KOTY

Gopi - w przypadku mojego kota operacja okazała się nie potrzebna. Za to kot dożywotnio jest sumplementowany preparatami na stawy no i niestety regularnie odwiedzamy weta bo kulawizna wraca często. U niego akurat z różnych przyczyn ale rzepka nie pomaga w tym wszystkim.
Wie ktoś może jaki jest orientacyjny koszt blokady hormonalnej kotki, chyba na 3 miesiące? Vet mi zaproponował żeby podać taką blokadę mojej kotce pod koniec maja ( 5mc wtedy będzie miała) a jak skończy te 6 mc to sterylka. Zapomniałam go zapytać jaki jest koszt tej blokady  :kwiatek:
Swoją drogą wolałabym jej tej blokady nie dawać, skonsultuję to jeszcze z innym vetem.
Jeszcze taka sprawa, jak oduczyć kota rzucania się na ręce i gryzienia? Wygląda to na złośliwe bo potrafi w trakcie zabawy podbiec do mnie i rzucić się na ręke, wbijać pazury i gryźć. Krzyk, woda ani konsekwentne 'nie!' i odstawianie ją na podłogę nie skutkuje.
Casines moja ma prawie 2 lata nadal potrafi atakowac ot tak sobie. Siedze na kanapie pisze cos na laptopie jak teraz, a kot wychodzi z sypialni i potrafi rzucic sie na reke. 2 dni temu zaatakowala mnie jak otwieralam drzwi do sypialni, mam glebokie swieze blizny. Napisalam do kilku kocich behawiorystow czy to juz problem, czy cos trzeba z tym robic itp. z 6 do ktorych napisalam 2 nie odpisalo, 3 napisalo, ze mam sie umowic na wizyte to mi powiedza, ostatnia pani doslownie z wyrzutem napisala mi cos na zasadzie: " nie udzielamy informacji za darmo, to nasza praca, jak masz problem to nas zatrudnij". Ot prawdziwi milosnicy kotow...
Ale w sumie co się dziwisz? Studia behawiorystyczne kosztują, szkolenia też za darmo nie są. To ich sposób na życie, ich zawód. Ty też nie wykonujesz swoich cud dyi za ładny uśmiech pt "tylko chcę zobaczyć, czy mu będzie w tym ładnie"... 😉
Kahlan ja zadalam tylko i wylacznie pytanie czy takie zachowanie to juz podstawa zeby sie tym zajac, czy miesci sie to w granicach normy. Tylko o to zapytalam. I czy ja jako instruktor  "pracuje za darmo"? Nigdy w zyciu nie odmowilam odpowiedzi na pytanie kogos, kto mial problem i sie do mnie zwrocil. wiele osob do mnie pisze z jakims problemem i o ile da sie to opisac to odpisuje. Czy to jest polecenie cwiczenia na dany problem, czy cos zwiazanego ze sprzetem, czy wyborem nowego miejsca do nauki jazdy. Nigdy w zyciu nikomu nie odpisalam nic na zasadzie: Masz sie umowic do mnie na jazde to Ci powiem. Ja nie pytalam o cos skomplikowanego tych behawiorystow kocich. Jedynie opisalam warunki w jakich zyje moj kot i zapytalam, czy takie ataki jeszcze sa normalne dla kota w tym wieku, czy powinnam sie martwic lub cos z tym zrobic. Nie zaplace xx zl za wizyte behawiorysty, ktory powie mi jedynie: "To miesci sie w granicach normy, dziekuje". 😀 Rozumiem ich prace ale wybrali taki rodzaj pracy ze wzgledu na pomoc zwierzetom. Zadalam tylko pytanie, czy to juz problem, czy nie.
A znowu z ich strony też im ciężko wystawić opinię na podstawie samego opisu wysłanego drogą mailową. 😉 nie próbuję ich usprawiedliwiać, tylko zrozumieć ich punkt widzenia, który jakąś logikę ma. Ok, ty pomagasz jako instruktor, podpowiadasz, ale nie każdy musi być Tobą. 😉
Ja ich jak najbardziej rozumiem, że nie chcieli Ci wydać opinii via net. Też bym nie potrafiła ci jasno teraz powiedzieć, czy to zachowanie jest ok, bo w jednym przypadku będzie normą, a w drugim okaże się już problemem. 😉 bardzo możliwe, że i na takim jednym spotkaniu sprawa też by się nie zakończyła, bo jednak zachowania zwierząt nie da się skatalogować jednoznacznie. 😉
Zelka, korzystalam z pomocy behawiorysty przy Tinie i Gjevjon i po tej konsultacji zrozumialam, dlaczego nic nie da sie zrobic online. Behawiorysta musi widziec przestrzen, w ktorej jest kot, zobaczyc jego szlaki komunikacyjne, ustawienie misek i kuwety. Musi wiedziec dokladnie, jaki jeet plan dnia kazdego z domownikow.
Ja z takiej pomocy jestem zadowolona, panienki spia razem 🙂  😅

