Islamizacja Europy?

Ja słowa o kobietach nie wspomniałam, tylko chodzi o mężczyzn. Żadnej kobiety w tych tłumach nie widziałam. Gdzie one są? One zostały walczyć o swój kraj? a nie faceci? chyba to doskonały dowód na to, ze chłopy spieprzyli zamiast walczyć a Kobiety zostawili w kraju objętym wojną.
tajnaa to samo mozna powiedziec o polskich chlopach emigrantach do anglii lub niemiec. to co? nie buduja Polski??? tylko u obcych sie dorabiaja?? zostawili rodziny w polsce? babcie dzieci wychowuja zamiast rodzice, ktorzy za kasa wyjechali. wielu mowi ze polacy anglikom zabieraja prace, obnizaja lokalne place w dol, tez korzystaja lub naduzywaja z socjalu.. te argumenty przeciw uchodzcom mozna dokladnie zastosowac wobec polskich emigrantow. dlatego dziwi mnie ta hipokryzja i ten starch oparty na jakis mitach.
Polacy są nauczeni pracy, a chłopy Syryjscy z pokolenia na pokolenie nauczeni są leżenia i pokazywania palcem. Nie wierzę, że nagle się podniosą i zaczną pracować tak samo jak my. Serio nie wierzę, bo nie są pracy nauczeni.
Nie porównuj Polaków, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy, żeby utrzymać rodziny w PL.
A co , od nas kobiety nie emigrują ? Tu mamy samych mężczyzn.
tajnaa a dlaczego nie mam porownywac? oni tez wyjechali po to zeby ratowac swoje rodziny. skad ty masz takie przekonanie ze ci ludzie maja lenistwo w genach???? to sa streotypy. jakos zdolali stworzyc kulture daleko bardziej rozwnieta niz my, oni budowali swiatynie, miasta, a my po lasach biegalismy. damaszek  to jedno z najstarszych miast na swiecie!

smok10
teraz emigruja, bo wsiadaja w ryanaira a nie ryzykuja zycie na pontonie na srodku morza.

Ja słowa o kobietach nie wspomniałam, tylko chodzi o mężczyzn. Żadnej kobiety w tych tłumach nie widziałam. Gdzie one są? One zostały walczyć o swój kraj? a nie faceci? chyba to doskonały dowód na to, ze chłopy spieprzyli zamiast walczyć a Kobiety zostawili w kraju objętym wojną.


Ty tylko walisz w klawiaturę czy czytasz to, co się do Ciebie pisze? Tania już Ci odpowiadała...
Tajnaa, skąd Ty bierzesz swoją wiedzę o innych kulturach? 👀 Czytasz fachową literaturę? Byłaś w tych krajach? Studiowałaś kulturoznawstwo?
Czy budujesz swoje poglądy w oparciu o informacje z onetu?

Przecież manipulacje działają w obie strony: manipuluje się zdjęciami dzieci wyrzuconymi na brzeg i manipuluje się filmikami z peronów (w obu przypadkach są to przekazy SKRAJNE).
Dworcika, Wierzysz w to? Ja nie.
amnestria, tak, czytałam fachową literaturę.
Nie wiem. Nie potrafię ze stuprocentową pewnością ocenić tych ludzi i ich decyzji. Pewnie część to faktycznie ludzie, którzy uciekają do lepszego (bezpieczeństwa zarówno jak chodzi o życie, jak i jakieś tam finansowe... jak "nasi" z kraju uciekali i ciągle uciekają), a część to cwaniactwo. Chociaż mam wrażenie, że ci, którzy faktycznie mogą nam zagrażać, to akurat na przeładowane pontony za dorobek całego życia się nie pchają i trafiają tu w całkiem bezpieczny sposób (o ile się tu nie urodzili 😉 ).
Ja nie jestem za tym, żeby ich u nas nie było, ale niech będą na naszych prawach, mają tak samo pracować, za takie same pieniądze i nie żerować na swoim nieszczęściu domagając się wygodnych mieszkanek i bogatym socjalu, bo niektórzy nasi tego nie mają.
poza tym UE to nie tylko 300 miliardow, kasa, kasa, kasa i przywileje ale tez zobowiazania. nam kiedys pomagano i teraz sie pomaga, natomiast jak my mozemy komus pomoc - raptem 10 000 osobom - to jest wielka afera ze nam cos sie narzuca. jakos niemiec nie mowi, ze mu sie narzuca placenie na chodniki w pcimiu dolnym, albo holender ze musi placic na polskie pomidory ktore wypieraj z rynku holenderskie.

