Westernowa Rewia Mody

Livia   ...z innego świata
15 października 2015 16:30
Karolass, świetnie wam w różu! Bardzo fajne zakupy 🙂
Dziekuje bardzo!!  :kwiatek:

Roz jest wlasciwie Dziuni, drugiego konia. Ta dereszka ma wlasciwie nowy, brazowo-czarny pad PC, ale jest taki fajny, ze na razie w domu lezy, zamiast na konskim grzbicie  😉
Rzeczy jakosciowo sa bardzo dobre, to jednak dobra firma. Rzeczy z classic equine tez zachwycaja, ale widac roznice np. Po roku uzytkowania (mam na mysli popregi i ochraniacze, z padami mam dobre doswiadczenie). Niestety na ochraniaczach PC ostatnimi czasy sie zawiodlam, to nie to samo, co przed 5-6 laty... Dlatego ciagle jestem w fazie szukania, bo potrzebuje 2-3 nowe pary. Ale pewnie sie skonczy na davisie i mimo wszystko PC - pomimo spadku jakosci i tak wioda prym.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
16 października 2015 15:34
Dziewczyny gdzie kupić dobre jakościowo westernowe siodło? Polecacie ściągać z Niemiec? Widziałam jedno na ebayu, w którym po prostu się zakochałam  😍
Nadmieniam, że chodzi mi o siodło używane, w Polsce słabo z siodłami dobrymi, albo ja mam jakiegoś pecha i nie umiem trafić  🤔
.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
16 października 2015 15:52
Jaką firmę polecasz?  🙂 myślałam o Bob'sie, ale może jesteście w stanie doradzić mi coś troszkę tańszego, ale podobnej jakości 🙂
.
Livia   ...z innego świata
17 października 2015 12:32
Muchozol, o kurcze, połowy z tych firm nie znam, czas się doedukować 🙂

Racjonalna, ja też ściągałam siodło z Niemiec, nie było żadnego problemu.

edit: Widziałyście nowe pady WI? 💘
http://www.westernimports.com/Pads-und-Decken/CSF-Pads:::6_56.html

Strasznie mi się podoba limonka, karmazyn i lila oczywiście 😍
.
Livia   ...z innego świata
17 października 2015 15:35
Muchozol, bardzo fajnie wyglądają, no i są z wkładką 🙂 Nawet wzory w te "gwiazdy" nie są takie złe.

Muszę się też jeszcze pochwalić kowbojkami 🙂 Kupiłam je na próbę, po pierwszym macaniu wyglądają fajnie. Nie są skórzane, ale też nie spodziewałam się tego po kowbojkach za ~250 zł. Są dość lekkie, więc póki co do stajni ich nie zabiorę, ale jak pochodziłam w domu to są wygodne. Jestem bardzo ciekawa, jak będą się sprawować w częstszym używaniu 🙂

Takie, o 🙂
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 października 2015 22:22
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2432985#msg2432985 date=1444652355]
skoro za oknem taka fatalna pogoda to zapytam westernowców , jak sobie radzicie zimą jeśli chodzi o dolne partie ciała bo górne to wiadomo kurtka załatwia sprawę. W  samych dżinsach zdecydowanie za zimno. Zastanawiam się nad kupnem spodni narciarskich. Widziałam też w necie ocieplane dżinsy ale nie wiem czy nie lepiej narciary.
[/quote]

Grube jeansy (nie jakieś z elastyną szemrane) a pod to porządne legginsy termiczne. Droższe niż zwykłe legginsy czy ocieplane ale jeśli kupi się porządne, to nic ich nie przebije. Mam narciarski komplet termiczny (legginsy+długi rękaw), do tego narciarskie skarpetki, grube jeansy, polar i niezawodna futrzana bluza
W bluzie zdarzyło mi się śmigać w pakiecie jak na załączonym obrazku (tshirt+bluza) w -15 po łące i było ciepło :P
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/10846179_10202076441751651_6026573204812187559_n.jpg?oh=6bf43d355d01f7fd1c4ee1f168859eda&oe=56C46D85[/img]
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10417571_10202082610025854_7954696142340994969_n.jpg?oh=b069505cd39e11569bae0af2bb211981&oe=56921A25[/img]
Livia   ...z innego świata
18 października 2015 17:03
Muchozol, dzięki 🙂 Dziś zrobiłam im próbę "chodzeniową" i są mega wygodne! Przechodziłam w nich ponad godzinę 🙂

smartini, o, rozejrzę się za tymi termicznymi legginsami, może w połączeniu z softshellami będę miała niezniszczalne combo 🙂 I podziwiam, ja w -15 bym w takiej bluzie zamarzła 🙂

Wreszcie też wyszło trochę słońca i mogłam obfocić nasz najnowszy nabytek (może właściwiej - "wymianek" :hihi🙂 🙂 Już go uwielbiam!



