czapsy i buty

za 140 zł w bergo są teraz skórzane sztyblety, nie lepiej zainwestować? :kwiatek:

oli330 dziękować!! :kwiatek:
Czy ma ktoś z was czapsy Covalliero Eleganza lub Eric Thomas Grained? :kwiatek: Potrzebuję opinii 🙂
Czy możecie polecić jakieś dobre, wytrzymałe czapsy i buty? do tej pory kupowałam hippiki , ale starczają mi na 2 lata. Jeżdże codziennie , czasem dwa konie, więc muszą być " nie  do zajechania" 😉
Szukam sztybletów wąskich na szczupłą stopę. Jakie modele możecie polecić ? Wiem że Hippika ma wąskie a czy jeszcze jakaś firma?
Donia Aleksandra, polecam PBK. Mam swoje już ponad 3 lata. Zamek w stanie idealnym,skóra nigdzie nie wytarta, wygodne- zadowolona jestem bardzo. Jeżdżę często i też czasem po parę koni dziennie i mogę Ci z czystym sumieniem polecić.  😉 Konkretnie to mam te: sznurowane PBK

anil22, te moje o których mówię wyżej powinny sprostać Twoim wymaganiom. Mam wąską kostkę i stopę,i te moje PBK idealnie pasują, dzięki temu, że są sznurowane 🙂.
Edit.dopisek
Jak myślicie czy istnieje możliwość przefarbowania zamszowych czapsów z brązu na czerń 🤔
llamarada   Nie szukaj wymówek, szukaj rozwiązań :)
01 czerwca 2015 18:07
Jak myślicie czy istnieje możliwość przefarbowania zamszowych czapsów z brązu na czerń 🤔


Da się, trzeba tylko trochę cierpliwości, choć nie wiem czy to warte zachodu 😉
Zamsz przefarbujesz między innymi Saphirem - http://allegro.pl/saphir-teinture-farba-baza-do-skor-zamszu-40-kolor-i5350427509.html,  to trochę kosztuje ale skuteczne 🙂
llamarada właśnie tak się zastanawiam czy warto, boje się o to że z czasem po farbowaniu mogą powstać jakieś zacieki, plamy itp. i wtedy czapsy będą już do niczego.
Chyba zostawię je jednak w spokoju 🙂
llamarada   Nie szukaj wymówek, szukaj rozwiązań :)
01 czerwca 2015 19:57
kamila25, zawsze jakieś ryzyko, choć z tego co wiem to ta farba akurat kryje ładnie i jest trwała 🙂
Ale ja bym jednak radziła zostawić je w spokoju, lepiej te niewydane 40 zł zaoszczędzić, dołożyć i kupić nówki😀
Ma ktoś jakiś sposób na rozciągnięcie czapsów o ok. 1cm?
Duksafashion, jakie to czapsy?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 czerwca 2015 20:36
Duksafashion jeśli z gumą to ja wszywałam po prostu szerszą i było okej
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 czerwca 2015 15:18
Dotarł do mnie kolejny klasyczny komplet Hippica  😍 dużo osób narzeka, że jakość poszła w dół, ale ja tam dalej jestem wierna też firmie, bo czarne sztylpy od nich mam już z 6lat i teraz tata w nich jeździ 🙂  Ostatnie brązowe sztyblety, o które w ogóle nie dbałam miałam coś 2lata i w zasadzie nadal będą do ciorania w stajni 😉








Ale JAK MOŻNA!!?? dać do brązowych sztylpów czarną gumę  🤬 moje poczucie estetyki zostało zdruzgotane i jak na nią patrzę to odczuwam psychiczny ból  😵 albo mi to przejdzie albo kupuję brązową gumę i daje do krawcowej do przeszycia  🙄

Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2015 15:24
Czarna guma faktycznie okropna  🤔

W moich Covalliero powoli zaczyna się przecierać skóra na zgięciach  🙄 no i sztylpy mi przecierają sznurówkę  😵
Nie chce cie martwic ale kupno w detalu takiej szerokasnej gumy jest imo niemozliwe 😉
A jak ci sie to uda to dawaj cynk 🙂
Jakie polecacie sztylpy oficerkowe? Takie do dość częstej jazdy i by mi się nie rozwaliły po 0,5 roku  😉
Najlepiej do 200/250zł
Zorilla- poniekąd. Ponieważ wysokość sztylp to jest szerokość gumy, więc zależy, jak kto ma długą nogę. Im dłuższa- tym szersza guma. Zatem teoretycznie ktoś niski nie powinien mieć problemów, bo guma 30 cm jest do zdobycia. Ja niestety nie mam tego szczęścia, bo moje mają chyba 37 cm i musiałam mieć dosztukowaną, ale nawet spoko to wyszło.