niestety gadanie o UE tylko jako dojnej krowie robi swoje. ludziom sie nie miesci w glowie ze sa pewne zobowiazania wobec innych krajow czlonkowskich.

tajnaa a jakie prawo bedzie ich dotyczyc jak beda mieszkac w Polsce? chyba polskie prawda? a nie syryjskie..
Ja nie jestem za tym, żeby ich u nas nie było, ale niech będą na naszych prawach, mają tak samo pracować, za takie same pieniądze i nie żerować na swoim nieszczęściu domagając się wygodnych mieszkanek i bogatym socjalu, bo niektórzy nasi tego nie mają.

A czy Polaków obejmuje obowiązek pracy?
1300 zł w programie integracyjnym to bogaty socjal, jasne 😉 Mieszkanie niezapewnione.
Teoretycznie nie, praktycznie tak, bo z naszego socjalu wyżyć się z rodziną nie da. Jest odsetek Polaków żerujących na pomocy od państwa... tylko co będzie jak ileś tysięcy takich ludzi wjedzie do naszego kraju i będzie tylko "daj, daj, daj". Nie stać nas na to.

Oni wiedzą o tym, dlatego Niemcy są dla nich lepszym dobrem, żeby nic nie robić.
http://natemat.pl/154243,parafia-przyjela-uchodzcow-z-syrii-a-oni-w-nocy-uciekli-do-niemiec-dalismy-im-mieszkanie-i-oferte-pracy-to-niepojete
I bedzie tylko "daj, daj, daj" jesli beda sie szerzyc poglady ze oni maja w genach lenistwo, ze sa brudasami, ze sa terrosytami, etc - bo przy takim przekonaniu, kto im da prace? to jest bledne kolo..

zrozum, w syrii ponad 1/3 ludnosci z 27 milionow utracilo dom, jest przesiedlonych w wyniku tej wojny. to tak jakby 1/4 polakow musial szukac schronienia przed wojna. ci ludzie nie narazaliby sie na smierc podczas tej podrozy jesli mogliby dalej zyc tam gdzie sie urodzili.

moze warto inaczej spojrzec na ta kwote: ja sie w pewnym sensie czuje dumna ze moj kraj jest na takim poziomie cywilizacyjnym ze moze innym udzielic schronienia i dac sznase na dobrobyt. szkoda ze pogladay spolecznstwa nie nadazaja..
delta   Truth begins in lies.
10 września 2015 15:19
tajnaa a dlaczego nie mam porownywac? oni tez wyjechali po to zeby ratowac swoje rodziny. skad ty masz takie przekonanie ze ci ludzie maja lenistwo w genach???? to sa streotypy. jakos zdolali stworzyc kulture daleko bardziej rozwnieta niz my, oni budowali swiatynie, miasta, a my po lasach biegalismy. damaszek  to jedno z najstarszych miast na swiecie!

Wystarczy pojechać do Belgii czy Francji, żeby zobaczyć jak bardzo są pracowici. Moi obecni sąsiedzi to właśnie Syryjczycy i w całym bloku nie ma z nikim problemów jak z nimi. Awantury prawie codziennie, a żeby im zwrócić uwagę, że jest cisza to samemu można w łeb oberwać.


smok10
teraz emigruja, bo wsiadaja w ryanaira a nie ryzykuja zycie na pontonie na srodku morza.


Mówisz tak jakby Polskie kobiety dopiero teraz zaczęły emigrować, bo mają wygodę, a co z tymi wszystkimi opiekunkami w Niemczech czy sprzątaczkami w Belgii? I więcej znam kobiet, które długi czas one siedzą na emigracji, a mężowie w Polsce. Przecież duża cześć z nich wyjeżdżała w nieznane, zwykle bez języka i pracują prawie 24h/dobę.

ekwan, ale oni właśnie chcą, aby dla nich obowiązywało ich prawo, a nie kraju do którego przyjeżdżają. Oni przyjeżdżają i chcą aby było po ich, od razu chcą zmieniać prawa i obyczaje kraju, do którego emigrują. Powiedz czy nasi emigranci kiedykolwiek tak robili? Jasne, może jesteśmy nie zawsze dobrze wspominani za granicą, ale jednego nie można nam zaprzeczyć - my przyjeżdżamy i pracujemy ciężko (oczywiście od każdej reguły są wyjątki).
delta argumentami "bo u mnie w bloku" mozna sie przerzucac bez konca. tez ci moge powiedziec, ze ci co najbardziej przeklinaja albo smieca u mnie na ulicy to Polacy. A mieszkam w Belgii, i w roznych okolicach juz mieszkalam.

