Dopasowanie siodła

Zapytaj Aleks ona ma Wide 500 i dwa inne Wintecki, pewnie Cię poratuje wymiarami 🙂


Już lecę, pędzę. 🙂
DeJotka ooo, Kentaury już lepsze niż reszta wymienionych siodeł.  😀 I nowe nie straszą mocno ceną wiec mogłabym uczyć na miarę .  😀


Mnie odstraszył czas oczekiwania, bo już wystarczająco długo koń nie chodzi :p
Właśnie jestem na etapie ściągania siodła z Czech, tzn chyba się kopsnę do Pragi w poniedziałek po nie ponieważ kurier za drogi i tyle pitolenia się z przelewami bo paypala nie mają..
jest nedno na sprzedaż w PL ale mi model ciutkę nie podchodzi.
Chciałabym prosić Was o ocenę siodła na moim "śledziku". Koń młody, zajeżdzony, a obecnie odstawiony od pracy.
Będę wdzięczna z opinię  :kwiatek:













Wild Horses, pod przednim lekiem powinny miescic sie 3-4 palce, jak masz dwa to podczas jazdy siodlo opadnie i bedzie uszkadzalo klab. Wydaje mi sie, ze panele odstaja od konia, ale jest to moze wina cienia. Na pewno inny ksztalt paneli i wezszy rozstaw leku.
Przede wszystkim można by to siodło trochę jeszcze przesunąć do tyłu... Ale generalnie nie wygląda to zbyt obiecująco.
A czy ktos pomoze w moim siodlem? Pare postow wyzej? Bede bardzo wdzieczna za jakies komentarze
Dziękuje. Faktycznie mogłam przesunąć trochę do tyłu...
kivik, no tył leży źle, w powietrzu. Nie wiem czy ten łęk to nie za szerokie trochę i czy siodło ci nie leci przez to do przodu. Jak wsiadasz masz miejsce żeby spokojnie np. wsunąć bat?
Hej , kto mi poleci kogoś kto poszerzy łęk w siodle passier? Dzwoniłam do Pana Bogdana. Niestety on nie ma za bardzo czasu na serwis siodeł innych marek. Najlepiej Warszawa i okolice
kivik, no tył leży źle, w powietrzu. Nie wiem czy ten łęk to nie za szerokie trochę i czy siodło ci nie leci przez to do przodu. Jak wsiadasz masz miejsce żeby spokojnie np. wsunąć bat?


