Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

O ile wszyscy wiemy, że kopyta powinny być robione wtedy kiedy trzeba, bez żadnej zwłoki to jednak jestem w stanie po części zrozumieć sytuację Chryzantemy. Jeśli chodzi o cudze konie to czasem albo można się na coś godzić i w ramach swoich możliwości dbać o konia albo się pożegnać licząc na to, że zwierzak nie trafi na "kogoś gorszego". Sama byłam przez jakiś czas w takiej sytuacji... Chociaż skoro jest to pełna dzierżawa (u mnie była tylko współdzierżawa) to po prostu wezwałabym kowala, zapłaciła za niego i tyle skoro dochodzi to już do takiego poziomu, że utrudnia koniowi poruszanie się. Trochę gorzej jeśli właściciel czy inna osoba odpowiedzialna mówi, że wezwie, odwleka itp.
Samej jazdy nie oceniam bo ani się nie znam na tyle ani to nie ten wątek. Na temat aspektów technicznych już się wypowiedziałam i to chyba tyle ode mnie.
Chryzantema nie wiem , moze nie zauwazylas, nie zostala oceniona twoja postawa, tylko to co robisz koniowi, a do czego instruktora nie trzeba- robisz mu krzywde i tyle.
kon kulawy- bez wzgledu na to czy kopyta czy co innego- na takim koniu sie nie jeździ.
zmienic konia? zeby co, ladniejszy filmik byl czy jak?  🙄
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
01 marca 2016 11:52
No ja konia współdzierżawię, nie mam pełnej dzierżawy, nie mam opcji wezwania kowala na własną rękę, bo nie mogę sobie kogoś obcego wpuścić na nie swój teren.
Co do mojej jazdy skoro robię koniu TAKĄ KRZYWDĘ, to chyba potrzebny jest mi instruktor, który wyprowadzi mnie na dobrą drogę i przypilnuję, bo z tego co wiem, ale może znowu się nie znam, to wyjść z złych nawyków samemu łatwo nie jest, nie?
darolga   L'amore è cieco
01 marca 2016 12:15
Nie chodzi o poziom Twojej jazdy - krzywdą jest sadzanie tyłka na kulawego konia - bez względu na przyczynę tej kulawizny, sytuację prawno-własnościową konia i bez względu na to co ten tyłek potrafi.
Ja też dzierżawiłam konia i powiem Ci tak, zawsze możesz powiedziec właścicielowi konia, że nie będziesz dzierżawić, ani jeździć na koniu z niezrobionymi kopytami. Bo jak się coś koniowi stanie przez te kopyta to może ciebie pociągnąć do odpowiedzialności.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
01 marca 2016 13:54
No w sumie moge, ale boje sie ze właściciel sie na mnie wypnie.. 😕
Chryzantema ujmę to tak- jestem instruktorem jeździectwa od ponad 15 lat, i daję ci własnie bezcenną rade- darmową- skoro nie masz nikogo na miejscu, nie bierz wodzy w ogole na kontakt, i przestan napieprzac po zebrach i plucach ZYWEGO KONIA.
nie ma wytłumaczenia takiego zachowania wobec konia.
trzeba miec MÓZG , zeby zajmowac się zwierzętami.
poza tym kon na pewno nie ma zdrowych pleców, w takim wieku, odzywieniu i tak jeżdzony.
kulawizna moze byc miedzy innymi tym wlasnie spowodowana.
no ale jedni sa KONIARZAMI (czyt. KOCHAJĄ I SZANUJĄ zwierzeta),
a inni są UZYTKOWNIKAMI , czyli typami, ktore na wszystko maja wymówkę i oni winni nie sa, a zwierze jest od zapier*** a nie od marudzenia, ze je cos boli
KONIARZ, nie wsiadał by na kulawego konia, nie kopal, nie szarpał, nie wymyslał.
ty jestes tylko uzytkownikiem
darolga   L'amore è cieco
01 marca 2016 14:12
Smutne amen...  🙁
użytkownik..... bardzo trafne nazewnictwo, jedno słowo a mówi wszystko  🙂
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
01 marca 2016 14:27
Dla mnie mozesz byc i od 100 lat. Koniu krzywdy nie robie specjalnie. Uwielbiam ją, kulawizny jeżdżąc nie odczuwam wiec skąd mam wiedziec ze ona jest? Jakoś inni obserwujący jazde na zywo, nic nie mówią. Jakby zależało mi na koniu do zapieprzania, to dawno przesiadłabym sie na coś innego. Chciałam wyjaśnic, ze nie jezdze po to by że wow.. Jaka to ja nie jestem. Zrobiłam filmik, stwierdziłm ze wyszedł mi nie zły montaż i obróbka. Tym bardziej ze przyniósł mi 16 subskrybcji w ciagu 2 dni. Myśle, ze fajnie wyszedł to go pokaże. Ale widze ze to był błąd pokazując go TUTAJ, coz na innych forach taka fala nienawiść i obleg nie poleciała. Bo tak, uraziłś mnie i jest mi teraz cholernie przykro, bo znowu wychodzi na to ze do niczego sie nie nadaje, nawet do tego na co poświęciłam bardzo duzo.
Ale pewnie, po co napisac coś normalnie jak można kogoś innego do płaczu doprowadzic.


darolga   L'amore è cieco
01 marca 2016 14:32
Chryzantema, przeczytałaś chociaż jeden mój post? Nikt nie pije tutaj do Twojej jazdy, ale do postawy - postawy zerowej empatii dla zwierzęcia, które użytkujesz. I jasne, może nie zależy Ci na efekcie "wow, jestę jeźdźcęęę" - ale zależy Ci w dużej mierze na jeździe samej w sobie. Chyba w większej mierze niż na koniu... koniu, którego kondycja zdrowotna nie pozwala na takie użytkowanie, sorry. I cóż tu po tym, że może faktycznie, w jeździe lansu może nie szukasz, jak postawa "wow, jestę jutuberem" pierwsza klasa - szkoda, że kosztem konia.