Nie mozna porownywac problemow narastajacych z imigrantami od dziesiatkow lat w takich krajach jak belgia lub francja (w wyniku zaczynajac od brutalnych kolonizacji i traktowania tych ludzi jak polglowkow, po nietrafione polityki asymyliacji i integracji dzieci tych co byli sciagani do pracy, itd) z przyjeciem kilkunastu tysiecy uchodzcow uciekajacych przed wojna.

nie porownuj drogi do monachium lub londynu z przeprawa przez tysiace kilometrow i morza.

jakie ich prawo??? ich obowiazuje belgijskie prawo. czy oni maja wiecej praw od ciebie? jak chcesz, tez mozesz nie pracowac i byc na socjalu. kto ci broni.

I musimy się stosować do prawa jakie obowiązuje w danym kraju. Tym bardiej jak wyjeżdżamy do nich.
Prezydent Sopotu bardzo chętnie zaprasza imigrantów. Ale zamiast rybki dostaną wędkę, będą musieli zarobić na swoje utrzymanie tak jak zarabiają jego mieszkańcy  😎

P.S I uważasz że mogę wyjechac do jakiegokolwiek kraju arabskiego i defilować otwarcie ze zlotym krzyżem na klacie ???

Im przecież nikt .ie zabrania manifestowania zwojej religii. Nawet chroni ją prawo.
bo w moim zdaniu, problemem nie jest to, że oni by tu przyjechali, bo dużo obcokrajowców już tu jest w Polsce, tylko problem polega na tym, co zwracają uwagę tylko nieliczni, że to jest grupa osób, która nie będzie chciała się zasymilować, nie będzie chciala polskich praw, będzie tylko mieć pretensje i roszczenia i postawę daj! priorytetem musi być to, że my Polacy jestesmy gospodarzami i to oni muszą się dostosować, a nie my do nich. i tego się boje, że przy wpuszczaniu kogo popadnie i jak leci i bez sprawdzania tych osób, mówimy tu o grupie 11tys. potencjalnych problemów. swoją drogą, patrzcie, jeszcze przed chwilą miało ich być 2 tys, teraz unia chce nam ich dać kolejne 9tys, więc za chwilę ta liczba wzrośnie. a widzi mi się, że polska nie jest przygotowywana nawet na te 2tys.
smok 10 rozumiem, ze jak jedziesz na wakacje do egiptu to zdejmujesz krzyzyk w obawie przed utrata zycia?

moga tu protestowac bo tu jest Europa, demokracja, wolnosc wyznania dla kazdego - dlatego jest to takie fantastyczne miejsce do zycia. kraje arabskie to w wiekszosci kraje wyznaniowe, jednej religii, wiec normalne ze tam ty nie moglbys sobie protestowac albo by cie zamkneli. rozumiem ze Europa tez powinna dazyc do takiego ustroju??

E skala tej grupy jest niczym dla kraju wielkosci Polski. jasne, trzeba sie przygotowac, mozna sie nauczyc z doswiadczen innych krajow i nie popelniac bledow. ale nie robmy z tego jakiejs katastrofy, zamachu na wolnosc Polakow.

Jeszcze raz powtorze, dobrze ze zachod nie mial on nas takiej opinii jaka my mamy o tych ludziach - nie otwierajmy granic, bo ta dzicz ze wschodu bedzie tylko na socjalu siedziec i wode chlac. jednak dali nam szanse. i moglismy im udowodnic ze jest troche inaczej.

taki katolicki kraj, do kosciola co niedziela, a taki brak empatii i milosierdzia. to chyba grzech odmowic komus pomocy?
ekwan - a uważasz że bezpiecznie mogę demonstrować swoją przynależność religijną w krajach islamskich, tak jak oni robią to u nas ??? i jeszcze mają to zagwarantowane przez prawo ! 🤔wirek:

Poproszę o jasną i krótką odpowiedź.

