AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

seiteki, a toprawda że niektórzy wyżej niż P się nie wypuszczają przez AMPY :P . Ale nie sądzą ze są to ludzie jeżdżący na poziomie ZO. A tylko o taką licencję chodziło w komunikacie.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
13 kwietnia 2016 20:18
takich też znam, co jeżdżą ogolnopolskie tylko jak sa w regionie i wykupuja licencje tuz przed...
Naprawdę można tak przycwaniakować,żeby np. jeżdząc małą rundę w ujeżdżeniu,a nie mając jeszcze wykupionej licencji na ten rok jechać amatorów?  🤔
To byłoby żałosne,z całym szacunkiem do amatorów,ścigać się z ludźmi w dużo niższej klasie i np. cieszyć się z wygranej...
DressageLife, cieszyć jak cieszyć, stypendium dostaniesz 😉 W profi jeździsz też z ludźmi co mają po kilka koni i np. jeżdżą na mistrzostwa europy. Cóż, takie życie.
Ja w tym roku nie jadę,bo mam zakaz trenerski ciągania swojego na to,a planowany zakup ma 4 lata.
Stypendium dostałyśmy my z UW za wygraną klasyfikację generalną w zeszłym roku i jeszcze ja dodatkowo od wydziału za pierwszą dziesiątkę (profi),rzeczywiście za kasę warto było jechać ale ja już jestem na V roku  😕
DressageLife, a co jest tam nie tak że nie możesz konia zabrać?
To nie miejsce,miejsce super- tylko zakaz dlatego,że skupiliśmy się na przygotowaniu go na co innego i nie chcemy go teraz przestawiać na C klasę,raz że mogą być różne kwiatki w nieprzewidzianych miejscach,dwa że oszczędzamy mu nogi.
Jako,że to mój ostatni rok studiów,to jeszcze szukam jakiegoś konia na C żeby pożyczyć na AMP,może się uda.
DressageLife, aaaa, bo myślałam że tam coś nie wiem, z podłożem nie tak albo co 😉
I ja chyba jednak nie jadę 🙁 Ehh, a młodego przygotowujemy do tych ampów od września. Lubelskie UP takie otwarte na jeździectwo...
seiteki, a tak w ogóle czemu nie wrócicie po prostu do zeszłorocznych zasad? Dużo łatwiej sprawdzić klasy niż to czy ktos jechał gdzies kiedys N.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 14:08
nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. W tamtym roku w ogóle nie śledziłam tematu AMP, więc szczerze mówiąc nie mam nawet pojęcia jakie zasady były.
No własnie miałam zapytać czy w komunikacie będzie podane tak jak w zeszłym roku, że osoby, które mają 3 klasę sportowa muszą jechać profi, czy będzie napisane o starych w klasie N. Bo jak będzie weryfikowane to czy ktoś startował w N czy nie?
seiteki, jeśli masz na to jakiś wpływ to zasugeruj żeby jednak był podział ze względu na aktualną klasę, czyli jeśli ktoś nie miał ostatnie 3 lata III klasy jedzie amator. Tak było rok temu i był to chyba najbardziej sprawiedliwy podział. I bardzo łatwy do weryfikacji.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 17:30
obecny również jest ok. jeśli ktoś ma II, ale nie jeździł od 3 lat wyżej niż P to jedzie amatorów. więc już nie będziemy kombinować. Wydaje mi się, że to też jest sprawiedliwe.
Ale osoba z II, to już chyba nie jest amator? 😉
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 17:58
ale nie startował N powyżej 3 lat... więc dlaczego ma jechać profi skoro nie jest "czynnie" jeżdżącym N? może zrobił II jako junior młodszy a nie startował od kilku lat , albo ma młodego konia, to ma jechać się zabijać w profi?
Do tej pory miałam wrażenie, że w amatorach startowali tacy typowo Ptkowi jeźdźcy i dla mnie osoba, która ma II mimo iż nie jeździ od jakiegoś tam czasu N/C jednak ma te wyższe umiejętności, ma doświadczenie w trudniejszych sekwencjach i przebija amatorów. A jeśli nie ma konia na C, to cóż, nie startuje w mistrzostwach, tyle. IMO, zeszłoroczny podział był bardziej fair play.
Jasnowata, dokładnie. Zwłaszcza w skokach bo jak ktos kiedys dal rade zrobić II klasę to sory, ale parkur N klasy nie będzie wyzwaniem.

W ujeżdżeniu jest juz troche ciężej, ale dalej aktualne klasy odzwierciedlają prace, czy jest ona systematyczna czy ktos sobie raz kiedys gdzies porwał na cos wyżej.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 18:43
Dziewczyny, błagam. W amatorach 60% jedzie piecem i liczy na fart, tu naprawdę nie trzeba "super umiejetnosci". Za niektórych koń załatwia sprawę... Poza tym, jak ktoś od dawna nie jeździł wyżej to nadal nie jest obskakany itd! a trzy lata bez jazdy 120 i wyżej to jednak duży przestój... więc bez przesady. A jeśli są osoby, które jeździły N i wyżej w tamtych latach i tak pojada profi, wiec nie ma się o co martwić. poza tym N można jeździć z III tak samo jak P. Więc pytanie lepiej żeby wszyscy z III jechali profi?
seiteki, tak lepiej. Bo chodzi o AKTUALNĄ klasę. Wybacz, ale teraz jest tak że jak ktoś kiedyś przypadkiem pojechał N w ujeżdżeniu to ma pojechać C klasę. To jest wielgachny przeskok.
W skokach jest łatwiej, bo jak ktoś kiedyś porwał się na to N to teraz też ma jechać N. A nie C.

