DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Witam serdecznie wszystkich i od razu pierwsze to gratuluje ogromnego talentu  🙂 Zainspirowana Waszymi wpisami i zdjęciami sama wytargałam z piwnicy odziedziczoną maszynę, która kurzyła się kilka lat :-) Pomyślałam-dlaczego nie spróbować  🤣 Spróbowałam, pierwsze czapraki zachowam sobie z pewnością na pamiątkę by się na starość pośmiać  🤣 🤣 🤣  Teraz po uszyciu metodą prób i błędów 7 -miu jest o niebo lepiej, faktycznie DIY wciąga niesamowicie. Mam jednak wciąż jeden problem, którego mimo prób nie umiem pojąć i rozwiązać  🙁 Mianowicie nie mam pojęcia jak to robicie,że lamowania wychodzą Wam tak równiutko ??? Mi na prostej owszem wychodzi równo, ale na zakrętach ... 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł: ...Zwija się, marszczy, wygląda to tak,że taśmy jest za dużo :-/ Używam taśmy bawełnianej,  mikrofazy z której też szyłam czaprak, i raz spróbowałam tasiemką satynową . Ale zawsze to samo, gdzieś robię coś nie tak 🤔 Pozdrawiam i liczę na pomoc i wskazówki.
[quote author=flote link=topic=88.msg2659478#msg2659478 date=1489179725]
fraziu, czaprak wygląda świetnie, a taki jest mój pierwszy, tyle co ja się namęczyłam, złamałam igłę, to była masakra, ale teraz zmieniłam maszynę i może stworzę coś jeszcze.
 Za duże zdjęcie



Niestety, nie było mi dane zobaczyć zdjęcia ;-) Ale trzymam kciuki za kolejne DIY, to wciąga. Chociaż moja znajoma miała rację - "zrobi się ładna pogoda, to ci się odechce czapraki szyć" :-D No i leży cały rulon pianki, muszę pilnować przed kotami, bo obgryzają i ostrzą pazurki... :-D

Ostatnio próbowałam uszyć kontaktowe ochraniacze, ale poległam...

A co do lamówek - to u mnie jest duży kolor bawełnianych lamówek, ale możesz spróbować użyć satynowej (takich błyszczących) - ja kiedyś w ten sposób ulepszyłam kupny czaprak, ładnie się trzymała, tylko w miejscu gdzie przechodzi popręg naszyłam na nią kawałek skórzanego wzmocnienia. Jeździłam kawał czasu, czaprak poszedł w świat i jeszcze przetrwał sporo ;-) Lamówkę możesz też wyciąć z każdego materiału, tnąc ją ze skosu i używając takiego gadżecika - instrukcja tutaj: http://www.akademiaszycia.pl/?p=2148
[/quote]

Tym razem dodam linka, bo moje zdjęcia nie wchodzą : http://pl.tinypic.com/r/hrm2o4/9 . Ja też mam jeszcze troche pianki i nie moge się za nią zabrać.Witam serdecznie wszystkich i od razu pierwsze to gratuluje ogromnego talentu  🙂 Zainspirowana Waszymi wpisami i zdjęciami sama wytargałam z piwnicy odziedziczoną maszynę, która kurzyła się kilka lat :-) Pomyślałam-dlaczego nie spróbować  🤣 Spróbowałam, pierwsze czapraki zachowam sobie z pewnością na pamiątkę by się na starość pośmiać  🤣 🤣 🤣  Teraz po uszyciu metodą prób i błędów 7 -miu jest o niebo lepiej, faktycznie DIY wciąga niesamowicie. Mam jednak wciąż jeden problem, którego mimo prób nie umiem pojąć i rozwiązać  🙁 Mianowicie nie mam pojęcia jak to robicie,że lamowania wychodzą Wam tak równiutko ??? Mi na prostej owszem wychodzi równo, ale na zakrętach ... 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł: ...Zwija się, marszczy, wygląda to tak,że taśmy jest za dużo :-/ Używam taśmy bawełnianej,  mikrofazy z której też szyłam czaprak, i raz spróbowałam tasiemką satynową . Ale zawsze to samo, gdzieś robię coś nie tak 🤔 Pozdrawiam i liczę na pomoc i wskazówki.


