Dopasowanie siodła

Ale jak to się dogrzebałaś do wypełnienia? To co tam w środku jest? System Cair można wyjąć i włożyć normalną wełnę - i może tak się stało w przypadku tego siodła, skoro miejscami jest twardsze. A ten "cair" już tylko na znaczku... Można go też dodatkowo "dopełnić" wkładkami, ale one też raczej nie powinny się "ubijać".
Dogrzebałam się tak jak tutaj - http://s306.photobucket.com/user/Pidham/media/P1150408.jpg.html
I znalazłam wkładki korygujące po których wyjęciu te dziwne wybrzuszenia zniknęły więc możliwe że to przez nie chociaż nie powinno tak być..
Tak czy siak dalej zastanawiają mnie oklapnięte poduszki powietrzne. one nie są na zero oklapnięte ale trochę "przysiadły" miejscami.. Nie wiem czy to normalne w wintecach..?
Podczepiam się pod pytanie Milord, mam Batesa Isabel z systemem Cair i też mam wrażenie że poduszki są takie jakby miejscami uszło powietrze, czy to możliwe, oraz czy można się zwrócić do kogoś z takim problemem?
ushia   It's a kind o'magic
14 kwietnia 2017 11:32
wypchac welna

poduszki cair nie maja w srodku zadnych komor ani przedzielenia, wiec nie ma takiej opcji zeby w jednym miejscu powietrze uszlo a w drugim nie
mozebyc ewentualnie zdeformowany - rozciagniety material z wierzchu, ale to jest mocno grube tworzywo, wiec siodlo musialoby byc konkretnie styrane

w izabelach mozna sobie ptworzyc panel i wyjac wypelnienie - jest opcja zeby od strony konia dociac sobie filc zeby nierownosci sie niwelowaly - tam zreszta jest oryginalnie wklejony od srodka panelu
No właśnie słyszałam ze wiele osób ucieka od tego systemu cair. Rymarz mi powiedział że one nie mogą być idealnie napelnione bo inaczej by sie nie dopasowywaly - coś w tym jest ale trochę w szoku byłam...
Dzięki za odpowiedzi!

Czy ktoś mógłby mi jeszcze polecić siodło najlepiej ujezdzeniowe które bedzie miało raczej płaskie poduszki(te pod tylnym łekiem) i będzie dobre na osobę z długimi nogami?
Osobiście uważam batesy za jedne z najwygodniejszych siodeł, uwielbiam absolutnie  🙂 skokówkę w końcu sprzedałam, ale ujeżdżeniówka czeka na konia, na którego da się dopasować  😵 trochę walczyłam z cair i w końcu się wściekłam i kazałam włożyć wełnę i to był bardzo dobry plan  😀
Również uważam, że Batesy są niesamowicie wygodne 🙂
Witam, mam problem ze swoim siodłem. Od niedawna posiadam hucuła z którym sporo trenuje i ćwiczę przez co w szybkim czasie buduje sobie grzbiet. W styczniu jeszcze pasował Wintec z niebieskim łękiem i podkładka korygująca tył ponieważ tylny łęk "wisiał", obecnie przechodzimy na łęk czerwony ale problem wiszącego tyłu dalej jest a do tego siodło uciska za bardzo przód. Wstawię jeszcze zdjęcia ale jakieś wstępne porady ?
może zły kształt paneli
Ja dalej na etapie szukania siodła. Wróciłam tym razem z pytaniem odnośnie łęku. Ostatnio przez chwilę miałam Winteca z białym łękiem i zastanawiam się czy taki byłby OK czy jednak potrzebujemy szerszego. Ja mam mieszane odczucia. Siodło i tak poszło w świat ze względu na długość, ale... no właśnie, czy jest sens próbować dalej dobrać Winteca czy nie.
Myślałam o tym: https://sklep.bergo.pl/p/715/7347/wintec-siodlo-ujezdzeniowe-500-15-quot-dressage-cair-ujezdzeniowe-siodla-siodla-i-osprzet-kon-pony-shetty.html
Bo 15cali wydaje się być na styk. 17tka i 16,5 leżały tragicznie daleko  🤔
Galeria:  http://re-volta.pl/galeria/album/7078

edit. Link zły, poprawione.

ontaria, zmień link bo odsyła do galerii ogólnie.
xxagaxx , dziękuję!  :kwiatek: Zmieniłam, mam nadzieję, że teraz jest dobry.
ontaria, siodło nie wygląda źle, tak długaśne, ogólnie duże, ale leży całkiem ok. Co prawda nie wiem co planujesz pod nie wsadzić, bo miejsca jest na styk.
vissenna   Turecki niewolnik
23 kwietnia 2017 17:13
Ktoś wie jak czytać numer seryjny Kieffera?  :kwiatek: 👀