Nie . Skoro można emigrować do Europy i korzystać z dobrodziejstw naszej cywilizacji to tego samego należy oczekiwać od nich.Zwłaszcza od krajów ktore braterskich dla nich , mtóre wypięły sie na swoich ziomków.
smok10 odpowiedz powyzej.
ekwan,ale wiesz, popuścisz dziś 11 tysiącom, jutro będziesz się użerać z milionem. już od początku musi byc rygor i zasady i pełna selekcja. niestety tego u nas brak, bo nie powiesz mi, że ta dzicz w austrii czy na węgrzech, to ludzie którzy chcą się asymilować
Obawiam sie, ze przyjmując tych ludzi wcale ich nie ratujmy, ponieważ oni juz sa uratowani. Wszystkie kraje prócz Bułgarii, a i to nie na pewno, sa dla nich lepsze niż Polska, ponieważ Polska jest biedna, z bardzo trudnym rynkiem pracy, ostra zima i najdalej kulturowo jak to tylko możliwe. Jezeli nasze bratnie narody europejskie w ramach solidarności wyśla nam samych "niegodnych", sobie zostawiając większość chrześcijan, wykształconych, z cennymi zawodami itd, to wielu z tych którzy nam przypadna tutaj dobie zapewne nie poradzi. Co beda jedli i gdzie beda mieszkać?

Druga sprawa ilu ich jeszcze wsiadzie na lodzie i ilu utonie kiedy dowiedzą sie ze sa tu oczekiwani z szeroko otwartymi ramionami. Moze lepiej żyć w biedzie niż nie żyć w ogole, pije tutaj do emigrantów zarobkowych, których pomiędzy uchodźcami sa całe rzesze, jezeli nie większość. W Afryce jest miliard ludzi i oni wszyscy chcieliby tu zamieszkać.
bobku, ale dla nich nawet polska może okazać sie rajem, lepszym od syrii, jeśli tylko zaczniemy dawać im socjal i traktować jak nietykalnych niekaralnych, bo przecież biednych uciekinierów imigrantów
smok10 ze Europejczycy maja korzystac z dobrodziejstw panstw arabskich? juz korzystaja i od 100 lat korzystaja z ich bogactw, teraz troche mniej dlatego byla inwazja Iraku.

bobek nie wiem ilu ich jeszcze przyjedzie, ale jest problem ktory trzeba rozwiazac w tej chwili: setki tysiace ludzi koczujacych. nie mozna tak poprostu umwac rak, i ze nas to nie dotyczy. bo nas dotyczy, bo jestesmy UE i w ramach solidarnosci powinnismy pomoc Grecji i Wlochom.
dopoki tam bedzie konflikt, to beda naplywac. nic na to nie poradzi polska ani inne kraje bo granica morska na poludniu nie jest mozliwa do uszczelnienia. a pozwalac im ginac na morzu to chyba lamanie wszelkich  zasad na jakich chrzescijanska Europa zostala zbudowana.

e mi sie wydaje ze ci co podjeli ryzko podrozy,  maja w sobie jakas iskre przedsiebiorczosci ze sie tak wyraze i w sprzyjajacych warunkach nie beda obciazeniem dla spoleczenstwa. jesli ich sie z gory traktuje jako leniow i nierobow i sie jest nastawionym wrogo, to faktycznie moga utknac w tej szufladzie. samospelniajaca sie przepowiednia.


ekwan- wskaż proszę z jakich dobrodziejstw krajów arabskich korzysta polska.
ekwan- wskaż proszę z jakich dobrodziejstw krajów arabskich korzysta Polska.
No, jak to, a konia arabskiego za 1,5 mln dolarów to kto sprzedał? 🙂
smok10 to nie ma zwiazku z dyskusja. mamy wziac tych imigrantow zeby pomoc krajom UE a nie zeby odplacic za korzystanie z ich bogactw.
ekwan, przestrzegam, przed robieniem takich założen, że ktoś kto zdobył się na podróż jest przedsiębiorczy
słyszałam też i teorię, że rosja np. z chęcia transportuje pociągami uchodźców pod granice z ue, chcąc się pozbyć problemu
i nie podoba mi sie też jeszcze jedna rzecz, w prasie i mediach dominuje opinia, że jak ktoś nie chce uchodźców, to jest ksenofobem albo wręcz nazistą. czyli już nam się odbiera naszą demokratyczną wolność do sprzeciwu, bo komuś trzeba pomóc, a imigrantów przyjąć. chore to!  🤔wirek:
(...) bo jestesmy UE i w ramach solidarnosci powinnismy pomoc Grecji i Wlochom.

Ciekawe czy Greckie nieroby by nam pomogli.
Ręce mi opadają.  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się