Mam ten sam problem, nie mam pojęcia jak z tego wyjść, a może to po prostu kwestia doświadczenia 😀
sanka flote Na zakręcie trzeba albo zrobić marszczenie, ale takie na długości 10 cm, albo przyciąć do skosa i ładnie podwinąć, jeśli spotykają sie dwa proste brzegi czapraka i jest kąt prosty, a nie łagodne zaokrąglenie. Ten czaprak ze zdjęcia zamówiłam u okunki, a sakwy robiłam ręcznie sama, z kordury, obszywając alkantarą.
U Ciebie wszystko jest równe. A tak normalnie na prostej drodze, to jak zrobić żeby wszystko było równo.
Tak się zastanawiam, czy tą alacantarę można dać pod spód, tak żeby stykała się z sierścią konia, bo to mn zastanawia, co by tam uzyc, bo polar to z czasem zacznie się mehacić/mechacić. Czasem są tez jeszcze siateczki, ale u mnie w tkaninach nie ma takich grubszych czyli 3d, albo zwykła bawełna.
Wygląda na równe bo obszywałam alkantarą, która jest sztywniejsza niż taśma bawełniana. Dla porównania zdjęcia szytej przeze mnie podkładki z alkantary, obszywanej bawełnianą taśmą, która się mocniej marszczy. Co na spód? Nie alkantara bo może być zbyt śliska na sierści, poza tym nie przepuszcza powietrza. Jarpol daje bawełnę (zdj 3), a okunka siateczkę jak w gatkach u sportowców (zdj.4)
kwagga, flote - żeby lamówka była ładna, to trzeba kroić ze skosu materiał po prostu, zupełnie inaczej się wtedy układa 😉
okunka Myślę, że alkantarą ładnie mi wyszło, bo tak kroiłam, jak mi pasowało, z resztek materiału, więc żeby były dłuższe paski, przypadkowo ze skosu 🙂 Teraz już będę robiła to świadomie. A swoją drogą jak Ci się podobają moje sakwy wykonane na Twoim czapraku?  A ja mam znów coś nowego: kantar fluorescencyjny, świecący w nocy. Przynajmniej na rajdzie nie trzeba konia z latarką szukać 🙂
Kantarek fajny.
Co to za siateczka, czy ma ona jakąś szczególną nazwę?
A czy ktoś obszywał czapraki taśmą nylonową? zastanawia mnie czy w ogóle się sprawdzi jako obszycie.  🙂
andzia95 Ja obszywałam taśmą ze sztucznego włókna, nie wiem czy to nylon. Jestem zadowolona, obszywało się dobrze i nie wyciera się od popręgu
majek   zwykle sobie żartuję
22 marca 2017 16:18
czy ktos moze robil juz derke do jazdy taka np jak ma thermatex?

o taka


Moj kon nie toleruje trzepoczacych na wietrze materialow
Chcialabym do zwyklych spodni doszyc lej lub zrobic siliknowy. Czy moglby mi ktos doradzic jaki material.na lej i ewentualnie czy mozna gdzies dostac silikon taki aby zrobic ten lej?
Może ta substancja, którą robi się abs w skarpetkach u dzieci?
Sprzedawana jest pod różnymi nazwami, zależnie od producenta, jako guma w płynie albo farba lateksowa do skarpet.

