kącik skoków

Mozii, to niezgodne z przepisami. NA dolnym Śląsku też tak raz było , ale sobie sędziowie przypomnieli i drugie przejazdy były jako treningowe w wynikach  🙂
Swoją drogą dziwny przepis, bo wiadomo że jak koń wychodzi wyższe konkursy to nikt go nie będzie męczył , a jak koń przjdzie 6 x ll czy l w ciągu 3 dni to też nic mu nie będzie ....
reniaa, jeśli chodzi o 3dniowe ZR, decyzja o tym, ile razy startuje się w niedzielę zależy od orgnizatora i musi byc podana w propozycjach (str. 4 regulaminu rozgrywania zawodów krajowych w skokach, 2016). Natomiast jeśli zawody są łączone ZO+ZR, w niedzielę można startować tylko 1 raz.
Dokładnie, nie chodzi o ilość dni zawodów a o rangę, jeżeli ZR są zorganizowane przy ZO to obowiązują je przepisy ZO. Dotyczy to również numerków startowych, ale tego akurat nikt nie przestrzega. Trzydniowe zawody regionalne, nawet jeśli to np. mistrzostwa regionu rządzą się swoimi prawami, na HP Śląska można w niedzielę dwa razy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 października 2016 22:51
Rany, dziękuję za wszystkie uwagi.
Zdaje sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nim.
W konkretniejszej pracy jest od końca czerwca. To jego czwarte zawody i pierwsze halowe.
To jeszcze pokażę kobyłeczkę z pierwszego P
Masz tylko o kilometr za długie wodze. Troszkę jeździsz jak furman. Krótsze wodze i niższa ręka . Poza tym , całkiem fajnie . 😉
Smok10, to nie Lusia jeździ 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 października 2016 09:26
Smok10, taki obeznany, a jeźdźca nie rozpoznajesz?
Jeśli miałbym uwagi co do przejazdu to w linii po środku parkuru ręce za wysoko, co skutkowało buntem konia, utratą zebrania,  za 10 - 20 cm wysokości  byłaby zrzutka/odmowa/wyłamanie - wybrać właściwe. Reszta OK. Jeszcze raz nagroda dla reitra i trenera za robotę ujeżdżeniową. Mam wrażenie że rozpoznaję trenera, ale zostawię to dla siebie.
Moja młody dziś była dzielna, furczała tylko na kucyka siwego  😂  Udało nam się zdobyć derkę Jarosława Skrzyczyńskiego  😁  Zdjęć ze skoków nie mam bo syn zamiast robić zdjęcia to sobie dyskutował z dziewczynami  😤 
Smok10, taki obeznany, a jeźdźca nie rozpoznajesz?



Rajter super , ale już jej kiedyś parę razy za to uwagę zwrócili  😁 Dlatego napisałem że wszystko super , poza tym drobnymi niuansami  😉

Mellechowicz-  To zawodniczka która nie musi nic udowadniać , bo ten koń i za 40 cm więcej też będzie tak skakać . Ale wodze mogła by skrócić .  😁
Jestem spokojny o tego konia bowiem i zawodniczka i trener zdają się wiedzieć co robią. Jest to bardzo obiecująca odmiana u tej zawodniczki. Każdy zawodnik musi udowadniać inaczej bedzie jeździł na własych koniach za stodołą. Wyjątek stanowi T. Jasiński ale to patologia potwierdzająca regułę. Koń ze względu na wzrost może dojdzie do 130-140 cm ale ma szansę robić to z dużą klasą.
Z tym ograniczeniem ilości startów w taki sposób, że w niedzielę można startować tylko raz bez znaczenia ile razy startowało się w piątek i sobotę jest trochę niesprawiedliwe. Po części jest to zrozumiałe, bo łatwiej ogarnąć listy niż gdyby trzeba było każdemu koniowi oddzielnie zliczać dotychczasowe starty na danych zawodach. Fakt, że w ten sposób zawody w niedzielę kończą się dużo szybciej i można się sprawnie rozjechać do domu tez nie jest bez znaczenia. Jednak jest to trochę nie fair gdy ktoś może startować tylko weekend, a w piątek z różnych względów nie może, czy kiedy np. w sobotę jeden z konkursów zostanie odwołany a i tak w niedzielę można jechać tylko raz.
Dla mnie chociażby, osoby dysponującej obecnie jednym koniem i ograniczoną ilością czasu, każdy start "robi" dla zbierania doświadczenia.


