Gosia

Konto zarejstrowane: 14 lutego 2009

Najnowsze posty użytkownika:

Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 06 stycznia 2018 o 17:43
Zaczynał ktoś na filologii język od kompletnego zera, tj. poszedł od totalnych podstaw?
Zastanawiam się jak to jest w praktyce, bo trochę zmroziła mnie informacja, że w lipcu musimy zdawać w sesji egzamin na "takim mocnym B1". Mocne B1 w 18 weekendów  😁
Ogólnie radzę sobie bardzo dobrze i mam świadomość nauki na własną rękę przy studiach zaocznych, ale zastawia mnie ile osób wypada, jaki jest odsiew i czy faktycznie pierwszy rok filologii przygotowuje na to B1... takie luźne myślenie, chętnie poczytam opinie osób, które to przechodziły.Jeśli dalej cię to ciekawi to podzielę się swoją historią na pw 🙂 i gratuluję zdanego koła 😉
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 06 stycznia 2018 o 17:36
Hej. Czy ktoś z voltopirów w UK (lub waszych znajomych) miał do czynienia z psychologiem/psychoterapeutą w ramach NHS? Chciałabym podpytać jak to wygląda, czy GP kieruje bez problemu i jak wygląda kwestia językowa, ponieważ osoba nie mówi biegle po angielsku, co jest raczej niezbędne w takiej sytuacji. Jeśli ktoś z was jest w stanie to bardzo proszę o pomoc, może być via priv  :kwiatek:
Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Gozya dnia 21 marca 2017 o 17:06
Julie, nawet w zaawansowanej ciąży można ćwiczyć pilates i jogę. 🙂
Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Gozya dnia 20 marca 2017 o 13:41
smartini, hahahaha 😂
Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze
autor: Gozya dnia 20 marca 2017 o 13:19
Bischa, na przyszłość - Gdyńska Klinika Weterynaryjna lek. wet. Tomasza Brzeskiego (Gdynia, ul. Kielecka). Ja mam bardzo dobrze doświadczenia, myślę, że mogą polecić jakiegoś specjalistę też. Sami mają doświadczonego chirurga i kardiologa.
Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Gozya dnia 20 marca 2017 o 13:12
tunrida, 😅

smartini, jaka mina? ;p

PSY
autor: Gozya dnia 20 marca 2017 o 13:09
Mój staruszek po raz kolejny wylądował w klinice na zastrzykach. EKG gorsze, serce mocniej obciążone, z badań krwi wynika, że jest jakiś stan zapalny i dodatkowo gromadzi się mocznik, a na RTG wyszło jakieś dziwne kółko w brzuchu. Po kilku dniach obserwacji kupy skłaniamy się raczej ku guzowi, bo gdyby coś zjadł to by już wyszło. Do soboty antybiotyk i w poniedziałek/wtorek USG, zobaczymy co to za kółko... I chyba dostaniemy mocniejsze tabsy na serducho. Ech, w takich chwilach przypominam sobie, że nadchodzi nieuniknione, ale nie wyobrażam sobie życia bez tego małego smrodka...

Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 20 marca 2017 o 08:45
Właśnie chodzi o Republikę. Z tym że to takie pytania bardzo podstawowe - jak tam wygląda, co i jak na początku. Najlepiej jakby to był ktoś kto tam żyje, albo dobrze zna.
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 20 marca 2017 o 08:14
Hej hej, mamy tu kogoś w Irlandii? Mam kilka pytań :kwiatek:
Kobitki... (antykoncepcja)
autor: Gozya dnia 19 marca 2017 o 20:48
Mama opowiadała mi, że jak była w ciąży z moją siostrą to nie mogła się nadziwić jaką piękną cerę miała - stała przed lustrem i się głaskała po twarzy 😂

