Dopasowanie siodła

Dzięki za odpowiedzi, na pewno dają do myślenia.
feno, feno, Jestem w Walencji, więc Tibo i Suzanne Nagel są akurat na miejscu, moja trenerka polecała jeszcze jedną saddlefitterke, ale nie pamietam jak sie nazywała. wiem też że jest w okolicy sklep- przedstawiciel Prestige i lokalny sklep sprzedaje Zaldi na miare (Prestige w wielu modelach przekracza budżet, za to wiem że są wygodne, Zaldi sporo tańsze)

Ale głównie mnie zastanawiało to na co zwrócić uwage przy wyborze żeby to siodło się nie przesuwało

Z jednej strony właśnie myślałam ze z lokalną marką może być łatwiej, bo jednak tych koni PRE i cruzado jest pełno, ale z drugiej - mam wrażenie że ich budowy sią zwyczajnie róznią (ten na którym siodło sie nie przesuwa to też pre, tylko węższy), więc nie wiem na ile właśnie szukać "pod rasę" a na ile to jest indywidualne
Dzięki za rady 🙂

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 sierpnia 2023 08:34
Czy HBContact mają jakiegoś swojego pasowacza na Pomorzu oprócz pana Wojtka Rowińskiego ? Kiedyś rzuciło mi się w oczy chyba na fb, że jest ktoś nowy (jakaś przeszkolona przez nich kobieta), ale nie umiem odnaleźć tej informacji, a potrzebowałabym się umówić.
Aleks, - napisz do nich, to dadzą kontakt do odpowiedniej osoby 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 sierpnia 2023 09:04
keirashara, chyba będę musiała w takim razie. Generalnie zależy mi żeby konia sprawdzić pod obecnym siodłem w ruchu. Bo o ile w stój wydaje się być wszystko ok (pasowane na miejscu przez HBC) to w ruchu w tej chwili mam wątpliwości.
Aleks, tam chyba dojeżdża Malina Brzozowska - fizjoterapeutka weterynaryjna.

Znajdź ja na FB i zadzwoń. Świetny człowiek w ogóle i bardzo dobra fizjo.


A u mnie nadszedł ten dzień, gdy musiałam sobie uświadomić, że moje ukochane siodło nie pasuje... na mnie 🙁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 sierpnia 2023 13:10
kotbury, a dzięki, sprawdzę w takim razie, fizjo w sumie też by się nam jakoś niedługo przydała.

Ja przez jakiś czas miałam ten komfort, że byłam w posiadaniu dwóch pasujących mi i koniu siodeł, więc jak z jednym coś było do poprawki to śmigałam sobie na luzaka w drugim. Teraz nadszedł dzień, że kurczaczki ... ani jedno, ani drugie nie pasuje tak do końca na konia i jest trochę 💩 bo jestem tuż przed wyjazdem na kilka dni tylko pracy z siodła .... Zaś moja stała pasowaczka nie jest w stanie przyjechać do nas przed tymi warsztatami...
Hej, a orientuje sie tu ktos moze czy w siodłach devoucoux jest możliwość zmiany łęku? ciężko znaleźć info w internecie🙈
ola16755, Na 99% nie, na pewno w tych starych nie ma takiej opcji. No bo knif polega na tym, że jak zamówisz w Devo siodło na wymiar, to firma nowe siodło zrobi na wymiar, ale jak kupisz używane, no to siłą rzeczy nie będzie na wymiar. Nie wiem jak z serwisem u producenta, pewnie zależy jak stary to model.... aczkolwiek najlepiej byłoby, gdybyś zadzwoniła do pana przedstawiciela na Polskę i zapytała.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 września 2023 22:40
ola16755, nie, jedyne co to z panelami można kombinować, przynajmniej w tych nowszych. Taki urok tej marki.
Hej, trochę świeżych informacji - z tego co wiem na dziień dzisiejszy w Prestige mają 3 przedstawicieli, Magda Meller już nie pracuję.
Hej, osoby z Śląska, p. Iza z horse station, ktoś jakieś opinie?
Aleks, Myślę, że ta nowa kobieta to Andżelika Flis, która jest także fizjoterapeutką 😉
Czy ktoś z was w ostatnim czasie skracał tybinki w siodle? Ile płaciliście i gdzie robione?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 października 2023 12:39
Aletra, nie, ale już znalazłam informacje, o którą panią mi chodziło, o Karoline Mendryk. Jednak dzięki za kolejne info 😉 .
Polećcie do kogo można wysłać siodło do sprawdzenia? chodzi głównie o terlicę i wypełnienie- ewentualne wymiany "wnętrzności". Mam siodło stubbena i zanim puszczę w świat lub zostawię chciałabym być pewna, że jest ok
Karla🙂, nasza forumowa Bombal (na fb Dorota Jot) serwisuje Stubbeny
Karla🙂, jeśli chodzi o Stubbena to polecam forumową Bombal, miała praktyki w Stubbenie 😀
Poszukuję kogoś kto sprawdzi terlicę w siodle, najlepiej slask/Małopolska, bo wolałabym nie wysyłać.
Macie kogoś do polecenia? Nie z terminem za miesiąc😉
znajdz jakis miejscowy gabinet weterynaryjny z rtg i przeswietl.
Elfab horse.
faith interesuje mnie profesjonalne sprawdzenie. Do weta by mi prześwietlił mogę jechać w każdej chwili, ale chce mieć opinie kogoś kto się zna by sprawdzić jeśli to nie terlica to co
Piaffallo, Na ślasku to elfab, tak to wysyłkowo raczej
Piaffallo, A Anna Izdebska?
Piaffallo, "Ktoś, kto się zna" nie stosuje RTG, tylko otwiera siodło i sprawdza. Szczególnie w przypadku, gdy nie wiadomo, "czy to terlica, czy co to" 😉
Bombal dokładnie tak 🙂 temu szukam kogoś kto mi siodło sprawdzi profesjonalnie.
No nic, pozostaje wysyłka
No oczywiście, ale jak nie masz pod ręką nikogo kto się zna, a masz podejrzenie pęknięcia - to można to względnie szybko ogarnąć by RTG i ewentualnie myśleć co dalej.
Piaffallo, w Krakowie jest Maria Puchała, ale ma złamany obojczyk, więc chwilowo manualnie nie bardzo 😑
Piaffallo,
pan Paweł Binias. On zawsze zaczyna od terlicy 😉
Definitywnie nie polecam firmy Traveling Saddler. Poniżej zdjęcia z realizacji.
Gaja, Nie ma zdjęć jak coś :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się