Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Jeśli z Canonów to podział jest taki xxxD amatorski, xxD, półprofesjonalny, xD profesjonalny. Kolega fotograf xxxxD skwitował, że to kompakt z wymienną optyką 😉
Co do xxxD + L f/4 70-200... nowe spostrzezenia laika 😉
Body amatorskie jest mało kompatybilne z L, tzn jarałam się obiektywem, ale AF jest wolniejszy i mniej celny przy ruchomych zwierzakach niż zwykła Sigma 18-250 3,5 - 5,6. Oddałam zestaw do skonfigurowania, bo myślałam, że może problem w spasowaniu. (Obiektyw używany) gość z serwisu powiedział mi, żebym zainwestowała w xxD to kompatybilność mi się poprawi.
O ile zdjęcia koni są ok, to zdjęcia psów mi na razie nie wychodzą 😉 szczególnie te, na których wołam psy a one biegną wprost na mnie i bardzo szybko sie przemieszczają 😉
Ogolnie obiektyw jest zarąbisty, ale mi sie sprawdza w zebranych chodach i w stój 😉 albo ja jestem zbyt powolna po prostu 😉
... ale fakt, roznice widze dużą w tym zestawie na plus AF dla Sigmy niestety.
Na giełdzie można czasem coś fajnego wyrwać 😉
Poniżej sympatyczny zestawik na start, cena do negocjacji.
https://www.olx.pl/i2/oferta/aparat-canon-550d-4-obiektywy-sigma-canon-stalki-CID99-IDl9WiC.html
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 kwietnia 2017 23:47
Nie wiem, czy totalnemu amatorowi jest potrzebny tak duży, ciężki i jakby nie patrzeć drogi obiektyw jak 70-200. Serio, do amatorskich zastosowań 70-300 wystarczy w zupełności.
Dzięki, wezmę to pod uwagę.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 kwietnia 2017 19:38
Dojrzewam do decyzji o dokupieniu obiektywu. Do tej pory używałam 18-200 bo fociłam konie a teraz chciałabym jakiś "miejski" obiektyw. Coś do zdjęć w trakcie wycieczki na miasto co pstryknie i miejski "widoczek" i jakiś portret, taki "wszechstronny casual" bo moja dwusetka niepotrzebnie długa do dźwigania. Przez chwilę myślałam nawet na dokupieniu kita 18-55 i... kompletnie nie wiem w jaką ogniskową celować 😵 Body Nikon d90, jakieś pomysły? 👀
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 kwietnia 2017 20:21
Powiedziałabym, że 18-35/1.8 Sigmy. Albo 17-50/2.8. Tylko że one nawet są cięższe od 18-200, a to chyba nie o to chodzi. Z lżejszych to faktycznie tylko 18-55 przychodzi mi do głowy.
17-50 wagowo wychodzi prawie identycznie jak 18-200, natomiast polecam rękami i nogami jako szkło na spacery widoczkowo - portretowe. Nie ruszam się bez niego na żadne wyjazdy.
Jeśli zależy Ci na czymś mniejszym i lżejszym, rzeczywiście 18-55 będzie lepszą propozycją. W dobrych warunkach oświetleniowych zrobisz nim piękne zdjęcia.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 kwietnia 2017 11:18
Zaletą kita jest przede wszystkim cena niższa 3 razy od tej sigmy 😁 Ma to być dodatkowy obiektyw bo większość i tak focę 18-200 więc dumam sobie czy potrzebuję czegoś co kosztuje 1000+ bo wolałabym powoli odkładać na jaśniejsze tele żeby wymienić 18-200. W Sigmie kusi światło ale z drugiej strony nie będą to raczej fotki w ruchu więc mogę wydłużyć czas naświetlania, 18-55 ma identyczne światło jak mój obecny obiektyw więc skoro obecny dawał radę to i z tym sobie poradzę 😉
Misskiedis NIKKOR 35MM boski 🙂 przy dx masz 50 mm ,mam polecam. Jasny ostry i dobra jakość i cena ok  😀
Mam jeszcze jedno pytanie...
Czy do body (danej firmy) muszę mieć to samo szkło?

Przypuśćmy, że kupuję Canon, a interesuje mnie np. kit z Sony (to przykład) - da się dopasować w pewnych przypadkach czy lepiej jednak inwestować w komplety z tej samej linii?


Livia   ...z innego świata
17 kwietnia 2017 13:36
maluda, to chyba zależy od mocowania (bagnetu) w body. Firmy typu Sigma czy Tokina mają bagnety dedykowane do Canona bądź Nikona i tu spokojnie coś dobierzesz, ale nie wiem jak to wygląda w Sony 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 kwietnia 2017 13:55
Jak masz body Canona to musisz mieć obiektyw z mocowaniem Canona. Produkuje je Canon, Sigma, Tamron i Tokina. Obiektywy Sony mają mocowanie Sony. Istnieją przejściówki, ale po pierwsze nie do wszystkich kombinacji (Canona do Nikona fizycznie się nie da i nie będzie dało), po drugie może być problem z kompatybilnościa, po trzecie może to po prostu źle działać.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
desire   Druhu nieoceniony...
17 kwietnia 2017 21:01
maluda, w jakimś sklepie rtv (na pewno większa sieciówka) był właśnie ten canon 1300d z obiektywami 18-55 i 70-300 praktycznie w tej samej cenie jak to, co podlinkowałaś, no może z 200zł droższy. Jak znów mi mignie to Ci podeśle.
Byłoby super!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 kwietnia 2017 21:18
Dzięki za odpowiedzi, wiem już w czym szukać 😀
maluda, w jakimś sklepie rtv (na pewno większa sieciówka) był właśnie ten canon 1300d z obiektywami 18-55 i 70-300 praktycznie w tej samej cenie jak to, co podlinkowałaś, no może z 200zł droższy. Jak znów mi mignie to Ci podeśle.


