Dopasowanie siodła

dairoxroxi, Mateusz Cybulski jest jak najbardziej od lat z Prestige.
Ja sie kontaktuje bezpośrednio z nim zawsze.
Nawet na stronie fb Prestige miał trasę i był tam Poznań i wg mnie to jest Wielkopolska.
Capture.JPG Capture.JPG
xxagaxx, tak. Powiedzieli, że jak Poznań to Kasia może przyjechać
perlica tak mi przekazano jak dzwoniłam do nich dlatego pytam 😉
dairoxroxi, ale piszesz, że masz Erre ledwo co, więc w zasadzie chyba bez różnicy kto z Prestige 😜
dairoxroxi, w czwartek w takim razie też będę miała wizytę Kasi, bo po opinii Perlicy zdecydowałam się wytestować nowego Prestiga. Jestem ciekawa jak będzie, bo uprzedzałam że mam mega szerokiego konia o trudnych plecach a chciałabym coś skoczyć w potencjalnym siodle 😀
Perlica, ale mam też całkiem nowego Prestige, którego chciałam wpierw spróbować ponownie dopasować zanim kupię drugie nowe siodło 🙂 nie udało się dlatego kupiłam Erre.
dairoxroxi, uuuu.
Erre bym się akurat nie ratowała🙁
No szkoda, że nie trafiłaś na Mateusza.
Perlica, niestety tym bardziej, że 2,5 letnie siodło za ponad 20tys.. ale zupełnie nie leży już. Mój błąd z zakupem nowego siodła na młodziaka, który rośnie 🙃

Nawet mnie nie załamuj z Erre 🤣 bo testowałam Equipe, amerigo i jedyne co nam pasowało to Connect ujezdzeniowy.
dairoxroxi, no moje doświadczenia z Erre i nie tylko moje bardzo na minus, ale to skokowe.
Może się coś zmieniło od tego czasu na plus.
Zresztą były posty na revolcie w tym temacie.
Fokusowa,
Aa ok to ma sens 😀
Btw zobacz sobie stronę "the saddle bank", oni mają tam dużo siodel właśnie na konie z kłębem dużym i na terlicy "u", bo to brytyjska strona
Plamkakochanie, ale mój koń nie ma dużego kłębu. Plus ja używki nie szukam, potrzebuje szerokiego siodła z przedłużaną tybinką, takie używki nie istnieją niestety 😂 no i tam nie opłaca się zwracać (zresztą do PL na testy nie wysyłają), a ja bez przymiarki już nic nie wezmę po wtopie z Kentem.
Fokusowa, rozważałaś Amerigo? Mają modele dedykowane pod dany typ pleców i full opcję customizacji tu np na płaskie plecy - https://www.amerigo-saddles.com/saddles/dj-pinerolo/
Zuzu., Amerigo totalnie nie leży, jest za mało miejsca przy kłębie przez turbo wysoko podciągnięte panele i do tego kręciło się na nim dookoła. Mierzyłam DJ.
Fokusowa,
ja wiem, zle sie wyrazilam ze z duzym klebem, chodzilo mi z duza iloscia miejsca na klab 😂
nie mowie zebys kupowala stamtad, tylko zobaczyla siodla zeby wiedziec pozniej jakie marki wygladaja ze zdjec obiecujaco (oni maja fajne zdjecia z przodu i widac jakie siodla maja jakie terlice) 😉 ja tam wlasnie obczailam mojego kenta i pozniej kupilam sobie u siebie na miejscu nowego
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 maja 2024 08:14
Fokusowa, wow saddles mają ten kształt U niż bardziej niż V. To są w ogóle ciekawe siodła jako eee koncept. Z tego co widzę jest ktoś w Polsce kto je ogarnia - MD siodła

Ale żeby nie było że polecam czy coś, po prostu kojarzę że mają tej inny kształt bo mi gdzieś się w oczy rzuciło ostatnio
donkeyboy, MD u nas był osobiście i słowem o nich nie wspomniał, więc nie próbuje.

Dzisiaj mierzymy Prestige’a 🤞
Fokusowa a jaki model?

BTW ja się przesiadłam na Erre (skokówka i ujeżdżeniowe) i jest bardzo zadowolona.
Passion K i Instinct CPS. Instinct nawet fajnie leżał i koń był zadowolony, ale 19 k to jest za dużo dla mnie za siodło. Pani od Prestige powiedziała, że żaden inny model nie ma szans na nim leżeć oprócz tych dwóch.
Mam już serdecznie dość.
Fokusowa, pisałam prócz Rubino o Instinct, bo on ma bardzo dużo miejsca z przodu i moja kobyła też w nim dobrze chodziła, ale najlepiej w Rubino.

Perlica, jeszcze jakie to wygodne siodło jest.. jak na mięciusiej kanapie się siedzi!
Fokusowa, no mój tester akurat nie był wygodny, ale nie jeżdżony praktycznie wcale. Wzięłabym tego Instincta bo jednak dużo tańszy od Rubina, ale na mojej minimalnie pracował tył, więc wolałam siodło, które w standardzie nie pasując na nią się zassało i tak zostało czyli Rubino, ale miałam zagwozdkę, bo zrobiony na nią instinct powinien być top również, ale się jednak bałam.
Fokusowa, Wgryzłam się od połowy wątku, więc mogę być niedoinformowana, ale znam namiary na używane siodło equipe, właśnie z przedłużaną tybinką, tyle że łęk M+1 🤔
marianna152, Equipe są za wąskie w tunelu, wszystkie cisnęły w bok kłębu, także odpada.
Jezdzilam dzisiaj w tym nowym Prestigu i powiem wam... jest szał. Także myślę ze zamowie. I mowi to wielka fanka Brunków.
xxagaxx, a nie mówiłam 😂😂😂
Perlica, mialas 100% racji i przez ciebie w ogóle napisalam do equishopu😁
xxagaxx, teraz żeby nie było na mnie , że będzie trzeba wyskoczyć z kasiurki, bo tanio nie jest 😁
Cześć 🙂 szukam rzetelnego saddlefittera z Krakowa lub z dojazdem do Krakowa, czy ktoś może polecić dobrego fachowca? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się