Tylko teraz trzeba wziąć pod uwagę to, czy taka guma w kolorze brązowym w ogóle istnieje? Do tego suwaki. Szewc. 80 zł.
Dziś w jeździeckim widziałam model Prestige i  😍!
Przepiękne! Widzą mi się brązowe tylko czy czapsy te iich dwukolorowe czarne mają w ogóle szansę dobrze z tym wyglądać?
Trochę szkoda że ta dziurkowana wstawka w czapsach czarnych jest brązowa.
Gdyby buty też takie były... A tak to sama nie wiem...
Guma 30cm do zdobycia? Nie spotkałam się. A pamietaj ze mowimy w zasadzie o 15cm 😉
Istnieć istnieje ale na pewno ciężej niz z niespotyklną i tak czarną 🙁
Tak. Wymieniałam ostatnio. A czemu o 15 cm?
O to dobrze wiedziec 🙂
No że bardzo krótki kawałek a nie hustowie ilosci :P
No krótki kawałek, ale i tak musi być szerokość gumy na długość sztylp czyli to magiczne 30 cm.
U nas w pasmanterii znalazłam białą 30 cm, czarną 25 cm- całe rolki, a szewc zadzwonił do jakiegoś swojego kumpla i tamten miał ( ale właśnie chyba nie dokładnie 30 a 32 cm chyba) i wziął ode mnie sztylpy i dał temu swojemu koledze do zrobienia. Czyli istnieje. Ale nie wiem gdzie można kupić 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 czerwca 2015 22:08
Ja i tak nie wierze, ze taki ceniony producent mogl strzelic taka gafe  🤔 przeciez czapsy roma maja brazowa gume, sztyblety maja brazowa gume to czemu te nie ...
O rzeczywiscie.. Wlasnie mnie uświadomilas ze faktycznie mam w sztybletach gume brazowa a w czaprach czarna. I zamek tez 😀
Ale ta guma w sztybletach jest calkiem inna, ale skoro Roma ma to chyba ten argument odpada...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 czerwca 2015 22:25
Poprawka, te obecne Roma też mają czarna  🤔 ... chyba zawsze była czarna, może nie zwróciłam nigdy uwagi.
Szkoda, że producenci idą na łatwiznę. W brązowych sztylpach equi theme guma była dobrana kolorystycznie pod skórę. Jak dla mnie ta czarna guma, która nijak się ma do całości to duża porażka dla producenta.
Przepraszam, że tak się wbijam w temat, ale chcę sprzedać sztylpy tylko nie wiem ile są warte... Firma Equipage, jak patrzyłam na ich sztylpy to kosztowały około 200zł i więcej, ale wiadomo, że tej samej firmy jedne mogą kosztować 100, a inne 300, a tego konkretnego modelu nigdzie nie znalazłam. Dostałam je 3 lata temu od cioci, więc na pewno nie będzie pamiętać ile zapłaciła, a poza tym i tak głupio by było ją o to pytać 😉 Będę bardzo wdzięczna za jakiś link albo informację o cenie. Proszę też o napisanie ile Waszym zdaniem mogą być warte, pomoże mi to w ustalenie jakiejś ceny 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 czerwca 2015 16:42
A tutaj macie jeszcze te moje Hippici po odżywieniu skóry balsamem do skór(TYM), żeby nie były takie sztywne i suche i nie ciemniały od wody... Nie sądziłam, że brązowa skóra aż tak ściemnieje...  😲 to jasne miejsce to oryginalny kolor przed nasmarowaniem skóry...

xequus, a nie zrobiły sie śliskie od wewnatrz ?
Od smarowania od zewnatrz :P?
Mam ten zestaw 1.5 roku, kolor jak kameleon ale po wypastowaniu sa piekne 🙂
Zorilla, od wewnatrz, czytaj na łydce. Nie sądziłam, że muszą ta kwestie dookreślać....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się