.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 października 2015 18:29
Tak na szybko wrzucam fotkę

.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 października 2015 19:51
Och, dziękuję pierwszy raz taki komplement  😅 ,
Edit
Livia kolorek piękny  😜 , a o kowbojkach to już nie wspomnę . Zaczęłam się zastanawiać nad zakupem . Ja tu przy was wyczyszczę sobie konto  😵

Smartini właśnie zamówiłam ciepłe leginsy i będę robić takie kombinacje.
Euforia napisz coś więcej o tym padzie. Jest to chyba pad firmy Opti co? przymierzam się do kupna podobnego, ale ciągle się waham bo nie wiem jak się sprawdza w praktycznym użyciu.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2015 08:34
Mosewa no wiesz w tej cenie szału nie ma. Wypełnienie dosyć grube, od spodu podszyty tą sama tkaniną co z wierzchu (można zamówić inny materiał Airch mesch 3d) ale koń mi się mniej spocił niż pod neoprenowym gdzie pot się lał za łydką. Uszyty dosyć solidnie, fajnie wyprofilowany, wypełnienie tylko pod siodłem jest przestrzeń na przepływ powietrza, obie części padu połączone imitacja skóry powinno być trwałe ale nie wiem czy nie utrudnia "oddychania ", w miejscach gdzie przebiega popręg również wzmocnienie. Jak dla mnie  na wożenie tyłka po lesie jest ok .
Dziewczyny gdzie kupić dobre jakościowo westernowe siodło? Polecacie ściągać z Niemiec? Widziałam jedno na ebayu, w którym po prostu się zakochałam  😍
Nadmieniam, że chodzi mi o siodło używane, w Polsce słabo z siodłami dobrymi, albo ja mam jakiegoś pecha i nie umiem trafić  🤔


http://horsepassion.pl/komis-siodel

To komis Karolass - polecam (sama kupiłam) - siodło można mierzyć ;-)
Livia   ...z innego świata
19 października 2015 10:40
Muchozol, dzięki! Jakbyście jeszcze jakieś Reinsmany kiedyś sprowadzali to się chętnie dopiszę 😜 A kowbojki jeszcze sprawdzę faktycznie w "końskim" używaniu.

Euforia, dzięki 🙂 Ten pad dużo zyskał na koniu 🙂 A konia masz serio przepięknego! 🙂

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2015 13:50
słuchajcie skoro już tak brnę zupełnie amatorsko w ten west to zmieniłabym też kiełzno na jakieś west  , co możecie polecić oczywiście z takich delikatnych?
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 października 2015 14:38
kiełzno zależy od zaawansowania konia i jeźdźca więc musiałabyś więcej napisać, ale skoro 'amatorsko' to póki co nic więcej ponad snaffle to ciężko zaproponować. Jeżeli chcesz konia uczyć chodzenia na 1 rękę to baby correction, to jest zawsze pierwsza czanka jaką dostają młode konie (w sensie w trakcie zajeżdżania), po snafflu.
Pytanie, czy kiedykolwiek jeździłaś z kiełznem z czanką, czy masz wystarczająco stabilną rękę, konia nauczonego prawidłowych reakcji na dosiad i nogi no i kogoś, kto od czasu do czasu mógłby zerknąć, poprowadzić jazdę. Tak więc więcej informacji i rzetelna analiza swoich i konia możliwości 😉

generalnie, zakładam, że przestawiasz konia z klasyki na west czyli powinnaś go traktować trochę jak konia surowego i zacząć (prawie) wszystko od początku
młode konie zaczyna się od bosala (etapy ze stajni w której jeżdżę, zdrobnymi zmianami powtarzalne u większości, przynjamniej tych których znam)

potem najzwyklejszy snaffle bit

potem snaffle+wytok zamiennie z twisted snaffle + german martingale reins



następnie baby correction bit jako pierwsza czanka

a potem zwykłe correction bit albo inne, w zależności od konia, jeżdźca, tego co chcemy osiągnąć, tematu treningu itp. itd


oczywiście na każdym późniejszym etapie treningu wraca się do etapów wcześniejszych (ja lubię wracać do bosala bądź twisted+german)
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2015 14:46
na czankę to raczej się  nie nadajemy, poczytam o snaffle
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 października 2015 17:30
snaffle to zwykłe, łamane wędzidło, tu nie ma akurat żadnej filozofii 😉
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2436240#msg2436240 date=1445240051]
Mosewa no wiesz w tej cenie szału nie ma. Wypełnienie dosyć grube, od spodu podszyty tą sama tkaniną co z wierzchu (można zamówić inny materiał Airch mesch 3d) ale koń mi się mniej spocił niż pod neoprenowym gdzie pot się lał za łydką. Uszyty dosyć solidnie, fajnie wyprofilowany, wypełnienie tylko pod siodłem jest przestrzeń na przepływ powietrza, obie części padu połączone imitacja skóry powinno być trwałe ale nie wiem czy nie utrudnia "oddychania ", w miejscach gdzie przebiega popręg również wzmocnienie. Jak dla mnie  na wożenie tyłka po lesie jest ok .
[/quote]
Dla mnie w zupełności wystarczy 🙂 myślałam nawet o fasonie dla kuca z uwagi na wymiary

http://optipads.pl/nasza-oferta/47-czaprak-west-na-kuca-.html
Livia-a ten niebieski pad jakie ma wymiary?
.
Livia   ...z innego świata
19 października 2015 20:12
Muchozol, dzięki! 😀

Euforia, skoro jeździsz tak amatorsko, to ja bym się wędzidłem aż tak nie przejmowała, tylko wzięła takie, które koniowi pasuje 🙂 Ja, jak już korzystam z wędzidła, to mam podwójnie łamane z wąsami - więc raczej nie typowo westowe 😉 Jeśli chcesz westowe, to faktycznie snaffle tylko 🙂
Ja się wtrącę w kwestii wędzidła 🙂 Mój Glut jeszcze jako klasyk zawsze chodził z podwójnie łamanym, najzwyklejszym wędzidłem i dopiero osoba, z którą trenuję opowiadając mi o różnych westernowych kiełznach zwróciła moją uwagę na ten jakże przecież istotny temat. I egzamin wspaniale zdał snaffle Billy Allen. Mój koń nagle zaczął schodzić do ręki i przestał się "lamić" i teraz chodzi sobie tak jak widać na zdjęciu (co wcześniej było nie do pomyślenia!) 🙂

edit. zmniejszyłam zdjęcie bo wyszło gigantyczne!
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się