U mnie na cerę hormony niespecjalnie działają, tzn. nie widzę znacznej różnicy. Chyba czas jest tylko potrzebny, albo właśnie jakiś armagedon hormonalny jak ciąża 😁 Chyba najbardziej wyrzuca mi stres i dieta (cukier?)
Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Gozya dnia 19 marca 2017 o 20:42
Wiosennie ruszyłam dupkę - kupiony rower (tylko pogoda nie sprzyja) i znaleziony na yt fajny workout yogalates. Może z mamą na zumbę pochodzimy dodatkowo. Jem normalnie, staram się pić dużo wody. Wszystko stopniowo... Jeśli znowu nie zapomnę o volcie na pół roku to będę meldować.
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 19 marca 2017 o 20:19
Ech, tak was czytam tutaj dziewczyny i myślę sobie... a mogłam iść na medycynę... a może nawet wetę 🥂 No cóż, człowiek zawsze mądry po fakcie.
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 27 lipca 2016 o 08:45
Amerykanistyka. Najpierw poszłam na filologię romańską - totalna pomyłka, ale nie uważam, żeby był to stracony czas (często spotykam się z taką reakcją).
Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Gozya dnia 26 lipca 2016 o 11:17
Gavi, zen, anil22, dziękuję dziewczyny 🙂 Będę meldować!
Rosliny doniczkowe
autor: Gozya dnia 25 lipca 2016 o 14:54
Epikea, łodyga odpada? Ja zawsze obcinam, bo drażni mnie taki kikut... Z ciekawości, bo opinie są podzielone - przesadzasz storczyki?
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 25 lipca 2016 o 14:53
a ja restart - od października na nowo 3 lata 😁 po ponad półrocznej przerwie...
Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania
autor: Gozya dnia 25 lipca 2016 o 14:49
Cześć dziewczyny

Co prawda ani na chudnięciu ani na rzeźbieniu mi nie zależy, ale mam absolutnie beznadziejne nawyki żywieniowe i muszę coś z tym zrobić, bo chcę się po prostu lepiej czuć - mieć zdrową cerę, paznokcie, włosy, ale też być zdrową, że tak powiem, od wewnątrz. Nie mam problemów z wagą, ba, nawet brzuch mam niemal płaski, ale za to bardzo źle się odżywiam.

Zatem...
moim grzechem głównym jest cukier - pochłaniam niezliczone ilości cukru i muszę (CHCĘ!) z tym skończyć. Myślę, że domniemana przez endokrynologa nietolerancja laktozy może wynikać właśnie z pochłaniania nieskończonych ilości cukru, dodam, że od wielu lat(!). Jem mało owoców, za to dużo czekolady, więc myślę na początek o zamianie czekolady, lodów, drożdżówek  i innych "przekąsek" na - równie słodkie - owoce świeże i suszone, różnego rodzaju pestki dyni czy słonecznika (które zresztą bardzo lubię). Oczywiście jednocześnie chcę ograniczyć spożywane ilości, ale całkowite odstawienie cukru z dnia na dzień jest błędem o czym z pewnością wiecie.
Kolejna sprawa to zakwaszenie organizmu. Aby nie rzucać się na głęboką wodę postanowiłam zaczynać dzień od szklanki wody z cytryną, i tyle. Herbatę i kawę zamienię na napar z czystka, ale od czasu do czasu (przynajmniej na początku) pozwolę sobie na filiżankę kawy (a nie dwa kubki chlapnięte pod rząd).

Nie wiem czy mnie przyjmiecie w swoje grono, może nie do końca pasuję, ale z pewnością mamy ze sobą coś wspólnego - wszystkie postanowiłyście w pewnym momencie zmienić styl życia - tak jak ja teraz. 🙂

Z chęcią przyjmę wszelkie rady  :kwiatek:
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Gozya dnia 03 czerwca 2016 o 08:39
Koń siwy w hreczce - rodzi się ciemny, jak jabłkowite, i siwieje z czasem czy jakoś inaczej? Te kropeczki z czasem blakną, jest ich mniej? 😡 😡 😡
Re-voltowe Lobby Biuściastych
autor: Gozya dnia 23 maja 2016 o 07:16
Łapię się z 65F? Co prawda nie jest to bardzo duży rozmiar, ale już w bieliźnianych sklepach mam problem, żeby znaleźć stanik w tym rozmiarze...
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 20 maja 2016 o 09:13
olencja, a gdzie? 👀
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 20 maja 2016 o 09:10
olencja, co studiujesz, czyżby lingwistyka?
smarcik, ach, czasem jestem zdumiona jak dziecinnie i absurdalnie potrafią zachowywać się "dorośli" ludzie... 🙄
Runnersi- czyli biegaj z nami :)
autor: Gozya dnia 16 maja 2016 o 07:50
Jak się ubieracie na bieg w deszczu?
Rosliny doniczkowe
autor: Gozya dnia 14 maja 2016 o 13:25
Podnoszę!