I jeszcze mi powiedz jak to zweryfikować? Toć na AMPY zjeżdża się tona ludzi, i teraz trzeba sprawdzić każdego z amatorów, których to jest najwięcej.

W zeszłym roku naprawdę nikt się nie skarżył. Podobny podział był 3 lata wcześniej we Wrocku. I to było sprawdzone, działało i każdy wiedział czego się spodziewać. Teraz mamy jeden komunikat i raptem zmiana, gdzie niektórzy mogli jechać wszystko amator, a teraz wszystko profi?
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 19:26
Nie wmówisz mi, że ktoś "przypadkiem" pojechał N. Bo N nie jedzie się przypadkiem (IMO).
O weryfikację się nie martw,  to już jest sprawa organizatora 🙂 poza tym będzie również dołączone stosowne oświadczenie do podpisania.
Termin zgłoszeń jeszcze nie minął, więc naprawdę nie jest to AŻ TAK wielki problem.
seiteki, jest, dla wielu osób. Można przypadkiem pojechać, oj można. Zresztą tak jak mówię, w skokach jeszcze jak cię panie boże, ale w ujeżdżeniu to jest nie fair, N a C to jest niebo a ziemia. Ale jak wiadomo, można nie jechać przecież.

Ehhh a już myślałam że uczelnie nie będą dla zabawy wymyślać nowych zasadach, skoro już różne opcje zostały przetestowane i widać było do których się wraca.
W tamtym roku podział był najlepszy. Teraz moim zdaniem rozwiazanie średnie. Po wakacjach miałam pojechać N bo konia miałam gotowego. Jednak z przyczyn niezależnych nie pojechałam. Teraz zaczynamy sezon od L i P (pierwsze zawody po ośmiu miesiącach). 125cm na AMPach bym sie nie odważyła pojechać. Tak wiec jedna głupia N-ka spowodowałaby to, ze w tym roku miałabym po AMPach. Dla ujeżdżeniowców to juz w ogole masakra..
No ale tak czy siak my raczej w tym roku na pewno zawitamy. 😉
Sonkowa, o to super 😉 No właśnie, wszyscy widzę się zgadzamy ze zeszłoroczny podział był jasny i najlepszy 😉
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 20:24
Przykro mi w takim razie, że Wam się nie podoba. Niestety teraz to już za późno na zmiany... Aczkolwiek, mam nadzieję, że impreza będzie udana i że pogoda również dopisze!
II w ujeżdżeniu można też (niestety) zrobić Ptkami... A z tą aktualną klasą to tez jest różnie, ja np. mam aktualną III teraz, uprawnienie a II stopnia, bo II sprzed dwóch lat, zaczynam jeździć C, ktoś inny może mieć taką samą aktualną III i nigdy nie wyszedł poza P. Nie ma idealnego rozwiązania, Chyba tylko takie, żeby każdy wybierał kategorię sam, zgodnie z własnymi umiejętnościami i konia, którym w danym momencie dysponuje. Na zawodach regionalnych zawodnik GP też może pojechać Lkę czy P, bo akurat na takim poziomie ma konia i tez można by powiedzieć, że to nie fair wobec dzieciaków, które z nim konkurują, bo ma większe doświadczenie. No ale w walce o stypendia pewnie nie mielibyśmy do siebie na wzajem takiego zaufania, że każdy jest fair i nie pojedzie amatorów będąc C czy nawet N klasowym zawodnikiem.
seiteki, no biorąc pod uwagę to co się dzieje do tej pory to zmienić jak widac można wszystko 🙂 Nawet po opublikowaniu komunikatu.

dziunka, wiadomo, ale po cholerę co chwila zmieniać? Było dobrze, to jak zwykle, nowy organizator to musi swoje wycudować.


Ja i tak przyjadę, bo jest to fajna impreza, przynajmniej uczelnia będzie liczona jako drużyna. Szkoda tylko że teraz muszę cały plan na trening zmienić :P
No to pięknie wychodzi ten durny pomysł pzj żeby II,uprawniającą już do GP robić na P...no niebo a ziemia umiejętnościowo.
Ja naprawdę tego nie kumam,za moich czasów było 3 C na 60% na ZO i dobrze to działało.
DressageLife, ale PZJ to w ogóle ma coraz głupsze pomysły. Odznaki? Toć kto to wymyślił, później się patrzy na te Lki i człowiek oczy zamyka. Kiedyś było więcej konkursów na styl, przynajmniej nie było oszołomów piecem jadących na wysokosci 100cm.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 kwietnia 2016 22:45
no jak to... nie warto się ścigać o kopystkę?! BOGATAŚ TY o0 ^^
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się