Dopasowanie siodła

a wie ktoś jak wyglada sytuacja w przypadku siodeł Renaissance i zmianą łęku? wiem, że w prestige jest taka możliwość ale nic nie moge znaleźć o renaissance? zależy mi bardzo, bo nowy koń niestety jest za szeroki na moją M :/
ola16755, działa tak samo jak prestige, bo łęki są z identycznego tworzywa.
Mam też Renka i poszeżałam w Equishop nie dawno.
Polecam!
Orientujecie się do kogo mogę się zwrócić o przymocowanie na stałe motylka do podogonia? Mam szerokie ławki w siodle i niestety motylek wyleciał razem z zapiętym podogoniem 🙄
BUCK   buttermilk buckskin
20 stycznia 2024 10:15
wstawiam tu, bo zdarzają się w wątkach pytania o usługi saddle-fitterskie oraz o komisy, a i może kiedyś sama skorzystam, a tu się szuka najlepiej 😉

p.Dorota, tel. 606884981
https://ogloszenia.re-volta.pl/profil/34367/www.esiodla.pl/
BUCK, serdecznie polecam. Ogarnia moje konie od dłuższego czasu, zawsze mega pozytywnie, nie wciska na siłę nowych siodel, potrafi pomóc i doradzić. A jak się nie da nic zrobić z danym siodlem to mowi bez ogródek. Wiem że trasy robi spore od Trójmiasta
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 stycznia 2024 12:54
Mam pytanie - na mojego młodego po ponad pół roku udało się spadować siodło equipe'a w wersji LHI (na konie w wielką łopatą i wykłębione), czy jakaś inna marka robi również siodła o tego typu budowie? Czeka mnie teraz dobór skokówki, koń się zmienia i nie chciałabym chyba kupować nowego, a po przebojach z siodłem ujeżdżeniowym to delikatnie mówiąc trochę mi "słabo".

Jakby ktoś miał na sprzedaż equipa skokowego 17,5 łękiem M +2 i jeszcze w dodatku LHI - to ozłocę
BUCK   buttermilk buckskin
20 stycznia 2024 12:57
bjooork spytaj też w wątku poświęconym tylko siodłom skokowym

https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/1249/262/
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 stycznia 2024 14:02
bjooork, dzwoń do pana Sebstiana, my niedawno kupiliśmy takie dla dziewczyny tyle, że 17. Przysłał nam na próbę pojeździliśmy około tydzień i kupiliśmy. Może akurat coś ma.
Swoją drogą mamy od niego wszystkie siodła LHI trzy skokowe i jedną ujeźdźeniówkę.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 stycznia 2024 20:24
Constantia, z X-horse jestem w stałym kontakcie 😉
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
22 stycznia 2024 09:30
bjooork, a Monika Gawlińska i Fairfaxy? tam możesz duuuużo zmian wprowadzać i łęki wymienne a siodła same w sobie wygodne. Mnie się udało dopasować co prawda ujeżdżeniowe na młodego tyranozaura o dużej łopatce i szerokich plecach ale ze skokówek tez ludzie bardzo zadowoleni.

https://fairfaxsaddles.com/collections/jumping-and-show-jumping
Jeździłam w Fairfaxie i potwierdzam, że baaardzo przyjemne i wygodne siodło to było.
Poszukuję saddlefitera Śląsk/Małopolska lub południe Polski, byle dojechał w okolice Bielska-Białej.
Osoba, która dopasuje siodło, które już mamy lub przyjedzie ze swoimi i spróbuje dobrać na miejscu.
PS: nie interesuje mnie Anna Izdebska
Czy mamy w PL jakiegoś przedstawiciela CWD, który jeździ z siodłami i można je wypróbować? Same siodła znalazłam w Arcusie. Tam nie ma żadnej opcji wyboru łęku?
Fokusowa, cwd nie musi mieć przedstawiciela skoro ich siodła są uniwersalne i pasują na każdego konia. Łęk maja jeden 🙃
Fokusowa, pan Paweł przyjeżdża,
Siodła są robione na wymiar po wymierzeniu konia.
Cwd ma jeden rozstaw łęku, a steruje szerokością poprzez konfigurację panelu.
Siodlo za kaucją też wysyłają na 3 dni bez problemu.
Czy macie jakieś opinie o siodłach Jeremy Rudge Saddlery? Logo JR.
xxagaxx, ja w to właśnie absolutnie nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Na ten moment na mojego konia nie pasuje nic.
Perlica, pan Paweł? A pokierujesz mnie gdzie mogę szukać namiaru na niego?
Fokusowa, ja się z tobą w 100% zgadzam. CWD pasuje na mocno standardowe, nie za szerokie koniczki. Może kiedyś zmienię zdanie jak zobacze jakiegos Carbona dopasowanego do pleców jak np. mają moje kobyły.