Mam storczyka miniaturowego, wypuścił dwie gałązki, ładnie sobie pączki dojrzewają, ale ma jednego liścia żółtego. Reszta zielona, a nawet dwa nowe się wyłoniły. Co z tym żółtym? Odpadnie? Obstawiam, że słońce go przypaliło, za późno roletę ściągnęłam ;/

A, mówicie, że storczykom najlepiej robić prysznic w wannie raz w tygodniu? Letnia woda, na pewno. Może być kranówka? Lepsza byłaby deszczówka, ale nie mam.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Gozya dnia 12 maja 2016 o 09:24
z ang. hand - jednostka używana, ogólnie mówiąc, w Wielkiej Brytanii i terytoriach zależnych, odpowiada 4 calom. Tu jest przelicznik: [[a]]http://www.canaryzoo.com/Horse%20Height.htm[[a]]
PSY
autor: Gozya dnia 11 maja 2016 o 10:16
Wojenka, trzymaj się :przytul:

Depresja.
autor: Gozya dnia 11 maja 2016 o 09:48
rtk, ja po hydro nie mogę utrzymać pozycji pionowej, lecę spać po prostu, ale zwykle taki efekt następuje u mnie dopiero po kilkudziesięciu minutach, czyli tak jak mówi Hexa - zamulacz.
Kącik roztrzepańca
autor: Gozya dnia 11 maja 2016 o 09:34
Julie, no właśnie, ciągle takie numery robię 😁

Dodofon, 😂
Kącik roztrzepańca
autor: Gozya dnia 11 maja 2016 o 09:21
Odkopuję, bo - STORY OF MY LIFE.

Szukam kluczy/telefonu po całym domu, trzymając je w drugiej ręce.
Nastawiam wodę na herbatę, przygotowuję sobie kubek, wrzucam torebkę i zabieram ze sobą do pokoju (nie zalewając) LUB szykuję kubek nie wstawiając wody.
Bez namysłu adresuję przesyłki odwrotnie, więc trafiają do mnie...  😡
CIĄGLE o czymś zapominam.
Notorycznie chcę w kuchni coś przestawić - schować talerz do lodówki zamiast do szafki, szukam chleba w szafce ze szklankami zamiast w chlebaku (PRZEDE MNĄ).

Słynę w rodzinie z mojego roztrzepania i zawsze jestem bohaterką anegdotek przy wspólnych spotkaniach. 😎
Kącik rowerzysty
autor: Gozya dnia 09 maja 2016 o 22:26
Ja tak jako totalny amator, rekreant. Czy rower miejski sprawdzi się w mieście położonym na wzgórzach? 😀 Chodzi o to czy to jest taki tylko do płaskiej jazdy czy można pod jakąś górkę (oczywiście nie jakąś bardzo stromą, chodzi o miasto położone na wzgórzach morenowych) podjechać? Wolałabym miejski od trekkingowego, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce, więc pytam. 🙂 No i chodzi o jazdę w umiarkowanym tempie, nie będę się ścigać.
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: Gozya dnia 01 maja 2016 o 13:08
Dramuta12 http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,348.0/topicseen.html


Szukam wątku na temat godzenia życia rodzinnego i zawodowego z jeździectwem. Jest gdzieś większa dyskusja na ten temat? Wyszukiwarka nie chce pokazać. :kwiatek:
W jakim wieku jest za późno, żeby osiągnąć coś w sporcie?
autor: Gozya dnia 01 maja 2016 o 13:06
Jeździectwo to nie balet, wiek nie gra tu tak dużej roli. Ważniejszą kwestią są cele (jak wysoko mierzysz) i środki na ich osiągnięcie.
Kobitki... (antykoncepcja)
autor: Gozya dnia 31 marca 2016 o 21:04
A jednak... zaczęłam pierwsze opakowanie Symonette. Tak z ciekawości: któraś ma doświadczenia?
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 31 marca 2016 o 20:41
buyaka, gdzie jesteś? Nie jestem na bieżąco :kwiatek:
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 31 marca 2016 o 14:52
Czy tylko na mojej uczelni ludzie są tacy nie do życia czy to powszechne zjawisko wśród "naukowej elity"? 🙄 Chcę się przenieść na inny kierunek, ale na tym samym wydziale. Instytut w zasadzie nie ma nic przeciwko, ale jako że ostatnie słowo należy do prodziekan to ta robi problemy i wyraźnie nie chce mnie przenieść, za każdym razem jak z nią rozmawiam po prostu daje mi to do zrozumienia. :emot4:
PSY
autor: Gozya dnia 04 stycznia 2016 o 08:53
Ja marznę bardziej niż mój pies 😂 Trochę kaszle po powrocie przez różnicę temperatur, ale generalnie w derce jest w stanie odbyć normalny spacer w pobliżu domu.
PSY
autor: Gozya dnia 01 stycznia 2016 o 22:36
Mój pies ma głęboko w poważaniu fajerwerki, cieszę się niezmiernie 😁 Co mi się rzuciło w oczy na filmiku to nie tyle zbliżanie twarzy do psa, ale właśnie głaskanie go po głowie i w okolicach oczu. Niemniej, reakcja psa jest w filmiku najważniejsza - "robi wrażenie"...
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 31 grudnia 2015 o 09:12
Pracowałam latem w restauracji jako kelnerka, pół etatu
PSY
autor: Gozya dnia 31 grudnia 2015 o 08:09
Tamtam, :przytul:

