buty dla koni

Obawiam się tylko tego zdejmowania i zakładania oraz tego, czy ten neopren nie będzie za mały na bardzo szeroką nogę.
Jak będziesz zamawiała z USA to możesz dokupić taki pasek z rzepą, taką przedłużkę do niego lub też możesz uszyć go sama 🙂 ( https://www.easycareinc.com/Other_Products/boot_accessories.aspx - Gaiter Extension )
Co do zdejmowania to ja nie mam z tym problemu - łapię nogę w obie dłonie, odchylam neopren i dwoma kciukami zsuwam but od piętek. Tylko trzeba się nauczyć żeby nie rozwalić sobie linki kopystką przy otwieraniu klamry. Dodam, że tych butków mojemu koniowi nie udało się zgubić 🙂 nawet gdy w terenie otworzyła się klamerka 🙂
Czekam już na trzewiki  🏇
Powinny dzisiaj przyjść więc po pierwszych testach zdam relacje.
Oby tylko spasowały  🙇
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 stycznia 2016 13:34
Cobrinha jakie wybrałaś?
Epic 🙂
Jutro testy  🏇
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 stycznia 2016 16:42
No to witam w klubie 
miał to ktoś ,, w ręce,, ? jakoś nie wierzę w wytrzymałość po założeniu na okute kopyta 🙁  http://eqclusive.pl/products/busse-hoof-cover-safeties-pro
blucha Fajne! Kupuję, wpuszczam kobyłę do salonu i niech podłogę wyfroteruje. A co! 🙂 A tak serio to jakoś nie wyobrazżam sobie tego wynalazku na śliskim podłożu. No chyba, że  to ma przymarzać do podłoża. Jakoś tego nie widzę
Wpadam na chwilę się pożalić i liczę na pomoc.
Buty przetestowane - rozmiar trafiony.
Pierwszego buta założyłam i linka coś długa to robią pętelkę na klamrze od spodu udało się zapiąć. Trochę to zajęło.
Przy drugim bucie poszło o dziwo błyskawicznie co było dość zastanawiające.
Klusek na początku trochę dziwnie szedł ale im dalej tym było lepiej, stęp, kłus trochę galopu - dawno chłopak tak nie był chętny do ruchu.
No to puściliśmy się dłuższym galopem pd górkę - pech chciał że coś mu się poślizgnęło no i po neoprenie, but spadł...

Teraz muszę kupić cały neopren i pytanie gdzie najtaniej dostanę rozm. 6 ?  🙄
I pytanie dwa, czy te linki da się skrócić pod tą metalową klamrą jakoś?
hm a ja się certoliłam z przyzwyczajaniem konia po 10 /15 /20 minut do butów  🤣
Cobrinha lepiej znajdż ogarniętego szewca żeby naprawił  i nastaw sie na częstą współpracę 🙂
Znalazłam tylko w Briar ale to jeden z droższych sklepów  😵
http://briar.pl/pl/p/HARRYS-HORSE-Dodatkowy-ochraniacz-do-butow-dla-koni-Epic/3905

I tak przy okazji bo muszę hacele w nich zamontować bo są za śliskie na moje tereny, czy są do dostania jakieś specjalne?
Ktoś ma przykładowe zdjęcia montażu?  :kwiatek:

