Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Post został usunięty przez autora
melehowicz, Zrobiłam tą selekcję i wiem mniej więcej co mnie interesuje, chciałam zapytać o ogiery przekazujące spokojny, zrównoważony charakter i jezdność. Wiadomo, że wlasciciele/stacje mówią jedno, a prawda jest czasem inna stąd pytanie. Zależy mi żeby potomek był i na jakieś mniejsze zawody i równie dobrze na spokojny spacer do lasu. A co sądzicie o Kandy Progres?
Margaritka27,
Mam zeszłoroczna klaczkę po Kandy i miałam kontakt z innymi źrebiętami. Uważam, że może to być dobry wybór - zarówno ogier jak i dzieciaki są z super charakterem.
Z miłych i jezdnych to polecam też Leonardo da Vinci, źrebaki misie przytulasy.
Margaritka27, jeśli nie ma to być kierunek skokowy to bardzo sprawdzone co do przekazywania jedności i dobrej głowy są For Dance i Livaldon. Pierwszy do dostania u Sosatha drugi w Celle
Może ja jakaś nie w temacie, ale co jest takiego ciekawego w tym ogierze, żeby nim kryć skoro on w wieku lat 7 szedł ostatnie zawody i nie chodzi na czysto konkursów L ? 🤔
A ostatnie 2 lata nie startuje wcale?
Perlica, Kandy Progres? Im się pół stajni spaliło, podejrzewam że mogą być inne priorytety finansowe niż x tysięcy miesięcznie na trening konia. Czasami się zdarzają losowe wypadki
karolina_, nie znam tematu.
Ale nie zmiennnie zastanawia mnie krycie koniem, który nie kończył L na czysto….
Perlica,
Zgadza się, że ogier nie ma oszałamiającej kariery sportowej, choć chodził też inne rzeczy niż wspomniane L nie na czysto. Myślę, że dużo robi kwestia jego( różnych bardzo) jeźdźców.
Co do krycia mogę się wypowiedzieć tylko za siebie i wybrany został że względu na przekazywanie źrebiętom cech, które chciałam poprawić u swojej klaczy
( widziałam źrebaki przed decyzją o kryciu), rodowód i cenę ( w tej kolejności). To oczywiście skrótowe tłumaczenie procesu decyzji.
karolina_, ogiery świetne ale tak jak zaznaczyłam mój cel to co najwyżej mniejsze zawody 🙂 podane reproduktory chodzą w okolicach 1,5tys euro, jeżdżę amatorsko/mniejszy sport- przy źrebaku na sprzedaż owszem bym skorzystała ale ten konkretny ma być pode mnie więc myślałam bardziej nad ogierem stacjonującym w Polsce i do 3k złotych
savil, też mi się wydaje że to może kwestią jeźdźca bo pod Tyszko na początku bardzo fajnie mu szło, w dodatku duża część jego "nieczystych" przejazdów to przekroczenie minimalnie normy czasu- akurat na tym aż tak mi nie zależy bo klacz jest gorąca😉 ale oczywiście jeśli macie lepszych kandydatów to bardzo chętnie skorzystam z rad!
savil, , Margaritka27, pozwolę się nie zgodzić jednak, bo koń ten startował 3 lata i udało mu się przejść na 0 dosłownie 4 razy chyba.
Na zwykłym regionie gdzie jada dzieci, czy amatorzy jak ja jest zawsze dzieścia czystych przejazdów w L na koniach czasami typowo rekreacyjnych.
Tymbardziej jeśli źrebak ma być dla Ciebie ja bym szukała konia , który jednak L umie pójść na 0 pod workiem ziemniaków.
Jednak konia nie znam, piszę tylko z wyników, bo w ogłoszeniach obił mi się o uszy jako ojciec źrebaków czy młodzieży. Pewnie krył po MPMK w większości , bo tam został dobrze pokazany.
Milion razy bym wolała La Calidad, kasa ta sama, a chociaż top ogier.