BTW, jak tam skoczkowie początek sezonu halowego ??
No właśnie ? Kogo spotkam we Wrocławiu na Wago ?
Perlica, możliwe, że ja wreszcie wpadnę kibicować i luzakować mojemu Fidkowi na żywo, jeśli decyzja będzie, że jedziemy na tą klasyfikację 😉
I znowu wątek skokowy spadł na dalsze strony ?? Gdzie się podziewacie skoczkowie ?? Kto zamierza wpadać na cykl halowy w Sopocie ?
Klami, ty tu się nie kryguj, tylko się pochwal lepiej wynikami i filmem 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 listopada 2016 16:26
My z młodym szykujemy się powoli na pierwsze zawody  🙂 Także pewnie się pochwalimy jakimiś zdjęciami z zawrotnych 60 cm  😁
anai, nono. Ja tam nie wiem czy jest się czym chwalić, wieki te oczka do dwójki zbierałam i uzbierać nie mogłam, bo wiecznie coś głupiego gdzieś zrobiłam. Wreszcie się udało, pozostaje tylko się ogarnąć i kiedyś tam odważyć się na coś wyżej.

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 listopada 2016 17:29
Perlica my do Wrocka w tym roku nie jedziemy. Szykujemy się na Leszno za trzy tyg. Teraz mam raptem dwa konie, może na grudzień coś mi dojdzie. Pełna stawka będzie dopiero na wiosnę. Co ma wrócić do roboty, to wróci. Młode się zjeżdżą, bo w tym tygodniu chcę pierwsze dosiady zrobić.
Klami widziałam już na fb, zdecydowanie jest się czym chwalić! 🏇 Raz, że masz jednego konia do dyspozycji, a dwa... Jak dziś pamiętam ile miałaś przebojów ze Smokiem, łatwy koń to on zdecydowanie nie jest. 🙂
Constantia, ja Partynice starszym skoczę na 2 dni , a leszno za 3 tygodnie też podjadę chyba dwoma jeśli ogarnę kogoś kto mi pomoże, bo 2 konie bez boksów to chyba nie dam rady 🙂
mils, dziękować. Co do Smoka.... ja pamiętam aż za dobrze czasy gdy w parkurze w L czy P docierałam do dwójki/trójki a potem świeczkami i baranami wywoził mnie z placu tudzież wyskakiwał ze mną z rozprężalni i nie mogłam absolutnie nic. Kiedy samo dotarcie spod stajni na plac było wyzwaniem.

Nasze parkurki N z ostatniego i poprzedniego weekednu:


Dava   kiss kiss bang bang
01 listopada 2016 18:29
A ktoś się wybiera do Michałowic teraz na międzynarodowe? 🙂  😀
Wpadajcie i dawajcie znać 🙂 chętnie wypiję kawę  :kwiatek:
Polskie kuce wymiatają na świecie  😁 😁 😁

http://www.swiatkoni.pl/news/11779,ensilla-odnosi-kolejne-sukcesy.html

Kiedyś mieliśmy jeźdźców do tych poniaków , dzisiaj , smutek . W Polsce kuc chodził dużą rundę z dużymi końmi 🙄
Bardzo ubogie te zawody w michalowicach beda patrzac po ilosci zgloszonych jezdzcow.
Bardzo ubogie te zawody w michalowicach beda patrzac po ilosci zgloszonych jezdzcow.


Jeźdźców może niewielu za to cała śmietanka  🤣
Oj jest jeszcze wielu wielu wielu wielu wielu.... Tu jest kilkoro.
Oj jest jeszcze wielu wielu wielu wielu wielu.... Tu jest kilkoro.


Wielu jest , ale tu przyjeżdża śmietanka  😉
Z Polski tak, masz racje. A to sa zawody miedzynarodowe. I spodziewałam sie wiecej osob wlasnie z zachodu.
Z Polski tak, masz racje. A to sa zawody miedzynarodowe. I spodziewałam sie wiecej osob wlasnie z zachodu.


Trudno , nie wiedzą co tracą  😉

http://www.tylkoskoki.pl/images/2016/10_16/2016_CI_0455_S_S_01_master_list_3.pdf

Ośrodek piękny , kasa duża , 2 longinesy , czego więcej chcieć .  🤣

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się