Bylismy na Triangle Show w Ostravie, Zilinie i Cieszynie.
Tina ospowiednio Best of Best 2, Best of Best 1 i Best od Best 2

Casines - jak kotka ma byc wycinana, to mozna jej wyciszyc ruje hormonalnie. Pudelko provery kosztuje kolo 10zl, a zuzyjesz moze 4-5 tabletek.
Jednak jak kotka mialaby nie byc ciachana, to bardzo odradzam.
Tina i Gjevjon maja chip suprelorin.
Wistra, tak zdecydowanie kotka będzie wycięta, ale vet chce poczekać aż skończy 6 mc. Podpytam go o to provery bo nie ukrywam że cena zachęcająca, zwłaszcza że sterylka u niego to cena rzędu prawie 300zł.
Ona juz rujkuje? Nie ma przeciwwskazan, zeby czekac do 6mcy, mozna ciac juz. Moze jakis inny wet?
Kastruje kociaki 13-14 tygodniowe i uwazam to za super czas, bo w ogole po nich tego nie widac.
Akurat dwojka moich znajomych sie zakocila i kastrowali swoje koty w wieku 7-8 mcy i wisialam z nimi na tel, bo "nasze koty po zabiegu tak dlugo dochodza do siebie, a Twoje to godzina i juz" (widzieli je po zabiegu).
Nie rujkuje jeszcze, też wolałabym ciachnąć ją już teraz, ma ponad 4 miesiące. Zależy mi żeby ją przed 1 rujką ciachnąć, mojemu vetowi też dlatego zaproponował tą blokadę rujki. Faktycznie chyba przejdę się skonsultować z innym vetem, ten mój chyba nie sterylizuje kotek poniżej 6mc, nie wiem czy to kwestia tego że jest troszke starszej daty czy jego przekonań/doświadczeń.
Jezeli ona nie miala rui jeszcze, to bym absolutnie nic nie podawala. Nawet provery.
Zelka, korzystalam z pomocy behawiorysty przy Tinie i Gjevjon i po tej konsultacji zrozumialam, dlaczego nic nie da sie zrobic online. Behawiorysta musi widziec przestrzen, w ktorej jest kot, zobaczyc jego szlaki komunikacyjne, ustawienie misek i kuwety. Musi wiedziec dokladnie, jaki jeet plan dnia kazdego z domownikow.
Ja z takiej pomocy jestem zadowolona, panienki spia razem 🙂  😅

Wistra, ile konsultacji bylo koniecznych? Mozesz mi podac namiar na tego/ta behaviorystke? I moge zapytac ile Cie to kosztowalo? Zaczynam rozwazac sciagniecie behawiorysty z Polski do moich kotow 🤔
Wizyta u nas byla jedna. Potem konsultacje tel/mail.
nie chce sie tu wybielac, ale bardzo sie do 'terapii' przylozylam. Swietnie znam dziewczyny i opisywalam zachowanieich po zaleconych 'sesjach' bardzo skrupulatnie, wynajdywalam kazdy mikro szczegol. wydaje mi sie, ze to byla tez terapia mojej glowy, zebym to ja im pomogla sie odnalezc.
Ja jestem z moimi troszke podlamana, bo od dluuugiego juz czasu 'czorciki' sa odzielnie bo by byla jatka :-( Bede jeszcze probowala znalezc kogos tu, na miejscu, ale obawiam sie, ze bedzie to tylko strata czasu i pieniedzy :-( Ja potrafie opisac relacje pomiedzy cala moja 6, dokladnie wiem kto jest agresorem, kto atakuje ze strachu, ale nijak mi to nie pomaga w zintegrowaniu stada.
Poszukaj na stronie COAPE, moze jest ktos u Was
Wistra  :kwiatek:
Wistra, chyba bezpieczniej jest żeby kota była ciachnięta przed pierwszą rujką ? Chcieliśmy jej dać tą blokadę żeby nie dostała przypadkiem pierwszej rujki przed sterylką. No nic, w poniedziałek przejdę się do innego veta zapytać co proponuje.
Duzo lepiej ciac przed ruja, ale podawanie hormonow przed ruja jest w ogole niepolecane.
Zapytaj drugiego weta, bo nie znam artykulow ani srodkow ubocznych podania hormonow przed ruja. wiem tylko, ze hodowcy tego nie robia.
wistra i kotki się dogadały? Moje dwa gagatki (kotka i kocur) niby się dogadują, ale kotka jest wychowana na butelce i nasz kocur jest pierwszym kotem jakiego poznała (w wieku prawie roku) i jak on się chce z nią bawić to ona drze ryja i na niego fuczy (fuka? furczy  😁  ) a on chce się tylko bawić (zaraz ma rok, ona w październiku 2). Nie chcą spać razem, ale często się bawią ganiając w tą i tamtą po całym mieszkaniu rozwalając wszystko  😁  Ona po prostu nie wie jak się postępuje z kotami, on miał "pełną rodzinę". Da się tak, żeby razem spały i się nie tłukły? Serio? Jeśli tak to też bym skorzystała z pomocy behawiorysty!  😀
Słuchajcie, czy behawiorysta może pomóc odnośnie agresywnego kota ?

