Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

dajcie link do tego filmu chryzantemy 

edit.
dobra, mam

edit 3
BOŻE CO TY MASZ ZA SIODŁO ?

Przecież jazda na takim gównianym siodle jeszcze bez podkładki - i założę się, że z niedopasowanym sprzętem sprawia koniowi ból, może stąd ta kulawizna  🤬
Jak wam się ten koń podoba  🤣 Jego pierwszy konkurs 155 cm  😉

https://www.facebook.com/StudHeroLucHenry/videos/1629266860644285/?pnref=story
Hm, czy tylko ja mam wrażenie że ten pan zaprzecza sam sobie?

"wydatny ruch konia do przodu" - a jego koń ledwo idzie, "stabilny kontakt z pyskiem, im mniej robimy ręką tym lepiej" - a na filmiku cały czas majzluje wodzami. Już pomijam, że ledwo mieszczą mu sie kolana w tym siodle a strzemiona trzyma pod koniuszkami palców.
Dżastin, mam wrażenie, że zgodnie ze swoimi słowami młody człowiek starannie pokazuje jak NIE jeździć.
Smuteczek, że to w Białym Borze, prawda?
halo, no właśnie, jest cała seria takich filmików z kwiatkam, myślę że chciał zrobić polską wersję "Evention TV", jednak coś nie wyszło..
Nie wiem w której to stajni.
pomysł był fajny tylko wykonanie nie takie..... szkoda, ;(
Kurczę, jakby tylko dźwięk puścić to by się wydawało, że miód malina. Ciekawe jest to jak teoria rozmywa się w tych filmach z obrazem i praktyką. Szkoda, bo generalnie pomysł fajny, facet nawet przyjemnie opowiada. Jakieś takie dobre we mnie emocje wzbudza, że nawet nie za bardzo jestem zła, że wychodzą z tego bzdury w "profi" okładce. Ciekawa jestem jakby Pan zareagował na krytykę.

Faktycznie to co mówi na tym filmiku rozmija się z tym do pokazuje (dlaczego - o to powinno się go osobiście zapytać), ale nie można mu odmówić bardzo fajnej idei, którą popieram w stu procentach. Obejrzałam kilka innych filmików i nie dopatrzyłam się wielu podobnych kwiatków. Zresztą, facet jeździ nie od wczoraj, na zawodach bywał, trenował z profesjonalistami i nie gada głupot. Zorganizował konsultacje z Ludwiczakiem, w których uczestniczyli nasi forumowicze. Poza tym bardzo fajne ujęcia, montaż.. widać, że mnóstwo pracy włożone. Ja tam będę oglądać, choćby z ciekawości.
Pewnie po tym nagraniu Pana bolały plecy i konia też.
fanelia   Never give up
10 marca 2016 18:24
Mnie z tekstów i samego opowiadania filmików bardzo się ten pan podoba - rzeczowo, krótko, da się zrozumiec, o co chodzi, miły głos, dobra dykcja. Ale macie rację, że dosiadowych błędów jest sporo, chociaż też bez przesady 🙂 fajny poradnik dla początkujących. Będę śledzić 🙂 a tu całkiem fajny jego filmik:
Ale pokazując kłus ćwiczebny i mówiąc o jakimś rozluźnieniu, siedzi spięty, pochylony do przodu, noga zaciśnięta. Ja laik nigdy bym się, w ten proponowany przez Pana sposób nie nauczyła..sory
Wiadomo, nie krytykuję go za idee, bo pomysł na nagrania i jakość jest super, szkoda tylko że w praktyce wyszło, że popełnia właśnie te błędy, o których mówi żeby ich nie popełniać. O inne kwiatki chodziło mi np. o filmik z dodaniami w galopie: dla mnie jest to po prostu galop na dzide bez widocznych wyraźnych skróceń i dodań. Jak widać w komentarzach tzw. kuoniarki są zachwycone filmikami i to jest największa grupa odbiorców, one nie widzą tych błędów. Osoby które też długo jeżdżą, trenują tak jak on, widzą dużo więcej.
Strasznie się dziwię że tak krytykujecie inicjatywę tego człowieka . Możecie przedstawić własne ciekawsze materiały filmowe ??? Może to nie Beerbaum , ale chłopak zna nowoczesne metody przekazu i stara się coś zrobić , kiedy starsi i bardziej doświadczeni  trenerzy tkwią w grajdołach i nawet nie wiedzą gdzie się komputer włącza.  🙄 Zawsze można stworzyć coś swojego i wstawić , pewno znając mentalność Polaków ,, wszyscy będą zachwyceni "  😁
Najgorsi są ci filozofowie co niby wszystko wiedzą w teorii , tylko gówno umieją przekazać a już na pewno nie pokazać .  🙄
Mi te filmy chłopaka się podobają. Są treściwe i w przystępny dla laika sposób kolejno krok po kroku objaśniają co i jak. Fajny podkład a chłopak jak ktoś pisał wyżej sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Błędy są ale zobaczy je osoba, która ma już wiedzę i pojęcie a filmiki skierowane są do osób początkujących. Uczy jazdy i tak trener, instruktor.
Smok10, nikt nie krytykuje inicjatywy młodego człowieka. Inicjatywa spotkała się z poparciem. Realizacja też ma wiele zalet. Ale fakty są faktami. Młody człowiek, przynajmniej na tym pierwszym filmiku Nie jeździ wg tego, co mówi. Albo jeździ wg tego co mówi - pokazując wady. Trudno ustalić. Zawsze można zamknąć oczy i tylko posłuchać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 marca 2016 19:58
Taką rzecz popełniłam:
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 marca 2016 20:05
Strzyga świetne  😀 😀 Uśmiałam się  😀 Jaki Ty masz świetny głos tak ogólnie  😍
Strzyga masz już dzięki mnie pierwszego subskrybenta! Świetny filmik 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 marca 2016 20:15
Kastorkowa, dzięki, całe życie wstydziłam się mojego głosu, zawsze uważałam, że jest koszmarnie irytujący. Na studiach poszłam raz do radia i mi pani powiedziała, że mogłabym pracować jako spikerka, bo mam dobry głos, ale beznadziejną wymowę :P