Znalazłam!
Poszukałam i właśnie patrzę na ofertę!
Dzięki za cynk, poszperałam w necie z motywacją.  😉
Który rodzaj karty pamięci pasują do Nikon d7100?
jaka wielkość najlepiej wybrać?
Temat wałkowany już wiele razy, ale przyszła kolej i na mnie 😁

Szykuję się pooowoli na przesiadkę z Nikona D3100. Zastanawiam się pomiędzy d300/d300s i d7100 - w co lepiej zainwestować? A może jeszcze coś innego? W tej chwili do korpusu byłby podpięty Tamron 70-200 (wersja z silnikiem, bo d3100 go nie ma), używany do fotografii zawodów jeździeckich praktycznie wyłącznie. D3100 zostawiłabym sobie jako drugie body, awaryjne albo do zdjęć "rodzinnych", dopóki będzie żył.
D300(s) trochę się boję ze względu na to, że to stara puszka (chociaż zdaję sobie sprawę, że porządna i polecana).
Polecicie coś? Budżet do 5k najlepiej.
:kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 kwietnia 2017 22:17
Przesiadłam się z D3000 (więc bliźniaczy model) na D300s i jestem zachwycona. Owszem jest to stara konstrukcja, ale jak leży w ręce, jaką ma cudowną ergonomię, jest tak łatwy i instynktowny w obsłudze  😍
Dopóki D500 nie stanieje, D300s pozostanie moim podstawowym aparatem. Matryca nie najnowsza, ale wszystko inne nadal świetne.
Czy duża jest różnica w użytkowaniu pomiędzy
SanDisk 32GB 95MB/s Extreme Pro UHS-I SDHC  a wersją ULTRA?
Czy taka wielkść jest wystarczająca dla RAWów?
Facella, a powiesz mi, gdzie kupowałaś? Z tego, co pamiętam, to byłaś bardzo zadowolona. Masz podpięty do swojej d300s obiektyw z silnikiem?
Lena, dziękuję 🙂 Jestem już praktycznie przekonana 🙂.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2017 21:49
Tak, mam obiektyw z silnikiem. 
Kupiłam na allegro, od użytkownika ze 100% pozytywów, przesłał mi zdjęcie aktualnej gazety, żeby udowodnić przebieg, odpowiedział dokładnie na wszystkie pytania itd., więc uznałam, że jest ok. I nie żałuję.
Kupiłabym na interfoto.eu, tak jak obiektyw, ale akurat nie mieli w ofercie takiej sztuki, jaka by mnie interesowała (przebieg do 15tys. + dodatkowy akumulator i karta CF)
czy ktoś może mi powiedzieć jaka średnica filtra pasuje do 55-200? czekam na obiektyw i chciałam od razu zamówić.  52mm?
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 kwietnia 2017 13:52
W Nikkorze miałam 52
dzięki wielkie potrzebuje właśnie do Nikkora
Mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi poradzić  😵

Mam Nikona d7200 z którym mam kłopot.
Nie wiem czy problem leży w ustawieniach czy trafił mi się felerny egzemplarz.
Mianowicie niezależnie jaki obiektyw do niego podepnę, mam problem z czasem otwarcia przysłony.
Początkowo myślałam że to wina obiektywu ale dzieje się tak niezależnie jaki obiektyw jest podpięty.
W przypadku Tamrona 17-50 2.8 ustawionym w trybie M a więc powinnam mieć możliwość dowolnych zmian czas/przysłona, aparat często fiksuje się na 1/8000s i nie chce się przestawić chyba że zrobię 2-3 pstryknięcia i się odblokowuje, a dodatkowo niezależnie od tego po ustawieniu czasu i przysłony i zrobieniu zdjęcia aparat sam zmienia mi ustawienia czasu przy każdym kolejnym zdjęciu.
Zgłupiałam i nie wiem czy mam coś źle ustawione czy aparat jest felerny. Dodam że puszka jest nowa.
Ktoś się spotkał z problemem?

abre   tulibudibu
12 maja 2017 13:52
Cobrinha, a resetowałaś ustawienia?
Nie, aparat był nowy ze sklepu wiec nie widziałam potrzeby
A niemal nic w nim nie przestawiałam  😵
no załamana troche jestem
abre   tulibudibu
12 maja 2017 14:12
Cobrinha, to spróbuj. Czasem w sklepie ktoś się bawi sprzętem. Przeczyść też styki itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się