Poza tym mam wrażenie, że próbujesz sama siebie, przed samą sobą usprawiedliwiać, że celowo nie chcesz zrozumieć sedna.
A płacz... cóż, każdy ma inny poziom wrażliwości. Ja płaczę jak mój koń jest kulawy...*
A konie płaczą w ciszy....



*i bynajmniej nie z powodu niemożności użytkowania go - fakt, że na 7 lat posiadania go jeździłam może ze 2 nie jest dla mnie problemem, smutno mi, bo kontuzja to często ograniczenie koniowi ruchu na jakiś czas i mi po prostu tego rumaka szkoda...
darolga, nie zrozumie dopóki patrzy na to przez pryzmat 16 subskrybcji w ciągu dwóch dni  😉
darolga   L'amore è cieco
01 marca 2016 14:36
brzezinka - strzał w 10... szkoda, że nie wie, że ludzie subskrybują nie tylko to co się podoba, ale także to co szokuje - żeby pokazywać dalej i krytykować w szerszym gronie...  😉
Gillian   four letter word
01 marca 2016 14:40
Chryzantema,  Tobie się ta jazda podoba? To co robisz z rękami? To jak się koń porusza? Serio?
Płacz płacz, może jak spadniesz na dno to się od niego odbijesz i będzie lepiej?
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
01 marca 2016 14:46
Nie. Nie podoba mi sie jazda. Podoba mi sie dopasowanie do muzyki i efekty. To chciałam pokazac
Jakby mi sie jazda podobała, to bym tak namiętnie instruktora nie scigała i serio nie wiem ze koń utyka. Tyle osób obserwuje moją jazde i nikt nic nie powiedział.
Gillian   four letter word
01 marca 2016 14:52
Widocznie na żywo też strzelasz fochy i już się nikomu nie chce 😉 albo u Ciebie w stajni to norma i jesteś miszczem bo nie spadasz na zakrętach, nie wiem.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 marca 2016 15:53
Chryzantema wiesz, nie dziw się, że jest taki a nie inny odbiór. Zamiast napisać "o rany, nie wiedziałam, dzięki za zwrócenie uwagi, poprawię to" reagujesz, jakby ktoś specjalnie chciał Ci zrobić krzywdę, oczernić i zniszczyć 😵 A tu nie o to chodzi, serio. Twój ton wskazuje, że nie warto Ci zwracać uwagi, bo wiesz lepiej.
Chryzantema no cóż, to jest jedyne forum, gdzie są ludzie dorośli... koniarze...
na innych forach są koniarki koffające jeżdżenie konisiami, wierze, ze podoba im się twoj film, bo zmontowany fajnie.
tutaj poklasku nie uzyskasz dopóki twoj film będzie walił brakiem empatii do zwierząt.
z twoich odpowiedzi wnioskuję, ze pokory w tobie zero, więc mam kolejne darmowe rady-
1 zmień forum
2 nie wstawiaj TUTAJ filmów z tobą i koniem ktorego uzytkujesz .

mogę być dla ciebie nawet i 100 lat instruktorem? tylko tyle wyciągnęłas z mojej pierwszej porady?
hmm. niech ci ziemia lekką będzie i obym nie trafiła na ciebie w realu, bo mam taką wstrętną przypadłość koniarza, ze wypowiem się na glos i bardzo dobitnie.
u mnie byś dostala pieniążki z powrotem i wyleciała za bramę za takie gówniarzenie
JESTEM UCZULONA NA UŻYTKOWNIKÓW KONI i będę tępić !  🏇
darolga   L'amore è cieco
01 marca 2016 17:46
Bardzo mądrze prawicie, Dziewczyny. Obibok - czytanie tego to balsam dla duszy :kwiatek:
Ale niestety chyba trochę szkoda klawiatury już, bo Chryzantema wyprowadziła się do 'kącika zdołowanych' na towarzyskich i szuka wsparcia po fali hejtów... a fuj. 
Więc komfort życia tego konia raczej się nie poprawi, szkoda, ch.... starość.
Gillian   four letter word
01 marca 2016 17:58
No cóż, myślałam, że Chryzantema ma więcej niż 12 lat 🙂
bo ma 😉 ale tylko w dowodzie jak widac 😉
przerażające sa te dzisiejsze 20 latki... 🥂
Chryzantema skoro jesteś zadowolona z filmu to czemu wykasowałaś link? Chętnie obejrzę!
darolga   L'amore è cieco
01 marca 2016 21:23
Musisz zostać 17 subskrybentem  🏇
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/34614
Nie ja na filmie, ale mam pytanie. Czy takie ustawienie konia jest poprawne? Pytam, bo mój koń też takowe lubi a ja staram się go ustawić wyżej i nie wiem czy ma to w sumie sens... (chwilowy brak trenera.... 🙁)
darolga, dziewięćdziesiątym drugim 😉
https://m.youtube.com/user/thechryzantema
darolga   L'amore è cieco
02 marca 2016 11:44
Orzeszkowa - racja, faktycznie nie wyraziłam się jasno - odwoływałam się do fragmentu wypowiedzi, w którym z dumą stwierdzała, że sam ten jeden filmik przyniósł jej 16 subskrypcji :-)
Dla mnie wow  😲
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 marca 2016 22:49
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 marca 2016 09:09
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się