Rozmiar 2 to 18-18,5
Standardowo Kieffery mają rozmiar leku 32.
Można podać numer seryjny i zapytać Kieffera o historię siodła - mi miła Pani odpisała na maila następnego dnia 🙂

Vissennna: teraz sprawdziłam, ze w 2011 roku w tym samym wątku pięknie 'zdiagnozowalas' numer seryjny Kieffera.. :P
vissenna   Turecki niewolnik
23 kwietnia 2017 21:16
[b myrenite][/b] Te normalne cyfry to ja wiem, bardziej mnie interesuje ta "8" po prawej stronie...  🤔
Parę lat temu sprawdzałam to w swoim siodle,  i mi wyszło,  że ta ostatnia liczba to nr linii produkcyjnej
Internety zagramaniczne piszą, że ostatnia cyferka ma związek z wypelnieniem paneli, ale im bym chyba nie wierzyła.. Juz prędzej tak jak celsijs napisała, że to linia produkcyjna.
Pisz dzisiaj maila do Kieffera to może jutro dostaniesz odpowiedz 🙂
https://www.facebook.com/klinikasiodla/photos/a.1453737628253247.1073741828.1431843203776023/1683827721910902/?type=3


co Wy na to? 😉


To są kpiny co tam robią z siodłami. Właśnie parę dni temu widziałam na żywo ich "dzieło" czyli siodło po renowacji. Panele ponacinane po dopychaniu, żeby można było samemu sobie regulować ilość wypelnienia, wyłażąca wełna od spodu 🤔wirek:
Też to widziałam i zastanawiałam się czym wszyscy się tak zachwycają?  🤔
wypchac welna

poduszki cair nie maja w srodku zadnych komor ani przedzielenia, wiec nie ma takiej opcji zeby w jednym miejscu powietrze uszlo a w drugim nie
mozebyc ewentualnie zdeformowany - rozciagniety material z wierzchu, ale to jest mocno grube tworzywo, wiec siodlo musialoby byc konkretnie styrane

w izabelach mozna sobie ptworzyc panel i wyjac wypelnienie - jest opcja zeby od strony konia dociac sobie filc zeby nierownosci sie niwelowaly - tam zreszta jest oryginalnie wklejony od srodka panelu
w daw mag - u problem do rozwiązani wyciągną wkładki pompowane a wypełnią wełna

[b myrenite][/b] Te normalne cyfry to ja wiem, bardziej mnie interesuje ta "8" po prawej stronie...  🤔
to numer wykonawcy ów siodła w firmie 9nr wewnętrzny0

Edytuj posty!
Znowu przychodzę z pytaniem; czy tybinka jest za długa czy ujdzie?
Przepraszam za strój, ale wsiadłam tylko na moment, bo akurat "fotograf" się nawinął  😡


Przeogromne zdjęcie!
To ja z innej beczki: jaka firma poza Wintec i Iconic ma w ofercie siodła z wymiennymi łękami do samodzielnej wymiany?  :kwiatek:
Bates
Tekna tez ma leki do wymiany samodzielnie 🙂
To ja z innej beczki: jaka firma poza Wintec i Iconic ma w ofercie siodła z wymiennymi łękami do samodzielnej wymiany?  :kwiatek:


GFSriding (Pessoa, GFS, Monarch). Pessoa mam i polecam. Teraz czaję się na GFS  😉
Dziękuję pięknie za odpowiedź!  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
27 kwietnia 2017 11:45
No i jeszcze te tanie Daslo, Rimini i FP chyba mają.

Swoją drogą mogę po marudzić bo sprzedaję swoje siodło w okazyjnej cenie bo zależy mi na szybkiej sprzedaży i pytania ludzi mnie rozwalają. Opisałam, że siodło jest na dużego, szerokiego konia o prostych plecach - i co? Dostaję takie pytanie: " A na angloarabka by pasowało?".
I wy się dziwicie, że potem Klinika Siodła sobie takich naiwniaków łatwo znajduje i wmawia im, że wszystko jest ok 😀
Dziękuję  :kwiatek: Daslo Rimini, FP sprawdzałam i niestety jakość "nie ta"  😡 Ciekawa jestem, jak z Pessoa - wyglądają naprawdę fajnie, aż korci by pomacać na żywo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się