Bo jak na drewnie to już inna historia, można sobie przecież samemu poszerzyć.
xxagaxx, czyli nie mam co sprawdzać jeśli mam szerokiego konia po całości? Od kłębu przez żebra jest bardzo szeroki do samego końca miejsca na siodło. Większość siodeł nie pasuje raz, że terlicą, bo jest zbyt wygięta, a on płaski i dwa - panelami, które są jakby ustawione w taki sposób: /\ gdzie mój potrzebuje, żeby miały dużo szerszy kąt, a nie tak spływały w dół.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 kwietnia 2024 11:17
CWD to ogólnie marka hypem stojąca.
Ale dopasowanego nie uświadczyłam, miałam na testach dwa modele i nie leżały na żadnym z 8 koni ni jak.
Fokusowa, one mają fajny szeroki kanał, ale dla mnie łękowo porażka, wszystko wąskie. Ale może ja mam spaczony ogląd na sprawę bo mam dwa szerokie konie.
Dzięki dziewczyny, to odpuszczam temat w takim razie. W czwartek mierzymy Equipe, jak też będzie kicha to przerzucam się na bryczkę.
🙄
To są siodla w których chodzę moje konie
Messenger_creation_7122247703969660713.jpeg Messenger_creation_7122247703969660713.jpeg
Messenger_creation_7113860622661929160.jpeg Messenger_creation_7113860622661929160.jpeg
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 kwietnia 2024 11:22
xxagaxx, u nas różne konie i tez był problem
Fokusowa, a Amerigo?
xxagaxx, Amerigo wykracza poza budżet i na ich stronie w „typowych grzbietach” nie znalazłam nic zbliżonego do mojego konia.

W ostateczności zostaje mi HB, ale to podobno taka loteria dopasowania, że mnie trochę przeraża wyłożenie sporej kasy za niewiadomą.
Fokusowa, - a Albion? Tu też dopasowanie/serwis HB, ale ja byłam zadowolona.
keirashara, tylko, że ja do HB mam szmat drogi, oni tu do swoich własnych siodeł na serwis krzyczą 450 zł za dojazd. Jakbym miała brać od nich to tylko robione już pod konia i mój wymiar.
Ja jestem bardzo na bieżąco w temacie siodeł.
CWD będa top dla konia, którego,opisujesz, bo super leżą na szerokich plecach, ale niestety problem może być z przodem , bo łęk mają tylko jeden.
Jak ujmą wypełnienie to jest szansa,że leżeć będzie , ale na chwilę, bo koń się rozbuduje i już musisz nowe siodło, bo niestety nie moźesz mięc pustego panelu.
Equipe testowałam , moja kobyła powiedziała nie, bo zbyt zamykją łopatkę equipy, ale ona ma fioła na punkcie wolnej lopatki.
Amerigo bylo w sumie bardzo ok, no ale wolne łopatki w najwnowszych modelach prestige przebiły wszystko, wykrok 10 cm dłuzszy w kłusie. Ludzie w stajni patrzyli z niedowierzaniem,że taka różnica.
Moja klacz chodzi w podkładce 10 mm kentucky i reneissance/prestige 35 łęk.
Nowe dwa modele Prestige mają bardzo szerokie kanały, szerokie panele na wzór cwd.
Model Rubino z nową terlicą to mistrzostwo świata a siedzisko pobilo nawet cwd.
Model Instinct ma w standardzie wolną lopatkę i mój koń je wybrał sam.
No i z nowych modeli mój koń na 33 będzie zamawiane, bo to są totalnie inne siodla niż były kiedyś.
Renka mojego kocham nadal, mój koń takźe, ale niesttety mam za krótkie udo do tej tybinki, którą dobierałam 5 lat temu i mam za malo oparcia jak godzilla mnie wyciąga😝 więc muszę z uwagi na tą klacz kuoić nówkę z klockiem ktory mogę przesunąć na rzepie.
Fokusowa,

Ja tak samo mam konia kory nijak nie pasuje w siodla tego ksztaltu /\. Wszystkie marki jak Antares, Prestige, Voltaire, CWD, Equipe sa podobnie zbudowane w takim wlasnie ksztalcie. Mojego konia wszystkie uciskaly albo przy klebie albo przy zamkach od strzemion od wewnatrz. W koncu znalezlismy siodlo ktore mialo duzo miejsca na gorze- Kent and Masters.
Trzymam kciuki zeby i Tobie udalo sie cos dopasowac 🤞
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się