Poszedł w takim miejscu że nie bardzo się coś da...
pokaż zdjęcie
Z jedne strony jest spore rozdarcie, z drugiej zaraz też się zrobi
a jakby je konkretnie zszyć i zakładać jeszcze kaloszki na to? Bo zakładam ze tyłem o to zahaczył? normalnie się nie ściga?
Nie ściga...
mieliśmy poślizg w galopie stąd takie zniszczenie.
Jutro podejdę do sąsiada szewca kaletnika czy da radę coś z tym zrobić. Problem w tym, że ten kawałek  neoprenu był wszyty w drugi jakby w kieszonce - zszycie samych krawędzi nic nie da.
kaloszków w takim rozmiarze raczej nie dostanę 😉 choć też o tym myślałam
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 stycznia 2016 14:48
Cobrinha ja szyłam sama ręcznie szewską nicią i igłą,trzymają się  bez problemu. Hacele można dokupić oryginalne kilka stron wcześniej są chyba zdjęcia z montażem.
Ja się nie podejmę bo mogę spaprać jeszcze bardziej.
Nie mogę znaleźć. Są  ogóle jakieś hacele do butów u nas dostępne?
No i gdzie jednak dostanę najtaniej ten neopren?  :kwiatek:
sa laski ktore szyja ochraniacze mozesz je zapytać i o neopren i o kaloszki na miarę np (jak na allegro nic nie wyskakuje to zapytaj w wątku DYI tam ktoś będzie wiedział)
Wielkie dzięki. Może na przyszłość uniknę podobnego wypadku 🙁
phi takie głupstwo spokojnie sie naprawi , łate da od zewn strony i przeszyje , tylko żeby nie próbował jej dać od wewn . nie takie uszkodzenia naprawiałam , niestety moja nagminnie wracała z padoku z samym geitrem na pęcinie, ile ja sie butów naszukałam w trawie ... jak tak za każdym razem będziesz kupowała nowe to ,,z torbami pójdziesz ,, no chyba ze masz za dużo kasy 🙂 to ja poprosze ten uszkodzony 🙂 w porównaniu do moich to będzie jak nówka 🙂
Zobaczę co spec wymyśli... ale jestem zła - nówki sztuki, pierwsza jazda i co? D...  :emot4:
Cobrinha - ja mam Dallmery i Turf Kingi. Jeszcze mi się ani jedna bezawaryjna jazda w Dallmerach nie zdarzyła... TK teraz zaczęły się sypać.  🥂
Kiedys mialam TK I byly bezawaryjne. Niestety na Kluska nie ma rozmiarow.
A co sie dzieje z dallmerami?
Cobrinha - [url=http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,885.msg2476432.html#msg2476432]wszystko[/url]...
Tez sie podlamalam ... jutro spokojny terenik na bosaka ehhh
oczywiscie haceli do butow nigdzie nie widze
Z tego co wiem, to buty trzeba rozchodzić na początku.
Dwie strony wcześniej, któraś z dziewczyn wklejała zdjęcia haceli "samoróbek" ja mam oryginalne:
https://www.easycareinc.com/IW_Products.m4p.pvx?;MULTI_ITEM_SUBMIT?company=EZC
, kupiłam z butami w usa, ale jak pisałam wcześniej zaginała mi się podeszwa, trzeba ich powkręcać więcej niż 4 lub kupić takie: https://www.easycareinc.com/IW_Products.m4p.pvx?;MULTI_ITEM_SUBMIT?company=EZC
i powkręcać podobnie jak tutaj:


Co do gaitera, ja zamawiałam nowe w Niemczech, ale rozwalił się po baaardzo długim czasie użytkowania. Jeśli są nowe i kupione w sklepie to zareklamuj to!
Ja tak zrobiłam i odesłali mi nowego buta (glove back country).
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 stycznia 2016 08:41
ja kiedyś tez robiłam sama hacele, dawały radę ale szybciej się ścierały.

[quote author=Euforia_80 link=topic=140.msg2418487#msg2418487 date=1441879719]
zoyabea znalazłam tylko to, kiedyś wrzucałam zdjęcia moich samoróbek ale nie mogę znaleźć.

Ja z powodu śniegu musiałam doszyć dłuzsze zapięcie rzepu bo ciągle mi się te paski odczepiały , teraz jest ok.
Hacele mężuś mi zrobił oryginalne z widiami i teraz jeździ mi sie bardzo pewnie i ogólnie super.



w środku buta nic nie wystaje , wszystkie metale są zagłębione w gumie
zoyabeazbnalazłam tylko to, kiedyś wrzucałam zdjęcia moich samoróbek ale nie mogę ich znaleźć


Jak mam założone Power strapy to muszę używać gumowego młotka żeby założyć buty.

orjentica nie wiem dokładnie o co Ci chodzi , ale ja mam glove i rozmiar kopyta 123 na 133 czyli rozmiar 2, bardzo pilnuję tego żeby wielkość kopyta się nie zmieniała.

Też nie bardzo mi sie podoba ten zalodzony gaiter , jeszcze konia nie obtarł ,ale trzeba być czujnym.
W sumie jestem zadowolona , przyjemnie sie jeździ i sa te buty bardzo wygodne dla mnie i dla konia. U mnie jest tylko jeden mankament że koń ściąga mi buty z przodu tylnymi nogami w ostrym galopie, muszę to jakos przezyć ,że swawolić w terenie nie mogę 😀 Przy spokojnym galopie na szczeście nic sie nie dzieje.

Pinesska twój koń rewelacyjnie prezentuje się w tych butach i widać ,że mu dobrze. W ogóle super fotka , wszystkie nogi w locie :kwiatek:



moje w Cavallo

[/quote]
Euforia_80, możesz mi napisać jakich śrub użyłaś?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 stycznia 2016 09:31
Śruba z płaskim łebkiem
http://www.otelo.com.pl/pl/produkty/sruby-z-lbem-stozkowym-z-gniazdem-6katnym-inox-a2/otmt-0008070302-skg.html;pgid=4VaqQ4mFbB5SR0Er4LYCO9Uc0000Ug1cUm8c;sid=7yuXElzvWzpW8gphwTOYGPQvaHL-tDQW5K8QSzVJIsLmFZHhSDxa-y3o
tu cena dosyć wysoka , ja kupowałam dużo taniej, wychodzilo za komplet na dwa buty z 20 zł
długość była idealna nie trzeba było ucinać
nakrętka samo kątrująca + podkładka większa od nakrętki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się