Manchester Red Wine, chodzący pod Joasią Tyszko, chodzi 140, dobry ma charakter, świetny papier bo My Lord Carthago, duże kopyta itp. Cena 2500 pln
Gillian   four letter word
14 maja 2024 14:04
Mamy tu kogoś kto posiada źrebię po og. Agalord? Mam parę pytań (na razie nie dla siebie a szkoda, bo jest szałowy) 🙃
Perlica, kurcze ten Manchester rzeczywiście fajny, gdzie on się chował mi 😯 dzięki za polecenie, zastanowię się nad nim porządnie!
Perlica, kurcze ale on mrożonka tylko, ja niestety mogę tylko świeże/chłodzone
Jak szukasz świeżego to zwróciłbym również uwagę na stosunkowo bliską Tobie lokalizację ogiera, bo koszt transportu - zwłaszcza przy kilku próbach - potrafi nieźle podbić cenę całej imprezy.
Equigrav, jeśli ogier będzie spełniał moje kryteria to jestem skłonna poświęcić więcej pieniędzy na wysyłki , nie chce się ograniczać do danej lokalizacji jak ogier jest tego wart
Margaritka27, też mam źrebaka po Kandy-m, po mocno wrażliwej i impulsywnej klaczy, jest przyjazna oraz ciekawska i póki co niepłochliwa 😉 Dodatkowo jest silna i widać mocny zad.

Perlica ogier nie ma wyników, ale nie znaczy, że by ich nie miał w innych rękach. Ma ciekawy rodowód, dobry ruch i technikę skoku.
Oczywiście jest dużo lepszych ogierów ale też dużo gorszych, które mają te wyniki na 140.
Podobna sytuacja z ogierem Marques, ma wszystko aby zdobywać wyniki a ich nie ma.

W przeznaczonym budżecie i pasująca jako tako do klaczy to niby tych koni jest od groma a w sumie to nic mnie nie porywa (ale ja mam niekomercyjny gust).
Ebano w miarę mi pasuje lub wspomniany traken.
Jest spora rozbieżność pokrojowa ale to podyktowane jest innymi rzeczami, gdyż nie dokońca wiem co uzyskać z połączenia.
A co sądzicie o Cascado?
Margaritka27, startowałam z nim na koniec kwietnia akurat. Jakbym wiedziała to bym popatrzyła.
Typowy holsztyn, delikatny , na długiej nodze.
Niestety nie patrzyłam jak skacze, bo ja Casallom mówię nie z uwagi na tym skoku ( patrzę pod moim amatorskim kątem na konie często🤣😉.
Czy ktoś może ma żrebaka po Diablue PS?
Perlica, a co jest z Casallami nie tak? Z moich obserwacji wynika że wszystkie Casalle/Casallco/Casallcento które widuje na żywo czy w ogłoszeniach mają super galop. Ja bym akurat takim nie pogardziła 😀
Zuzu., str 238 i 239 tego wątku, poczytaj.
Ja nie lubię takiego typu skoku, takich szyji i takiej delikatności w twarzy, bo to jest bardzo nieamatorskie.
A jak nie wyjdzie top szport z takiego , to ciężko pod amatora sprzedać, bo mało wybacza.
Perlica, nie mam, ale chciałabym, od kiedy dostał licencję jest moim top od PS.
kortina, no fajny jest , taki całkiem normalny , silny, z fajną techniką.
Ma już jednego uznanego syna i troszkę pokrył.
Margaritka27, Pomyśl o Farezzo. Zachęcałbym do użycia ogiera mojej hodowli, ale właściciele po dwóch sezonach zrezygnowali z oferowania stanówki - brak czasu.
melehowicz, biorę go pod uwagę, ale nie wiem czy maluch by nie wyszedł zbyt "toporny", klacz jest w starszym typie.
A co sądzicie o Leonardo Da Vinci? Podobno charakter świetny
Margaritka27, Można sięgnąć po folbluty, 2-3 interesujące się znajdą. Jest trochę histerii wokół takich krzyżówek, ale jak się zastanowić to skądś się wzięły konie półkrwi. Jest kary San Moritz, Caccini, urodziwy Sciris
Widział ktoś konie po Solid Gold Z?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się