Przod jest ok, 3 palce  bez problemu  sie mieszcza. Tyl ma na rymarz dopasowac.
RatinaZ, pytaj Ząbczyka. Przyjeżdża do Warszawy dość regularnie.
Ja już opadam z sił w temacie doboru siodła na mojego konia. Co przymierza i wydaje mi się ok to mnie Nasza forumowa Tuch sprowadza na ziemie 🙁 ,że szału nie ma. A że 16 jest jak na lekarstwo to wpadłam na pomysł ,że po prostu je oddam do wymiany łęku. Sami zerknijcie
Wymiana łęku nie pomoże na to, co się dzieje z tyłem siodła... Też wymaga korekty.
Popatrz na ujezdzeniowki kentaura - ja tez szukalam czegoś z płaskimi panelami i elastycznym przodem i jadę po Senecę do Pragi 😉
I jeszcze Sommery bym dorzuciła do tego, może Opus? Poza tym Sommery są dość mocno pasowalne i jest możliwość serwisu od razu na miejscu.
Dzwoniłam do Pana Ząbczyka i powiedział ,że dopasuje mi tego Passiera na lux.
Ratina  Pan Ząbczyk pojawi sie w W-wie  czy wysyłsz do dopasowania ?
A czy wiecie kto mógłby przyjechać ze swoimi siodłami, dobrze dopasować i sprzedać? Koń stoi we Wrocławiu. Jest taka opcja czy za dużo wymagam?
Dziewczyny, mam Kieffera Lusitano. Nie ma on w ogole klockow. Czy jest mozliwosc u rymarza doczepic lub dokleic klocek? Przez brak klockow to siodlo prawie nie trzyma, a chcialabym lepiej siedziec.
Z tego co kojarzę to te przednie panele można wypchać w Kiefferach.
wean Pan Ząbczyk przyjezdza do mnie do Marek pod Warszawą w sobotę 20.07 ok godz. 11-12. W Naszej stajni ma kilka konsultacji i na 100% moje siodło do poprawy. Akurat ja zakupiłam Passiera i P. Piotr może je zrobić na miejscu.
Drabcio , sumire ten panel odstaje tylko z jednej strony, bo koń jest troszkę niesymetryczny. Właśnie po konsultacji z P. Piotrem stwierdziłam,że je zostawie bo po pierwsze: kupiłam je za połowę wartości, po drugie: tych siodeł po prostu nie ma używanych, a po trzecie: na mojego konia i tak nie znalazłabym idealnie dopasowanego siodła i musiałabym poprawić a to mi się podoba i jest wygodne
Dlatego było tam "sądząc po zdjęciu". 😉
Dobrze wiedzieć, że p. Ząbczyk będzie, akurat klientka ma siodło do poprawek.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 maja 2017 03:43
A czy p. Ząbczyk zajmuje się też dopasowaniem prestige? Czy jednak lepiej dzwonić do equishopu?
Pytałam o Prestige,ale nie mam na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno nie zrobi prestiga na miejscu ( to uprzedził od razu), a czy da rade zrobić czy nie to zależy od tego jaki Prestige i co należałoby w nim zrobić. Myślę,że można poprostu do niego zadzwonić i zapytać.
A czy p. Ząbczyk zajmuje się też dopasowaniem prestige? Czy jednak lepiej dzwonić do equishopu?
z tymi siodłami jest problem. Ja już pół roku czekam aż pani z Equshopu będzie w okolicy Warszawy. Dedykowy przyjazd kosztuje ponad 700 zł. Dodatkowo nikt nie sprawdza siodła po poprawkach  😤 Mi powiedziano że bierze sie wymiary i siodło musi pasować. No nie musi. Kupiłam od nich nowe siodło na miarę i nie jest to ideał ..... Od początku tył lata i nikt nie sprawdzał siodła w ruchu. Także tego.
Majowa, Wiesz co, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że niektóre modele "tak mają" - bo odstające tyły widziałam jakoś bardzo często - i to trzeba na "dzieńdobry" zamawiać z dodatkowym wypełnieniem poduszek z tyłu. Na pewno w ofercie Equishopu była taka usługa (to dodatkowe wypełnienie poduszek z tyłu), bo sama się zastanawiałam, ale w ostateczności łatwiej było mi sprzedać siodło. Ale nie wiem - może miałam po prostu niedopasowane siodła - albo zależy od modelu, bo mój obecny Prestige leży fajnie, konia plecy nie bolą i jest ok (choć dla lepszego komfortu i tak jeżdżę z podkładką).
Majowa normalnie się zszokowałam..Kupiłaś nowe siodło na miarę i nikt nie chce do Ciebie tyłka ruszyć,żeby poprawić jak nie pasuje..Tyle pieniędzy i mają Cię gdzieś  🤔 Tym bardziej się cieszę,że się wyleczyłam z Prestigy. Mierzyłam na mojego 4 i bez szału...Odniosłam wrażenie,że są chyba troszkę te Prestige demonizowane,ale to moje subiektywne odczucie
Cóż.... W umowie jest zaznaczony konkretny czas na reklamację. Mój minął niestety.Wprawdzie jest prawie nowe ( nieiwele ponad rok ) ale jednak. To moje pierwsze siodło na miarę więc wiele rzeczy przegapiłam ( np. sprawdzenie siodła w ruchu ) i nie ukrywam że fachowcem od siodeł nie jestem. Z tego powodu liczyłam na profesjonalną obsługę. O moim siodle każdy mówi co innego więc jestem w kropce. Najtańsza opcja to wysłać siodło do equishopu z zaznaczeniem co i jak poprawić. Żeby to zrobić to trzeba się znać..... i znów jestem w punkcie wyjścia. Niestety znalezienie osoby która sprawdzi, poprawi,jeszcze raz sprawdzi i zrobi to dobrze w rozsądnych pieniądzach graniczy z cudem.
Byłam na tyle zdeterminowana żeby zamówić pełnopłatną, dedykowaną wizytę z equishopu ale jeśli nikt nie sprawdzi siodła po ewentualnych przeróbkach to po co to robić ? Jaką mam gwarancję że pomiar zostanie dobrze zrobiony a zmiany zostaną prawidłowo przeprowadzone ? I co, mam dodatkowo szukać kogoś kto to zweryfikuje ?  😤
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 maja 2017 10:50
A jaki był czas na poprawki? Bo z tego co rozumiem, siodło ma około rok, a pół czekasz na Panią z Equishopu. Więc to z ich winy Ci termin przeleciał się domyślam...
Z tego co pamiętam to trzy miesiące ale ręki uciąć sobie nie dam. Kłopot polega na tym że nikt w tym czasie nie zauważył żeby coś się działo. Z drugiej strony ja siedząc w siodle nie czułam aby coś było nie halo. Nowe siodło, wszechstronne a ja do tej pory miałam tylko skokówki i to cc. Odczucia jednak inne. Nie przyszło mi do głowy żeby kogoś wsadzić. Dodatkowo koń zimą przytył i efekt się pogłębił. I tak kółko się zamyka.  Najgorsze jest to, że czuję się spuszczona po brzytwie. Drugie, że nawet jak wyskoczę z kolejnych sporych pieniędzy to nie mam gwarancji że będzie dobrze. I to jest okropnie wkurzające. Może jestem w błędzie ale jeśli bierze się pieniądze za usługę to należy doprowadzić sprawę do końca czyli sprawdzić czy po poprawkach siodło dobrze leży. Jeżeli odsyła się siodło kurierem to się tego nie da sprawdzić i już.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się