działka, aby być lepszą w rzucaniu (co i tak już się bardzo poprawiło) i pudła nasze 😂😂

Dorzucam boską fotkę z naszego frizgility 😍
Fot. Anna Bronikowska

DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie
autor: macbeth dnia 18 maja 2022 o 08:46
Jakieś 15 lat temu jak moja mama szyła mi nauszniki, to na uszy użyłyśmy jakiejś ściereczki kuchennej 😅
PSY
autor: macbeth dnia 07 kwietnia 2022 o 14:46
maiiaF, jasne, już się nie mogę doczekać 🙂
PSY
autor: macbeth dnia 07 kwietnia 2022 o 12:15
maiiaF, spoczko, ja się nigdzie nie wybieram :P jakby co pisz na Insta czy coś 😀
PSY
autor: macbeth dnia 07 kwietnia 2022 o 11:44
maiiaF, czyli jednak Poznań? To ej, możemy jechać razem do Annówki! 🙂 Zawsze to raźniej 😀
PSY
autor: macbeth dnia 07 kwietnia 2022 o 07:14
madmaddie, już pisałam na Instagramie, ale napiszę i tutaj - gratulację! Super wynik 🙂
Kurczę no, kusicie tymi owcami, muszę się znowu umówić na trening 😀

Wrzucam mojego ziomeczka, dawno go nie było 🙂
PSY
autor: macbeth dnia 16 marca 2022 o 12:54
Jak dla osób zielonych, to tylko Annówka. Sama tam jeżdżę i Marta super tłumaczy 🙂
Perfumy
autor: macbeth dnia 18 lutego 2022 o 07:12
safie, no właśnie wczoraj byłam w Rossmannie i rzuciły mi się one w oczy, więc kupię na pewno 🙂 Teraz są akurat na promce za 74 zł, muszę tylko zdecydować który zapach 🙂
Perfumy
autor: macbeth dnia 17 lutego 2022 o 07:40
Odgrzebię trochę temat. Staram się wszystkie moje kosmetyki zamieniać na takie, które nie są testowane na zwierzętach i tak jak przy jakichś kremach, szamponach czy żelach pod prysznic nie mam tego problemu tak przy perfumach nie mam pojęcia. Jedyne jakie znam, że nie są testowane to perfumy od Anny Lewandowskiej. Zastanawiam się jakie są jeszcze firmy, które wpisują się w cruelty free? Używa ktoś takich? 🙂
DIY - zrób to sam
autor: macbeth dnia 31 stycznia 2022 o 07:34
ekuss, ale ekstra! Super to wygląda 🙂 Ja sama od jakiegoś czasu zaczęłam szydełkować 🙂 Na razie zrobiłam podkładki pod kubki - 4 rodzaje, misia, misia koalę, opaskę i teraz kończę czapkę 😀
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: macbeth dnia 27 stycznia 2022 o 12:12
efeemeryda, nie pocieszyłaś mnie 🙁 ale liczę, że jakoś uda mi się ją zreanimować (tzn. nadal jej używam, ale przy mojej ilości włosów te 3 palce to za mało)
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: macbeth dnia 27 stycznia 2022 o 07:22
Mi się z 5 palcowej Olivii Garden (tej średniej) zrobiła 3 palcowa... Mam chyba za grube i za gęste włosy na tę szczotkę, a szkoda bo fajnie się nią czesze 🙁 Myślałam, że jest trwalsza... Będę ją reanimować, bo ukruszyły się te zewnętrzne palce, ze wzmocnieniem w środku materiału, jakiś pręcik, drucik czy coś, może będzie lepiej trzymać niż samo sklejenie 😀