Mój już trochę lepiej... Za każdym razem martwię się czy to już ten czas, w końcu jest w takim wieku.
PSY
autor: Gozya dnia 31 grudnia 2015 o 02:34
Pinio znowu kaszle, pewnie na mróz. Drugi raz się obudziłam i nie mogąc słuchać jak się męczy poszłam z nim na szybką toaletę. Wróciliśmy odrazu, ale dalej to samo. Podałam mu furosemid i leży w końcu, a nie łazi w kółko. Mam nadzieję, że mu przejdzie...  🙇
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 30 grudnia 2015 o 13:23
Proszę, nie śmiejcie się. Czy powinnam iść do HMRC i rozliczyć się tak jak w Polsce rozlicza się PITy czy to jakoś inaczej wygląda? Wiem tylko, że self-employed musi iść ze wszystkimi papierkami prywatnie do księgowego. Tylko SE czy wszyscy tak muszą? Nie przekroczyłam kwoty wolnej od podatku i mam wszystkie payslipy. Please help 😁
PSY
autor: Gozya dnia 29 grudnia 2015 o 18:51
Też mi się marzy srebrny staroniemiecki, ale z drugiej strony, jest tyle psiaków do adpocji... 🙄 Pewnie jak przyjdzie mi wybierać czworonoga to i tak pokieruję się sercem. (i wezmę 5 na raz :wysmiewa🙂
PSY
autor: Gozya dnia 29 grudnia 2015 o 09:48
wera5510, piękności 😜

breakawayy, trzymaj się... :przytul:

Chciałam podpytać o owczarki staroniemieckie kogoś kto miał z nimi do czynienia osobiście. Jakiś czas temu pojawił się na tapecie, podobno są bardziej "ogarnięte" od ON? Może być na pw :kwiatek:
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 28 grudnia 2015 o 20:06
Mam pytanie do osób pracujących w Anglii dotyczące spraw podatkowych. Najchętniej na PW :kwiatek:
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 23 grudnia 2015 o 16:06
Z drugiej strony mają wielu dobrych lekarzy, tylko właśnie - trzeba na nich trafić... Ja na razie studiuję w Polsce, ale faceta mam już tam. Na pewno emigracja po studiach, ale czy na parę miesięcy, lat czy może na stałe - kto wie, życie pisze różne scenariusze
Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.
autor: Gozya dnia 22 grudnia 2015 o 17:51
A jeśli chodzi o służbę zdrowia, to angielska pani doktor uratowała mi życie.

Można spytać czy prywatnie czy z NHS? Ja nie wiem gdzie w Londynie szukac dobrych lekarzy, którzy zajmują sie czyms wiecej niż wypisywaniem tablicy Mendelejewa dopóki czlowiek nie może funkcjonowac.  🙄 Niby maja opinie na stronie, ale nie wiem czy zle trafiliśmy czy to taka polityka...
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 29 listopada 2015 o 18:58
Daj spokój, szkoda czasu. Skończę, papier będzie i zmykam 🙄
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Gozya dnia 29 listopada 2015 o 18:51
Wku...wiają mnie te studia :emot4: :winko:
Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...
autor: Gozya dnia 29 listopada 2015 o 18:46
Drodzy re-voltowicze z UK - jakie są mniej więcej koszty utrzymania konia w pensjonacie w Wielkiej Brytanii? Tak orientacyjnie chciałabym wiedzieć, wiadomo, że ceny się różnią w zależności od regionu i standardu. Zależałoby mi na miejscu z halą i sensownymi padokami lub pastwiskami.