Krycie klaczy

Hej 🙂
Mam takie pytanko. Chciałabym pokryć swoją klacz bardzo  dobrym ogierem tylko ona jest rasy: typ szlachetny. I tu rodzi się moje pytanie: czy właściciel ogiera może mi z tego powodu odmówić krycia/wydania nasienia dla tej klaczy? Z góry dzięki za odpowiedź 🙂
jezus maryja czarna niedziel  😵
zadzwoń pod numer w ofercie stanówki i się zapytaj .
Miłej niedzieli.
Ja bym ogiera spytała. Jak mu powiedzą, że nasienie dla SP to może nie oddać 😉
to może lepiej mu zdjęcie wysłać ? a nóż widelec lubi rude czy czarnulki  i zgodzi się ? Gniadoszki pewnie nie, bo pospolite.
Tusia -a w jakim celu chcesz kryć swoją klacz? Znasz się na hodowli koni? Co zrobisz ze źrebakiem? Wiesz, jak trudno jest sprzedać źrebaka od klaczy bez dobrego rodowodu? Masz warunki do rozmnażania koni?
To nie jest sp (szlachetna półkrew) tylko TYP SZLACHETNY, rzepka - ona ma dobry rodowód tylko były właściciel  nie zadbał o to aby była wpisana, w paszporcie wszystko jest na swoim miejscu tylko rasa nie ta :P w sensie jest po 2 oldenburgach. Klacz ma kontuzje i niestety jest duże prawdopodobieństwo ze z niej nie wyjdzie na takim poziomie jak była (do tej pory startowalysmy w zawodach skokowych) :/ więc postanowiłam ja pokryć, źrebaka zatrzymam więc nie martw się o to, mam do tego warunki i odpowiednią wiedzę 😉

Dzięki za odpowiedzi po których widzę że chyba nie zrozumiano mojego pytania 🙂 ale w każdym razie dzięki
🤔
Gillian   four letter word
31 stycznia 2016 21:58
O jaaa, no nie wiecie, że fajnie mieć małego źrebaczka?
źrebaka zatrzymam


A mogłabyś mi podać najbliższe zwycięskie numery w losowaniu Lotto? Skoro ze 100% pewnością potrafisz przewidzieć przyszłość, to nie bądź taka, kopsnij numerkami 😀iabeł:

Spoko, NN i kontuzjowany koń - doskonały materiał na matkę.
Dobra, bo ja już nie wiem o co Wam chodzi...
Po pierwsze o moja sprawa co zrobię ze źrebakiem nie mam 12 lat potrafię się koniem zająć ... Co Was to obchodzi?
Po drugie matka ma pełny rodowód tylko nie jest wpisana do księgi
Po trzecie nie wiem czemu traktujecie mnie jakbym była małą kapryśną dziewczynką która nie wie co robi... Mam swoje doświadczenie i plany które nie powinny Was interesować bo pytanie nie tego dotyczyło.

I szkoda że nie da się tu uzyskać poważnych odpowiedzi. Tyle w temacie 🙂
A ten źrebak to będzie stał w pensjonacie czy w przydomowej stajni tylko z matką?
tusia, jeśli klacz ma db zachodnie pochodzenie, jest po uznanym zagranicznym reproduktorze, sprawdzona w sporcie i planowany ojciec jest uznany w zachodnich zwiazkach bez problemu powinnaś uzyskać źrebię z normalnym paszportem w normalnym elitarnym zachodnim związku.
Jeśli ogier nie jest z jakiegoś topowego stada zagranicznego i nie ma obwarowań, że np. kryje tylko klacze chodzące w sporcie i z takim a takim pochodzeniem to nie powinnaś mieć problemu.
Karla🙂 - dzięki za odpowiedź 🙂
tusia336, TU masz kontakt do związku oldenburskiego. Żaden problem u nich konia zarejestrować i wpisać do księgi - o ile rzeczywiście ma udokumentowane pochodzenie.
vissenna   Turecki niewolnik
01 lutego 2016 08:03
quanta ja tez chce te numery!!  👀

Mam tu na oku fajnego mlodziaka ale cena jest zaporowa i chocbym gruz jadla to kon skonczy w rekreacji. A tak szostka w niemieckiego lotka to bylaby jak znalazl  🏇
[quote author=_Gaga link=topic=99021.msg2489337#msg2489337 date=1454312046]
tusia336, TU masz kontakt do związku oldenburskiego. Żaden problem u nich konia zarejestrować i wpisać do księgi - o ile rzeczywiście ma udokumentowane pochodzenie.
[/quote]

Jeszcze prościej zrobić to w Zangersheide - formularz wypełnia się online, potem tylko opis polskiego weta + chip i po krzyku 😉
Tusia -nie gniewaj się, to jeszcze serio pytanie: na jakim poziomie skokowym jest Twoja klacz? Jakieś miestrzostwa Polski, regionu, czy coś w tym stylu? I jaką masz gwarancję, ze źrebak odziedziczy talent skokowy? Nie lepiej kupić dobrego, sprawdzonego skoczka i sie rozwijać, a nie liczyć na cud?? 😀 Na swojego źrebaczka wsiądziesz dopiero za  4,5-5 lat, jak wszystko pójdzie dobrze. Nie wiem, w jakim jestes wieku, ale...masz czas...?? 😀
Czy Wy czasem nie przeginacie? 🤔
Dziewczyna nigdzie nie napisała że chce sobie drugiego Shutterfly'a wyhodować, poza tym ile na forum jest osób posiadających potomstwo od swojej wcale-nie-tak-wybitnej klaczy, głównie z sentymentu dla niej?
To nie jest sp (szlachetna półkrew) tylko TYP SZLACHETNY, 

jakiego Shutterflya, skoro tak ma wpisane to o jakim udokumentowanym pochodzeniu mówimy?
Ogurek nie takie rzeczy sie markerami prostowalo dla zachodnich zwiazkow...


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się