W wersji całkowicie economy można spróbować silikonem uniwersalnym (takim z obi  😉 ), ale jak to się będzie miało do prania i noszenia to nie wiem  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2017 20:19
Puma, ja smarowałam rękawiczki. I pranie luzik, przy codziennie robocie sie ścierali po jakimś czasie, ale to 2 minuty, zeby nałożyć znow.
No bo mam fajne spodnie, zrobiłabym bryczesy  😀 pytałam w sklepie z dodatkami krawickimi to  maja tylko silikon jak do stanikow ale jego sie przyszywa. Poszukam tego jak do skarpet. 😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 08:59
Jak znajdziesz to wrzucisz zdjęcie/linka?  :kwiatek: W sumie sama bym coś takiego zrobiła 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 09:14
Właśnie o tym myślałam 😀 Dzięki 😀
Na niemieckich stronach jest tego wiecej
[[a]]https://www.amazon.de/WENKO-17219010100-Anti-Rutsch-Streifen-Kleiderb%C3%BCgel-Transparent/dp/B00D43D1SI[[a]]
http://www.snowsurf-shop.de/Antirutsch-Punkte-gross-transparent
http://www.ebay.de/itm/Silikon-Antirutsch-Sticker-Anti-Rutsch-Flex-Antirutsch-Kleber-Ringe/252135327225

No bo mam fajne spodnie, zrobiłabym bryczesy  😀 pytałam w sklepie z dodatkami krawickimi to  maja tylko silikon jak do stanikow ale jego sie przyszywa. Poszukam tego jak do skarpet. 😁


Spróbuj może z klejem na gorąco, kiedyś widziałam filmik na yt jak dziewczyna robiła tak skarpetki antypoślizgowe 🙂

Wracam z relacją,lej zaczęłam robić na wzór moich Kyronów. To jest pierwsza warstwa, powinny byc dwie. Druga naklada się po  godzinach. Następnie się pierze.


Całe  6 euro
Super pomysl. Ulepsze moje zwykle Fouganźy uzywane do stajni🙂
fraziu   Grażka, weź przestań
15 kwietnia 2017 22:10
Dawno się nie udzielałam, manufaktura miała mały przestój, ale już się biorę z powrotem do pracy :-D

Podróbbb... to znaczy, wzorowany na Heritage model "KRÓLOWA MORASKA". Na wykończenie czeka "racing green", ale skończyła mi się szczerozłota lamówka.
Jutro fotki na modelce - jeśli pogoda będzie łaskawa  🏇


Sanka, ten w kratę super, lubię takie klimaty :-D

kwagga, świetne te sakwy!

edit: za duża fotka. A poza tym w rzeczywistości kolor jest taki bardziej malinowy....
fraziu, ekstra! Lamówka jest satynowa?

anil22, i jak się sprawdza lej? Warto się w to pobawić?
fraziu   Grażka, weź przestań
16 kwietnia 2017 09:20
Nie, czarna cienka lamówka jest bawełniana, a ta złota jakaś taka brokatową. Oby nie odpadła od razu :-D
fraziu cudny ten czapraczek i błyszcząca lamóweczka taka równa 🙂
fraziu   Grażka, weź przestań
16 kwietnia 2017 17:16
Bardzo dziękuję :-D

A tak wygląda na modelce:

edit: odwróciłam zdjęcie. Ja wiem, że ćwiczenia po świątecznym obżarstwie są wskazane, ale nie będę nikomu kazać stawać na głowie XD
fraziu   Grażka, weź przestań
17 kwietnia 2017 13:57
Przepraszam za post pod postem, ale nowy czaprak = nowy post ;-)

Czaprak odblaskowy oraz strzemiona, też trochę DIY, tzn. polakierowane zwykłe strzemiona, nieco już zmęczone życiem.
Zbliżenie, zdjęcie na modelce oraz w warunkach terenowych (proszę zwrócić uwagę na zwiększoną widoczność :-D)

A w ogóle, to wykorzystałam już wszystkie zakupione materiały, czyli z czystym sumieniem mogę kupić coś nowego. :->
Fraziu super! Oczodajny jak przystało na odblask🙂 teraz jeszcze ochraniaczy do kompletu Brakuje 😉
fraziu wow, czapraki są cudowne, używasz gąbki czy watoliny do wypełnienia?
Robił ktoś może kiedyś kantar taki z tasmy ni sznurka, bo nigdzie nie mogę znaleźć tych ramek do tamy, czy to ma jakąś nazwę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się