Kayri, o jak miło, dzięki!

Podrzucam przy okazji fejsika 😀
https://www.facebook.com/rozmowakontrolowana
Strzyga, "proszee pomóż miii" 😁 Fajne, z jajem. Jak dodasz lepsze oświetlenie i trochę się ściaśnisz na wstępie filmików, to będzie miód malina 😉. Propsuję takie poczucie humoru 😎
Strzyga, super, chcę wincyj 😅!
Taką rzecz popełniłam:


Za je bi ste  😍 Też się uśmiałam 😀 btw mieszkasz za granicą czy mi się wydaję, że masz akcent ?  Można prosić o więcej  👀 Odważna jesteś 🙂
Super expresja . Jestem pod niesamowitym wrażeniem  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 marca 2016 20:46
xymena, oświetlenie może mi sie uda lepsze, ale to 5 żarówek świeciło :P
Dramuta12, mam dużo pomysłów, najgorzej jak mnie pod prysznicem dopadają...
anil22, nie, mieszkam w Polsce od zawsze, chociaż miesiąc spędziłam w Niemczech :P a jaki akcent Ci sie wydaje?
Czemu odważna?
Smok10, to bardzo mało ekspresji, mama mówi, ze na filmiku to nawet połowy mojej zwykłej energii w opowiadaniu nie ma :P

Ja bym sie nie odważyła, podziwiam Cię. Bałabym się, że mojego rodzaju poczucia humoru nie zrozumieją ludzie. Dlatego  👍  Jakby amerykański, miałam koleżankę tam mieszkającą i mi się skojarzyło.
Twój facet chyba się z tobą nie nudzi  😁 😁 😁 Powinnaś zostać aktorką  😉
Strzyga wypadłaś lepiej niż nie jedna blogerka, mająca na swoim koncie x filmików 😀. A opisywanie 'co koń myśli' w Twoim wykonaniu ... świetne! Pośmiałam się, czekam na kolejny filmik!  :kwiatek:
czy mógłby ktoś podlinkować filmik na który gość w celu uspokojenia konia przykleja mu kawałek taśmy na nos , krążył po fejsie , obiecałam podesłać znajomej i nie mogę trafić  .
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 marca 2016 22:32
anil22, ludzie zazwyczaj nie rozumieją mojego poczucia humoru. Zwłaszcza jak brak im dystansu, więc już się przyzwyczaiłam :P Nosiłam przez chyba pół roku aparat ortodontyczny z taką szyną na podniebieniu, który rozpychał mi szczękę, wtedy nie mogłam wymawiać tych miękkich sylab, w których język dotyka podniebienia. Może to dlatego :P Ale ja w ogóle szybko łapię akcenty, czy to w angielskim, czy to w niemieckim, czy w hiszpańskim.


Smok10, nie mam zbyt dobrej pamięci, zawsze mnie zastanawia jak oni wykuwają te wszystkie kwestie, jak to już jest na przykład 3000 odcinek?

arlyn, dzięki. youtuberką nigdy być nie zamierzałam, ale męczy mnie jak zawsze muszę opowiadać znajomym jak to z tym jeździectwem i koniarstwem jest. stwierdziłam, że nagram filmiki, będzie łatwiej 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się