Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
08 lipca 2024 20:38
Ktoś może ma źrebaki po San Moritz od Cichoniów? Lub widział u kogoś?
U Cichoni stoi od kilku lat, kryje w półkrwi od 2011.
https://baza.pzhk.pl/horse/id/953511.html
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
10 lipca 2024 16:26
Teraz pytanie, z czego wynika tak mała ilość potomstwa? Jest mało popularny, czy słabe nasienie?
Makrejsza, a po co obecnie kryc bezposrednio xx? Mamy ladne, nowoczesne konie sportowe, bezposrednie potomstwo xx to obecnie tylko do wkkw, a gwarancji ze bedziesz miala klaczke do dalszej hodowli nie ma.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
10 lipca 2024 17:46
Mam kobyłę śląską od której chcę mieć potomka i chcę zostać w księdze śląskiej. Z różnych względów, krycie naturalne odpada, inseminacja ogierem, który kryje naturalnie też. Z tego, co mi wiadomo, San Moritz to jedyna dostępna opcja w takiej sytuacji, bo to jedyny ogier dopuszczony do księgi śląskiej, który jest w stacji ogierów. Potomek, niezależnie od płci, jeśli będzie coś chodził, to właśnie małe wkkw. Na razie to jest pisane palcem po wodzie, bo najpierw zielone światło musi dać wet. Jeśli nie wyjdzie, będę szukać odsadka.
Szukam ogiera szetlandzkiego do pokrycia 2 klaczy. Najlepiej srokaty. Województwo Lubuskie.
Makrejsza, a czemu odpada inseminacja ogierem, który kryje również naturalnie?

Wysyłają nasienie ogiera Loewenprinz (schweres warmblut) ze stajni Dar-Mar .

Zapytaj też w Łącku - oferują nasienie ogiera Milord
Makrejsza, a schweres warmblut ze stada w Moritzburgu są dopuszczone do księgi śl? To jest unijna stacja, bardzo spoko do dogadania się, też tak blisko granicy, że z dolnego śląska możesz sobie pojechać odebrać nasienie. Ja od nich drugi rok już brałam (ale nie slązaki) i jestem zadowolona
Makrejsza, a czemu odpada inseminacja ogierem, który kryje również naturalnie?

elita17,
Za względów epizootycznych? Nigdy nie wiadomo kiedy coś złapie
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 lipca 2024 15:46
ogurek, dokładnie tak. Próbowaliśmy w ten sposób, każda inseminacja kończyła się infekcją i porażką.
Tutaj kobyła ze względu na budowę jest bardziej podatna na łapanie infekcji. Dlatego też, najpierw wiozę ją jesienią na ponowną gruntowną diagnostykę, a od lutego - marca, po zielonym świetle (jeśli będzie), będę ją inseminować, ale też w klinice
Są klacze które reagują zapalnie na każdą inseminację, bardziej alergicznie niż infekcyjnie
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 lipca 2024 15:50
ogurek, tutaj były wymazy
Teoretyzuję
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 lipca 2024 16:23
ogurek, jasne.
Ja się przyznaję bez bicia, że mocno mi tu wszedł sentymentalizm, bo ta kobyła to spełnienie moich dziecięcych marzeń.
Po prostu chcę jeszcze raz spróbować, ale z zapewnieniem warunków maksymalnie zbliżonych do ideału. Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 lipca 2024 23:02
karolina_, niektóre są, jeszcze się zorientuję, ale takiego całkiem klocka śląskiego bym nie chciała. Może mają coś zaawansowanego w krew
Ktoś ma potomstwo Arezzo VDL lub Chaccotage Blue PS ( gniady nie mylić z siwym Chaccotage)? Interesuje mnie głównie charakter i zdrowie
Mam 2-letniego ogierka po Arezzo vdl z matki xx - charakter ma super 🙂 odważny, wszędzie wlezie, mądry, przyjazny i kontaktowy koń. W sumie od urodzenia był bardzo pro ludzki i normalny na głowie. W tym roku mam wnuków chacco blue i dominatora i o matko boska 🤣
Ze zdrowiem zobaczymy ale prześwietlałam go trochę bo dostał strzała na łące od innego źrebaka i był czysty póki co 🙂
Lullaby, dziękuję.
Zastanawiam się nad roczniakiem z matki po Arezzo i cały dziadek ona z wyglądu.

A co nie tak z wnukami Chacco Blue ?
Po jakim ogierze masz?
Same CB są patrzące bardzo na otoczenie.
Z tego co słyszałam to Arezzo dobrze kłaść na w miarę gorącą matkę. Także chyba głowy mają dobre 🙂 Farezzo też znany jest z tego, że przekazuje dobra głowę.
Co do tych tegorocznych to nie mówię, że coś z nimi jest nie tak - mają po prostu dużo prądu, szczególnie ten po Toemme de Regor Z ale tu jest Chacco na cento więc nic dziwnego 😉 do tego stopnia, że już po tygodniu wylądował na wolnym wybiegu bo bałam się, że się o coś rozwali. Drugi po Querido VG Z też elektryk, w stosunku do ludzi przylepa ale do innych źrebaków miły nie jest, najmłodszy, a raczej ustawia wszystkich. Najlepsza głowe i najmniej prądu ma Nevados - ale mam już trzeciego i wszystkie takie same, bardzo stonowane wbrew opinii, że sam Nevados łatwym koniem nigdy nie był.
Lullaby, a to ciekawe,że Querido taki. Znam jednego i jest super sierotą, ale ogromną.
Wszystkie są monsterami ponoć.

Toemme de regor bardzo mnie ciekawi, bo coś jest w tym koniu takiego co mnie fascynuje, choć niby nie wygląda jakby miał osiągnąć sukces sportowy.
No ale szkoda że siwy….
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się