Jak już tutaj pisałam - w listopadzie nieoczekiwanie dołączył do nas trzeci kot, kocurek (teraz już kastrat). Kotka przyjęła go bez problemu, natomiast z Badylem mamy mega problem. Zupełnie go nie akceptuje, ostatnio zaczął atakować, generalnie jak tylko go widzi, to wychodzi z niego Hulk. Prycha, syczy, warczy, atakuje także ludzi.
Zamówię znowu feromony, ostatnio trochę pomogły... Badyl jest kastrowany, ale niestety za późno - zostały mu nawyki w stylu wymiaukiwania za kotkami na zewnątrz albo znaczenia terenu.
Czy mogę kupić u weta środek na odrobaczenie i podać kotom sama w domu, czy muszę targać futrzaki do gabinetu?
Słuchajcie, czy behawiorysta może pomóc odnośnie agresywnego kota ?


Kolebka, o tym wlasnie pisalysmy z Wistra  troszke wyzej na tej stronie.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 maja 2015 09:56
Czy mogę kupić u weta środek na odrobaczenie i podać kotom sama w domu, czy muszę targać futrzaki do gabinetu?


ja podawałam sama, wystarczy włożyć głęboko do pyszczka. Szybko i bezboleśnie 😉
DeJotka, jesli mozesz wlozyc swoim kotom paluszki do buzi, to podawaj sama. Ale jesli twoje koty to panikarze i narwancy, to szkoda miec pogryzione palce, lepiej niech wet sie tym fachowo zajmie.
Moje koty po wszelkich lekach się oblizywały i prosiły o jeszcze, więc problemów z podaniem nie przewiduję, zastanawiałam się tylko czy wet mi sprzeda środek 😉 Dzięki  :kwiatek:
Bez problemu kupisz, podaj tylko wetowi szczegoly: kociak czy dorosly i wage kotow.
sanna  aaa co za ślepota  🙇  przepraszam za głupotę  :kwiatek:
Kolebka, nie ma sprawy  😎 jak znajdziesz skutecznego kociego behawioryste, daj znac  :kwiatek:
ja jestem absolutna przeciwniczka wycinania kociat (nie wiem jak wygladaja aktualne badania nad konsekwencjami u kotow, ale u psow sa bardzo nieciekawe!), a ze sterylizacja kotki poczekalabym do czasu po pierwszej rui - wszystkie narzady beda prawidlowo wyksztalcone, pierwsza ruja tragiczna nie jest i da sie przezyc. Blokowanie w Twojej sytuacji jest bez sensu totalnie 🙂

Sterylizacja to zabieg z otwarciem jamy brzusznej, wiadomo, ze kot za godzine nie bedzie cacy. I tak z doswiadczenia widze, ze kotki po 2-3 dniach wracaja do "swojego" stanu (w przypadku odwracalnej narkozy i odpowiedniej opcji przeciwbolowej nawet nastepnego dnia), suki zreszta tak samo, wiec jest to i tak bardzo krotki okres rekonwalescencji jak na operacje (!).

casines u kogo bys robila? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się